Valencia – Kubany 1:1 (vége) | FC St. Gallen 1879 – Swansea City 1:0 (vége) | Din. Zagreb – Ludogorets 1:2 (vége)
PSV Eindhoven – Odessa 0:1 (vége) | Salzburg – Esbjerg FB 3:0 (vége) | Standard Liège – Elfsborg 1:3 (vége)
Zulte Waregem – FC Rubin Kazany 0:2 (vége) | Maribor – Wigan Athletic 2:1 (vége) | ACF Fiorentina – FC Dnipro Dnipropetrovsk 2:1 (vége)
CS Pandurii – FC Paços de Ferreira 0:0 (vége) | Eintracht Frankfurt – APOEL 2:0 (vége) | Maccabi Tel Aviv F.C. – Girondins Bordeaux 1:0 (vége)
Dynamo Kijev – Rapid 3:1 (vége) | Thun – KRC Genk 0:1 (vége) | SC Freiburg – Sevilla 0:2 (vége)
Estoril – Liberec 1:2 (vége) | Real Betis – Rijeka 0:0 (vége) | Vitória Guimares SC – Olympique Lyon 1:2 (vége)
Apollon Limassol – Legia 0:2 (vége) | S. S. Lazio – Trabzonspor 0:0 (vége) | Sheriff – Tromsö 2:0 (vége)
Tottenham Hotspur – FK Anzsi Mahacskala 4:1 (vége) | PAOK – AZ Alkmaar 2:2 (vége) | Maccabi Haifa – Shakhter Karagandy 2:1 (vége)
NK Maribor
2:1 (1:1)
Wigan Athletic
csütörtök 12.12.2013, 19:00 • Ljudski vrt • Európa liga

Üdvözöljük on-line oldalunkon. A mérkőzés 19:00 - kor kezdődik.

Az Európa-liga "D" csoportjában a szlovén NK Maribor fogadja az angol másodosztályban szereplő Wigan Athleticet.

Mindkét félnek három pontra lenne szüksége ahhoz, hogy továbbjuthasson, igaz ha a Waregem hazai pályán megveri a Rubin Kazanyt, akkor ez a meccs "tárgytalan" és mindkét fél búcsút vehet a sorozattól.

A Maribor és a Wigan eddig csak egyszer, bő két hónapja találkozott, akkor a Wigan hazai pályán 3–1-re nyerni tudott, de nem biztos, hogy azt a teljesítményt meg tudják ismételni, hiszen az utóbbi hetekben hullámvölgybe kerültek, és a legutóbbi öt tétmeccsüket elvesztették.

A Maribor vezeti a szlovén bajnokságot, és a szlovén kupában is elődöntőt játszhat, úgyhogy már csak az európai porondon kéne bizonyítaniuk, de ez sem tavaly sem tavaly előtt nem sikerült nekik, helyette rendre kizúgtak az EL-ből a csoportjuk utolsó helyén, és minden esély megvan rá, hogy ez ezúttal se lesz másképp.

NK Maribor: Handanovic – Milec, Rajcevic, Arghus, Viler – Mezga, Filipovic, Mertelj, Bohar – Fajic, Tavares.

Wigan Athletic: Carson – Perch, Rogne, Barnett, Beausejour – McArthur, McCann – Mcmanaman, Gomez, Espinoza – Powell

Játékvezetők: Marciniak ─ Sokolnicki, Listkiewicz.

1

2
    Aktívabban kezdi az első játékrészt a Wigan, az imént Espinoza iramodott meg a bal szélen, a középre tett labdája azonban kijött egy szlovén védőről.

5
    Csak nyomozzák a labdát a hazaiak, az első öt perc egyértelműen az angoloké.

6
    Kezd magához térni a Maribor, már bő egy perce náluk a labda.

7
    Filipovic zárta le a hazai akciót egy életerős lövéssel a tizenhatos előteréből! Carson kapus rajta volt, de a labda jó egy méterrel a kapu mellett suhant el.

9
    Egyre jobban kezdi átvenni az irányítást a Maribor.

10
    A mérkőzés első szögletét a Maribor végezheti el. Mezga szöktette sarokkal Vilert a bal szélen, de Perch időben becsúszott, és szögletre mentett.

10
    A tizenhatos elé gurították a labdát a hazaiak lövésre, de rosszul találta el a lövő játékos, így teljesen veszélytelenül a kapu mellé csorgott a labda.

13
    Viler helyezkedett jól, és fejelte ki az egyik vendég szélső által középre ívelt labdát.

15
    Szabadrúgással jöhet a Maribor a tizenhatos bal sarkától.

15
    Milec középre tekert labdája túl lapos volt, gond nélkül kifejelte egy angol játékos.

16
    Powell zárta lövéssel a gyors vendég akciót, de nem találta el a kaput.

18
    Kicsit leült most a játék, a középpályán megy a harc egy ideje a labdáért.

19
    Espinozáé a meccs első sárgája, miután Milecet buktatta.

20
    Rendesen osztja a lapokat a játékvezető, McCann is besárgul amiért Merteljel szemben szabálytalankodott

22
    Mcmanaman tette remekül középre a labdát, a jól érkező Powell elől azonban becsúszva tisztázott egy védő! Jöhet a meccs második szöglete.

23
    Veszélytelen volt az angolok sarokrúgása, jöhet a Maribor.

24
    Elvesztették a játékszert a szlovének, szerencséjükre azonban a kiugró Espinoza lesen volt. Szabadrúgás kifelé.

27
    Ezek most ismét a Wigan percei, beszorul a saját térfelére a Maribor.

30
    Nem tudja meglepni a Maribor hátsó alakzatát a Wigan, hiába folyik a jórészt a hazai térfélen a játék, a tizenhatosig nem tudnak eljutni az angolok.

32
    Kicsit kiszabadult a szorításból a Maribor, Fajic rögtön meg is indult a bal szélen, de a beadását kifejelték.

33
    Tavares tette mélyen középre a labdát a bal szélről, de hiába érkezett két társ is, a Wigan végül kihozta valahogy a játékszert.

34
    Ismét beszorítja ellenfelét a Wigan.

35
    Tavares buktatta hátulról Gomezt a tizenhatos előtt, örülhet hogy ezt lap nélkül megúszta. Minden esetre remek pozícióból végezhet el szabadrúgást a Wigan.

36
    KAPUFA! Maga a sértett, Jordi Gomez végezte el a szabadrúgást, és a jobb kapufát találta telibe!

36
    A kipattanó után gyorsan szögletre tisztáznak a szlovének.

37
    Beausejour szöglete veszélytelen, de továbbra is a Wigan támadhat.

38
    Újabb vendég szöglet jöhet, 1:3 ezzel a szögletarány.

39
    Ez a sarokrúgás sem volt veszélyes. Fellélegezhet most egy kicsit a Maribor.

40
    Elvesztették a labdát a hazaiak, támad a Wigan.

40
    Büntetőhöz jut a Wigan!!! Powell kapott labdát a tizenhatoson belül, kifelé tolta meg, mögötte Arghus azonban nagyon sután érkezett, és felborította az angol támadót!

40
    Arghus sárgul be amiért Powellt buktatta a tizenhatoson belül.

41
    A Wigan gólt szerzett!

JORDI GÓMEZ büntetője becsúszott Handanovic alatt, vezet a Wigan!!!

42
    Ez aztán a rapszodikus mérkőzés, McCann kézzel ért a labdához a saját tizenhatosán belül, így kiállítják, a Maribor pedig büntetőből egyenlíthet!

42
    McCann kapta meg második sárgáját amiért a tizenhatoson belül kézzel ért a labdához. Mehet zuhanyozni.

43
    A Maribor gólt szerzett!

DEJAN MEZGA is beveri nagy nehezen! A büntetőjét ugyan Carson parádésan a kapufára ütötte, de a kipattanóra már mozdulni sem tudott! 1:1!

45
    Két perc a ráadás.

45+1
    Az utolsó perceket egyértelműen a hazaiak irányítják, igaz emberelőnyben meglepő lenne ha nem így lenne.

A mennyből a pokolba jutott egyetlen perc alatt a Wigan, hiszen nagy nehezen büntetőből megszerezték a vezető gólt az első félidő végén, de McCann kezezésének köszönhetően rögtön a Maribor is büntetőhöz jutott, ráadásul McCannnak ez volt a második sárgája, így emberhátrányba is került a csapat. A büntetőt Mezga elsőre kihagyta, de a kipattanót már nem vétette el, így 1:1-ről folytatódhat ez a remek összecsapás.

46
    Cseréltek a vendégek a szünetben, McManaman helyén Watson folytatja.

46

46
    Ezúttal is a vendégek kezdenek aktívabban, Gomez középre ívelt labdáját Perch fejelte a kapu fölé.

47
    Most azonban megindul a Maribor!

47
    Viler tüzelt éles szögből, a bal oldalról, nem volt ez rossz kísérlet, de a labda az oldalhálóban kötött ki, miután megpattant egy védőn.

47
    A második félidő első szögletét a Maribor végezheti el.

48
    Ez nem volt veszélyes, de továbbra is Maribor támad.

48
    Mertelj tűzött kapura egy visszagurított labdát a tizenhatos széléről, de a labda fél méterrel a bal felső fölött zúgott el.

51
    Óriási lehetőséget puskázott el a Wigan! Beausejour remekül tette középre a labdát, de Powellnek védője lerázásán felül arra már nem maradt ereje hogy a kaput is eltalálja!

54
    Tavares buktatta Perchet, ő is besárgul.

56
    Milec ívelése köt ki a kapu tetején. Kirúgással jöhet a Wigan.

58
    Milec küldte előre a labdát a kilépő Fajicnak, aki dropból tüzelt, de nem találta el a kaput.

59

Micsoda gól!!! Jól megjáratta a labdát a Maribor a vendég tizenhatos körül, végül be is jutottak, de Mezga inkább kipasszolta a labdát a büntetőterületről, amire ZELJKO FILIPOVIC érkezett, és kapásból bevágta a jobb fölső sarokba! Carsonnak esélye sem volt védeni, 2:1!

60
    Powell távoli lövését védi üggyel bajjal Handanovic.

61
    Szöglettel jöhet a Maribor, Mezga fogja beívelni.

61
    Bohar lövését blokkolták. Továbbra is a hazaiaknál a labda.

61
    Mostmár azonban a Wigan jöhet, Filipovic maradt lesen.

65
    Mertelj sárgul be amiért megrángatta McArthurt.

65
    Cserélt a Wigan: Powell le, Fortuné be.

66
    Szöglethez jutnak a vendégek, Beausejour fogja beívelni.

67
    Kipattan a tizenhatoson kívülre, végül megszerzi a labdát a Maribor.

69
    Öli a játékot most a Maribor, tördelik a játékot kis szabálytalanságokkal amennyire csak tudják.

70
    Kap egy szabadrúgást most a Wigan nagyjából 35 méterre a hazai kaputól.

70
    Watson jól tekerte kapufelé/kapura a labdát, de nem ért bele senki, így Handanovic gond nélkül fogta.

72
    Micsoda akció! Egy remek vendég támadás végén Watson tüzelt a tizenhatos széléről laposan-erősen, de Handanovic kiütötte a bal alsóba tartó labdát!

73
    A Maribor sem állt le, Bohar ugrott ki a bal szélen, csupán annyi dolga lett volna hogy elgurítja Carson mellett a labdát, de elvétette!

74
    Mertelj buktatta csúnyán Gomezt, és megkapta második sárgáját! Kilenc-kilenc mezőnyjátékossal mindkét csapat mostmár!

75
    Rögtön cserével reagál a piros lapra a Wigan, Boyce be McArthur le.

76
    Watson szabadrúgását Handanovic kiütötte, de lent maradt a földön a Maribor kapusa a Perchel való ütközés után.

77
    A Maribor is cserélt most: Cvijanovic váltja Tavarest.

80
    Nagy a nyomás most a hazaiakon, érezhetően meg akarja nyerni ezt a meccset a Wigan!

80
    Beausejour ívelt középre, Boyce pedig fejelt, de gyengén. Handanovic gond nélkül fogta ezt a kísérletet.

82
    Újabb csere a Maribornál: Crnic fejezi be Mezga helyén.

83
    Viler is besárgul.

84
    Natcho büntetőjével vezet a Rubin Kazan a Waregem otthonában, ezzel jelenleg továbbjutásra áll a Maribor!

85
    Barnett tüzelt 18 méterről, de nem találta el Handanovic kapuját.

85
    A mérkőzés utolsó cseréjét a Maribor végzi el, Fajic helyén Mendy fejezi be.

86
    Filipovic eresztett el egy újabb távoli bombát, de ez most éppen Carson kezébe érkezett.

88
    0–2-re vezet már a Kazan, így ha kibírja a hátralévő pár percet kapott gól nélkül a Maribor, akkor szinte biztosan továbbjut!

88
    Rogne is besárgul, ez a mérkőzés kilencedik sárga lapja.

89
    Handanovic újra a földön maradt, de ezúttal rögtön meggyógyult ahogy meglátta a játékvezetőt.

90
    Fortuné lőtt félfordulatból a büntetőpontról Handanovic hihetetlenül nagyot védett!!

90+1
    Négy perc a hosszabbítás.

90+1
    Fortuné vette be most Handanovic kapuját, csak éppen les miatt már kifelé járt a szabadrúgás.

90+2
    Szöglethez jut a Wigan!

90+3
    Ez veszélyes volt, de végül átcsorgott a labda a másik oldalra. Jöhet az ismétlés.

90+3
    Ez a szöglet már nem veszélyes, de a labda marad a Wigannál.

90+4
    Szabadrúgás kifelé! Fortuné volt szabálytalan!

90+4
    Fél perc sincs hátra, támad a Wigan!

90+4
    Az angol csapat összes mezőnyjátékosa a hazai büntetőterületen belül!

90+4
    Les! Szabadrúgás kifelé!

90+5
    Letelt a hosszabbítás, itt a vége! Továbbjutott a Maribor!!!

Óriási küzdelemben kiharcolta a győzelmet a Maribor a Wigan ellen, a Waregem pedig otthon vereséget szenvedett a Rubin Kazantól, így a mérkőzés előtt az utolsó helyen álló szlovénok léptek fel a "D" csoport második helyére, kiharcolva ezzel a továbbjutást!

A mérkőzés az első pillanattól az utolsóig izgalmas volt, fordulatok is akadtak bőven (elég csak a 41. és a 43. perc között lezajlott eseményekre gondolni) és színvonalban sem maradt el az elvárttól.

Míg a Maribor számára szerencsésnek mondható ez a nap, addig a Wigan peches volt, hiszen nagyon akarták a továbbjutást, emberhátrányban is támadtak, de Handanovic kapuját – sok nagy helyzet ellenére – ma csak egyszer, büntetőből tudták bevenni, és ez kevés volt a sikerhez. (21:00:36)

Dávid Kiss

Gólok: 43. Mezga, 59. Filipovic – 41. Gomez (bünt.)

Lapok:   40. Arghus (NKM), 54. Tavares (NKM), 65. Mertelj (NKM), 83. Viler (NKM) – 19. Espinoza (WIG), 20. McCann (WIG), 88. Rogne (WIG)   74. Mertelj (NKM) – 42. McCann (WIG)

NK Maribor: Handanovic – Milec, Rajcevic, Arghus, Viler – Mezga(82. Crnic), Filipovic, Mertelj, Bohar – Fajic(85. Mendy), Tavares(77. Cvijanovic).
    Wigan Athletic: Carson – Perch, Rogne, Barnett, Beausejour – McArthur(75. Boyce), McCann – Mcmanaman(46. Watson), Gomez, Espinoza – Powell(65. Fortuné)

Játékvezetők: Marciniak ─ Sokolnicki, Listkiewicz