Dab.Docler – HSC Csíkszereda 7:0 (vége) | Budapešť – Corona Brasov Wolves 1:3 (vége)
UTE Újpest Budapešť
1:3 (0:2, 0:0, 1:1)
Corona Brasov Wolves
vasárnap 08.12.2013, 18:30 • Újpesti Jégcsarnok, Budapest • MOL Liga

Polccal nem bírtak az Újpestiek ma este! Hiába játszott a mezőnyben egészen jól a lila fehér alakulat, a Brassó rutinosabb és bár Pleszkán sem védett rosszul, azt nem tudta megakadályozni, hogy háromszor ne kerüljön kapujába a korong!
    Összességáben a Brassó ha a vártnál talán nehezebben is, de nyert Újpesten!
    Köszönjük megtisztelő figyelmüket és tartsanak velünk továbbra is! (20:36:38)

60:00

59:42
    Zalavári lövését védte még Polc!

59:37
    Kiütik tilosra a brassóiak!

58:50
    Pleszkán most lejött, 6 az 5 ellen próbál gólt szerezni az UTE!

58:33
    Folyamatos leshelyzetek miatt egyelőre nem tud lejönni az újpesti kapus!

58:09
    A lilák nyilván meg fognak próbálni egy kapuslehozatalt, amolyan minden mindegy alapon!

58:08
    Újpesti időkérés!

58:00
    2 perc van hátra a mérkőzésből!

57:55
    Megint Pleszkánnak kellett kikorcsolyázni kapujából és mentenie!

57:15
    Ez az újpesti fór is kimaradt, a Brassó kiegészült!

56:35
    Antal megugrott a teljesen kitámadó újpestiek között, de Pleszkán ragyogóan jött ki kapujából és mentett előle!

55:34
    Fekti bombáját védte Polc!

55:15
    Kap egy esélyt az Újpest! Hietamaki áll ki 2 percre, könyökhasználatért!

55:00
    5 perc van hátra, vajon lesz -e még erő az Újpestben!

53:44
    Petres maga is gólt lőhetett volna, de közelről a kapu mellé csúsztatta a korongot.

52:27
    A Brassó gólt szerzett!
    Gólszerző PISZARENKO. Assziszt: Petres. Kihasználta az emberelőnyt a Brassó! Petres Magor Tivadar visszatett korongját JEVGENYIJ PISZARENKO a kék vonalról, irgalmatlan erővel vágta be az újpesti kapuba! 1-3.

51:39
    Wehrs találta el hatalmas erővel a kapuvasat a ficaknál!

51:10
    Feláll a brassói csapat fórban!

50:42
    2 perces kiállítás az Újpestnél, Vecaj Dominik ül ki a büntetőpadra!

50:10
    Péter Zsolt korongja ment el a lilák kapuja mellett.

49:48
    Zsók kapott egy kiugratást, majd egy csel után Pleszkán kapuja mellé lőtt!

49:25
    Folytatódott a játék!

49:24
    A jelek szerint nehezen lehet helyére illeszteni a brassói kaput!

49:24
    Horváth Andrásnak magyaráz valamit az egyik bíró, áll a játék!

49:24
    Sweeney kerülte meg a kaput, amely közben elmozdult.

48:48
    Pleszkán védte Dumitru lövését!

48:05
    Dubetz közeli kísérletét hárította Polc a mamutjával!

46:49
    A túloldalon Petres csúsztatását védte Pleszkán!

46:20
    Vérszemet kapott az Újpest, most nagyon támad a hazai csapat!

45:42
    Hodos lövése akadt el egy brassói korcsolyában.

45:01
    Az Újpest gólt szerzett!
    Gólszerző SWEENEY. Assziszt: Maklári. Szépít a hazai csapat! Maklári Erik bombája kijött Polcról és a pattanót ROSCOE JAMESON SWEENEY bevágta! 1-2.

44:50
    Tilosra ütik a brassóiak a korongot!

43:49
    Dubetz közeli lövését védte Polc, majd fekti korongja elzúgott a brassói kapu fölött!

43:22
    Pleszkán védett egyet majd egy kisebb dulakodás tört ki az újpesti kapu előtt.

43:02
    Horváth kiugratása találta lesen Virág Csabát.

42:23
    Dubetz lövése után Polc bárdjáról pattant a korong a védőhálóba!

41:09
    Kiegészült a Brassó!

41:04
    A túloldalon Péter Róbert korongját védte Pleszkán!

40:01

Mindjárt kezdődik a harmadik harmad és ne feledjük, egy perc és kilenc másodpercig mág az Újpest lesz emberelőnyben, tehát itt a lehetőség, hogy nyílttá tegyék a meccset a hazaiak!
    Tartsanak továbbra is velünk!

Ebben a harmadban nem született gól, az emberelőnyök rendre kimaradtak!
    1 perc és 9 másodperc lesz még vissza az újpesti fórból az utolsó játékrész végén!
    Maradjanak velünk!

40:00

39:09
    Kiállítás a brassóiaktól, Imecs Attila kapott 2 percet bottal akasztásért!

39:00
    Egy perc van hátra a második harmadból!

38:22
    Pleszkán most Petres korongját hárította.

37:30
    Zsók csúsztatását majd Hietamaki távoli bombáját is védte Pleszkán!

36:59
    A nagyon gyors Sweeney korongját védte Polc a brassói hálóőr!

36:03
    Brassói tilos.

35:40
    Pontatlanul játszanak most a brassóiak is.

34:41
    Szirányi Dániel korongja csak a palánkot veszélyeztette.

33:12
    Polc tenyerelt rá a korongra.

32:59
    Kiegészült a Brassó is!

32:32
    Maklári lőtt közelről kapura egy szép újpesti kombináció végén, Polc hárított!

31:39
    Most a lilák vannak már fórban.

31:36
    Sweeney közeli lövését védte Polc!

30:59
    Oda a brassói emberfór! Wehrs is kapott egy 2 perces büntetést bottal akasztásért!

29:39
    Virág Csanád korongját is fogta az újpesti kapus, de közben már kiállítás az Újpestnél, Coleman kapott 2 percet gáncsolásért!

29:13
    Saluga közeli "paskolását" védte Pleszkán!

28:30
    Csak "csordogál" most a meccs!

26:31
    Antal passza után Péter Róbert lövését hárította Pleszkán.

25:28
    Zsók közeli lövését védte Pleszkán.

25:23
    Gliga korongja akadt el az újpesti korcsolyák egyikében.

24:54
    Újabb brassói tilos!

23:51

23:08
    Pichler bombáját védte Polc.

21:51
    Újpesti emberelőny, az egyik brassói gólszerző Zsók levente ül ki a büntetőpadra 2 perc erejéig bottal lökésért!

21:33
    Hodos lövése akadt el egy korcsolyában.

21:20
    Most a vendégek ütik ki tilosra a korongot.

20:43
    Wehrs ütötte el keresztben a kapu előtt a korongot.

20:12
    Bár nincsenek sokan a lelátón, azért van újpesti és brassói tábor is!

20:01

A mezőnyben teljesen egyenrangú ellenfele az Újpest eddig a Brassónak, de a kapu előtt pont annyival jobbak, határozottabbak a vendégek, hogy az elég is a biztos vezetéshez!
    Innen folytatjuk a szünet után, tartsanak akkor is velünk!

20:00

19:34
    Már kettővel vezet a Brassó! BÁLINT ZSOLT vágta be Juhamatti Hietamaki átadásából a korongot az újpesti kapuba! 0-2.

19:23
    János Imre bombája zúgott el a kapu felett!

19:05
    Megint Pleszkán József volt munkában!

19:00
    Egy perc az első harmadból.

18:18
    Petres emelt kapu fölé, egészen közelről!

17:38
    Polc szerezte meg a korongot a gólra éhes Szirányi elől.

17:12
    Eléggé egysíkú most a játék, újabb újpesti tilos!

16:29
    Tilosra ütik a lilák a korongot.

16:09
    Pichler korongját követően elmozdult a brassói kapu.

15:12
    Most egy kicsit beszorult az Újpest, Pleszkánnak kellett bárdjával közbeavatkoznia.

14:00
    Vezet tehát a Brassó, pedig eddig elégé kiegyenlített a csata!

12:58
    Gólszerző ZSÓK. Assziszt: Gliga. Vezet a Brassó! Gliga ment el a bal oldalon, remek centerezését ZSÓK LEVENTE passzolta Pleszkán alatt a kapuba! 0-1.

12:28
    Ha nehezen is, de egy les miatt felszabadult az újpesti kapu.

12:03
    Pleszkán vetődött rá a korongra a túloldalon.

11:40
    Zalavári körbekorcsolyázta a kaput, de Polc jól zárta a szöget!

11:27
    Kiegészült az Újpest!

11:00
    Wehrs két nagy bombája is elakadt vagy kapu mellé ment!

10:15
    Egyelőre jól bekkelnek a lilák!

9:27
    Itt az első kiállítás, az Újpestből Maklári Erik kapott 2 percet, gáncsolásért.

8:55
    Dömötör nagy helyzetben elütött a korong felett!

6:22
    Petres passzából Hietamaki lőtt Pleszkán kapuja mellé.

5:08
    Dubetz korongja kerülte el a brassói kaput.

4:38
    Hamann távoli, ravasz lövését fogta nehezen Polc!

4:14
    Les miatt került ki az újpesti harmadból a korong.

3:49
    Molnár pontatlan átadásán akadt el egy brassói támadás.

3:00
    Érezhetően nagyon hajtanak az újpestiek.

2:07
    A lilák ütötték ki tilosra a korongot.

1:12
    Zsók Levente vezette az első komolyabb vendégakciót!

0:15
    Rögtön egy Maklári lövést kellett blokkolnia a brassói védelemnek.

00:01

A találkozón jégre lépő játékosok közül kétségtelenül a legnevesebb, az UTE 4-es számú védője Horváth András, a "szapporói hősök" egyike!

Lila mezben játszik majd az UTE, kék sárgában a Brassó!
    Azonnal indul a meccs, tartsanak velünk!

Újpesti TE: Pleszkán – Horváth A., Hodos, Reiter, Pichler, Farkas L. S. – Maklári, Zalavári, Sweeney, Dömötör, Virág Csaba – Vecaj, Ványi, Szirányi D., Hamann, Coleman – Bereczki, Sági, Németh P., Dubecz, Fekti Á. Vezetőedző: Ancsin János.

Corona Brasov Wolves: Polc – Wehrs, Piszarenko, Zsók, Péter Zs., Gliga – Mastaleriu, Hietamaki, Molnár Zs., Saluga, Virág Csanád – Oprea, János I., Dumitru, Imecs, Bálint Zs. – Péter R., Antal Zs., Petres. Vezetőedző: Kjell Greg Lindquist.

Játékvezetők: Haszonits, Gangel, Mayer, Székely.

Tüstént kezdődik az Újpest-Brassó MOL liga hokimeccs, itt az újpesti jégcsarnokban!
    A beharangozóban az esélyekről már olvahattak, a Brassó a pénteki meccshez hasonlóan most is csak 20 játékost vonultat fel, míg a hazaiak 4 teljes sorral lépnek jégre!
    Ez talán a lilák mellett szólhat, valószínűleg minden más a Brassó mellett!

Bármennyire hihetetlennek tűnik is, eddig lejátszott 26 mérkőzésén az Újpest együttese még egyetlen egyszer sem aratott rendes játékidős győzelmet a jégkorong MOL liga idei szezonjában!
    Még a csak egy hellyel elöttük álló mostani ellenfél a Brassó is 42 ponttal szerzett többet a lila fehéreknél, igaz 29 meccse során.
    Ezzel sok mindent el is árultunk a vasárnap esti UTE-Brassó meccs esélyeivel kapcsolatban!
    A dél-erdélyiek tehát a rájátszásba jutásért, az újpestiek pedig a becsületükért lépnek jégre az alapszakasz további meccsein!
    Az Újpest mostantól egyet tehet; akitől csak lehet megpróbál pontot csenni, viszont aki be akar jutni a legjobb négy közé, annak Újpesten kötelező nyernie!
    A brassóiak pénteken, budapesti hétvégéjük első felvonásán nagy csatában, a végén üres kapus góllal verték a Fradit 4-2-re, vagyis Lindquist mester együttesének nem is lehet más a célja mint, hogy 6 ponttal a tarsolyában utazhasson haza a magyar fővárosból!
    Amcsin János együttese a sorsolás szeszélye folytán, november 26-a óta nem játszott mérkőzést, akkor viszont egy valóságos büntetődömpinget hozó összecsapáson – 4 rávezetés a rendes játékidőben – csak nagy csatában kapott ki 3-2-re a listavezető Érsekújvártól!
    Valami hasonlóra készül az UTE most vasárnap is, vagyis nem akarja olcsón adni a bőrét a sereghajtó!
    A mérkőzésről természetesen élő, online, helyszíni, szöveges közvetítésben számolunk majd be kedves olvasóinknak!
    Jó meccset, jó szórakozást kívánunk!

Üdvözöljük on-line oldalunkon. A mérkőzés 18:30 - kor kezdődik.

Juhász Attila

Gólok és gólpasszok: 46. Sweeney (Maklári) – 13. Zsók (Gliga), 20. Bálint Zs. (Hietamaki), 53. Piszarenko (Petres)

UTE Újpest Budapešť: Pleszkán – Horváth A., Hodos, Reiter, Pichler, Farkas L. S. – Maklári, Zalavári, Sweeney, Dömötör, Virág Csaba – Vecaj, Ványi, Szirányi D., Hamann, Coleman – Bereczki, Sági, Németh P., Dubetz, Fekti Á. Vezetőedző: Ancsin János.

Játékvezetők: Haszonits, Gangel, Mayer, Székely