Dab.Docler – HSC Csíkszereda 7:0 (vége) | Budapešť – Corona Brasov Wolves 1:3 (vége)
Dab.Docler
7:0 (0:0, 4:0, 3:0)
HSC Csíkszereda
vasárnap 08.12.2013, 18:00 • Dunaújvárosi Jégcsarnok • MOL Liga

A harmad elején egy Danton kapuralövés után Hüffner vett elégtételt Dantonon, a Kalninson elkövetett szabálytalansága miatt. Majd a harmad hátralevő részében újvárosi fölény jellemezte a mérkőzést. Előbb Azari majd Peterdi lőtt gólt. A vége előtt nemsokkal még Lindgren is betalált. A HSC továbbra is hadilábon állt a góllövéssel, így biztos győzelmet aratott a DAB Docler gárdája! (20:13:56)

60:00

58:58
    Shvidki lövése megy el a kapu mellett

58:01
    Nagy Richárd kékvonalas lövését védi Onodi

56:29
    A Dunaújváros gólt szerzett! Gólszerző: VICTOR LINDGREN!

Lindgren kékvonalas lövése Onodi mellett vágódott a kapuba

55:14
    Gecse büntetése 2 perc bottallökésért

55:00
    Nagy Richárd lövése a kapuvasról vágódik le

53:35
    A Dunaújváros gólt szerzett! Gólszerző: PETERDI IMRE! Gólpassz: Azari Zsolt!

49:57
    A Dunaújváros gólt szerzett! Gólszerző: AZARI ZSOLT! Gólpassz: Galanisz Nikandrosz, Peterdi Imre!

Galanisz passzolt középre Azarihoz, aki csak belerakta az ütőjét a passzba, ami úgy Onodi mellett a kapuba vágódott!

49:32
    Bencze kap egy kiugratást, de lövése elkerüli Kalnins kapuját

49:21

49:01
    Szappanos egyedül mehet kapura, de lövését Onodi védi bravúrral

48:42
    Shvidki alapvonalas lövését ütötte ki Kalnins, majd Moldován jobboldali lövésébe Hüffner teszi bele az ütőjét, a korong a védőhálóban landol

47:21
    Gröschl büntetése 2 perc gáncsolásért

46:36
    Curilla kapott egy remek indítást, baloldali lövését biztosan fogta Kalnins

46:12
    Ladányi ugratta ki Szappanost, de a csatár rosszul vette át a korongot, így Onodi lecsapott rá

44:52
    Gröschl közeli lövése akad el Onodiban

43:45
    Novak lövését Kalnins védi, majd a védők felszabadítanak

42:17
    Mihály lövését Kalnins védte, a kapus nemsokat láthatott az előtte levő tömörülés miatt

40:34
    Somogyi és Hüffner kiállítása 2perc durva játékért, Danton büntetése 2 perc testreütésért. A HSC csapat büntetése 2 perc technikai kisbüntetés

40:34
    Danton üti kapura a korongot, majd odacsap még Kalninsnak. Hüffner törleszt Dantonon, földre viszi a HSC-s játékost

40:01

Hamarosan folytatódik a mérkőzés a harmadik harmaddal

A harmad első felében kiegyenlített csatát hozott a mérkőzés. Majd a 26. percben Szappanos fonákemelése talált utat Ruczuj kapujába, majd Ladányi pimasz góljával már kettővel vezettek a hazaiak. Nemegész 1 perc múlva már 3 volt a különbség Galanisznak köszönhetően. Majd a csapatkapitány meglőtte második, csapata negyedik gólját. Ezzel két harmadnyi játék után 4-0-s hazai vezetéssel mehetnek pihenőre a csapatok

40:00

37:37
    Szappanos cselezte be magát a kapu elé, majd lövését fogta bravúrral Ruczuj

35:49
    A Dunaújváros gólt szerzett! Gólszerző: GALANISZ NIKANDROSZ! Gólpassz: Azari Zsolt!

Azari passzolt a félpályánál Galaniszhoz, aki egészen a kapuig korcsolyázott, majd kilőtte a balfelső sarkot Ruczuj vála felett

34:42
    Becze ment el a balszélen, lövésébe Hüffner ért bele, ami így a védőhálóba vágódott

31:06
    A Dunaújváros gólt szerzett! Gólszerző: GALANISZ NIKANDROSZ!

Egy Ruczujról felpattanó korongot Galanisz kotorta a kapuba!

30:21
    A Dunaújváros gólt szerzett! Gólszerző: LADÁNYI BALÁZS
    Ladányi a kapu mögött cselezgetett, majd a kapu háta mögül Ruczuj hátára lőtte a korongot, ami onnan a kapuba hullott!

30:09
    A vendég csapat kiegészült

29:10
    Huba kékvonalas lövésébe egy védő lép bele, közben a kapu előtti tömörülésben Ruczujról esik le a sisakja

25:13
    A Dunaújváros gólt szerzett! Gólszerző: SZAPPANOS DÁVID! Gólpassz: Ladányi Balázs!

Ladányi passzolt a kékvonalon kilépő Szappanoshoz, aki éles szögből fonákkal emelte a korongot Ruczuj mellett a kapuba!

Hamarosan folytatódik a mérkőzés a második harmaddal, a csapatok már a jégen

A harmad elején támadólag lépett fel a vendég csapat, aminek hatására több nagy helyzetet is kidolgoztak. A hazai csapat nagyobb sebességre kapcsolt, majd sorra alakította ki a helyzeteit. A harmad közepétől kicsit leült a mérkőzés, de továbbra is nagy volt az iram, viszont a kapuk nemigen forogtak veszélyben. Maradjanak továbbra is velünk, hamarosan folytatódik a mérkőzés a második harmaddal!

20:00

17:51
    A HSC csapata kiegészült

17:07
    Galanisz cselezte be magát a harmadba, majd a kaput megkerülve próbálkozott lövéssel, de Ruczuj a helyén volt

15:51
    Bors-Huba büntetése 2 perc akadályozásért

15:30
    Pavuk cselezte be magát a harmadba, majd erősen kisodródva lövésre szánta el magát, ami kapu mellé ment

14:45
    Curilla ment el a balszélen, lövését Kalnins ütötte kapu fölé

13:43
    Góga kékvonalas lövését védi Kalnins

13:20
    Szappanos passzolt a középen üresen álló Peterdinek, akinek ütőjéről lepattant a korong

12:30
    Tranca passzolt a középen érkező Beczéhez, akinek szinte csak az üres kapuba kellett volna lőnie, de Kalnins bravúrral átért a másik oldalról és fogta a lövést

11:50
    Góga kékvonalas lövése akad el a védőkben

08:50
    Pavuk megy el a balszélen, lövésébe Hruby teszi bele az ütőjét, a korong a védőhálóban landol

08:27

08:02
    Galanisz fordul vissza a kapu mögül, fonák emelését Ruczuj védi

07:10
    Ladányi viszi be a korongot a harmadba, majd passzol a bal oldalon érkező Azarihoz, aki éles szögből Ruczujba lövi a korongot

02:30
    Lindgren csapott le egy eladott korongra, a egyedűl volt a védővel szemben, a másik oldalon érkező Ladányihoz passzolt, aki épphogy kapu mellé lőtte a korongot

02:02
    Hegyi büntetése 2 perc palánkralökésért

01:30
    Papp passzolt a középen érkező Pavukhoz, aki túl nagy lendülete miatt elhagyja a korongot

00:58
    Moldován kap egy korongot középen, de erőtlen lövése Kalninsnál landol

00:36
    Novak ment el a jobbszélen, a védő megpróbálta kiszorítani, de befordult a kapu elé. Nagy tömörülés, a korong végül Kalninsnál

00:02
    A vendég csapat vezetheti az első támadást

00:01

Dab.Docler: Kalnins (Kiss T.) – Lindgren, Hüffner, Somogyi, Ladányi, Szappanos – Huba, Jabornik, Galanisz, Kiss Á., Azari – Hruby G.. Nagy R., Pavuk, Papp V., Gröschl – Sabados, Erdélyi. Léránt, Peterdi, Hegyi

HSC Csíkszereda: Ruczuj (Ónódi) – Hruby J., Góga, Mihály, Novak, Curilla – Salló, Papp Sz., Moldován, Szőcs, Bíró T., Bors-Huba, Nagy I., Shvidki, Becze, Danton – Kósa, Gecse, Farkas, Péter, Bíró O.

Játékvezetők: VARJÚ ÁRPÁD, NÉMETH MÁRTON, Abonyi Attila, Juhász Gábor.

Végetért a bemelegítés! Hamarosan kezdődik a mérkőzés!

A mai mérkőzésre várják a szervezők a Dobj egy macit! elnevezésű akcióhoz csatlakozó szurkolók adományait is! A plüssöket az első hazai gól után dobhatják a jégre a szurkolók– a plüssök és játékok a Kecskeméti Gyermekfalu, és a Szent Pantaleon Kórház gyermekosztály lakóihoz kerülnek majd! A gyergyószentmiklósi jégpálya megmentéséért indított akció is folytatódik a dunaújvárosi jégcsarnokban a mai estén!

Folytatódik a MOL liga sorozat. A DAB Docler a HSC Csíkszereda csapatát fogadja!

Az újvárosi alakulat továbbra is gyenge formát mutat. Legutóbb épp Miskolcon kaptak ki 4-3-ra! Elküldték a csapattól Hurtaj-t illetve Hegyi-t! A kérdés, hogy kivel pótolják az újvárosiak a két hiányzót, ugyanis így egy légiós hely felszabadult. Szükség is van a Duna partján egy jó befejező csatárra, hisz az utóbbi meccsek alapján hiába lő kétszer annyit kapura a DAB, rendre kihagyják a kihagyhatatlan helyzeteket is. Tudják a Duna-partján, hogy egy rossz sorozatnak egyszer vége kell, hogy legyen, éppen ezért teljes erőbedobással készülnek a HSC elleni mérkőzésre. Nem lesz egyszerű dolguk, hiszen a szeredai csapat igazolt két légióst, Mike Danton és Gyenyisz Svidkij személyében két NHL-t is megjárt csatárt. A HSC legutóbb Érsekújváron szerepelt, ahol csak büntetőkkel kaptak ki az újvári csapattól. Kiélezett küzdelemre van kilátás, ezért kövessenek minket! Remek kis mérkőzésre van kilátás a Duna partján!

Üdvözöljük on-line oldalunkon. A mérkőzés 18:00 - kor kezdődik.

Lepsényi Zsolt

Gólok és gólpasszok: 26. Szappanos (Ladányi), 31. Ladányi, 32. Galanisz, 36. Galanisz (Azari), 50. Azari (Galanisz, Peterdi), 54. Peterdi (Azari), 57. Lindgren

Játékvezetők: VARJÚ ÁRPÁD, NÉMETH MÁRTON, Abonyi Attila, Juhász Gábor