RCD Espanyol – Valladolid 4:2 (vége) | Getafe CF – Barcelona 2:5 (vége) | Athletic Bilbao – Rayo Vallecano 2:1 (vége)
Real Club Celta de Vigo – CA Osasuna 1:1 (vége) | Valencia – Real Madrid 2:3 (vége)
Getafe CF
2:5 (2:3)
FC Barcelona
vasárnap 22.12.2013, 17:00 • Coliseum Alfonso Pérez, Madrid • Primera División

Nem akármilyen mérkőzésnek lehettünk ma szemtanúi. Hiába szereztek a hazaiak kétgólos előnyt, mégis háromgólos vereség lett a vége. Kétgólos hazai előnynél beindult a Barcelona-henger, mely meg sem állt öt találatig. A mérkőzés hőse Pedro, aki nyolc perc alatt mesterhármast ért el, ezt követően még egy gólpasszt is kiosztott. Soha rosszabb La Liga mérkőzést!

Köszönöm a figyelmüket! (18:58:23)

90+3
    A játékvezető les miatt visszafújja a Barca támadását.

90+2
    Mosquera tüzelt egy kipattanó labdát kapásból kapura, a labda egy méterrel szállt el a kapu fölött.

90+1
    Sánchez kapott egy remek kiugratást, majd lőtt 14 méter távolságból. Labdája centiméterekkel szállt el a kapu mellett.

90+1
    Három perc lesz a rádadás.

90
    A rendes játékidő utolsó percében járunk.

89
    Busquets helyett Bartra.

89
    A sípmester lesen állítja meg a katalán akciót. Szabadrúgás kifelé.

89
    Már csak a tisztes helytállás lehet a hazaiak célja.

88
    Labdabirtoklási fölényben a vendégcsapat, nem fér labdához a házigazda.

87
    Kavarodás alakult ki a hazaiak kapuja előtt, de végül megúszták a vendéglátók.

86
    Busquets kap sárgát fegyelmezetlenségért.

86
    Fábregas le, Song be.

85
    Alexis is begyűjt egy sárga lapot, felrúgta ellenfelét.

85
    Öt perc van hátra a rendes játékidőből.

84
    Borja szabálytalankodott sárga lapot érően.

80
    Tíz perc van hátra a rendes játékidőből.

79
    A katalánok kivédekezték a kapu elé ívelést.

79
    Szögletet harcolt ki a házigazda.

78
    Fantasztikus dolgokra képes ez a Barcelona, és ezt Lionel Messi nélkül teszi!

77
    A hazaiak hitehagyottá váltak, nem csoda, nagy sokk ez nekik. Öt gólt kaptak zsinórban.

76
    Már minden eldőlt, tulajdonképpen csak a gólarány kérdéses.

75
    Tizenöt perc van hátra az első játékrészből.

74
    Eldőlt mérkőzés, igazából már 2:4-nél is elúszott a hajó a hazaiaknál.

73
    Micsoda fordulat! 2:0 után immár 2:5-nél tartunk.

72
    Castro helyén Sarabia a pályán.

72
    A Barca gólt szerzett!

CESC FÁBREGAS biztosan értékesíti a büntetőt, Moyà kapujának bal sarkába gurítja a labdát.

71
    Tizenegyes! Pedrot felrúgják a tizenhatoson belül, büntető jár érte!

71
    Rövid szünet után folytatódik a találkozó.

70
    López kap sárgát sportszerűtlen viselkedésért.

70
    Tömegjelenet, egymásnak estek a játékosok. A játékvezető nyugtatja a feleket. Áll a játék.

69
    Itt az újabb hatalmas katalán helyzet! Pedro lép ki a védők gyűrűjéből, majd emeli át a hazaiak kapusasát. Nem sok hiányzott, a labda a kapu fölött hagyta el a játékteret.

68

Gyönyörű támadás után növeli kétgólosra előnyét a katalán együttes! Pedro jobb oldali beadása után CESC FÁBREGAS bombázza kapásból, egészen közelről a labdát Moyà kapujába!

67
    Támadást kezdeményez a katalán együttes.

66
    A vendégcsapat irányítja a találkozót, az ő akaratuk érvényesül a pályán.

65
    Sánchez tüzel a büntetőterületen belül kapu fölé.

65
    Aktívabbak a katalánok, a hazaiakat erejét felemészti a védekezés.

64
    Fábregas követett el támadószabálytalanságot, szabadrúgás kifelé.

63
    Javarészt a hazaiak térfelén zajlik a küzdelem.

62
    Szabadrúgást ívelhettek be a kapu elé jobb oldalról a vendégek, azonban a hazai védelem tisztázni tudott.

61
    Marica le, Colunga be.

60
    Mit hagytak ki a hazaiak! Castro kap egy remek kiugratást, majd alakít ki lövőhelyzetet, lökete után a labda hajszállal a jobb kapufa mellé száll!

59
    Labdabirtoklási fölényben a Barcelona, most már előnye tudtában kényelmesen adogathatnak, meg is teszik ezt.

58
    A második félidőben még nem láthattunk gólhelyzetet. A vendégeknek már nem olyan sietős. A hazaiak pedig egyelőre képtelenek újítani.

57
    Sokkal eseménytelenebb eddig a második félidő, mint az első volt.

56
    A hazai sarokrúgás teljesen veszélytelenre sikeredik.

56
    Szögletet harcol ki a Getafe együttese. Jobb oldalról rúghatják a hazaiak.

55
    Szabadrúgást rúgtak a vendéglátók. A kapu elé ívelés után León fejelt 12 méterről toronymagasan kapu fölé.

54
    Piqué könyökölte le ellenfelét, sárga lap jár érte.

54
    Sok apró szabálytalanság tördeli a játékot.

53
    A játékvezető lesen állítja meg a vendégcsapat akcióját.

52
    Moyà kapusnak kellett a játékkal együttélnie, lábbal tisztáz a tizenhatoson kívül.

51

50
    Sánchez tüzel a tizenhatos előteréből, azonban a hazaiak kapusa könnyedén védi a lövést.

49
    A kapu elé ívelést azonban Piqué kifejeli, ezzel felszabadul a vendégkapu.

48
    Szögletet végezhet el a Getafe együttese.

47
    Castro távoli lövése nagyon gyengécskére sikeredett.

46
    A hazai együttes kezdi a második játékrészt.

46

Őrült első félidő van mögöttünk. Hatalmas meglepetésre kétgólos előnyre tett szert a Getafe csapata, azonban erre Pedro nyolc percen belül egy mesterhármassal válaszolt. Nem akármilyen első félidő volt tehát, várjuk a hasonló folytatást.

Maradjanak velünk!

45+1
    Egy perc lesz a ráadás.

45
    Mosquera rúgott oda durván ellenfelének, örülhet, hogy megúszta sárgával.

45
    Az első félidő rendes játékidejének utolsó percében járunk.

44
    Vajon mit tudnak erre lépni a hazaiak?

43

Micsoda forgatókönyv! Fordít az FC Barcelona csapata! PEDRO RODRÍGUEZ ezúttal a szerencsére sem panaszkodhat, mivel Castroról hozzá pattan a labda, aki nem habozik és hat méterről a felső sarokba bombáz! Ezzel a vendégjátékos mesterhármast ér el!

43
    Kétségtelenül a lélektani előny már a katalánok birtokában van.

42
    Nem sokáig örülhettek előnyüknek a hazaiak, egalizáltak a vendégek.

41

PEDRO RODRÍGUEZ kap egy remek labdát a bal oldalon, becselezi magát a tizenhatoson belülre, majd kilövi Moyà kapujának bal felső sarkát!

41
    Sportszerű a mérkőzés, eddig egy lapot osztott ki a bíró.

40
    Önfeláldozóan védekeznek a Getafe játékosai, támadásban most veszélytelenek a hazaiak.

39
    Nagy erőket mozgósít az egyenlítés érdekében a vendégcsapat, kérdés, sikerül-e egyenlíteniük a szünet előtt?

38
    Roberto kap egy remek kiugratást, egyedül vezetheti a labdát Moyà kapusra. A vendégjátékos az ötös sarkáról tüzel, de kapu fölé száll a labda!

37
    Mezőnyfölényben játszik a Barcelona csapata, egyfolytában támadnak.

36
    Pedro tör be a tizenhatoson belülre, azonban Moyà jól vetődik ki kapujából és megkaparintja a labdát.

35

Szépít a vendégcsapat! Fábregas remekül ugratja ki PEDRO RODRÍGUEZT, aki elegánsan átemeli a hazaiak kapusát, Moyàt!

34
    Amennyiben sikerül megtartania a kétgólos előnyét a második játékrészre a Getafe csapatának, nagy bajba kerülhet a Barcelona csapata.

33
    A második szöglet már nem sikerült veszélyesre, jöhetnek a vendégek.

32
    Pinto kapusnak kellett játékba avatkoznia, újabb hazai sarokrúgást láthatunk majd. Ezúttal is jobb oldalról érkezik a kapu elé ívelés.

32
    León lövését szögletre blokkolják a katalánok.

31
    Szabadrúgást végezhet el a házigazda. A kaputól való távolság 22-23 méter lehet.

30
    Dani Alves rúgta fel Lafitat, sárgát kap érte.

29
    Ígéretes kontratámadást vezethettek a hazaiak, azonban utolsó pillanatban tisztáz a vendégvédelem. Marica került nagy helyzetbe, de nem tudott élni a lehetőséggel.

28
    Fellélegezhetnek egy kicsit a hazaiak, újra kiegyenlítetté vált a játék.

27
    Fokozzák a tempót a vendégek. Nyomás alatt tartja ellenfele kapuját a barcelonai együttes.

26
    Támadnak a vendégek, védekeznek a hazaiak.

25
    Nem találja ritmust a barcelonai együttes. Meg vannak zavarodva a vendégek.

24
    Borja túlzott igyekezete támadószabálytalanságot eredményezett.

23
    Jól tartja kétgólos előnyét a házigazda. Okosan, taktikusan játszanak a hazaiak. Egyelőre nem engedik kibontakozni ellenfelüket.

22
    Sánchez verekedte be magát a kapu elé, azonban Moyà kivetődött a labdára, nagyot mentet a hazai portás!

20
    Hiába lőttek gólt a katalánok, a bíró les miatt érvényteleníti a találatot.

20
    A félidő feléhez közelítünk, egyelőre a hazaiak szája íze szerint alakul a találkozó.

19
    A katalánok sarokrúgását kivédekezi a Getafe együttese.

18
    Szögletet harcol ki a vendégcsapat. Jobbról jöhet a beívelés.

17
    Maguk alatt vannak a katalánok, szemmel láthatóan megfogták őket a bekapott gólok.

16
    Bombameglepetés van kialakulóban. Ki gondolta volna, hogy negyedóra után kétgólos előnyre tesz szert a Getafe csapata?

15
    A Getafe gólt szerzett!

León jobb oldali szögletét követően LISANDRO LÓPEZ emelkedik a legmagasabbra, majd hat méterről védhetetlenül fejel Pinto kapujába!

14
    Piqué ment nagyot az utolsó pillanatban León elől. Hazai szögletet láthatunk majd.

13
    Pinto rúg nagyot a labdába, kirúgást végez el.

12
    Nagy kedvvel játszanak a hazaiak, továbbra is ellenfelük térfelén tartózkodnak.

11
    Vajon mit tud erre lépni a Barcelona együttese?

10

Gyönyörű gólt szereznek a hazaiak! Lafita szenzációs mozdulattal, sarokkal indítja, egyben gólhelyzetbe hozza társát, SERGIO ESCUEDROT, aki begyalogol a kapu előterébe, majd közelről Pinto kapujába bombáz!

10
    Piquének kell nagyot mentenie fejjel, a spanyol védő megoldja a házi feladatát.

9
    Sarokrúgást végezhet el a házigazda. Jobbról jöhet a kapu elé ívelés.

9
    Felváltva próbálkoznak a csapatok, nincs megilletődve a Getafe együttese.

8
    A játékvezető lesen állítja meg a barcelonai akciót, szabadrúgás kifelé.

7
    Jó iramban zajlik a találkozó, dinamikus mérkőzést láthatunk.

6
    Nem sokat ismerkedtek a felek, rögtön egymásnak estek.

5
    Dani Alves kétszer is próbálkozhatott. Elsőre a sorfalba bombázza a labdát, másodjára pedig toronymagasan kapu fölé tüzel.

4
    Újabb szabadrúgást végezhet el a vendégcsapat. Ezúttal már ígéretesebb a távolság, 22-23 méter lehet a kaputól való távolság.

3
    Sánchez beívelése után Piqué került nagy helyzetbe, az ötösről leadott lövését Moyà védte.

2
    Szabadrúgáshoz jut a Barcelona együttese. Jobb oldalról jöhet a kapu elé ívelés.

1
    Mosquera eresztett el egy távoli löketet. A bal alsó sarokra tartó lövést Pinto védte bravúros mozdulattal.

1
    A vendégcsapat kezdte a találkozót.

1

Továbbra is Lionel Messi nélkül kénytelen pályára lépni az FC Barcelona együttese.

Getafe CF: Moyà – Valera, López, Alexis, Escudero – León, Fernández, Lafita, Mosquera, Castro – Marica

Cserék: Codina – Rafa, Lacen, Sarabia, Gavilán, Míchel, Colunga

FC Barcelona: Pinto – Dani Alves, Piqué, Mascherano, Alba – Roberto, Busquets, Iniesta – Sánchez, Fábregas, Pedro

Cserék: Olazábal – Bartra, Montoya, Adriano, Song, Dongou, Tello

Játékvezetők: Undiano – Díaz, Cabañero

Kedves Focibarátok!

A La Liga 17. fordulójában a Getafe CF az FC Barcelona gárdáját látja vendégül. A hazai csapat nem várt módon kezdte az idényt, jelenleg a meglepetést jelentő 8. helyen vitézkednek. Hét győzelem mellett két döntetlen és hét vereség a mérlegük. Igaz a gólarányuk negatív (18:22), de így is jóval jobban szerepelnek, mint ahogyan azt várni lehetett. A katalán gigász jelenleg a második helyen "szerénykedik", azonban egy meccsel kevesebbet játszott, mint a fő rivális Atlético Madrid gárdája. A barcelonaiak tizenhat meccsből tizennégyet megnyertek, csupán egy-egy döntetlen és vereség van a számlájukon. Még ha nyernek is, akkor sem biztos, hogy feljönnek az első helyre a barcelonaiak, mivel a madridiak gólaránya is nagyon jó. Így attól függ a katalánok tabellán való pozíciója, nyernek-e ma, illetve hány góllal teszik ezt. Hamarosan választ kapunk minden kérdésünkre..

Jó szurkolást, jó szórakozást kívánok!

Üdvözöljük on-line oldalunkon. A mérkőzés 17:00 - kor kezdődik.

Gólok: 10. Escuedro, 15. López – 35. Pedro, 41. Pedro, 43. Pedro, 68. Fábregas, 72. Fábregas (bünt.)

Lapok:   45. Mosquera (GET), 70. López (GET), 84. Borja (GET), 85. Alexis (GET) – 30. Alves (FCB), 54. Piqué (FCB), 86. Busquets (FCB)

Getafe CF: Moyà – Valera, López, Alexis, Escudero – León, Fernández, Lafita (80. Gavilán), Mosquera, Castro (72. Sarabia) – Marica (61. Colunga)

FC Barcelona: Pinto – Dani Alves, Piqué, Mascherano, Alba – Roberto, Busquets (89. Bartra), Iniesta – Sánchez, Fábregas (86. Song), Pedro (81. Tello)