UD Almería – RCD Espanyol 0:0 (vége) | Real Sociedad – Real Betis 5:1 (vége) | Sevilla – Athletic Bilbao 1:1 (vége)
Atlético Madrid – Valencia 3:0 (vége)
Atlético Madrid
3:0 (0:0)
Valencia CF
vasárnap 15.12.2013, 21:00 • Estadio Vicente Calderón • Primera División

Köszönjük megtisztelő figyelmüket! (22:51:35)

Az első félidőt egy egészen ellentétes második követte, s az Atlético végül nagyon fölényes győzelmet aratott a mezőnyben kulturáltan futballozó, de a kapura szinte semmilyen veszélyt sem jelentő Valencia ellen. Egy óra elteltével dőlt el a meccs, amikor négy perc leforgása alatt két gólt lőtt a hazai csapat, s a hajrában egy büntetővel tette biztossá a sikerét. Az Atléticónak a második félidőben még az is belefért, hogy 2-0-nál Diego Costa kihagyja az első 11-esét...

90+3
    Diego Costa passza után Filipe Luís balról, 12 méterről lő laposan, Diego Alves a kapu közepénél véd vetődve.

90+3
    Koke nagy szóló után rosszul passzol középre, Victor Ruiz ment a 16-oson belül könnyedén Filipe Luís elöl.

90+2
    Pabón 30 méteres gyenge lövése kerüli el messzire a jobb alsó sarkot.

90+1
    A jobb oldali szöglet veszélytelen, a rövidről Raúl García csúsztatja a bal sarok mellé.

90+1
    Juanfran éles jobb oldali beadása a becsúszó Mathieu lábáról vágódik szögletre.

90
    Három perc lesz a hosszabbítás.

89
    Rossz indítás középre Diego Costa felé, Barragán adja haza a labdát kapusának.

89
    Gabi bal szélre ívelt labdáját Barragán fejeli a mezőnybe Diego Costa elöl.

88
    Canales passza után Barragán mély jobb oldali beívelését húzza le szépen Courtois.

88
    50-50 lett a végére a labdabirtoklás százalékos aránya.

87
    Áll a játék Juanfran ápolása miatt, akit lehet, hogy le kell cserélni.

86
    Canales balösszekötőbe emelt labdáját Oriol Romeu elöl Juanfran menti önfeláldozóan, a védő a földön maradt, ugyanis csapattársa, Miranda mellkason rúgta, így Juanfran ápolásra szorul.

85
    Koke passza után Adrián bal oldali beemelését húzza le Diego Alves.

85
    Arda Turant Adrián váltja a végére a hazai csapatban.

84
    Gabi indítása éppúgy rövid középre Diego Costa felé, mint Arda Turan bal oldali beadása, mindkét esetben mentenek a vendégvédők.

83
    Canales lapos passza hosszú középre Paco Alcácer felé, a kivetődő Courtois kezében a labda.

Attila Varsányi

Gólok: 59. Diego Costa, 63. Raúl García, 81. Diego Costa (bünt.)

Lapok:   36. Juanfran (ATM), 45. Diego Costa (ATM) – 12. Oriol Romeu (VAL), 15. Feghouli (VAL), 45. Parejo (VAL), 74. Victor Ruiz (VAL)

kimaradt büntető: 74. Diego Costa (ATM), kapus Diego Alves hatástalanítva

Atlético Madrid: Courtois – Juanfran, Miranda, Godín, Filipe Luís – Koke, Gabi, Tiago, Arda Turan (85. Adrián) – Villa (61. Raúl García), Diego Costa. Edző: Diego Simeone
    Cserék: Aranzubía (k), Óliver Torres, Cristian Rodríguez, Adrián, Insúa, Alderweireld, Raúl García

Valencia CF: Diego Alves – Barragán, Victor Ruiz, Mathieu, Guardado (76. Piatti) – Parejo, Oriol Romeu – Feghouli (66. Pabón), Canales, Bernat – Jonas (60. Paco Alcácer). Edző: Miroslav Djukic
    Cserék: Guaita (k), Javi Fuego, Joao Pereira, Éver Banega, Paco Alcácer, Pabón, Piatti

Játékvezetők: Fernández Borbalán – Calvo Guadamuro, Canelo Prieto – Pulido Santana