Corona Brasov Wolves – Budapešť 2:1 (vége) | Dab.Docler – Ferencváros Bp. ESMTK 6:4 (vége) | HSC Csíkszereda – Nové Zámky 2:5 (vége)
HSC Csíkszereda
2:5 (0:1, 1:3, 1:1)
HC MIKRON Nové Zámky
hétfő 30.12.2013, 18:30 • Vákár Lajos Műjégpálya, Csíkszereda • MOL Liga

A mai eredmények:

Brassó – Újpest 2:1 és Dab.Docler – FTC 6:4.

7. Újpest 6 pont (34 meccs) (20:54:27)

Nem sikerül fordítaniuk az erdélyieknek a a záró harmadban, így nem sikerül javítani a tegnapi hazai fiaskó után. Az Újpest után tehát az Érsekújvár is elviszi a három bajnoki pontot Csíkszeredából, ez most nem jön jól a kék-fehér csapat számára!

60:00

59:41
    Novak lő még egyet egy szépen kijátszott akció végén, Chovan hárít!

59:11
    Becze életerős lövése kipattan a kapusról, aztán szinte mindenki borul a hálóőrre!

59:09
    Kiegészülnek a vendégek.

58:20
    Gyenge lövési kísérlet, Chovan magabiztosan hárít, a kipattanót eltakarítják a bekkek.

58:01
    A mérkőzés utolsó két perce kezdődik meg.

57:36
    Felszabadítanak a vendégek, legalábbis átmenetileg.

57:09
    Újabb kiállítás: Weissmann (Érsekújvár) ül le két percre.

56:50
    Les a hazai oldalon, a buli a fehér mezesek harmadán kívülről következhet.

56:12
    A buli a vendégek harmadából következhet.

56:08
    Letelik a kiállítás, semmi nem történt, de két perccel közelebb a győzelemhez az Érsekújvár.

55:10
    Nem nagyon erőlteti a támadásokat előnyben a fehér mezes együttes, a lényegi kérdések már eldőltek.

54:08
    Hruby (HSC) ül le két percre bottal akasztásért, emberelőnyben a felvidékiek!

53:05
    Les a hazai oldalon, a közönségnek nem is tetszik az ítélet.

52:11
    Chovan fog egy nagyon éles szögből leadott lövést, nincs kipattanó.

50:01
    Az Érsekújvár gólt szerzett!
    GÓÓÓL! Növeli előnyét a vendég csapat! Florik passzát ERIK WEISSMANN értékesíti! 2:5!
    Gólpassz: Martin Florik.

Nagy Zalán

Gólok és gólpasszok: 26. Novak (Góga, Curilla), 42. Szőcs (Salló, Moldován) – 4. Frolik (Weissmann, Hurtaj), 31. Hurtaj (Weissmann), 34. Hurtaj (Weissmann), 35. Uram (Podstavek), 51. Weissmann (Florik)

HSC Csíkszereda: Ruczuj (Onodi) – Hruby, Góga, Curilla, Mihály, Novak – Salló, Papp Sz., Moldován, Molnár Zsombor, Szőcs – Flinta, Nagy István, Becze, Danton, Shvidki – Bors, Molnár Zoltán, Péter Levente, Bíró Ottó Attila, Bíró Tamás Áron
    HC MIKRON Nové Zámky: Chovan (Krajcovic) – Sucharda, Baron, Hurtaj, Frolik, Weissmann – Zajac, Siska, Podstavek, Stefanka M., Uram – Kubica, Král, Ruzicka, Stefanka O., Dubec – Hardi, Korytko, Uhnák

Játékvezetők: Valentin Lascar, Gergely Lehel – Keresztes Levente, Máthé István