Nové Zámky – Dab.Docler 3:4 (1:2 szétlövés után) | Budapešť – Ferencváros Bp. ESMTK 3:4 (vége)
UTE Újpest Budapešť
3:4 (2:0, 1:2, 0:2)
Ferencváros Bp. ESMTK
vasárnap 22.12.2013, 18:30 • Újpesti Jégcsarnok, Budapest • MOL Liga

Üdvözöljük on-line oldalunkon. A mérkőzés 18:30 - kor kezdődik.

Egy héttel a legutóbbi örökrangadó után itt az újabb, ezúttal Újpesten találkoznak a felek.
    Ezen a héten egyik csapat sem tudta gyarapítani pontjai számát, hiszen a Fradi a Dunaújvárostól, míg az Újpest az Érsekújvártól kapott ki gólgazdag meccsen, egyaránt hazai jégen.
    Az FTC-ESMTK célja természetesen továbbra is a rájátszásba jutás a MOL ligában, jelenleg hatodikok Dobos Tamás fiai, de a verseny igen éles tekintettel arra, hogy a Miskolctól öt, a Brassótól és a Csíkszeredától pedig négy pont a lemaradásuk a Fradistáknak!
    Ugyanakkor Ancsin János együttesének már régen nincs számolgatni valója, hiszen csupán három pontjuk van, így tényleg csak a tisztes helytállás a cél számukra az alapszakasz hátralévő részében! Ám az UTE játéka az utóbbi hetekben mindenképpen javuló tendenciát mutat, ezért a Fradi Újpesten sem mehet biztosra ellnük.
    Az idei esztendő utolsó fővárosi hokibajnokijának minden rezdülését nyomon követhetik, akik az onlajnok.com-mmal tartanak!
    Jó meccset, jó szórakozást kívánunk!

Bántóan kevés néző előtt, de azonnal kezdődik az UTE-Fradi MOL liga hokimeccs! Egy kis technikai gond miatt a Fehérben játszó vendégek összeállítását egy kicsit késöbb olvashatják majd!
    Azért jó szórakozást kívánunk!

Újpesti TE: Pleszkán – Zalavári, Maklári, Szirányi D., Pichler, Farkas L. S. – Horváth A., Bereczki, Sweeney, Dubetz, Crichton – Garbacz, Sommer, Virág T., Virág Cs., Coleman – Vecaj, Németh P., Fekti, Kovács V., Dömötör. Vezetőedző: Ancsin János.

Ferencváros-ESMTK: Meravy – Géczi, Lindquist, Feil, Kiss G., Berta – Győri, Ölander, Ojanen, Vaszjunyin, Sijka – Lencsés, Mestyán, Pál Z., Dancsfalvi, Potila – Wéber, Tőkési, Horváth D., Borbás, Papp Cs. Vezetőedző: Dobos Tamás

Játékvezetők: Kincses, Halassy, Gangel, Ozsváth.

00:01

1:25
    Virág Tamás bombáját mentette a Fradi védelem!

1:47
    Egyelőre az Újpest támad, veszélyeztet többet.

3:25
    Horváth András fonákját mentette a rövid saroknál Meravy.

4:00
    Ölander ütőjét szedte fel a lila fehér védelem.

4:21
    Valami gond volt az újpesti kapu mögötti palánkkal, de már minden rendben van.

5:10
    Géczi lövése zúgott el az újpesti kapu mellett.

6:24
    Itt az első kiállítás, Zalavári Bence kapott 2 percet magas bottal való játékért, Fradi fór!

6:50
    Ojanen passza keresztben elment a kapu előtt.

7:43
    Oda a Fradi emberelőnye, túl sokan voltak a jégen a fehér zöldek, csapatbüntetés 2 perc.

8:24
    Kiegészült az UTE, most Ők vannak emberelőnyben!

9:44
    Vaszjunyin közeli lövését védte Pleszkán!

9:44
    Időközben a Fradi is kiegészült!

12:05
    Az Újpest gólt szerzett!
    Gólszerző CRICHTON. Assziszt: Sweeney. Vezet az Újpest! CODY CRICHTON vágta be Roscoe Sweeney passzából a korongot Meravy kapujába! 1-0

12:56
    Gólszerző VIRÁG T.. Egy percen belül két újpesti találat! Ezúttal David Coleman indításával VIRÁG TAMÁS ugrott ki és a felső sarokba vágta a korongot! 2-0

14:00
    Ez az ezt megelőző perc igazi hidegzuhany volt a Fradinak, az Újpest viszont eddig remekül teljesít!

15:54
    Most viszont védekezik a lila mezes együttes, ki is ütötték tilosra a korongot!

16:04
    Pichler majdnem bele tudott piszkálni egy korongba Meravy kapuja előtt.

16:50
    Most felállt a Fradi 5 az 5 ellen!

17:12
    Emberelőnybe került a Fradi, Crichton kapott 2 percet

18:04
    Lencsés közeli korongja egy védő botjáról vágódott kapu fölé!

18:18
    Ojanen nagy lövését Pleszkán hárította!

19:00
    Egy perc az első harmadból.

19:12
    Ez a Fradi fór is kimaradt, az Újpest kiegészült.

19:51
    Most a Fradi ütött tilost!

20:00

A harmad végét jelző dudaszó pillanatában még Meravynak kellett védenie Virág Tamás közeli korongját!

Nagy meglepetés volt az első harmad, de csak azoknak akik nem látták!
    Az Újpest sokkal céltudatosabban, gólratörőbben játszik mint a rájátszásért harcoló Fradi, helyzeteit pedig eddig könyörtelenül kihasználta!
    A Ferencvárosnak továbbra is nagy gondjai vannak az emberelőnyös játékával.
    Kíváncsian várjuk, mit hoz a folytatás a MOL liga utolsó 2013-as budapesti mérkőzésén!
    Tartsanak velünk a szünet után is!

Azt, hogy a vendégcsapat sorösszetétele csak az első harmad közepe táján került fel oldalunkra, egy technikai hiba okozta, amiért kedves olvasóink szíves elnézését kérjük!

Azonnal folytatódik a mérkőzés, maradjanak velünk!

20:01

20:07
    Újpesti lessel indult a második játékrész!

21:20
    Ojanen közeli korongját hárította Pleszkán.

21:42
    Megint egy Ojanen-lövést védett szépen az újpesti kapus!

22:03
    Potila lövése nyomán a korong Pleszkánról vágódott az oldalhálóba.

22:31
    Géczi lövését blokkolta a hazai védelem!

22:48
    Újpesti tilos felszabadítás.

23:10
    Horváth András lövését védte mamutjával Meravy.

23:43
    Coleman remek passzát Virág Csaba lőtte kapu mellé.

24:25
    Buli az újpesti harmadban.

24:37
    Újabb újpesti tilos.

24:52
    Mestyán bombája zúgott el az újpesti kapu fölött.

25:43
    Megint kiütik a lilák, akik most szinte csak védekeznek.

26:10
    Lindquist korongja egy újpesti korcsolyáról vágódott le.

26:35
    Emberelőnybe került a Fradi, Bereczki Gergely kapott 2 perces büntetést.

27:21
    Potila lövését védte Pleszkán, majd elmozdult az újpesti kapu.

27:27
    Ölander lőtt majdnem a kék vonalról, Pleszkán védett!

28:00
    Ojanen közeli lövéséből sem lett Fradi gól!

28:20
    Feil lövése akadt el Pleszkán mamutjában!

28:35
    Megint egy kimaradt Fradi fór, az Újpest kiegészült!

29:12
    Újabb rossz újpesti csere és így újabb Fradi emberelőny! Csapatbüntetés!

29:50
    Egyelőre ki tudják ütni harmadukból a korongot a lilák.

30:28
    Kiss Gábor nagy bombája a palánkra csapódott!

31:10
    Gólszerző COLEMAN. DAVID COLEMAN kilépett egy koronggal emberhátrányban és Meravy mamutjai között belőtte a hazaiak harmadik gólját! 3-0

31:12
    Kiegészült az Újpest!

31:34
    Pál Zoltán ugyan betalált közelről, de a bírók ezt a gólt nem adták meg.

31:34

31:45
    A villámgyors Coleman megint meglépett, de most szerelni tudta Őt a Fradi védelem.

32:17
    Pleszkán védte Ojanen lövését.

33:00
    Most öt az öt ellen is feláll a Fradi!

33:25
    Újabb Fradi fór, Zalavári Bence az újpesti kiállított, 2 percre!

33:55
    Farkas Lőrinc Simon lőtt majdnem egy újabb emberhátrányos gólt, de Meravy most hárítani tudott!

34:04
    Oda a Fradi fórja, testre ütés miatt Lindquist is kapott 2 percet.

34:55
    Az FTC gólt szerzett!
    Gólszerző OJANEN. Assziszt: Potila és Ölander.Szépített a Fradi! ANTTI OJANEN lőtte be a korongot Potila és Ölander szép játéka végén! 3-1.

36:04
    Mindkét együttes teljes létszámban a jégen!

37:03
    Kiss Gábor szóló utáni csúsztatott korongját védte Pleszkán!

37:24
    Tilosra ütik a lilák a korongot.

37:55
    A Ferencváros gólt szerzett!
    Gólszerző PÁL Z.. Már csak egy gól a hazaiak előnye! PÁL ZOLTÁN addig húzogatott, míg a végén behelyezte a korongot Pleszkán kapujába! 3-2

39:00
    Egy perc még a harmadból, nagy a csata a jégen!

40:00

Ezt a harmadot ugyan a Fradi nyerte, de egyelőre egy góllal még mindig az Újpest áll jobban! Meglátjuk mi lesz a vége, de lesznek még bőven izgalamak az egyszer biztos!
    Tartsanak velünk továbbra is!

Hamarosan folytatódik ez a remek iramú, változatos és izgalmas MOL liga hokimeccs, maradjanak velünk!

Egyelőre egy kicsit csúszik a kezdés a harmadik harmad előtt! Valami technikai probléma adódott.

40:01

40:10
    Az Újpest támadhat először a folytatásban.

41:20

41:36
    Ojanen nagy lövése után a korong egy védőről vágódott a kapu fölé.

42:14
    Lencsés bombája zúgott el az újpesti kapu mellett!

42:36
    A túloldalon Sommer lövését védte Meravy.

43:30
    Megint a Fradi kapusa volt munkában!

43:44
    Farkas előtt csúszott el a korong a Fradi kapuja előtt.

44:34
    Crichton lépett ki, lőtt is, de Meravy szépen védett!

45:16
    Virág Csaba feküdt rá a korongra, bedobás az újpesti harmadban.

45:53
    Farkas Lőrinc Simon lövését védte Meravy, majd ebből egy kisebbfajta bunyó is kerekedett!

45:53
    Páros kiállítás a bunyó miatt, Lindquist és Szirányi Dániel.

45:53
    4 a 4 elleni játék jöhet.

46:36
    4 a 3 ellen támadhat a Fradi, Dubetz is kapott 2 percet!

47:20
    Potila passza nem volt jó Pálnak.

47:45
    Gólszerző MESTYÁN. Egyenlített a Fradi! Az első belőtt emberelőny, MESTYÁN ISTVÁN talált be közelről! 3-3

49:00
    Most lesz igazán érdekes és izgalmas a meccs!

49:47
    Dubetz egészen közeli korongjánál jól zárta a szöget Meravy.

50:05
    A túloldalon Pál Zoltán bombája ment az UTE kapuja fölé!

50:38
    Gólszerző PÁL Z.. Nagyot fordult a meccs, már a Fradi vezet 0-3-ról! PÁL ZOLTÁN a mérkőzésen már a második gólját szerezte, most az előbbi gólszerző Mestyán István volt az asszisztos! 3-4

51:28
    Meravy védett egy nagyot Dubetz lövésénél!

52:42
    Géczi Gergely kapott egy 2 perces büntetést testre ütésért, emberelőnyben az Újpest!

53:20
    Fekti Ádám lövése kerülte el a Fradi kapuját.

55:01
    Tilosra üti a korongot a most nagyon védekező FTC-ESMTK!

56:05
    Kiállítás a Fradiból! Vaszjunyin kapott 2 percet!

56:05
    Ancsin János az UTE mestere időt kért!

56:20
    Feláll az Újpest fórban!

56:44
    Talán egy újabb szabálytalan korongkilövés? Az újpestiek mindenesetre ezt reklamálták!

56:44
    Nincs újabb kiállítás!

57:15
    Kemény most a csata a jégen!

58:00
    2 perc a rendes játékidőből!

58:05

58:28
    Pleszkán lejött, kapus nélkül az UTE, de 6 mezőnyjátékossal támadnak!

59:08
    Tömegjelenet, dulakodás a Fradi harmadában, kiállítás is lesz!

59:08
    Mestyán István verekedett össze az egyik újpestivel!

59:08
    A 2 perces büntetést a Fradiból Pál Zoltán kapta!

60:00

A végén még Meravy védett egyet, nagyon nagyot küzdve nyert ma a Ferencváros Bp. ESMTK háromgólos hátrányból!

Egy még a MOL liga iramához, színvonalához képest is remek meccsen nyert ma a Fradi Újpesten, háromgólos hátrányból fordítva 4-3-ra!
    Kiváló propagandája volt a mérkőzés a jégkorongnak és az UTE sem vallott szégyent ma, sőt!
    Ezzel a találkozóval a budapesti jégkorong erre az esztendőre befejezte működését, idén már csak vidéki és határon túli mérkőzések lesznek a MOL ligában!
    Kérem engedjék meg, hogy minden fővárosi, jégkorongot közvetítő kollégám nevében, Áldott, Békés, Boldog Karácsonyi ünnepeket és boldog új esztendőt kívánjak Önöknek!
    Köszönöm szépen kitüntető figyelmüket, az újpesti jégcsarnokból Juhász Attila közvetítését olvashatták! (20:50:04)

Juhász Attila

Gólok és gólpasszok: 13. Crichton (Sweeney), 13. Virág T. (Coleman), 32. Coleman – 35. Ojanen (Potila, Ölander), 38. Pál Z. (Lindquist, Dancsfalvi), 48. Mestyán (Potila, Ölander), 51. Pál Z. (Mestyán)

UTE Újpest Budapešť: Pleszkán – Zalavári, Maklári, Szirányi D., Pichler, Farkas L. S. – Horváth A., Bereczki, Sweeney, Dubetz, Crichton – Garbacz, Sommer, Virág T., Virág Cs., Coleman – Vecaj, Németh P., Fekti, Kovács V., Dömötör. Vezetőedző: Ancsin János.
    Ferencváros Bp. ESMTK: Meravy – Géczi, Lindquist, Feil, Kiss G., Berta – Győri, Ölander, Ojanen, Vaszjunyin, Sijka – Lencsés, Mestyán, Pál Z., Dancsfalvi, Potila – Wéber, Tőkési, Horváth D., Borbás, Papp Cs. Vezetőedző: Dobos Tamás

Játékvezetők: Kincses, Halassy, Gangel, Ozsváth