Valencia – Kubany 1:1 (vége) | FC St. Gallen 1879 – Swansea City 1:0 (vége) | Din. Zagreb – Ludogorets 1:2 (vége)
PSV Eindhoven – Odessa 0:1 (vége) | Salzburg – Esbjerg FB 3:0 (vége) | Standard Liège – Elfsborg 1:3 (vége)
Zulte Waregem – FC Rubin Kazany 0:2 (vége) | Maribor – Wigan Athletic 2:1 (vége) | ACF Fiorentina – FC Dnipro Dnipropetrovsk 2:1 (vége)
CS Pandurii – FC Paços de Ferreira 0:0 (vége) | Eintracht Frankfurt – APOEL 2:0 (vége) | Maccabi Tel Aviv F.C. – Girondins Bordeaux 1:0 (vége)
Dynamo Kijev – Rapid 3:1 (vége) | Thun – KRC Genk 0:1 (vége) | SC Freiburg – Sevilla 0:2 (vége)
Estoril – Liberec 1:2 (vége) | Real Betis – Rijeka 0:0 (vége) | Vitória Guimares SC – Olympique Lyon 1:2 (vége)
Apollon Limassol – Legia 0:2 (vége) | S. S. Lazio – Trabzonspor 0:0 (vége) | Sheriff – Tromsö 2:0 (vége)
Tottenham Hotspur – FK Anzsi Mahacskala 4:1 (vége) | PAOK – AZ Alkmaar 2:2 (vége) | Maccabi Haifa – Shakhter Karagandy 2:1 (vége)
SC Freiburg
0:2 (0:1)
Sevilla FC
csütörtök 12.12.2013, 21:05 • MAGE SOLAR Stadion, Freiburg • Európa liga

Egy közepes színvonalú mérkőzésen végül a taktikusan játszó Sevilla örülhetett a végén. A Freiburg nem tudott igazán felpörögni, a második félidőben ugyan becsülettel mentek előre, a végén pedig már gyakorlatilag a védekezést is feladva harcoltak az egyenlítésért. A vendégek ügyesen ölték a játékot, majd a hosszabbításban a kegyelemdöfést is bevitték. A Freiburg veresége egyúttal azt is jelenti, hogy a németek búcsúznak a kupasorozattól, a Sevilla mögött a Liberec folytathatja tavasszal.
    Köszönöm megtisztelő figyelmüket! (23:05:00)

90+6
    Már mind a két csapat nagyon a mérkőzés végét várja.

90+4
    Rusescu kapott sárga lapot szokatlan gólöröméért.

90+4
    A Sevilla gólt szerzett!
    RAUL RUSESCU góljával eldőlt a találkozó. A csereként beállt játékost sikerült egy lapos labdával kiugratni, egyedül vihette kapura, majd 15 méterről pontosan gurított el Baumann mellett.

90+3
    Teljesen kinyílnak a hazaiak, mindent egy lapra feltéve támadnak.

90+2
    Rakitić lopta a távolságot a hazai tizenhatos előtt, majd 18 méterről szembe a kapuval fölé bombázott.

90+1
    Balról beívelt labdát a Sevilla kapujához Varas szépen húz le a levegőben.

90
    Hét perc lesz a hosszabbítás.

89
    A Sevilla eldugja a labdát, a hazaiak csak a szemükkel követik.

88
    Iborra kapott egyet a lábára, szabadrúgás a Sevilla javára. Az elvégzett szabadrúgás után azonban már a Freiburg támadhat.

86
    A Sevilla a hazai kapuhoz beívelt szabadrúgását Baumann szedi össze, majd azonnal küldni a mezőnybe.

86
    Trochowski jött be a lecserélt Perotti helyett.

85
    Szabálytalanság után a Sevilla végezhet el szabadrúgást a középpályáról.

83
    A hazaiak beívelt sarokrúgása nem jelentett veszélyt a Sevilla kapujához. A vendégek hozhatják a labdát.

82
    A Freiburg ívelt be a vendégek kapujához egy szabadrúgást, középen a védők szögletre mentettek.

81
    Samperio két percen belül két gólt is szerezhetett volna, ehhez képest egyik ordító helyzetét se váltotta gólra. Rakitić iramodott meg a hazaiak tizenhatosa előtt, majd jobbra kitolt labdájával szabadon találta Samperiot, aki viszont nyolc méterről Baumannba rúgta a labdát.

79
    Samperio eldönthette volna a találkozót, Egyedül vihette kapura, Baumann mellett laposan elrúgta a labdát, de csak a jobb kapufát találta el.

78
    Fazio jött be a lecserélt Cristóforo helyett.

77
    A Sevilla ott húzza az időt, ahol csak tudja. A játékosainak természetesen ilyenkor már minden fáj. A Freiburg rendíthetetlenül támad, azonban helyzeteket nem tudnak kidolgozni.

76
    Perotti nevéhez feljegyezhetünk egy szép lövést. 18 méterről próbálta meg bevenni Baumann kapuját, lapos kísérletét a hazaiak hálóőre magabiztosan védte.

75
    Pilar jött be a lecserélt Fernandes helyett.

74
    Alig van folyamatos játék a pályán, a vendégek ölik az időt.

73
    Bacca helyett Rusescu a pályán.

72
    Bacca is besárgult miután lecserélése után sétálva hagyta el a pályát.

72
    Navarro időhúzásért kapott sárga lapot.

71
    A Freiburg előreívelt szabadrúgása senkinek nem jó, Varas szedi össze a labdát.

70
    Samperio kapott sárga lapot buktatásért.

69
    Fogy az idő a Freiburgnak, jelenleg kiesésre állnak.

68
    Mehmedi húzta meg a bal oldalon, védője ügyesen fedezte a labdát, végül szabálytalanság miatt már a Sevilla jöhet kifelé szabaddal.

66
    Balról beívelt labdát a hazai kapuhoz Baumann könnyedén szedi össze.

65
    A kezdőkörből végezhetett el szabadrúgást a Freiburg, a vendégek tizenhatosára beívelt labdát kifejelték a védők. Ebből gyorsan megindult a Sevilla.

64
    Folytatódhat a játék, a Sevilla vágja hosszan előre.

63
    Az egyik partjelző jelezte, hogy valami történt a lábával. Hosszas ápolás után végül partjelzőt kellett cserélni. Ritka jelenet.

60
    Höfler kezezés miatt sárgult be.

60
    A Freiburg végezhetett el szabadrúgást a középpályáról. A Sevilla kapujához beívelt labdát Höfler kézzel ütötte a hálóba. Természetes a játékvezető érvénytelenítette a találatot, ráadásul a hazaiak játékosa még egy sárgával is gazdagodhatott.

59
    Darida próbálkozott meg egy átlövéssel, 18 méterről megeresztett löketét Varas szépen védte.

58
    Kerks jött be Lorenzoni helyett.

57
    Továbbra is kényelmes mederben csordogál a találkozó, majd apró szabálytalanság után a Sevilla jöhet szabadrúgással a saját térfeléről.

55
    Bal oldalon vezetett támadást a Sevilla, de inkább a biztonságos visszajátékot választották.

54
    A Freiburg egyre inkább fokozza a tempót, feltolták játékukat.

53
    Ilyet is ritkán látni futballpályán! Varas rúgta volna ki kézből a labdát, labdája Fernendes hátáról visszapattant, végül hét méterről a hazaiak játékosa fölé bombázott.

52
    Günter bedobása után a Freiburg építkezik támadással.

51
    Ott folytatódik a mérkőzés ahol az első félidőben abbamaradt. Küzdelmes, csapongó a játék.

50
    Hazai bedobás után labdát veszít a Freiburg, a vendégek jöhetnek támadással.

49
    Csapongó a játék, végül egy vendég hosszú ívelést előre Baumann kaparint meg.

48
    A Freiburg feltolta a játékát, és már a vendégek térfelén megpróbálnak labdát szerezni.

47
    A vendégek passzolgatnak hátul, könnyen lehet hogy elkezdik majd ölni a játékot.

46
    Jelen állás szerint a Freiburg kiesésre áll, a Liberec idegenben vezet.

46
    A Sevilla kezdte a második félidőt.

46

Kiegyenlített volt a küzdelem az első félidőben, a hazaiknak adódtak inkább gólszerzési lehetőségek. Ezek kimaradása után a Sevilla viszont egy védelmi hibát kihasználva a 40. percben megszerezte a vezetést.
    Maradjanak velünk a folytatásban is!

45
    A Sevilla végezhetett el szögletet, a középre küldött labdát Baumann magabiztosan húzta le a levegőben. Kirúgása után a játékvezető lefújta az első félidőt.

44
    A hazaiak beívelt sarokrúgása után az ötösről érkezett is a fejes, viszont a Freiburg játékosa fölé fejelt.

43
    Balról érkezett veszélyesen egy beadás a Sevilla kapujához, a védő szögletre fejelte a labdát.

42
    Kihagyott hazai helyzetek után a Sevilla szerzett vezetést, gyakorlatilag helyzetek nélkül.

40
    VICENT IBORRA közeli góljával megszerezte a vezetést a Sevilla. Perotti húzta meg a bal oldalon, majd az alapvonalról pontosan lőtte középre, a berobbanó Iborra pedig a védők között négy méterről a kapuba vágta a játékszert.

39
    Perotti próbálkozik meg egy átlövéssel, 22 méterről megeresztett labdája mellé ment.

38
    Csak hátul járatják a labdát a vendégek, nehezen fejlődik fel a támadásuk.

37
    Darida veszélyesen csavarta be középre, az ötösön azonban a védők fejjel tisztáztak.

36
    Cristóforo lépett oda, balról ívelhetnek be szabadrúgást a hazaiak.

35
    Cristóforo bedobása után a Sevilla építkezhet, helyzeteket azonban nem tudnak kialakítani.

34
    Szabadrúgással jöhet a Freiburg saját térfeléről.

33
    Darida jobbról rúgta középre a labdát, ívelése nem lehet tudni hogy lecsúszott-e vagy eleve így akarta, mindenesetre a felső kapufát érintve hagyta el a játékteret.

32
    Balról küldték középre a labdát a hazaiak, keresztbe mindenki fölött elment, de a túloldalon még Ginter begyűjti.

31
    A Freiburg átadja a területet a vendégeknek, a Sevilla viszont a zárt védekezéssel szembe egyelőre tanácstalan.

30
    Bal oldalról ívelték be a vendégek a labdát, középen mindenki fölött elszállt. Kirúgás következhet a hazaiak javára.

29
    A Freiburg végezhetett el bedobást, de nem sokáig van a labda a németeknél.

28
    A Sevilla egy hajszállal aktívabb, mégis a Freiburgnak voltak komoly helyzetei.

26
    Mehmedi végezte el a hazaiak szabadrúgását. 20 méterről szépen rúgta el a sorfal mellett, labdája a bal sarokba tartott, Varas bravúrral tolta ki.

25
    Cala kapott sárga lapot buktatásért.

25
    Darida iramodott meg, majd a tizenhatos vonala előtt lerántották. Veszélyes helyről végezhet el szabadrúgást a Freiburg.

24
    Bacca futott nagyot védőjével egy előreívelt labdánál, végül a védő nyerte meg a párharcot.

23
    Apró szabálytalanság után a Sevilla végezhet el szabadrúgást saját térfeléről.

22
    Bedobás után már a vendégek hozhatják a labdát.

21
    Günter játszotta magát tisztára a középpályán, kipasszolta balra Daridahoz, a vendégek játékosa bedobásra rúgta ki a labdát.

20
    Húsz perc játék után egy nagy helyzet még a második percben, azóta a mezőnyjátékon kívül nem sok érdemleges dolgot jegyezhetünk fel.

19
    A Sevilla beívelt sarokrúgását középen kifejelték a védők, a Freiburg szövögeti a támadását.

18
    Rakitić jó keresztlabdája után a jobb oldalon harcol ki szögletet a Sevilla.

17
    Baumann rúgta mezőnybe a labdát, majd bedobás után a Sevilla építkezhet.

16
    Bedobás után a Sevilla támadhat. Kényelmesen járatják a vendégek a labdát, veszélyes területig nem jutnak el.

15
    Fernandes tartotta meg jól a labdát a jobb oldalon, a Sevilla tizenhatosára bejátszott labdát kivágták a védők.

14
    Darida visszahúzásért kapott sárga lapot.

13
    A hazaiak sarokrúgása semmilyen veszélyt nem jelentett, könnyedén vágták ki középen a labdát a védők.

12
    Jobb oldalon vezetett támadást a Freiburg, a beadás a védőről szögletre ment ki.

11
    Cala szerzett labdát a bal oldalon, majd pontosan hozta játékba csapattársait.

10
    Tíz perc játék után kiegyenlített a játék a pályán, a Freiburg végezhet el szabadrúgást a kezdőkörből.

9

8
    Hosszú előreívelt labda a vendégek részéről Baumann kezében köt ki. A hazaiak kapusa azonnal rúgja vissza a mezőnybe.

7
    Sok a pontatlan labda a pályán, a két csapat meglehetősen idegesen kezdte a mérkőzést.

6
    Rakitić iramodott meg a középpályán, lassan lopta a távolságot, majd 20 méterről megeresztett lökete nagyon fölé ment.

5
    Carriço szerzett labdát, passza után már a Freiburg építkezhet.

4
    Bedobás után a hazaiak jöhetnek, de hamar elveszítették a labdát.

3
    A Freiburg támad, járatja a vendégek tizenhatosa előtt a labdát.

2
    Cala szabálytalansága után a hazaiak ívelhettek be szabadrúgást balról. A középre küldött labdát Krmaš fejelte öt méterről kapura, Varas bravúrral védte.

1
    A hazaiak kezdték a mérkőzést.

1

SC Freiburg: Baumann – Sorg, Krmaš, Höhn, Günter – Fernandes, Ginter, Höfler, Lorenzoni – Darida, Mehmedi

Cserék: Batz – Diagné, Pilař, Albutat, Guédé, Klaus, Kerk

Sevilla Fútbol Club: Varas – Coke, Cala, Carriço, F. Navarro – Samperio, Iborra, Rakitić, Cristóforo, Perotti – Bacca

Cserék: Julián – Fazio, Figueiras, A. Moreno, Rabello, Trochowski, Rusescu

Játékvezetők: Chapron – Gringore, Dansault.

Szeptember 19-én kezdetét vette a 2013–2014-es labdarúgó Európa-liga csoportkörének küzdelmei. A csoportkörbe jutáshoz idén is négy párharcot kellett megnyerniük azon csapatoknak, amelyek már a selejtező első fordulójában megkezdték szereplésüket. A H-csoportba a Sevilla (spanyol), Freiburg (német), Estoril (portugál), Slovan Liberec (cseh) négyes került.
    A csoportkör utolsó fordulójában a Freiburg hazai pályán fogadja a már továbbjutott Sevillat. A németek győzelem esetén biztos megélik a tavaszt az Európa-ligában, minden más eredménynél az Estoril – Slovan Liberec találkozótól függ a sorsuk. Ezért abban biztosak lehetünk, hogy egyáltalán nem fogják könnyen venni a mérkőzést. Ezentúl egy német-spanyol összecsapást mindig nyugodt szívvel ajánljuk az Olvasók figyelmébe.
    A mérkőzéshez mindenkinek jó szórakozást és szurkolást kívánunk!

Üdvözöljük on-line oldalunkon. A mérkőzés 21:05 - kor kezdődik.

Gólok: 40. Iborra, 90+4. Rusescu

Lapok:   14. Darida (FRE), 60. Höfler (FRE) – 25. Cala (SEV), 70. Samperio (SEV), 72. Navarro (SEV), 72. Bacca (SEV), 90+4. Rusescu (SEV)

SC Freiburg: Baumann – Sorg, Krmaš, Höhn, Günter – Fernandes (75. Pilar), Ginter, Höfler, Lorenzoni (58. Kerks) – Darida, Mehmedi

Sevilla FC: Varas – Coke, Cala, Carriço, F. Navarro – Samperio, Iborra, Rakitić, Cristóforo (78. Fazio), Perotti (86. Trochowski) – Bacca (73. Rusescu)

Játékvezetők: Chapron – Gringore, Dansault