DVTK Jegesmedvék – Dab.Docler 4:5 (vége)
DVTK Jegesmedvék Miškovec
4:5 (1:0, 1:2, 2:2)
Dab.Docler
szerda 01.01.2014, 18:30 • Miskolci Jégcsarnok • MOL Liga

Vége a mérkőzésnek, Juraj Faith próbálkozott, azonban nem tudta átverni testcsellel Sevelát, aki lábbal nagyot védett. Ezzel büntetőkkel nyer a Dunaújváros! Köszönöm a figyelmet, boldog új évet kívánok! (20:59:24)

Ladányi nem tud túljárni Gyenes eszén!

Ladányi döntheti el a meccset.

Durco is hibázik!, Sevela odaér a jobb alsóhoz!

Galaniszé a második kísérlet, rávezeti Gyenesre, majd egy testcsel után fellövi a jobb felsőbe.

És kihagyja, megpróbálta kicselezni balról Sevelát, de lassú volt, a kapus pedig leért.

Tóthé az első büntető.

65:00
    A hosszabbítás befejeződött.

64:55
    Knox helyzete az utolsó, a kanadai a hosszún érkezik Metcalfe passzára, majd lő, Sevela valami óriási bravúrral ér át és hárít, jönnek a büntetők!

64:00
    Hajós cselezi ki Pavukot remek mozdulattal, majd másfél méterről belelövi Sevelába.

63:10
    Időközben a Miskolc kiegészült, megúszták a hátrányt, főleg Gyenes bravúrjainak köszönhetően.

62:40
    Virág lő közvetlen közelről Szappanos passzából, Gyenes óriásit védett!

62:00
    Az emberhátrány fele letelt, eddig állja a sarat a Miskolc.

61:51
    Huba tüzel újabb türelmes passzolgatást követően, Gyenes kapja le a korongot a jobb felső sarok előtt.

61:25
    Galanisz lő rövid passzolgatás után. Gyenes véd nagy nehézségek árán.

60:54
    Öten a jégen hazai részről, kiállítás! nagy hiba, kritikus helyzetben. De Bruyn megy le, négy a három ellen folytatódik a meccs.

60:05
    Már megy a ráadás, négy a négy ellen, hirtelen halál!

60:01
    A hosszabbítás elkezdődött.

Másfél perc még a szünetből, maradjanak velünk, jön a ráadás.

Vége a rendes játékidőnek, maradt a döntetlen, a fordulatos meccs 4-4-ről folytatódik a hirtelen halállal.

60:00
    Befejeződött a 3. harmad.

58:50
    Popovics passzol be a kapu elé, Lindgren olvassa az átadást és felszabadít.

58:00
    Két perc van még hátra és bár mindkét csapat szeretné dűlőre vinni a dolgot, mégis most visszább vettek a tempóból, lehet, hogy az egy egy ponttal megbarátkoznak.

57:03
    Boyle jut két lövőhelyzethez is, az egyik a blokkról, a másik magától megy mellé.

56:30
    Hosszú birkózás végén Popovics gyötri be a kapu elé hátulról a pakkot, Sevela rátenyerel.

55:00
    Knox lő jobbról a palánk mellől, Sevelának nem okoz gondot.

53:30
    Felgyorsult az iram, de helyzetek nincsenek, vagy legalábbis kevés van. Most Gröschl távoli lövését védi Gyenes.

51:50
    A Miskolc gólt szerzett!
    Megint egyenlít a Miskolc! Jordan Knox ugrik ki hatalmas ziccerben, de képtelen volt kicselezni Sevelát, akiről viszont kijött a korong, amikor ott termett CURTIS DE BRUYN és közelről bevágta az üres kapuba! 4-4!

50:23
    Tóth Adrián lő megint, most közelebbről, Sevela fejéről pattan ki a korong a játéktéren kívülre.

50:09
    Tóth ugrik ki lesgyanús helyzetben, sípszó nincs, lövés négy méterről van, Sevela véd a rövid saroknál.

49:05
    Galaniszt zavarta meg a kapu előtt Roczanov, de veszélyt nem tudott okozni.

47:50
    Huba visszajön, egyenlő a létszám, a Miskolc nem tudott semmit kezdeni az emberelőnnyel.

47:50
    Vendégek teljes létszámban.

47:25
    Hosszasan adogatnak a miskolciak, végül Metcalfe lő éles szögből, de Sevela védeni tud, a kanadai pedig hiába próbálta begyötörni a rövidre, nem sikerült.

45:45
    Huba durva játékért megy le kettő percre. Nem vitték túlzásba a fegyelmezést, ahhoz képest, hogy mekkora hirig alakult ki.

45:45
    Elpattant a húr, kitört az első komolyabb tömegverekedés, Popovics, Somogyi, Sevela, Tóth és Hajós főszereplésével. Kiállítások jönnek.

45:18
    A Dunaújváros gólt szerzett!
    Ismét vezet a DAB! GALANISZ NIKANDROSZ indul meg a bal szélen Azari Zsolt passza után, egy az egyben megveri Hegyit, majd két méterről laposan kilőtte a hosszú oldalt. 3-4!

44:20
    Rafaj tálal Miskolczi elé, aki a kapu torkában, szorított helyzetben nem tudta bepiszkálni a pakkot.

42:27
    Egyenlítenek a hazaiak! TÓTH ADRIÁN ugrik ki nagy ziccerben Hajós Roland passzával, majd egy az egyben higgadtan elhúzza Sevela mellett és estében bekotorja a kapuba! 3-3!

41:45
    Azari lő balról, Durco vetődött be elé és blokkolt hatalmasat.

40:53
    Előnyben a vendégek! Alig egy perc birkózás után Ladányi Balázs indul meg, majd lő kétszer is, Gyenes ekkor még védeni tudott, ám a kipattanót PETERDI IMRE fél méterről a jobb felsőbe vágta.

40:01

Vége a második harmadnak, melynek elején a Miskolc ugyan megduplázta előnyét, de a DAB megrázta magát és Ladányi szépítése után Jabornik góljával ki is egyenlített, így lélektani előnyből várhatja a harmadik harmadot, amely könnyen lehet, hogy nem az utolsó játékrész lesz. Maradjanak velünk, hamarosan jön a folytatás!

40:00

38:40
    A Dunaújváros láthatóan feljött, most Galanisz közeli lövését kellett védenie Gyenesnek.

38:03
    Virág lő közelről mellé,

37:30
    Egyenlít a DAB! Galanisz Nikandrosz lódul meg a bal szélen, majd passzol középre, ahol az érkező HENRICH JABORNIK elé, aki egy az egyben, másfél méterről felhúzza a jobb felsőbe a pakkot! 2-2

36:20
    Hegyi lövését védi Sevela, a másik oldalon Gyenes hibázik a kaput elhagyva, de Peterdi az üres kapu fölé lő. Óriási egyenlítési lehetőség maradt ki.

35:59
    Popovics húz el a jobb szélen, tálal Metcalfe elé, aki közelről belelövi Sevelába.

34:36
    A játék késleltetéséért állítják ki Victor Lindgrent, miután kivágta a korongot a pályáról.

33:10
    Metcalfe próbálkozhat két méterről, majd a Seveláról kipattanóval egy méterről is, de a kapus mindkétszer védeni tudott.

31:37
    Tóth Adrián szerzett korongot félpályánál, közelebb érve pedig tüzelt, a blokkról fölé.

29:30
    Nagy Richárd távoli lövése megy egy kicsivel fölé.

28:54
    Szépítenek a vendégek! A miskolci kapu előtti bulit Andrew Contois hozza el, visszateszi LADÁNYI BALÁZS elé, aki a bal felsőbe bombázza! 2-1

28:36
    Popovics próbálta meg közelről begyötörni a pakkot, de Sevela útját állta.

27:55
    Megint De Bruyn kínálja meg Sevelát hét méterről, a kapus nagyot védett.

26:45
    Nagy birkózás közepette Pavuk lő balról négy méterről, Gyenes szerencséjére ellenfele, Somogyi blokkol neki.

25:40
    Votjkó kínálja meg Sevelát messziről, a kapus belekapott a korongba, ami a vasat is érintve pattant ki.

25:10
    De Bruyn távoli bombáját védi Sevela.

24:48
    Gólra váltja emberelőnyét a hazai csapat! A semmiből egyszer csak megindul a bal szélen Jordan Knox, aki középre passzol, ahol az érkező TYLER METCALFE a hosszún kapásból bevágja. 2-0

24:30
    Egy perc lepereg, a Miskolc mezőnyben járatja a korongot.

23:35
    Hegyi Ádám Zoltán megy le, bottal akasztástért két percre. Az első kiállítás a meccsen.

22:00
    Peterdi húzott el balról a kapu elé, majd passzolt Azarihoz, aki nagy helyzetben még tovább tette, de Jabornik nem tudta ellőni.

21:10
    Metcalfe passzolt Knoxhoz, aki Faithot próbálta játékba hozni – sikertelenül.

20:01

Kevesebb mint egy perc van hátra a szünetből, a csapatok megérkeznek a jégre, jöhet a második harmad.

Vége az első harmadnak, kiegyenlített mérkőzésen Jordan Knox megpattanó lövésével vezetést szerzett a Miskolc, így szűk előnnyel vonulhatnak negyedórás pihenőre. Hamarosan jön a folytatás, maradjanak velünk!

20:00

19:30
    Miskolczi lő balról, miután szépen megszerezte a korongot, de a kapuvasat találta el öt méterről.

19:20
    Knox lövi el félpályáról, cserélhet a Miskolc

18:40
    Faith tette vissza Knox elé a pakkot a kapu mögül, a kanadairól pedig majdnem bepattant, de Sevela el tudta kapni a bal felső előtt.

17:30
    Boyle lő nagyon messziről, bár pontosan. Sevela magabiztosan elkapja.

17:15
    Popovics távoli lövését fogja meg másodjára Sevela.

16:10
    Láda lövését blokkolta Contois, majd megindult, de a miskolci védő szerelni tudta, így javított.

15:17
    Szappanos közeli lövését védte bravúrral Gyenes.

14:50
    De Bruyn lő messziről, Seveláról kipattan a pakk, de szerencséje volt.

13:10
    Vezet a Miskolc! JORDAN KNOX közelíti meg a kaput középen, majd öt méterről ellőtte, Hüffner lábán picit irányt változtatott a korong, és Sevela lába között utat talált a kapuba. 1-0!

12:40
    Somogyi megy neki a korongot megfogó Gyenesnek, de csak egy pici kakaskodás alakul ki, bunyó nincs.

12:38
    Rafaj lő öt méterről, Sevela bravúros mozdulattal véd,

11:50
    Azari helyzetben ezúttal, fordulásból leadott közeli lövését Gyenes védte magabiztosan.

11:00
    Szappanos lő középről, két méterről, a felpattanó korongot Gyenes kapja el szép reflexmozdulattal.

10:20
    Knox éles szögből leadott lövése száll el a kapu előtt.

9:45
    Miskolczi lő messziről, Sevela kapja el, bár mellé ment volna.

9:05
    Boyle passzol jobbról Roczanov elé, aki kapásból lőtt, de kicsivel a hosszú felső sarok mellé.

8:40
    Somogyi közelíti meg a kaput a jobb szélen, három méterről lő, Gyenes véd nagyot.

8:00
    Tóth viszi be balról a pakkot a kapu elé, lőni is tud még estében, de Sevela hárít.

7:40
    Hajós lő takarásban, fordulásból, Sevela lábbal tolja ki a rövid saroknál.

7:23
    Hajós passzol a kapu mögül Popovicshoz, aki kapásból lő másfél méterről, Sevela véd nagyot.

7:06
    Azari tüzel a harmad határáról, Gyenesről elsőre kipattan, másodjára megfogja.

6:10
    Szappanos hagy ki egy ziccert az egyik oldalon, rögtön utána Faith vezeti Sevelára, de nem tud túljárni a kapus eszén.

5:13
    Papp Viktor lőtt estében kapásból, Gyenes védett ismét.

3:30
    Ladányi passzából lő Szappanos közelről, Gyenes bravúros védést mutatott be. Az eddigi legnagyobb helyzet volt.

3:09
    Contois lő hat méterről, a blokkról kipattan a korong.

2:30
    Rafaj lövi el kapásból a pakkot félpályáról, jócskán mellé.

2:06
    Hüffner tüzel messziről, Gyenes csak másodjára tudja megfogni.

1:54
    Somogyi lő messziről, Gyenes kezébe.

1:23
    Knox gáncsolta látszólag Peterdit, de nincs kiállítás.

0:40
    Miskolczi cselezte be magát a kapu elé, lőhetett is volna, de inkább passzolt – pontatlanul,

00:01

Mindkét csapat a jégen, másodperceken belül kezdődik a mérkőzés!

2014 első napján máris egy igazi rangadót láthatnak Miskolcon a hoki szerelmesei, hiszen a MOL Liga címvédője, a Dab.Docler látogat a Jegesmedvék otthonába.

A még mindig szoros tabellán két kisebb rés kezd kialakulni: a Dunaújváros és az Érsekújvár egy picit meglépett, a Csíkszereda és a Ferencváros kissé leszakadt, míg a Miskolc és a Brassó e két páros közt áll félúton.

Mindkét csapat a Ferencváros ellen játszotta utolsó mérkőzését, a DAB 6-4-re, az MJJSE pedig 7-2-re verte a naptári évet így elég rosszul záró zöld-fehéreket.

A két csapat mérlege kiegyenlített: Miskolcon 1-1, Dunaújvárosban szintén 1-1, az egyetlen semleges pályán (a Winter Classic-on, Budapesten) megvívott meccsüket a DAB nyerte hosszabbításban. Izgalmasnak ígérkezik tehát a mérkőzés, aki egy remek sportélménnyel kezdené az új esztendőt, az tartson velünk az Acélbikák acélvárosi látogatása során!

Üdvözöljük on-line oldalunkon. A mérkőzés 18:30 - kor kezdődik.

Dénes Szarka

Gólok és gólpasszok: 14. Knox (Vojtkó, Faith), 25. Metcalfe (Knox, Faith), 43. Tóth (Hajós, Popovics), 52. Bruyn (Knox, Faith) – 29. Ladányi, 38. Jabornik (Galanisz, Hegyi), 41. Peterdi (Ladányi), 46. Galanisz (Azari)

DVTK Jegesmedvék Miškovec: Gyenes (Duschek) – Boyle, De Bruyn, Dubek, Miskolczi, Rafaj – Láda, Hegyi Á., Hajós, Popovics, Tóth – Durco, Vojtkó, Knox, Metcalfe, Faith – Szilágyi, Budai, Roczanov, Ritó, Fliszár
    Dab.Docler: Sevela (Kiss) – Lindgren, Hüffner, Ladányi, Contois, Szappanos – Huba, Jabornik, Peterdi, Galanisz, Azari – Nagy, Gröschl, Somogyi, Pavuk, Papp – Hruby, Léránt, Sabados, Kiss, Hegyi Z.

Játékvezetők: Caprnka, Halassy – Vas, Gangel