Budapešť – HSC Csíkszereda 0:0 (*19:30) | Dab.Docler – Nové Zámky 4:0 (vége) | Ferencváros Bp. ESMTK – Corona Brasov Wolves 1:4 (vége)
DVTK Jegesmedvék – HSC Csíkszereda 5:3 (vége)
Dab.Docler
4:0 (0:0, 2:0, 2:0)
HC MIKRON Nové Zámky
vasárnap 05.01.2014, 18:00 • Dunaújvárosi Jégcsarnok • MOL Liga

Magabiztosabb játékot mutatva kezdte a mérkőzést a hazai csapat. Az első harmad szinte eseménytelenűl telt. A hazai csapat támadott, a vendégek elvétve veszélyeztették Kalnins kapuját. A legnagyobb lehetőség az első harmadban az érsekújvári csapat előtt adódott amikor is Dubec kékvonalas lövése a bal kapuvason csattant.
    A második harmadot is ott folytatták a csapatok ahol az elsőt abbahagyták, annyi különbséggel, hogy most már az érsekújvári alakulat is többet veszélyeztette Kalnins kapuját. Majd a 27. percben Galanisz és Azari cselezgetett a vendégkapu előtt, Azari lövése még kijött, majd Galanisz az üres kapuba lőtte a DAB vezető találatát. A mérkőzés felénél előbb Galanisz talált a vendégkapuba, de a játékvezetők érvénytelenítették a találatot, mert korcsolyával juttatta kapuba Galanisz, de fél perccel később Contois kapu mögül visszatett korongját Ladányi a jobb felső sarokba lőtte. Majd Contois óriási helyzetben, nemtalálta el az üres kaput, így az oldalhálóba lőtte a korongot. Majd nemsokkal később Szappanos verekedte át magát a védőkön, de Krajcovic hárította a kísérletet.
    A harmadik harmadban sem változott a játék képe. Többet támadott az újvárosi csapat, az Érsekújvár pedig inkább kontrákra épített. A harmad közepénél Hegyi egy bulit követően estében szerzi a DAB harmadik gólját. Egy kapu előtti kavarodás után Galanisz emelte fonákkal kapura a korongot, ami Krajcovic védése után épphogy átcsúszott a gólvonalon. Ezzel a győzelemmel a hazai csapat 6 ponttal meglépett az őt üldöző Érsekújvár csapatától. Ez a győzelem azt is jelenti, hogy az idei szezonban először győzte le a Dab gárdája rendes játékidőben az Érsekújvárt! (20:04:30)

60:00

59:00
    Pavuk passzolt Somogyihoz, akinek lövése az oldalhálóban landolt

57:14
    A Dunaújváros gólt szerzett! Gólszerző: GALANISZ NIKANDROSZ! Gólpassz: Peterdi Imre, Azari Zsolt

Galanisz cselezgetett a kapu előtt, majd fonákkal kapura emelte, a lövést Krajcovic hárította, de olyan szerencsétlenűl nyúlt bele, hogy az a hátamögé esett, és becsúszott a kapuba