Magyarország_dup – Spanyolország 28:21 (vége)
Magyarország_dup
28:21 (17:12)
Spanyolország
hétfő 16.12.2013, 17:30 • Újvidék (Novi Sad) • Világbajnokság

Szenzációs sikert arattunk két vereségünk után ezen az igazán fontos mérkőzésen! Magyarország bejutott a negyeddöntőbe, ahol vagy Brazília, vagy Hollandia lesz a mieink ellenfele.
    Nagyon sokan tettek hozzá ehhez a mai sikerhez.
    Különböző időszakokban Herr parádézott a kapuban, a végén Kiss Évának is fontos védései akadtak. A mezőnyben Görbicz hat góljával és egy védő állandó lekötésével tűnt ki, Zácsik Szandra beállásai után nagyon fontos gólokat szerzett.
    Bognár-Bódi az elején adott tartást a csapatnak jobb szélről, Soós pedig jobbátlövőből, Szekeres és Tomori óriásit harcoltak a testes spanyol támadókkal és a második félidőben csak 9 gólt engedélyeztek az ibériaiaknak.
    A védőmunkánk mára nagyon feljavult, túléltük azt a tíz perces hullámvölgyet is, mert mindig volt, aki tovább tudta vinni a csapat szekerét.
    A kézilabda érdekes játék, a csoportmeccsek alatt villogó Montenegró és Románia tegnap kiesett, pedig esélyesebbnek számított, a csoportharmadik, elvileg esélytelenebb magyarok pedig a legjobb nyolc közé jutottak. A mai meccsen érzésem szerint Hajdu Jánost is dicséret illeti, mert mindig érezte, mikor kell belenyúlnia a meccsbe időkéréssel, vagy cserékkel.
    Remélhetőleg kitart a lendület, hogy esetleg még szebb sikert érjünk el.
    A végeredmény tehát Magyarország – Spanyolország 28-21!
    ---- (19:03:46)

60
    Mérkőzés vége. (28:21)

60
    Lopez a jobb szélről lő, rálépett a vonalra, de Kiss Éva egyébként is hárított, éppen fejjel. De folytatni tudja. (28:21) (28:21)

60
    50 másodperc hátra, Szekeres blokkolta Pena átlövését. (28:21) (28:21)

60
    GÖRBICZ hatodik gólja, első szándékból a bal alsó sarokba bombázott. (28:21) (28:21)

59
    Görbicz a bal szélről ugrott be, Mangué sózott egyet oda, hetes és két perc. (27:21) (27:21)

59
    Másfél perc hátra, 6 gól az előny, Magyarország a legjobb 8 között, ez biztos! (27:21) (27:21)

59
    LOPEZ a jobb alsóba lő a jobb szélről. (27:21) (27:21)

59
    ZÁCSIK betör bal kettőben és hétre növeli az előnyt! (27:20) (27:20)

58
    Kiss fogja Martha Lopez lövését beállóból. Idegesek a spanyolok is. Mangué utána kapufára dobja, a magyaroké a labda! (26:20) (26:20)

58
    3 percen belül és 6 az előny. (26:20) (26:20)

57
    KOVACSICZ egy kipattanót begyűjtött és a jobb szélről a rövidbe bombázta! (26:20) (26:20)

57
    Lassan támadunk, öljük az időt. (25:20) (25:20)

57
    Pena lőtte mellé, Kiss jól zárta a szöget! (25:20) (25:20)

Vélhetően gyors befejezésekkel fognak operálni a spanyolok. (25:20) (25:20)

56
    Spanyol időkérés. Az utolsó szalmaszálba kapaszkodik Duenas. 5 gól a magyar előny és alig több, mint 4 perc hátra. (25:20) (25:20)

56
    GÖRBICZ első szándékból pókhálózza ki a bal felső sarkot a hetessel. (25:20) (25:20)

56
    Kovacsicz harcol ki büntetőt, Tomori szenzáció fej fölötti passzát követően. (24:20) (24:20)

56
    Mangué ment bele a falba. Ismét szabaddobás kifelé. Ha gólt szereznénk, kézzelfogható közelségben lenne a továbbjutás. (24:20) (24:20)

Magyarország_dup: Herr, Kiss – Zácsik, Triscsuk, Vérten, Szucsánszki, Kovacsics, Bulath, Görbicz, Szamoránsky, Soós, Bognár-Bódi, Szekeres, Cifra, Kovacsicz, Tomori
    Spanyolország: Gonzalez Cristina, Navarro – Lopez, Fernandez Beatriz, Mangue, Aguilar, Benzal, Alonso, Chavez, Pinedo, Fernandez Begona, Pena, Gonzalez Lara, Elorza, Egozkue, Cabral

Játékvezetők: BIRCH Anders, STENRAND Dennis (DEN)