Athletic Bilbao – UD Almería 6:1 (vége) | Real Club Celta de Vigo – Valencia 2:1 (vége) | Atlético Madrid – Barcelona 0:0 (vége)
Elche CF – Sevilla 1:1 (vége)
Atlético Madrid
0:0 (0:0)
FC Barcelona
szombat 11.01.2014, 20:00 • Estadio Vicente Calderón, Madrid • Primera División

A második félidőben sem esik gól, ezzel 0-0 a végeredmény a rangadón! Hiába jött be Messi és Neymar a második félidőben, nem lett hatalmas Barcelona fölény, habár az igazsághoz hozzátartozik, hogy a katalánok többet támadtak és többet birtokolták a labdát.
    Ezzel az Atlético már nem 100%-os hazai pályán, az őszi bajnok pedig a Barcelona, igaz pontazonosság áll fenn a csapatok között.
    Az eredmény igazi nyertese a Real Madrid, persze ez csak akkor igaz, ha Ronaldoék holnap legyőzik az Espanyol gárdáját! (21:55:56)

90+3
    Xavi kapáslövése 15 méterről, de elakad a blokkban!

90+2
    A végét még megnyomja a Barcelona.

90+1
    Három perc lesz a ráadás.

90
    Kis szöglet kombináció végén Jordi Alba ível a hosszúra, senkinek nem jó, kirúgás lesz.

90
    Godín lő ki szögletre egy beadást.

89
    Nagyon kevés van hátra, most már senki sem fog túl sokat kockáztatni.

88
    Arda Turan tart rá Jordi Alba lábára, így szabadrúgás lesz kifelé.

86
    Gabi szedi le a lőni készülő Fábregas lábáról a labdát a tizenhatoson belül!

85
    Marad a képlet: tartja a labdát a Barcelona, a matracosok pedig egy eredményes kontrában bíznak a végén.

84
    Koke beadása elcsorog Godín előtt.

83
    Dani Alves (Barcelona) sárgul be könyöklésért.

83
    Második hazai változtatás: Tiago le, C. Rodríguez be.

82
    Utolsó katalán csere: S. Roberto jön be Pedro helyére.

81
    Messi lő a tizenhatoson belülről, Courtois vetődve hárít, a kipattanóból nem lesz újabb lövés!

80
    Fábregas indítása hosszú Messi és Neymar számára egyaránt.

79
    A vendégek tizenhatosán belül fejpárbaj, a lecsorgóra érkezik Arda Turan, aki 11 méterről, bevetődve lő kapura, Valdés vetődve hárít, nincs kipattanó!

78
    A szöglet nem veszélyes.

77
    Első hazai csere: David Villa helyén Raul Garcia folytatja.

77
    Szöglethez jutnak a madridiak.

76
    Messi indul meg lendületből, kiteszi a labdát balra Nymar elé, aki visszatenné a játékszert, de nem pontos a brazil passza.

75
    Xavi szabadrúgása a sorfalban akad el, a kontrából pedig David Villa egyedül nem tud mit kezdeni.

74
    Szabadrúgással jöhet középről a Barcelona, a távolság 30 méter lehet.

74
    Nagyon tömörül a hazai védelem, így középen szinte esélytelenek a Barca támadásai.

73
    Nem tud átjönni az Atlético a félpályán!

73
    Vendég kontra végén Neymar gyámoltalanul gyenge centerezését Tiago vágja ki.

72
    Mascherano (Barcelona) tartja fel Diego Costa-t egy hazai kontránál a felező vonal közelében, jogos a lap.

70
    Katalán kirúgással folytatódik az összecsapás, bő húsz perce mradt a csapatoknak, hogy dűlőre vigyék a dolgot. A Real hívei nyilván a döntetlenért szorítanak.

69
    Alba passzát Messi fejeli 11 méterről mellé!

67
    Második katalán változtatás: Sánchez helyére Neymar jön be.

66
    Hosszú percek után végre a hazaiaké a labda, bedobással jöhetnek a matracosok a saját térfelükről.

65
    Beszorul az Atlético Madrid.

64
    Arda Turan-t szereli Busquets becsúszva a tizenhatos sarkához közel.

62
    Nagy ütközés a felező vonalnál, Mascherano és Arda Turan is lenn marad.

60
    Diego Costa (Atlético) van lesen, egy kicsit most megzavarodtak a vendégek.

59
    Diego Costa lövi rá Tiago passzát futtában, ballal, 18 méterről, mellé!

58
    Katalán kirúgással folytatódhat az összecsapás.

57
    Gabi pontrúgásáról mindenki lemarad.

56
    Szabadrúgással jöhetnek a matracosok a tizenhatos oldalvonala mellől, ráadásul Jordi Alba (Barcelona) besárgul.

56
    Diego Costa elől tisztáznak a vendégek 20 méterre a kaputól.

55
    Filipe bal oldali beadásába beleérnek, így lelassul és nem okoz gondot Valdés számára.

54
    Sánchez (Barcelona) van lesen.

52
    Mi marad ki, de közben már les! Godín egészen közelről lő, Valdés véd, de ha bemegy, sem ér!

52
    Újabb sarokrúgás következhet, David Villa elől mentettek a vendégek.

51
    Kisebb zavar vendég oldalon, szöglet a matracosok javára.

51
    Courtois vetődik el Sánchez beadására, nincs kipattanó.

49
    Piqué venné mellre a labdát, majd kipattan a játékszer, kirúgás lesz.

49
    Kis szöglet kombináció után Messi tör be a tizenhatoson belülre, és nullszögből tüzel, véd a kapus, újabb szöglet lesz!

48
    Xavi passzába érnek bele, szöglet.

47
    Szabadrúgással jöhet a Barca a vonal mellől.

46
    Godín (Atlético) könyökli le Sánchezt egy felugrásnál.

46

Cserélnek a vendégek a szünetben: Iniesta helyére Messi áll be.

Gól nélküli döntetlent hozott az első félidő. Hatalmas a küzdelem a pályán, helyzetekből eddig nem jegyezhettünk fel túl sokat. A félidő eleje a madridiaké, a második fele pedig inkébb a katalánoké volt.
    Nagy kérdés, hogy a Messi, Neymar párosból beáll-e valaki majd a szünetben, és ez miylen hatással lesz a folytatásra.

45+2
    Diego Simeonet, a hazaiak edzőjét figyelmezteti a játékvezető a kispadnál.

45+1
    Jordi Alba szökteti hosszan magát, és már csak az alapvonalon kívülről tudja visszakanalazni a játékszert, kirúgás következhet.

45
    Két perc lesz a ráadás.

44
    Iniestaba rúg bele nagyot Gabi (Atlético) a Barca térfelén, teljesen jogos a lap.

43
    Támadásban a katalánok, a matracosok pedig kontrákra rendezkednek be.

42
    David Villa nem tudja átfűzni Mascherano-t, majd Iniesta ellen szabálytalankodnak a hazaiak az oldalvonal mellett.

41
    Hazai kontra indulna, de Diego Costa elől Mascherano mellel sodorja el az indítást.

40
    Pedro beadása után Xavi lőne kapura, de eltöri a labdát a vendégek középpályása.

38

37
    Az utóbbi percekben egyértelműen a vendégek dominálnak.

37
    Kis szöglet kombináció, ami a félpályáig jut hátra. Nem a legveszélyesebb a Barcelona a szögleteiből.

36
    Egyből középre, Godín tisztáz, majd Pedro megy el a bal oldalon, középre ad, újabb szöget jön.

36
    Szöglettel jöhetnek a katalánok.

35
    Piqué szánja el magát lövésre messziről, Courtois vetődve hárít, a kipattanót eltakarítják a hazaiak!

34
    Courtois lövi ki bedobásra a labdát.

33
    Kis szöglet kombináció végén Iniesta labdáját Pedro fejeli 6 méterről fölé!

32
    Jordi Alba beadása megpattan Juanfranon, szöglet.

31
    Dani Alves passzát Godín füleli le, ebben a helyzetben sokkal több volt.

28
    Koke sarokrúgását sikerül megcsúsztatni a röviden, a hosszún vetődik Diego Costa, de nem éri el a labdát normálisan!

28
    Majd jöhet a következő, beszorulnak most a katalánok.

27
    Kis szöglet kombináció után újabb sarokrúgás jöhet.

26
    Gabi ugratja ki Diego Costa-t, aki mellre veszi a labdát, majd estében lőne 8 méterről, de Piqué résen van és blokkol, szöglet!

25
    Busquets kerül szorítóba, végül megkegyelmez neki a játékvezető, szabaddal jöhet a Barcelona.

24
    Filipe ugratja ki David Villa-t, les!

22
    Iniesta ütküzik Gabival, előbbi ápolásra szorul.

21
    Pedro kezére passzolta a labdát Fábregas, szabadrúgás lesz kifelé.

19
    Kezdi átvenni az irányítást a Barcelona, ám nagy helyzet még nem akaddt a vendégek előtt.

18
    Pedro lapos lövése 18-ról, Courtois vetődve véd, egyébként mellé ment voltna a kísérlet.

16
    Pedro lábát kaszálják el a hazaiak, szabadrúgással jöhet a Barca.

15
    Xavi rossz bejátszássát követően Courtoishoz kerül a labda.

13
    Bedobással jöhetnek a katalánok a hazai szögletzászló mellől.

12
    Jordi Alba fejeli ki a labdát Diego Costa elől egy bal oldali beadást követően.

12
    Egyelőre sehol sem látni a megszokott Barcelona fölényt.

10
    Mascherano sodorja el Diego Costa-t a tizenhatos előterében, nincs sípszó.

9
    Tartja alabdát az Atlético!

8
    Dani Alves ad be balról, a labda Courtois kezébe száll.

7
    Nem mondható, hogy lagymatagon indulna a találkozó, bekezdenek a csapatok.

5
    Diego Costa veszi le melle a labdát, majd 18-ról tüzel, blokkal együtt is veszélyes, Valdés vetődve hárít!

5
    Az első hazai sarokrúgás nem veszélyes.

4
    Arda Turan tör be a tizenhatoson belülre a jobb oldalon, az alapvonal mentén halad, beadás, Piqué fejéről pattan fölé a játékszer!

3
    Messi és Neymar is csak a csrepadon foglal helyet, ám minden bizonnyal legalább egyikük be fog ma állni a katalánoknál.

1
    A hazaiak piros-fehér csíkos mezben és kék nadrágban, míg a vendégek sárga-piros cskíos mezben és piros nadrágban lépnek ma pályára.

1

Atlético Madrid: Courtois – Juanfran, Miranda, Godín, Filipe – Koke, Tiago, Gabi, Arda Turan – Diego Costa, David Villa

FC Barcelona: Valdés – Alves, Piqué, Mascherano, Alba – Xavi, Busquets, Iniesta – Sánchez, Fábregas, Pedro

Játékvezetők: Mateu Lahoz – Cebrián Devis, Núnez Fernández.

Szuperrangadó következik a spanyol bajnokság 19. fordulójában, az Atlético Madrid fogadja a Barcelona együttesét a Vicente Calderón-ban.
    Mindkét gárda egyaránt 49 ponttal áll a tabellán, vagyis fej-fej mellett haladnak a matracosok és a katalánok, míg a Real Madrid öt pontos hátrányból nézi őket a dobogó alsó fokáról.
    A matracosok hazai pályán 100%-ak, ami egészen elképesztő, csakúgy, mint az ezen a kilenc meccsen összehozott 33-6-os gólkülönbségük.
    Egyéb iránt a katalánok sem szégyenkezhetnek az idegenbeli mutatójukkal (7-1-1), legutóbb a Getafe vendégeként hintettek egy ötöst (2-5). Most is Madridban lépnek fel, ám ez már egy egészen más kávéház lesz!
    A mérkőzés három esélyes lesz, bármilyen eredmény elképzelhető!

Üdvözöljük on-line oldalunkon. A mérkőzés 20:00 - kor kezdődik.

Nagy Zalán

Gólok:

Lapok:   44. Gabi (ATM), 46. Godín (ATM) – 56. Alba (FCB), 72. Mascherano (FCB), 83. Alves (FCB)

Atlético Madrid: Courtois – Juanfran, Miranda, Godín, Filipe – Koke, Tiago(C. Rodríguez, 83.), Gabi, Arda Turan – Diego Costa, David Villa(Raul Garcia, 77.)
    FC Barcelona: Valdés – Alves, Piqué, Mascherano, Alba – Xavi, Busquets, Iniesta(Messi, a szünetben) – Sánchez(Neymar, 67.), Fábregas, Pedro(S. Roberto , 82.)

Játékvezetők: Mateu Lahoz – Cebrián Devis, Núnez Fernández

Nézőszám: 54400