Fehérvár AV19 – EC Red Bull Salzburg 6:3 (vége)
Fehérvár AV19
6:3 (2:1, 2:2, 2:0)
EC Red Bull Salzburg
péntek 13.12.2013, 19:15 • Városligeti műjégpálya, Budapest (Winter Classic) • EBEL

Sima Volán siker lett a végére, pedig az első két harmadban még bőven voltak izgalmak, de a végére a Fehérvár eldöntötte a meccset és hatalmas sikert aratva győzte le a Salzburgot a Winter Classic első napján egy remek mérkőzésen. Negatív eseménye a mérkőzésnek, hogy Colton Yellow Horn és Bálizs Bence is megsérült.
    Köszönjük a megtisztelő figyelmet! (21:48:38)

60:00

59:50
    Gracnar tenyerel rá egy elhagyatott korongra.

59:00
    Egy perc van hátra.

57:55
    Nödl lövését védi Hetényi.

57:39
    Egyik csapat sem akar már támadni, beletörődött a Salzburg a vereségbe.

56:56
    Nagy tumultus a kapu előtt, de nincs salzburgi lövés.

56:24
    Mihály adta vissza a kapu mögül Nemesnek, aki a kapu tövéből Gracnarba lőtt.

55:50
    Hetényi zárta jól a sarkot, így nem volt esély gólt lőni.

55:17
    Mezőnyjáték folyik, nincsenek a kapuk veszélyben.

54:09
    Hetényi tenyerel rá egy lecsorgó korongra.

53:23
    Naglich lőtt éles szögből, de Gracnar védett.

52:21
    Boivin lövését fogja Hetényi.

51:55
    A Fehérvár kiegészült!

51:48
    5 a 4 ellen folyik 7 másodpercig a játék.

51:48
    Páros kiállítás!
    Brain Fahey kapott két percet gáncsolásért, még Ladislav Sikorcin kap két percet durva játékért.

51:20
    Fahey lőtt távolról, kijött Hetényiről, de nincs érkező.

50:51
    Hetényi Zoltán igazít felszerelést.

50:51
    Ebben a pillanatban lesz térfél csere, az első játékmegszakításnál!

Juhász Attila

Gólok és gólpasszok: 6. Sikorcin (Benk A., Banham), 15. Yellow Horn (Sarauer, Naglich), 24. Kovács Cs. (Szirányi, Bálizs), 34. Banham (Yellow Horn, Tokaji), 43. Magos (Nemes, Benk), 47. Banham (Benk, Kiss) – 10. Brophey (Kristler, Latusa), 27. Hofer (Troy, Trattnik), 40. Nödl (Boivin)

Fehérvár AV19: Bálizs (Hetényi Z.) – Pozsgai, Jackman, Benk, Sarauer, Banham – Sertich, Varga A., Yellow Horn, Naglich, Magosi – Szirányi, Tokaji, Kovács Cs., Sikorcin, Mihály – Hetényi P., Kiss D., Orbán, Nemes, Tóth G.
    EC Red Bull Salzburg: Gracnar (Brückler) – Trattnig, Milam, Welser, Cullen, Motzko – Heinrich, Fahey, Nödl, Roe, Meckler – Mühlstein, Boivin, Kristler, Brophey, Latusa – Pallestrang, Brucker, Komarek, Hofer.

Játékvezetők: Vladimir Babic, Gebei Péter – Nagy Attila, Németh Márton.