Valencia – Kubany 1:1 (vége) | FC St. Gallen 1879 – Swansea City 1:0 (vége) | Din. Zagreb – Ludogorets 1:2 (vége)
PSV Eindhoven – Odessa 0:1 (vége) | Salzburg – Esbjerg FB 3:0 (vége) | Standard Liège – Elfsborg 1:3 (vége)
Zulte Waregem – FC Rubin Kazany 0:2 (vége) | Maribor – Wigan Athletic 2:1 (vége) | ACF Fiorentina – FC Dnipro Dnipropetrovsk 2:1 (vége)
CS Pandurii – FC Paços de Ferreira 0:0 (vége) | Eintracht Frankfurt – APOEL 2:0 (vége) | Maccabi Tel Aviv F.C. – Girondins Bordeaux 1:0 (vége)
Dynamo Kijev – Rapid 3:1 (vége) | Thun – KRC Genk 0:1 (vége) | SC Freiburg – Sevilla 0:2 (vége)
Estoril – Liberec 1:2 (vége) | Real Betis – Rijeka 0:0 (vége) | Vitória Guimares SC – Olympique Lyon 1:2 (vége)
Apollon Limassol – Legia 0:2 (vége) | S. S. Lazio – Trabzonspor 0:0 (vége) | Sheriff – Tromsö 2:0 (vége)
Tottenham Hotspur – FK Anzsi Mahacskala 4:1 (vége) | PAOK – AZ Alkmaar 2:2 (vége) | Maccabi Haifa – Shakhter Karagandy 2:1 (vége)
SC Freiburg
0:2 (0:1)
Sevilla FC
csütörtök 12.12.2013, 21:05 • MAGE SOLAR Stadion, Freiburg • Európa liga

Üdvözöljük on-line oldalunkon. A mérkőzés 21:05 - kor kezdődik.

Szeptember 19-én kezdetét vette a 2013–2014-es labdarúgó Európa-liga csoportkörének küzdelmei. A csoportkörbe jutáshoz idén is négy párharcot kellett megnyerniük azon csapatoknak, amelyek már a selejtező első fordulójában megkezdték szereplésüket. A H-csoportba a Sevilla (spanyol), Freiburg (német), Estoril (portugál), Slovan Liberec (cseh) négyes került.
    A csoportkör utolsó fordulójában a Freiburg hazai pályán fogadja a már továbbjutott Sevillat. A németek győzelem esetén biztos megélik a tavaszt az Európa-ligában, minden más eredménynél az Estoril – Slovan Liberec találkozótól függ a sorsuk. Ezért abban biztosak lehetünk, hogy egyáltalán nem fogják könnyen venni a mérkőzést. Ezentúl egy német-spanyol összecsapást mindig nyugodt szívvel ajánljuk az Olvasók figyelmébe.
    A mérkőzéshez mindenkinek jó szórakozást és szurkolást kívánunk!

SC Freiburg: Baumann – Sorg, Krmaš, Höhn, Günter – Fernandes, Ginter, Höfler, Lorenzoni – Darida, Mehmedi

Cserék: Batz – Diagné, Pilař, Albutat, Guédé, Klaus, Kerk

Sevilla Fútbol Club: Varas – Coke, Cala, Carriço, F. Navarro – Samperio, Iborra, Rakitić, Cristóforo, Perotti – Bacca

Cserék: Julián – Fazio, Figueiras, A. Moreno, Rabello, Trochowski, Rusescu

Játékvezetők: Chapron – Gringore, Dansault.

1

1
    A hazaiak kezdték a mérkőzést.

2
    Cala szabálytalansága után a hazaiak ívelhettek be szabadrúgást balról. A középre küldött labdát Krmaš fejelte öt méterről kapura, Varas bravúrral védte.

3
    A Freiburg támad, járatja a vendégek tizenhatosa előtt a labdát.

4
    Bedobás után a hazaiak jöhetnek, de hamar elveszítették a labdát.

5
    Carriço szerzett labdát, passza után már a Freiburg építkezhet.

6
    Rakitić iramodott meg a középpályán, lassan lopta a távolságot, majd 20 méterről megeresztett lökete nagyon fölé ment.

7
    Sok a pontatlan labda a pályán, a két csapat meglehetősen idegesen kezdte a mérkőzést.

8
    Hosszú előreívelt labda a vendégek részéről Baumann kezében köt ki. A hazaiak kapusa azonnal rúgja vissza a mezőnybe.

9
    Apró szabálytalanság után a Sevilla végezhet el szabadrúgást saját térfeléről.

10
    Tíz perc játék után kiegyenlített a játék a pályán, a Freiburg végezhet el szabadrúgást a kezdőkörből.

11
    Cala szerzett labdát a bal oldalon, majd pontosan hozta játékba csapattársait.

12
    Jobb oldalon vezetett támadást a Freiburg, a beadás a védőről szögletre ment ki.

13
    A hazaiak sarokrúgása semmilyen veszélyt nem jelentett, könnyedén vágták ki középen a labdát a védők.

14
    Darida visszahúzásért kapott sárga lapot.

15
    Fernandes tartotta meg jól a labdát a jobb oldalon, a Sevilla tizenhatosára bejátszott labdát kivágták a védők.

16
    Bedobás után a Sevilla támadhat. Kényelmesen járatják a vendégek a labdát, veszélyes területig nem jutnak el.

17
    Baumann rúgta mezőnybe a labdát, majd bedobás után a Sevilla építkezhet.

18
    Rakitić jó keresztlabdája után a jobb oldalon harcol ki szögletet a Sevilla.

19
    A Sevilla beívelt sarokrúgását középen kifejelték a védők, a Freiburg szövögeti a támadását.

20
    Húsz perc játék után egy nagy helyzet még a második percben, azóta a mezőnyjátékon kívül nem sok érdemleges dolgot jegyezhetünk fel.

21
    Günter játszotta magát tisztára a középpályán, kipasszolta balra Daridahoz, a vendégek játékosa bedobásra rúgta ki a labdát.

22
    Bedobás után már a vendégek hozhatják a labdát.

23

24
    Bacca futott nagyot védőjével egy előreívelt labdánál, végül a védő nyerte meg a párharcot.

25
    Darida iramodott meg, majd a tizenhatos vonala előtt lerántották. Veszélyes helyről végezhet el szabadrúgást a Freiburg.

25
    Cala kapott sárga lapot buktatásért.

26
    Mehmedi végezte el a hazaiak szabadrúgását. 20 méterről szépen rúgta el a sorfal mellett, labdája a bal sarokba tartott, Varas bravúrral tolta ki.

28
    A Sevilla egy hajszállal aktívabb, mégis a Freiburgnak voltak komoly helyzetei.

29
    A Freiburg végezhetett el bedobást, de nem sokáig van a labda a németeknél.

30
    Bal oldalról ívelték be a vendégek a labdát, középen mindenki fölött elszállt. Kirúgás következhet a hazaiak javára.

31
    A Freiburg átadja a területet a vendégeknek, a Sevilla viszont a zárt védekezéssel szembe egyelőre tanácstalan.

32
    Balról küldték középre a labdát a hazaiak, keresztbe mindenki fölött elment, de a túloldalon még Ginter begyűjti.

33
    Darida jobbról rúgta középre a labdát, ívelése nem lehet tudni hogy lecsúszott-e vagy eleve így akarta, mindenesetre a felső kapufát érintve hagyta el a játékteret.

34
    Szabadrúgással jöhet a Freiburg saját térfeléről.

35
    Cristóforo bedobása után a Sevilla építkezhet, helyzeteket azonban nem tudnak kialakítani.

36
    Cristóforo lépett oda, balról ívelhetnek be szabadrúgást a hazaiak.

37
    Darida veszélyesen csavarta be középre, az ötösön azonban a védők fejjel tisztáztak.

38
    Csak hátul járatják a labdát a vendégek, nehezen fejlődik fel a támadásuk.

39
    Perotti próbálkozik meg egy átlövéssel, 22 méterről megeresztett labdája mellé ment.

40
    A Sevilla gólt szerzett!
    VICENT IBORRA közeli góljával megszerezte a vezetést a Sevilla. Perotti húzta meg a bal oldalon, majd az alapvonalról pontosan lőtte középre, a berobbanó Iborra pedig a védők között négy méterről a kapuba vágta a játékszert.

42
    Kihagyott hazai helyzetek után a Sevilla szerzett vezetést, gyakorlatilag helyzetek nélkül.

43
    Balról érkezett veszélyesen egy beadás a Sevilla kapujához, a védő szögletre fejelte a labdát.

44
    A hazaiak beívelt sarokrúgása után az ötösről érkezett is a fejes, viszont a Freiburg játékosa fölé fejelt.

45
    A Sevilla végezhetett el szögletet, a középre küldött labdát Baumann magabiztosan húzta le a levegőben. Kirúgása után a játékvezető lefújta az első félidőt.

Kiegyenlített volt a küzdelem az első félidőben, a hazaiknak adódtak inkább gólszerzési lehetőségek. Ezek kimaradása után a Sevilla viszont egy védelmi hibát kihasználva a 40. percben megszerezte a vezetést.
    Maradjanak velünk a folytatásban is!

46

46
    A Sevilla kezdte a második félidőt.

46
    Jelen állás szerint a Freiburg kiesésre áll, a Liberec idegenben vezet.

47
    A vendégek passzolgatnak hátul, könnyen lehet hogy elkezdik majd ölni a játékot.

48
    A Freiburg feltolta a játékát, és már a vendégek térfelén megpróbálnak labdát szerezni.

49
    Csapongó a játék, végül egy vendég hosszú ívelést előre Baumann kaparint meg.

50
    Hazai bedobás után labdát veszít a Freiburg, a vendégek jöhetnek támadással.

51
    Ott folytatódik a mérkőzés ahol az első félidőben abbamaradt. Küzdelmes, csapongó a játék.

52
    Günter bedobása után a Freiburg építkezik támadással.

53
    Ilyet is ritkán látni futballpályán! Varas rúgta volna ki kézből a labdát, labdája Fernendes hátáról visszapattant, végül hét méterről a hazaiak játékosa fölé bombázott.

54
    A Freiburg egyre inkább fokozza a tempót, feltolták játékukat.

55
    Bal oldalon vezetett támadást a Sevilla, de inkább a biztonságos visszajátékot választották.

57
    Továbbra is kényelmes mederben csordogál a találkozó, majd apró szabálytalanság után a Sevilla jöhet szabadrúgással a saját térfeléről.

58
    Kerks jött be Lorenzoni helyett.

59
    Darida próbálkozott meg egy átlövéssel, 18 méterről megeresztett löketét Varas szépen védte.

60
    A Freiburg végezhetett el szabadrúgást a középpályáról. A Sevilla kapujához beívelt labdát Höfler kézzel ütötte a hálóba. Természetes a játékvezető érvénytelenítette a találatot, ráadásul a hazaiak játékosa még egy sárgával is gazdagodhatott.

60
    Höfler kezezés miatt sárgult be.

63
    Az egyik partjelző jelezte, hogy valami történt a lábával. Hosszas ápolás után végül partjelzőt kellett cserélni. Ritka jelenet.

64
    Folytatódhat a játék, a Sevilla vágja hosszan előre.

65
    A kezdőkörből végezhetett el szabadrúgást a Freiburg, a vendégek tizenhatosára beívelt labdát kifejelték a védők. Ebből gyorsan megindult a Sevilla.

66
    Balról beívelt labdát a hazai kapuhoz Baumann könnyedén szedi össze.

68
    Mehmedi húzta meg a bal oldalon, védője ügyesen fedezte a labdát, végül szabálytalanság miatt már a Sevilla jöhet kifelé szabaddal.

69
    Fogy az idő a Freiburgnak, jelenleg kiesésre állnak.

70
    Samperio kapott sárga lapot buktatásért.

71
    A Freiburg előreívelt szabadrúgása senkinek nem jó, Varas szedi össze a labdát.

72
    Navarro időhúzásért kapott sárga lapot.

72
    Bacca is besárgult miután lecserélése után sétálva hagyta el a pályát.

73
    Bacca helyett Rusescu a pályán.

74
    Alig van folyamatos játék a pályán, a vendégek ölik az időt.

75
    Pilar jött be a lecserélt Fernandes helyett.

76
    Perotti nevéhez feljegyezhetünk egy szép lövést. 18 méterről próbálta meg bevenni Baumann kapuját, lapos kísérletét a hazaiak hálóőre magabiztosan védte.

77
    A Sevilla ott húzza az időt, ahol csak tudja. A játékosainak természetesen ilyenkor már minden fáj. A Freiburg rendíthetetlenül támad, azonban helyzeteket nem tudnak kidolgozni.

78
    Fazio jött be a lecserélt Cristóforo helyett.

79
    Samperio eldönthette volna a találkozót, Egyedül vihette kapura, Baumann mellett laposan elrúgta a labdát, de csak a jobb kapufát találta el.

81
    Samperio két percen belül két gólt is szerezhetett volna, ehhez képest egyik ordító helyzetét se váltotta gólra. Rakitić iramodott meg a hazaiak tizenhatosa előtt, majd jobbra kitolt labdájával szabadon találta Samperiot, aki viszont nyolc méterről Baumannba rúgta a labdát.

82
    A Freiburg ívelt be a vendégek kapujához egy szabadrúgást, középen a védők szögletre mentettek.

83
    A hazaiak beívelt sarokrúgása nem jelentett veszélyt a Sevilla kapujához. A vendégek hozhatják a labdát.

85
    Szabálytalanság után a Sevilla végezhet el szabadrúgást a középpályáról.

86
    Trochowski jött be a lecserélt Perotti helyett.

86
    A Sevilla a hazai kapuhoz beívelt szabadrúgását Baumann szedi össze, majd azonnal küldni a mezőnybe.

88
    Iborra kapott egyet a lábára, szabadrúgás a Sevilla javára. Az elvégzett szabadrúgás után azonban már a Freiburg támadhat.

89
    A Sevilla eldugja a labdát, a hazaiak csak a szemükkel követik.

90
    Hét perc lesz a hosszabbítás.

90+1
    Balról beívelt labdát a Sevilla kapujához Varas szépen húz le a levegőben.

90+2
    Rakitić lopta a távolságot a hazai tizenhatos előtt, majd 18 méterről szembe a kapuval fölé bombázott.

90+3
    Teljesen kinyílnak a hazaiak, mindent egy lapra feltéve támadnak.

90+4
    RAUL RUSESCU góljával eldőlt a találkozó. A csereként beállt játékost sikerült egy lapos labdával kiugratni, egyedül vihette kapura, majd 15 méterről pontosan gurított el Baumann mellett.

90+4
    Rusescu kapott sárga lapot szokatlan gólöröméért.

90+6
    Már mind a két csapat nagyon a mérkőzés végét várja.

Egy közepes színvonalú mérkőzésen végül a taktikusan játszó Sevilla örülhetett a végén. A Freiburg nem tudott igazán felpörögni, a második félidőben ugyan becsülettel mentek előre, a végén pedig már gyakorlatilag a védekezést is feladva harcoltak az egyenlítésért. A vendégek ügyesen ölték a játékot, majd a hosszabbításban a kegyelemdöfést is bevitték. A Freiburg veresége egyúttal azt is jelenti, hogy a németek búcsúznak a kupasorozattól, a Sevilla mögött a Liberec folytathatja tavasszal.
    Köszönöm megtisztelő figyelmüket! (23:05:00)

Gólok: 40. Iborra, 90+4. Rusescu

Lapok:   14. Darida (FRE), 60. Höfler (FRE) – 25. Cala (SEV), 70. Samperio (SEV), 72. Navarro (SEV), 72. Bacca (SEV), 90+4. Rusescu (SEV)

SC Freiburg: Baumann – Sorg, Krmaš, Höhn, Günter – Fernandes (75. Pilar), Ginter, Höfler, Lorenzoni (58. Kerks) – Darida, Mehmedi

Sevilla FC: Varas – Coke, Cala, Carriço, F. Navarro – Samperio, Iborra, Rakitić, Cristóforo (78. Fazio), Perotti (86. Trochowski) – Bacca (73. Rusescu)

Játékvezetők: Chapron – Gringore, Dansault