Valencia – Kubany 1:1 (vége) | FC St. Gallen 1879 – Swansea City 1:0 (vége) | Din. Zagreb – Ludogorets 1:2 (vége)
PSV Eindhoven – Odessa 0:1 (vége) | Salzburg – Esbjerg FB 3:0 (vége) | Standard Liège – Elfsborg 1:3 (vége)
Zulte Waregem – FC Rubin Kazany 0:2 (vége) | Maribor – Wigan Athletic 2:1 (vége) | ACF Fiorentina – FC Dnipro Dnipropetrovsk 2:1 (vége)
CS Pandurii – FC Paços de Ferreira 0:0 (vége) | Eintracht Frankfurt – APOEL 2:0 (vége) | Maccabi Tel Aviv F.C. – Girondins Bordeaux 1:0 (vége)
Dynamo Kijev – Rapid 3:1 (vége) | Thun – KRC Genk 0:1 (vége) | SC Freiburg – Sevilla 0:2 (vége)
Estoril – Liberec 1:2 (vége) | Real Betis – Rijeka 0:0 (vége) | Vitória Guimares SC – Olympique Lyon 1:2 (vége)
Apollon Limassol – Legia 0:2 (vége) | S. S. Lazio – Trabzonspor 0:0 (vége) | Sheriff – Tromsö 2:0 (vége)
Tottenham Hotspur – FK Anzsi Mahacskala 4:1 (vége) | PAOK – AZ Alkmaar 2:2 (vége) | Maccabi Haifa – Shakhter Karagandy 2:1 (vége)
NK Maribor
2:1 (1:1)
Wigan Athletic
csütörtök 12.12.2013, 19:00 • Ljudski vrt • Európa liga

Óriási küzdelemben kiharcolta a győzelmet a Maribor a Wigan ellen, a Waregem pedig otthon vereséget szenvedett a Rubin Kazantól, így a mérkőzés előtt az utolsó helyen álló szlovénok léptek fel a "D" csoport második helyére, kiharcolva ezzel a továbbjutást!

A mérkőzés az első pillanattól az utolsóig izgalmas volt, fordulatok is akadtak bőven (elég csak a 41. és a 43. perc között lezajlott eseményekre gondolni) és színvonalban sem maradt el az elvárttól.

Míg a Maribor számára szerencsésnek mondható ez a nap, addig a Wigan peches volt, hiszen nagyon akarták a továbbjutást, emberhátrányban is támadtak, de Handanovic kapuját – sok nagy helyzet ellenére – ma csak egyszer, büntetőből tudták bevenni, és ez kevés volt a sikerhez. (21:00:36)

90+5
    Letelt a hosszabbítás, itt a vége! Továbbjutott a Maribor!!!

90+4
    Les! Szabadrúgás kifelé!

90+4
    Az angol csapat összes mezőnyjátékosa a hazai büntetőterületen belül!

90+4
    Fél perc sincs hátra, támad a Wigan!

90+4
    Szabadrúgás kifelé! Fortuné volt szabálytalan!

90+3
    Ez a szöglet már nem veszélyes, de a labda marad a Wigannál.

90+3
    Ez veszélyes volt, de végül átcsorgott a labda a másik oldalra. Jöhet az ismétlés.

90+2
    Szöglethez jut a Wigan!

90+1
    Fortuné vette be most Handanovic kapuját, csak éppen les miatt már kifelé járt a szabadrúgás.

90+1
    Négy perc a hosszabbítás.

90
    Fortuné lőtt félfordulatból a büntetőpontról Handanovic hihetetlenül nagyot védett!!

89
    Handanovic újra a földön maradt, de ezúttal rögtön meggyógyult ahogy meglátta a játékvezetőt.

88
    Rogne is besárgul, ez a mérkőzés kilencedik sárga lapja.

88
    0–2-re vezet már a Kazan, így ha kibírja a hátralévő pár percet kapott gól nélkül a Maribor, akkor szinte biztosan továbbjut!

86
    Filipovic eresztett el egy újabb távoli bombát, de ez most éppen Carson kezébe érkezett.

85
    A mérkőzés utolsó cseréjét a Maribor végzi el, Fajic helyén Mendy fejezi be.

85
    Barnett tüzelt 18 méterről, de nem találta el Handanovic kapuját.

Dávid Kiss

Gólok: 43. Mezga, 59. Filipovic – 41. Gomez (bünt.)

Lapok:   40. Arghus (NKM), 54. Tavares (NKM), 65. Mertelj (NKM), 83. Viler (NKM) – 19. Espinoza (WIG), 20. McCann (WIG), 88. Rogne (WIG)   74. Mertelj (NKM) – 42. McCann (WIG)

NK Maribor: Handanovic – Milec, Rajcevic, Arghus, Viler – Mezga(82. Crnic), Filipovic, Mertelj, Bohar – Fajic(85. Mendy), Tavares(77. Cvijanovic).
    Wigan Athletic: Carson – Perch, Rogne, Barnett, Beausejour – McArthur(75. Boyce), McCann – Mcmanaman(46. Watson), Gomez, Espinoza – Powell(65. Fortuné)

Játékvezetők: Marciniak ─ Sokolnicki, Listkiewicz