Fehérvár AV19 – EC Red Bull Salzburg 6:3 (vége)
Fehérvár AV19
6:3 (2:1, 2:2, 2:0)
EC Red Bull Salzburg
péntek 13.12.2013, 19:15 • Városligeti műjégpálya, Budapest (Winter Classic) • EBEL

Sima Volán siker lett a végére, pedig az első két harmadban még bőven voltak izgalmak, de a végére a Fehérvár eldöntötte a meccset és hatalmas sikert aratva győzte le a Salzburgot a Winter Classic első napján egy remek mérkőzésen. Negatív eseménye a mérkőzésnek, hogy Colton Yellow Horn és Bálizs Bence is megsérült.
    Köszönjük a megtisztelő figyelmet! (21:48:38)

60:00

59:50
    Gracnar tenyerel rá egy elhagyatott korongra.

59:00
    Egy perc van hátra.

57:55
    Nödl lövését védi Hetényi.

57:39
    Egyik csapat sem akar már támadni, beletörődött a Salzburg a vereségbe.

56:56
    Nagy tumultus a kapu előtt, de nincs salzburgi lövés.

56:24
    Mihály adta vissza a kapu mögül Nemesnek, aki a kapu tövéből Gracnarba lőtt.

55:50
    Hetényi zárta jól a sarkot, így nem volt esély gólt lőni.

55:17
    Mezőnyjáték folyik, nincsenek a kapuk veszélyben.

54:09
    Hetényi tenyerel rá egy lecsorgó korongra.

53:23
    Naglich lőtt éles szögből, de Gracnar védett.

52:21
    Boivin lövését fogja Hetényi.

51:55
    A Fehérvár kiegészült!

51:48
    5 a 4 ellen folyik 7 másodpercig a játék.

51:48
    Páros kiállítás!
    Brain Fahey kapott két percet gáncsolásért, még Ladislav Sikorcin kap két percet durva játékért.

51:20
    Fahey lőtt távolról, kijött Hetényiről, de nincs érkező.

50:51
    Hetényi Zoltán igazít felszerelést.

50:51
    Ebben a pillanatban lesz térfél csere, az első játékmegszakításnál!

50:34
    Hetényi véd egy közeli lövést.

50:12
    Még sincs térfél csere eddig.

49:55
    Salzburgi emberelőny!
    Andy Sertich megy ki két percre térdelésért.

49:20
    Nagy tumultus Hetényi kapuja előtt, de nem került be a korong a kapuba.

48:40
    Egy perc múlva térfél csere lesz.

47:34
    Sertich lőtt kék vonalról, de Gracnar fogta.

46:53
    A Volán gólt szerzett!
    Benk lövését Gracnar védi bravúrral, de a kipattanóra érkezik FRANK BANHAM aki felemelte a korongot és bevágta a kapuba.
    Gólpassz: Benk András és Kiss Dániel.

45:20
    Gracnar véd két hatalmasat két közeli lövésnél.

44:28
    Kovács Csaba lőtte ki a korongot, de itt nincs az alacsony plexi miatt szándékos korong kilövés.

43:50
    Naglich ugrott ki, de jól zártak vissza az osztrákok, így nem lett kapura lövés.

43:16
    Folytatódik a játék.

Még mindig a plexi javítása zajlik.

43:15
    Egy plexi megmozdult, így most pálya karbantartás folyik.

42:40
    Banham lövését fogta Gracnar, majd Sarauer egy kiugrás után lőtt kapu mellé.

42:10
    Nemes és MAGOSI BÁLINT ugrott ki egy védővel szemben és Nemes passzát Magosi a kapuba ütötte.
    Gólpassz: Nemes Benjámin és Benk András.

41:53
    Kipattanó korong Hetényiről, de másodszorra is ő találta meg a korongot.

41:45
    Kiegészült a Salzburg!

41:15
    A másik oldalon pedig Gracnar fogott másodszorra egy korongot.

41:05
    Nödl lőtt, de Hetényi védett.

40:01
    Megint a Fehérvár hozta el a korongot.

40:01

Érkeznek vissza a csapatok, lassan kezdődik a harmadik harmad. 1:45-ig még előnyben a Volán.

Hatalmas hajtás a 20 perc alatt! Négy gól született egyenlő megosztásban, de a harmadot beárnyékolta Trattnig hihetetlen durvasága, amivel Colton Yellow Hornnak okozott súlyos sérülést és még Bálizs Bence is megsérült, így a szintén sérült Hetényi Zoltán állt be a kapuba.

40:00

39:36
    Szirányi korongja kerüli el a kaput.

39:28
    A Salzburg gólt szerzett!
    Egy elvesztett korong, majd ANDREAS NÖDL addig piszkált oda Hetényinek míg a korong a kapuban kötött ki.
    Gólpassz: Michael Boivin.

Emberhátrányos gól!

38:40
    Egy ember visszajöhet a Salzburgnál!

38:15
    Hatalmas fehérvári helyzet! Naglichez kerül a kapuvasnál a korong, de a pakk nem jutott be a kapuba.

37:45
    Időt kért a SAPA Fehérvár AV19!

37:45
    Újabb fehérvári emberelőny!
    57 másodpercig kettős emberelőny! Troy Milam 2+2 percet kapott. A 2+2 perc színészkedésért és fogásért járt.

36:55
    Jackman korongja megy el a kapu mellett. Naglich próbálta elhúzni a korongot Gracnar mellett, de ez nem sikerült!

35:50
    Mihály passzolta be Sikorcinnak a kapu elé, de nem tudott beleérni már a csatár.

34:40
    Naglich ugrott ki, de csak a kapuvasat találta el.

33:40
    Matthias Trattnik végleges kiállítást kapott! Nagyon durva módon ütötte a jégre Colton Yellow Hornt akit úgy kell letámogatni és vérzik is. Hihetetlen durva szabálytalanság volt!
    5 perc emberelőny következik.

33:40
    Benk lövését védte Gracnar. FRANK BANHAM kap remek passzt Colton Yellow Horntól a kapu előtt és be is vágta a kapuba a korongot.
    Gólpassz: Colton Yellow Horn és Tokaji Viktor.

32:25
    Kovács vitte be a korongot, de sok volt a védő.

31:49
    Bálizs Bencének a lovagló izma sérült meg, így ma már nem védhet biztosan.

31:39
    Kiegészült a Fehérvár!

31:05
    Kemény lövés a kék vonalról, de a blokkról ki jön a korong.

30:14
    Támad is a salzburgi csapat próbál, gyors gólt lőni a Salzburg.

29:39
    Csere a magyar kapuban Bálizs Bence helyén, a kicsit sérült Hetényi Zoltán jött be a helyére. Ez nem jó hír a fehérvári csapatnál, nem lehet tudni mi baja Bálizsnak.

29:39
    Orbán Attila megy ki két percre térd használatért.

28:40
    Nagy tűzijáték Gracnar kapuja előtt, előbb Sertich majd Tokaji lövését kellett védenie Gracnarnak.

27:15
    Egy lopott koronggal akart megugrani Sikorcin, de rögtön el is veszik tőle.

26:04
    Trattnik lőtt elemi erővel kapura és ez kijött Bálizsról amit, FABIO HOFER lőtt a kapuba.
    Gólpassz: Milam Troy és Matthias Trattnik.

24:37
    Yellow Horn lőtt kapura, érkeztek a társak a kipattanóra, de Grancarról nem jött ki a korong.

23:50
    Egy salzburgi lövés pattan ki és KOVÁCS CSABA ugrott ki, majd verte meg egy az egyben Gracnart és talált a kapuba.
    Gólpassz: Szirányi Bence és Bálizs Bence.

23:47
    Milam ziccerét fogta bravúrral Bálizs.

23:25
    Trattnik korongja jött ki Bálizsról, majd Motzko beállt a fehérvári kapus helyére, de ez a jégkorongban szabálytalan. Nagy helyzet volt!

22:51
    Sarauer vitte be a korongot, de sok volt a védő, így győzött a túl erő.

22:38
    Elhozza a bulit a fehérvári csapat, de ezután tilos felszabadítás lett.

22:30
    Visszalőtt korong, de Bálizs rátenyerelt, így jöhet egy buli a Fehérvár harmadában.

22:03
    Távoli lövés kerüli el Bálizs kapuját.

21:24
    Benk adta vissza Sarauernek, de Gracnar védeni tudott bravúrral.

20:01
    Naglich hozta el a korongot.

20:01

Érkeznek vissza a csapatok a jégre, hamarosan kezdődik a második harmad.

Mivel nyitott pályán folyik a játék, így az egyenlő esélyek végett az utolsó játékrészben 10 percnél térfél csere lesz!

Az első játékrészben többet támadott a Salzburg, de a Fehérvár vezet 1 góllal és remekül is kontráznak. Sikorcin góljára válaszolt Brophey, de emberelőnyből betalált még Yellow Horn is.

20:00

18:57

18:44
    Yellow Horn kapott ugyanolyan korongot, mint a gólnál, de a korong most nem ment be a rövid felsőbe.

Eddig volt emberelőny a Salzburgnak!
    Brian Fahey lökte palánkra Benket, ezért két perc járt.

15:38
    Richard Jackman megy ki palánkra lökésért.

14:09
    Szépen felállt a Fehérvár emberelőnyben Sarauer passzolt át a túl oldalon üresen álló COLTON YELLOW HORN-nak, aki kapásból talált Gracnar kapujába.
    Gólpassz: Andrew Sarauer és Adam Naglich.

A gól emberelőnyben született!

13:39
    Naglic korongja csúszott ki tilosra, még 1 perc az emberelőnyből.

12:43
    Fehérvári emberelőny!
    Andreas Kristler megy ki két percre könyök használatért.

12:15
    Banham lőtt Gracnar védett, de Sarauer is ott volt, ám ő sem tudott gólt lőni.

11:59
    Kicsúszó korongot lop el a Fehérvár, de Benk a kapu előtt nem tudott belenyúlni, így veszélytelen volt.

11:45
    Megint Bálizs lepkésében a korong, nagyon nyom a salzburgi csapat.

9:53
    Nagy tumultus Bálizs kapuja előtt és a kapus nem tudott ráülni a korongra, így EVAN BROPHEY a védőket megelőzve a kapuba ütötte a korongot.
    Gólpassz: Andreas Kristler és Manuel Latusa.

9:00

8:44
    Fahey ütője előtt csúszott el a korong, így nem tudott lőni.

7:23
    Naglich egy kontra után egy hatalmas csellel küldte el védőjét, de lőni nem tudott, így hagyta a harmadban a korongot.

7:00
    Kiss Dániel megy ki két percre bottal lökésért.

5:45
    Egy ellentámadás végén LADISLAV SIKORCIN eresztett el egy korongot a harmad közepéről és a korong Gracnar mellett a kapu felső részében kötött ki.
    Gólpassz: Benk András és Frank Banham.

5:20
    Tokaji lőtte be a korongot, de a vendégek rögtön kivágták.

4:20
    Nödl lőtt, de Bálizs megint bravúrral védett, a korong azonban nem lett meg. Aktívabban kezd a Salzburg.

3:20
    Trattnig lövését védte Bálizs.

2:50
    A támadó harmadban már letámad a Salzburg, így a Fehérvárnak nehéz kivinnie a korongot.

1:43
    Sikorcin lövését blokkolták, majd Varga lőtt, de Sikorcin belenyúlása nem volt elég ahhoz, hogy gól legyen.

1:09
    Heinrichnek az átadás volt pontatlan Jackman mellett.

0:38
    Benk lőtte el keresztbe a kapu előtt a korongot, de senki nem ért bele.

0:28
    Neki ugrott ellenfelének a Salzburg, gyorsan szeretnének gólt lőni.

0:12
    Rögtön az elején lessel kezd a Salzburg.

00:01

A bírók is különleges barna mezben szerepelnek, a hivatalos fekete-fehér mezük helyett.

A csapatok már felsorakoztak a jégen, a közönség remek hangulatot teremtenek ezen a helyszínen.

A Fehérvár kapujában Bálizs Bence kezd, még a Salzburgnál Luka Gracnar kezd a kapuban.

A bírok már a jégen és lassan érkeznek már a csapatok is.

Még 15 perc és elkezdődik a Winter Classic – Karácsonyi Hoki Buli. A Fehérvár ellenfele a listavezető, de ezen a különleges helyszínen bármi megtörténhet.
    Tartsanak velünk!

SAPA Fehérvár AV19: Bálizs (Hetényi Z.) – Pozsgai, Jackman, Benk, Sarauer, Banham – Sertich, Varga A., Yellow Horn, Naglich, Magosi – Szirányi, Tokaji, Kovács Cs., Sikorcin, Mihály – Hetényi P., Kiss D., Orbán, Nemes, Tóth G.

EC Red Bull Salzburg: Gracnar (Brückler) – Trattnig, Milam, Welser, Cullen, Motzko – Heinrich, Fahey, Nödl, Roe, Meckler – Mühlstein, Boivin, Kristler, Brophey, Latusa – Pallestrang, Brucker, Komarek, Hofer.

Játékvezetők: Vladimir Babic, Gebei Péter – Nagy Attila, Németh Márton.

Hát akkor Téli Klasszikus, vagy ha úgy tetszik Winter Classic, a Városligetben! Ezen a hétvégén igazi „hokidzsembori” lesz azon a Műjégpályán, ahol annak idején, a két világháború között a magyarországi jégkorongmérkőzések zömét rendezték! Ma már a hokimeccsek a legritkább esetben zajlanak a szabad ég alatt, ám az utóbbi években – Észak-Amerikából ered az ötlet – minden télen rendeznek, szerte a világban nyitott pályás jégkorong fesztiválok keretében, bajnoki mérkőzéseket!
    Reméljük az időjárás is kegyeibe fogadja majd a sporteseményt, ami jelen esetben megfelelően hideg, de száraz időt jelent!
    A mostani, budapesti programot pénteken este a SAPA Fehérvár AV19 és az osztrák Red Bull Salzburg EBEL találkozója nyitja, a kimondottan erre a hétvégére kialakított, mintegy négyezer néző befogadására alkalmas lelátókkal körülölelt pályán!
    Az osztrák központú pontvadászat erre a szezonra alaposan megfiatalított, átalakuló félben lévő magyar csapata, idén elég bíztató eredményekkel kezdte szereplését! Ám az utóbbi hetek sorozatos vereségei – nem egyszer papíron gyengébbnek tartott riválisokkal szemben – azt eredményezték, hogy Marty Raymond vezetőedző együttese pillanatnyilag csupán a kilencedik helyen áll, a 12 csapatos küzdelemsorozatban és 11 pont a hátránya a hatodik helytől, amely biztos rájátszásba jutást eredményezne! Ám természetesen a play off-ba kerülést az alsóházi középszakaszban is ki lehet harcolni a későbbiekben, de így is minden megszerzett pont nagyon fontos! Jellemző egyébként idén a Volánra, hogy az igazi sztárcsapatok ellen többször is remekül helyt álltak, míg a mögöttük elhelyezkedők ellen gyengébben szerepelnek! A pénteki ellenfél, a bajnokságban négy pontos előnnyel az élen álló Salzburg elleni eddigi két meccsen ugyan kikaptak a kék fehérek, ám egyszer hosszabbításban, egyszer pedig csak büntetőlövésekkel.
    Mindazonáltal az amerikai tréner, Don Jackson által irányított „bikák” kerete bombaerős! Kilenc tengerentúli hokist és rengeteg olyan osztrák válogatott játékost vonultatnak fel, akik a minél jobb bajnoki szereplésen túl, azért is küzdenek, hogy bekerüljenek Ausztria nemzeti csapatába, amelynek februárban, Szocsiban, a téli olimpiai játékokon lesz jelenése! Motivációban tehát biztosan nem lesz hiány az ellenfélnél!
    Már a Winter Classic hokiünnep első napján is igazi sztárcsapatot láthatnak tehát a Városligetbe kilátogatók és persze szoríthatnak a legjobb magyar klubcsapatnak a SAPA Fehérvár AV19-nek!
    Akik pedig más elfoglaltságuk okán vagy idő hiányában ezt nem tehetik meg, kövessék velünk a hokis hétvége valamennyi mozzanatát – így már a péntek esti mérkőzést is – élő, online, helyszíni, szöveges közvetítésünk segítségével!
    Jó meccset – meccseket – és nagyon jó szórakozást kívánunk!

Üdvözöljük on-line oldalunkon. A mérkőzés 19:15 - kor kezdődik.

Juhász Attila

Gólok és gólpasszok: 6. Sikorcin (Benk A., Banham), 15. Yellow Horn (Sarauer, Naglich), 24. Kovács Cs. (Szirányi, Bálizs), 34. Banham (Yellow Horn, Tokaji), 43. Magos (Nemes, Benk), 47. Banham (Benk, Kiss) – 10. Brophey (Kristler, Latusa), 27. Hofer (Troy, Trattnik), 40. Nödl (Boivin)