Magyarország_dup – Spanyolország 28:21 (vége)
Magyarország_dup
28:21 (17:12)
Spanyolország
hétfő 16.12.2013, 17:30 • Újvidék (Novi Sad) • Világbajnokság

Szenzációs sikert arattunk két vereségünk után ezen az igazán fontos mérkőzésen! Magyarország bejutott a negyeddöntőbe, ahol vagy Brazília, vagy Hollandia lesz a mieink ellenfele.
    Nagyon sokan tettek hozzá ehhez a mai sikerhez.
    Különböző időszakokban Herr parádézott a kapuban, a végén Kiss Évának is fontos védései akadtak. A mezőnyben Görbicz hat góljával és egy védő állandó lekötésével tűnt ki, Zácsik Szandra beállásai után nagyon fontos gólokat szerzett.
    Bognár-Bódi az elején adott tartást a csapatnak jobb szélről, Soós pedig jobbátlövőből, Szekeres és Tomori óriásit harcoltak a testes spanyol támadókkal és a második félidőben csak 9 gólt engedélyeztek az ibériaiaknak.
    A védőmunkánk mára nagyon feljavult, túléltük azt a tíz perces hullámvölgyet is, mert mindig volt, aki tovább tudta vinni a csapat szekerét.
    A kézilabda érdekes játék, a csoportmeccsek alatt villogó Montenegró és Románia tegnap kiesett, pedig esélyesebbnek számított, a csoportharmadik, elvileg esélytelenebb magyarok pedig a legjobb nyolc közé jutottak. A mai meccsen érzésem szerint Hajdu Jánost is dicséret illeti, mert mindig érezte, mikor kell belenyúlnia a meccsbe időkéréssel, vagy cserékkel.
    Remélhetőleg kitart a lendület, hogy esetleg még szebb sikert érjünk el.
    A végeredmény tehát Magyarország – Spanyolország 28-21!
    ---- (19:03:46)

60
    Mérkőzés vége. (28:21)

60
    Lopez a jobb szélről lő, rálépett a vonalra, de Kiss Éva egyébként is hárított, éppen fejjel. De folytatni tudja. (28:21) (28:21)

60
    50 másodperc hátra, Szekeres blokkolta Pena átlövését. (28:21) (28:21)

60
    GÖRBICZ hatodik gólja, első szándékból a bal alsó sarokba bombázott. (28:21) (28:21)

59
    Görbicz a bal szélről ugrott be, Mangué sózott egyet oda, hetes és két perc. (27:21) (27:21)

59
    Másfél perc hátra, 6 gól az előny, Magyarország a legjobb 8 között, ez biztos! (27:21) (27:21)

59
    LOPEZ a jobb alsóba lő a jobb szélről. (27:21) (27:21)

59
    ZÁCSIK betör bal kettőben és hétre növeli az előnyt! (27:20) (27:20)

58
    Kiss fogja Martha Lopez lövését beállóból. Idegesek a spanyolok is. Mangué utána kapufára dobja, a magyaroké a labda! (26:20) (26:20)

58
    3 percen belül és 6 az előny. (26:20) (26:20)

57
    KOVACSICZ egy kipattanót begyűjtött és a jobb szélről a rövidbe bombázta! (26:20) (26:20)

57
    Lassan támadunk, öljük az időt. (25:20) (25:20)

57
    Pena lőtte mellé, Kiss jól zárta a szöget! (25:20) (25:20)

Vélhetően gyors befejezésekkel fognak operálni a spanyolok. (25:20) (25:20)

56
    Spanyol időkérés. Az utolsó szalmaszálba kapaszkodik Duenas. 5 gól a magyar előny és alig több, mint 4 perc hátra. (25:20) (25:20)

56
    GÖRBICZ első szándékból pókhálózza ki a bal felső sarkot a hetessel. (25:20) (25:20)

56
    Kovacsicz harcol ki büntetőt, Tomori szenzáció fej fölötti passzát követően. (24:20) (24:20)

56
    Mangué ment bele a falba. Ismét szabaddobás kifelé. Ha gólt szereznénk, kézzelfogható közelségben lenne a továbbjutás. (24:20) (24:20)

55
    Fernandez egy gyors indítás utáni pattintását Kiss Éva a felső kapufára imádkozta. A túloldalon Szamoránsky hagyta ki a helyzetet beállóból. (24:20) (24:20)

54
    Mangué zúgó kapufája után Triscsuk bravúrosan reflexből megkaparintja a játékszert. (24:20) (24:20)

54
    Passzívnál Kovacsicz próbálkozott kétségbeesetten, oldalháló a jobb oldalról. (24:20) (24:20)

54
    Támadunk az öt gólos vezetésért, ismét hosszú támadás. (24:20) (24:20)

53
    Kiss Éva fogja bravúrral Pinedo ejtését! (24:20) (24:20)

53
    Kovacsics védekezett jól a bal szélen. (24:20) (24:20)

52
    ZÁCSIK talpról váratlanul óriási gólt ragaszt balátlövőből a hosszú felsőbe! (24:20) (24:20)

52
    Megszerzik a spanyolok Zácsiktól. A túloldalon Cabral lövését Kiss hatalmas bravúrral tornássza ki a bal alsóból. (23:20) (23:20)

51
    Tomori lövését fogta Navarro, de a hosszú indítás Cabral felé rendkívül hosszúra sikerült. Kiss Éva újra a kapunkban, az ő kidobásával folytatódik. (23:20) (23:20)

51
    Sok szabálytalansággal tördelt magyar támadás. (23:20) (23:20)

50
    Aguilar belemenés miatt elveszti a labdát. (23:20) (23:20)

49
    Kovacsicz a jobb szélen a pályán, meg is kapta a labdát, de Navarro lábbal hárította az első lövését. (23:20) (23:20)

49
    PENA balátlövőből óriási gólt szerez a rövid felsőbe. (23:20) (23:20)

49
    A második spanyol időkérés, mivel a magyarok ismét négyre növelték az előnyüket. Az előbb Piroska gólja csodálatos volt, hárman is csimpaszkodtak rajta, de ő mégis befordult és bevágta. (23:19) (23:19)

48
    SZAMORÁNSKY Triscsuk bejátszása után szépen bebombázta a felső sarokba! (23:19) (23:19)

48
    CABRAL lőtte pattintva a jobb oldalra a hetest. (22:19) (22:19)

48
    Aguilar harcol ki büntetőt belülvédekezésért. (22:18) (22:18)

47
    Görbicz dobta a jobb kapufa fölé. (22:18) (22:18)

47
    Belefordult Aguilar Bognár-Bódiba! Ismét a magyaroké a labda, a közönség megélénkül. (22:18) (22:18)

47
    GÖRBICZ lágyan bepattintotta első szándékból a jobb alsóba. (22:18) (22:18)

46
    Triscsuk harcol ki hétméterest bal kettőben. (21:18) (21:18)

45
    Rossz bejátszás Manguétól. A magyaroké a labda, de ismét áll a játék ápolás miatt, ezúttal Triscsuk kapott egyet könyékkel. Nem volt szándékos. (21:18) (21:18)

45
    TRISCSUK váratlanul talpról Chavez teste mellett suhintotta a bal oldalra. (21:18) (21:18)

44
    Igen durván védekeznek a spanyolok ebben a játékrészben, de többnyire szabaddobásokkal megússzák. (20:18) (20:18)

44
    Kovacsics először a pályán ezen a világbajnokságon. (20:18) (20:18)

44
    LOPEZ a jobb szélről szép figura végén Herr feje fölött eredményes. (20:18) (20:18)

44
    Szekeres ápolása miatt áll a játék, Aguilar lövésébe nézett bele. (20:17) (20:17)

43
    TOMORI gyorsan elvégzett szabaddobás után jobb kettőből talál be több, mint 9 perc után. (20:17) (20:17)

42
    Passzív és el is veszik a bírók az ibériai csapattól. (19:17) (19:17)

41
    Tomori bődületes felső kapufát lőtt. 8,5 perce nem szerzett gólt a magyar csapat. (19:17) (19:17)

40
    Pena dobta a hetest Kiss Éva mellé és szerencsére a kapu mellé is jobbra! (19:17) (19:17)

40
    Aguilar tör be sokadszor, ismét csak hetes árán tudta megállítani őt Szekeres. (19:17) (19:17)

39
    Kiegészültek a spanyolok, megúszták 0-0-lal. (19:17) (19:17)

39
    Vérten tisztán a figura végén a bal szélen, de a felső lécre bombázta a labdát. Kipattanó a spanyoloké. (19:17) (19:17)

38
    Aguilar jobb kettőben tisztán, ejtését Herr bravúrral kifogja. (19:17) (19:17)

38
    Azonnal eladtuk a labdát 10 másodpercen belül, most nagy hullámvölgyben a magyarok. (19:17) (19:17)

38
    Most át is lépték. Kettő perc Begona Fernandez számára, mert arcon ütötte Görbiczet. (19:17) (19:17)

37
    Nagyon felkeményedett a spanyol fal, néha már a durvaság határát súrolják. (19:17) (19:17)

37
    Hajdu János egy időkéréssel próbálja megállítani a gyorsan feljövő spanyolokat. Görbicz érkezik majd irányítóba, Zácsik lesz a bal átlövő. (19:17) (19:17)

37
    AGUILAR tör be a jobb oldalon és be is talál. Most a spanyolok hoztak egy 4-0-ás sorozatot. (19:17) (19:17)

36
    Cifrát lökték középen a bejátszásnál, de nincs ítélet. (19:16) (19:16)

35
    AGUILAR rendezetlen védelem ellen középről ismét betalál. Lefelezték a hátrányt a spanyolok. (19:16) (19:16)

35
    Vérten lendület nélkül a bal szélről Navarro kezébe lőtte. (19:15) (19:15)

34
    PENA magabiztosan Herr lába alatt értékesíti a büntetőt. (19:15) (19:15)

34
    Herr védi Aguilar lövését, de belülvédekezésért hetes. (19:14) (19:14)

34
    Cifra vált le a védőjéről, de kihagyta a ziccert. (19:14) (19:14)

33
    Mangue levegőben lökte Szucsánszkit, sárga lap. (19:14) (19:14)

33
    AGUILAR jobb kettőben talált egy rést és húzott lövéssel talált be Herr fölött. (19:14) (19:14)

33
    Tomori ismét a pályán. (19:13) (19:13)

32
    SZUCSÁNSZKI átsodródva a jobb oldalra üresbe futott és bepattintotta a hosszúba még mindig emberhátrányban. (19:13) (19:13)

32
    LOPEZ jobb szélről emberelőnyből a hosszú felsőbe lőtt. (18:13) (18:13)

31
    ZÁCSIK lövését még kirúgta Navarro, de elaludtak a védők, Zácsik a saját labdáját fogta meg és bevágta! (18:12) (18:12)

31
    Elkezdődött a második félidő. (17:12)

Pillanatokon belül kezdődik a második játékrész. Sajnos emberhátrányban kezdjük 1:59-ig Tomori kiállítása miatt.

Nem kezdődött túl jól számunkra a találkozó, de a félidő felénél magukra találtak a lányok, összeállt a védekezés, a támadás pedig kombinatív és ötletes maradt.
    Külön kiemelendő, hogy úgy szereztünk öt gólos előnyt a folytatásra, hogy Görbicz mindössze 2-3 percet tartózkodott a pályán. A kapuscsere jót tett, Herr Orsi nagyon jó napot fogott ki eddig, Zácsik beállása is nagyon sikeres lett, a szélsők mind Vérten, mind Bognár-Bódi is remekül teljesít idáig.
    Remélhetőleg kitart a lányok lendülete most 60 percen át, az 5 gólos vezetés több, mint biztató. Tudjuk, hogy kézilabdában ez közel sem behozhatatlan, de a játék képe is egyelőre a magyarok győzelmét ígéri. A 15. perctől a védőfalunk remekül kikapcsolja a spanyolok belső embereit, ahol a támadások nagy részét próbálják befejezni az ibériaiak.
    Hogy sikerül-e bejutnunk a legjobb 8 közé, hamarosan megtudjuk, tartsanak velünk a második félidőben is!
    ----

30
    Befejeződött az 1. félidő. (17:12)

30
    Bognár-Bódi blokkolta az időn túli szabaddobást balról. (17:12) (17:12)

30
    Az utolsó előtti másodpercben két kezes lökésért Tomori bűnhődik két percre. (17:12) (17:12)

30
    Soós lövését Navarro lábbal hárítja. Ott az utolsó támadás lehetősége. (17:12) (17:12)

30
    Bulath ellépte, majd a hosszú indítás Piedo felé nagyon hosszú. Herr hozhatja játékba. (17:12) (17:12)

30
    Beatriz Fernandez mellé lőtt. (17:12) (17:12)

29
    Megnyitotta védekezését a spanyol csapat, ez nem zavarta GÖRBICZ Anitát, aki bal kettőben befutott üresben és bepattintotta a labdát! (17:12) (17:12)

28
    A huszonnyolcadik perc végén Hajdu János is időt kér.
    Fontos lenne legalább megtartani ezt a négy gólos előnyt, szerencsés esetben növelni is. Alig két perc a szünetig. A lányok most nagyon jól pörögnek védekezésben és támadásban is, Görbicz ráadásul alig néhány percet játszott eddig, a második félidőben ez bizony még jól jöhet. (16:12) (16:12)

28
    FERNANDEZ Begona maradt üresen bal kettőben, befutás után a rövidbe lőtt. (16:12) (16:12)

27
    ZÁCSIK elképesztően erős átlövése bal kettőből a hosszúba! Öt az előny! (16:11) (16:11)

27
    Bea. Fernandez lövését Herr kézzel kitolta, a kipattanó is a miénk. (15:11) (15:11)

26
    ZÁCSIK szinte a padról berepülve azonnal betört és a bal alsóba bombázott! (15:11) (15:11)

26
    Hosszú figura végén LOPEZ a jobb szélről már a negyedik gólját szerzi, a hosszú felsőbe talált. (14:11) (14:11)

25
    Tomori is a felső lécet találta telibe, a kipattanó a spanyol csapaté. (14:10) (14:10)

25
    Begona Fernandez lövését ismét kifogta Herr, a magyar kapus beállása óta szenzációsan véd! (14:10) (14:10)

24
    Szucsánszki lőtt felső kapufát, a kipattanó ismét a miénk, de végül Soós eladta. (14:10) (14:10)

24
    Beatriz Fernandez elszórta a labdát, kétszer indulás miatt a bírók a magyarok javára ítéltek. (14:10) (14:10)

23
    Navarro ráült Szucsánszki lövése után a labdára. Zita kisodródva volt kénytelen lőni jobbról. (14:10) (14:10)

23
    Kettő perces kiállítás Triscsuknak, mert Beatriz Fernandez arcát találta el védekezés közben. A labda azonban a miénk Herr védése nyomán. (14:10) (14:10)

23
    GÖRBICZ magabiztosan értékesíti a hétméterest első szándékból. (14:10) (14:10)

22
    Tomori könyöke enyhén vérzik, az ápolása alatt Triscsuk érkezett balátlövőbe a magyaroknál. (13:10) (13:10)

22
    Cifra beállóból hétméterest harcolt ki. (13:10) (13:10)

22
    Üresre játszották LOPEZT, aki Herr lába alatt pattintotta be a jobb szélről. (13:10) (13:10)

21
    Tomori szerzett labdát középen, hosszú indítás BOGNÁR-BÓDINAK és ő nem is hibázta el a ziccert! 4 az előny! (13:9) (13:9)

20
    VÉRTEN szép figura végén a bal szélről kilövi a hosszút. (12:9) (12:9)

20
    Mangue lövése középre ment, Herrnek csemege volt. (11:9) (11:9)

20
    Passzív a spanyoloknál. (11:9) (11:9)

19
    Mangué szép csellel tisztára játszotta magát, de ziccerét Herr oldalra ütötte ki. (11:9) (11:9)

19
    Lopez kapott sárgát, Tomorit húzta vissza, de végül Tomori ellőtte, Navarro védett. (11:9) (11:9)

18
    Cabral hetesét Herr jobb kézzel kifogja és miénk a kipattanó! (11:9) (11:9)

18
    Bulath besodródott a hatoson belülre, Pinedo neki is futott, hetes. (11:9) (11:9)

18
    SOÓS Viktória harmadik lövése is gól, jobb kettőből nagyszerű átlövésgól! (11:9) (11:9)

17
    Beállóban megkapta a játékszert FERNANDEZ Begona és be is verte azonnal, ahogy megfogta. (10:9) (10:9)

17
    GÖRBICZ beköszönt, a védő hóna alatt pattogós lövése a kapus fölött a kapu felső részében kötött ki. (10:8) (10:8)

16
    Lopez kapta megint jó helyzetben a jobb szélen, de fölé bombázta a labdát. (9:8) (9:8)

16
    Rossz bejátszás Cifra felé, de nem tudnak gyors támadást vezetni a spanyolok. (9:8) (9:8)

15
    LOPEZ újra eredményes a jobb szélről, a rövid sarokba húzta vissza Herr mellett. (9:8) (9:8)

15
    Összeállni látszik az védekezésünk. Időközben Szucsánszkit ápolni kell, Görbicz helyette a pályán ma először. (9:7) (9:7)

15
    Duenas kért időt azonnal a spanyol csapatnak, mivel a magyarok egy 4-0-ás rohamot produkáltak az elmúlt percekben. (9:7) (9:7)

15
    VÉRTEN kapott labdát gyors indításnál és be is vágta a bal oldalról ismét. 2 az előny! (9:7) (9:7)

14
    Herr bravúrral védett, de sajnos a spanyoloknál marad a labda. Majd Szucsánszki szerez labdát! (8:7) (8:7)

14
    SOÓS egy csellel elküldte a védőjét, majd a bal alsó sarokba zúdította a labdát, vezetünk ismét! (8:7) (8:7)

13
    Fernandez Begona gólja érvénytelen, mert vonalra lépett. (7:7) (7:7)

13
    Óriási lehetőséget puskáztunk el. Szekeres szerzett labdát, de a lerohanás közben kidobta oldalra. Jöhetnek a spanyolok. (7:7) (7:7)

12
    VÉRTEN egy szerzett labda után kapott hosszú passzt, ziccerben a bal oldalról bevágta. Egál! (7:7) (7:7)

11
    TOMORI első gólja bevetődve a kapu közepébe lőtt. (6:7) (6:7)

11
    Fernandez Begona kapott sárgát a falban. (5:7) (5:7)

10
    Tomori kapufája után rendezetlen védelem ellen CABRAL lő a kapu bal oldalába. Kapuscsere, Herr Orsolya érkezik. (5:7) (5:7)

10
    A jobb szélről LOPEZ lövi ki a hosszút Kiss Éva mellett. (5:6) (5:6)

9
    Meglövetik BOGNÁR-BÓDIT! A jobb szélről húzott lövéssel a jobb felsőbe éppen befért. (5:5) (5:5)

9
    Most a spanyolok is hosszabb támadásokat vezetnek, mint az elején. A végén eladták a labdát. (4:5) (4:5)

8
    Tomori lövését lábbal hárította Navarro. (4:5) (4:5)

8
    Belemenés Manguétól. (4:5) (4:5)

7
    BOGNÁR-BÓDI ismét villant, a jobb szélről a rövid felsőbe vágta. (4:5) (4:5)

7
    CABRAL óriási átlövésgólja a rövid felsőbe balátlövőből. (3:5) (3:5)

6
    SOÓS Viktória szép átlövésgólja jobbátlövőből. (3:4) (3:4)

6
    AGUILAR hámozta át magát Szekeresen és bal kettőből bepattintja a hosszúba. (2:4) (2:4)

5
    Navarro betakarta Bognár-Bódit a lövésnél a jobb szélről. (2:3) (2:3)

5
    CABRAL értékesíti a hetest Herr jobb lába mellett. (2:3) (2:3)

4
    Aguilar harcolt ki büntetőt belülvédekezésért. (2:2) (2:2)

4
    BOGNÁR-BÓDI a jobb szélről nagyon szép gólt ragasztott a hosszú felsőbe. (2:2) (2:2)

4
    Leindítottak a spanyolok, FERNANDEZ Begona szerzett beállóból szép gólt. (1:2) (1:2)

3
    Tomori kapott sárgát az előző faultjáért Manguéval szemben. (1:1) (1:1)

3
    MANGUE jutott át középen a védelmen, és bevágta az alsó sarokba, egyenlítenek a spanyolok. (1:1) (1:1)

2
    SZUCSÁNSZKI talpról 7 méterről nagyon szép gólt szerez! Vezet Magyarország! (1:0) (1:0)

2
    Sokat faultol eddig a spanyol fal. (0:0) (0:0)

2
    Rossz bejátszás Cifra felé, majd technikai hiba a túloldalon is, újra mi jöhetünk. (0:0) (0:0)

1
    Rossz bejátszás középre, jöhetnek a magyarok. (0:0) (0:0)

1

Kiss Éva kezd a magyar kapuban. A spanyolok kezdik a mérkőzést.

A magyar himnuszt hallhattuk először.

Magyarország: Herr, Kiss – Zácsik, Triscsuk, Vérten, Szucsánszki, Kovacsics, Bulath, Görbicz, Szamoránsky, Soós, Bognár-Bódi, Szekeres, Cifra, Kovacsicz, Tomori

Spanyolország: Gonzalez Cristina, Navarro – Lopez, Fernandez Beatriz, Mangue, Aguilar, Benzal, Alonso, Chavez, Pinedo, Fernandez Begona, Pena, Gonzalez Lara, Elorza, Egozkue, Cabral

Játékvezetők: BIRCH Anders, STENRAND Dennis (DEN).

Görbicz Anita kihagyta az elmúlt két nap edzéseit kisebb térdsérülése miatt, Szegeden MRI vizsgálat alá vetették. A szakvélemény szerint kicsit vizesedett a térde, amire injekciót kapott, játékra alkalmas.

Két vereségbe futottunk bele a három győztes meccsünk után, bár némi javuló tendenciát láthattunk a mutatott játékban. A mérkőzések utolsó 15 percében fáradtunk el, vagy estünk szét mindig, több gólos vezetést követően.
    De már nem a tavalyi rendszer van, amikor is pontokat visznek tovább a csapatok a középdöntőbe, hanem mindenki tiszta lappal indul az egyenes kieséses szakaszba.
    Nehéz feladat áll a lányok előtt, a csoportmásodik Spanyolországgal nézünk farkasszemet.
    Nem lehetetlen feladat, ha 60 percen keresztül nyújtunk olyan teljesítményt, mint az utolsó két összecsapásunk első félideje, akkor legyőzhetjük ellenfelünket, ami már a negyeddöntőt jelentené (ahol egyébként Brazília, vagy Hollandia várna ránk). Remélhetőleg Görbicz klasszisa mellé az átlövők is felnőnek. Ezidáig gólínségben szenvedünk beálló poszton is, a szélek hellyel-közzel jól működnek. Van hova javulnunk tehát.
    Hogy sikerül-e teljesíteni ezt a nehéz feladatot, megtudhatjuk hétfőn 17:30-tól, tartsanak velünk!