Cigánd – Kemecse SE 1:1 (vége) | Sturm – Szombathelyi Haladás 4:2 (vége) | Pécsi MFC – NK Osijek 1:0 (vége)
SK Sturm Graz
4:2 (3:2)
Szombathelyi Swietelsky-Haladás
szerda 15.01.2014, 17:00 • UPC Arena • Felkészülési mérkőzések

A második játékrész legelején a szombathelyi csapatnak neki esett az osztrák csapat, majd rögtön a 49. percben növelték előnyüket, innentől kezdve köze nem volt a vendég gárdának a játékhoz, 1-1 kiugratásra futotta, de többre nem. A Sturm megérdemelten győzött, de azért Artner Tamás és csapata sem lehet elégedetlen, hiszen az első félidőben remek játékkal kétszer is felálltak és szereztek két gólt is! (18:49:31)

90+1

90
    Alig van a labda a Haladás csapatánál, a végén is folyamatosan támad a Graz!

89
    Azonban ez a beadás is nagyon gyenge.

89
    Ismét szöglethez jut a Graz.

88
    Hosszú idő után kitámadnak a fehér mezesek!

87
    A felívelt labda után továbbra is játssza a Sturm a maga macska-egér játékát.

86
    A beívelés jó, de nem érkezik senki, kirúgás következhet.

85
    Némethet rúgták fel a középpályán szabadrúgás, ezt lehet beívelni a kapu elé.

83
    Közben rengeteg csere történt a hazai csapatnál is.

82
    Egyszerűen két passznál többet nincs a labda a fehér mezeseknél. A második játékrész alapján remek eredmény, hogy csak egy gólt kaptak.

81
    Remekül védekeznek a szombathelyi védők.

80
    A Hali a saját térfelén járatja a labdát.

78
    A beadás nagyon mély és nem is talál társat, a védők felszabadítanak.

77
    Gyűrű már tanult az előző büntetőből és Beichlernek a második büntetőjét védeni tudta, szöglet következik!

76
    Wolfot buktatják a büntetőterületen belül, tizenegyes!

75
    A felezőnél tudjuk tartani a labdát és végre támadni, passzolgatni, keresni a rést az ellenfél védelmén.

74
    Inkább az egyéni megoldásokról és a testi küzdelemről szólt az utóbbi 30 perc, mintsem a fociról.

72
    A beadás jól jön, de Dombó is jól jön ki és lehúzza a labdát!

71
    Egy megelőző szerelést követően szöglethez jutnak a fehér-fekete mezesek.

69
    Továbbra is folyamatosan támadásban a Sturm Graz, a mieinknek nem sok köze van a játékhoz a második játékrészben.

68
    A bal szélről érkezik egy beadás Ranetti elé, leveszi, majd a kaputól 5 méterre eltöri a labdát, kirúgás!

67
    Beichler lövi el, de bele a sorfalba.

66
    A beadása veszélytelen, de a kipattanónál ismét szabálytalankodnak a vendégek, a táv most 20 méter.

65
    Bosnjak szabálytalanul állítja meg Wolfot a kapitól 35 méterre.

64
    Majd ismét a fehér-feketék járatják a labdát a tizenhatosnál.

63
    Remekül tartják a labdát a középpályán a vendégek, picit fellélegezhetnek a védők.

62
    Kitámadnak a szombathelyiek.

61
    A beadása jól jön be a kapu elé , de nem talál társat.

60
    Némethet rúgják fel a jobb szélen.

58
    A középpályán zajlik a játék.

57
    A második játékrészben nem sok babér jutott eddig a Haladás csapatának.

55
    Nem sok idejük volt a fellélegezésre a vendég védőknek.

54
    Kitámadnak a fehér mezesek.

52
    A Hali beszorult térfelére, de jól védekeznek eddig.

51
    A második játékrészben beszorítja ellenfelét a saját térfelére az osztrák gárda.

49
    A Sturm gólt szerzett!Kanz vágja a bal felsőbe a kaputól 5 méterre a labdát egy remekre szabott beadás után.

49
    Robotszerű passzjátékot mutatnak be a hazaiak.

48
    Kivédekezte a Hali csapata a hazai letámadást, most feljebb tolt középpályával támadunk.

47
    Folyamatosan támadnak a hazaiak.

46
    Még egy csere a félidőben. Gyurján helyén Halmai.

46
    Rövid szünet után elkezdődött a második játékrész is.

46
    Csere a szombathelyi csapatnál. Tóth Péter helyén Jagodics Márk folytatja.
    Még Iszlai és a gólszerző Medgyes ment le és Andorka valamint Szakály Attila jött be.

46

Remek első félidőt láthattunk, rengeteg góllal, helyzettel.
    A mérkőzés elején nem volt nagyon történés, többnyire a középpályán zajlott a játék, a felek tapogatóztak, aztán a 15. perctől elkezdett letámadni a hazai csapat. A szombathelyi srácok nem adták könnyen magukat és remek kontráik voltak. Majd a 30. percben egy büntetőből megszerezte a vezetést az osztrák csapat, amire Gyurján rögtön válaszolt. Ezek után Beichler duplázni tudott egy fejessel, de erre is szinte rögtön jött a válasz Ugrai révén. Ahogy az ezen a mérkőzésen volt, gólra-gól jött, ismét a hazaiak szerezték meg a vezetést Madl révén, aki 25 méterről bombázott a bal felsőbe!

45+1

45
    Az ötödik gól óta folyamatosan nálunk a labda.

44
    A felezőnél tartjuk a labdát, keressük a rést az ellenfél védelmén.

44
    A beívelés csak ellenfelet talál, a kipattanónál a hátul maradt védő szabálytalankodik a meginduló Bericcel szemben, technikai szabálytalanság, szabadrúgás.

43
    Németh Máriót szerelik a szélen, szöglet következhet.

43
    Ismét letámadunk a bekapott gól után.

42
    A Sturm gólt szerzett!Madl végezte el nagyszerűen a szabadrúgást, a sorfalon átemelve a bal felsőbe lőtte, ahova már Dombó nem ért oda, 3-2!

41
    Wolf készíti le a labdát Bericnek, de őt felrúgják a kaputól 25 méterre, szabadrúgás következhet!

40
    Ismét gólt-gól követte és a szombathelyi srácok szép focival kiegyenlítettek!

39
    A Haladás gólt szerzett!A gyors letámadásnak meg is lett az eredménye, Ugrai kap jó labdát a 16-oson belül, leveszi, majd a bal alsóba bombázza a labdát, 2-2!

38
    A második bekapott gól után ismét letámadunk!

37
    A Sturm gólt szerzett!Ismét BEICHLER eredményes! A szabadrúgást nagyon szépen belövi a jobb felsőbe, 2-1!

36
    A kaputól mindössze 20 méterről jut szabadrúgást a hazai gárda.

35
    Jól járatják a fehér mezesek a középpályánál a labdát.

34
    Két gyors gól után, ismét 1-1 az állás. Eddig remek mérkőzést láthattunk, jól tartjuk az iramot az osztrák élcsapattal!

33
    A Haladás gólt szerzett!Medgyes kap jó indítást a szélen, tol rajta egyet majd középre teszi GYURJÁNNAK, aki egy méterről a kapuba passzol, 1-1!

32
    Egyre többet van a labda a vendégeknél, jól járatják a labdát ellenfelük térfelén.

31
    A bekapott gól után letámad a Haladás!

30
    A Sturm gólt szerzett!Beichler a bal sarokba lövi a büntetőt, erős, magabiztos lövés volt. Dombó jó felé vetődött, de nem volt esélye kivédeni!
    Gólszerző BEICHLER.

29
    Az eddig remekül játszó Tóth Péter rúgja fel a büntetőterületen belül Wolfot, a játékvezető középre mutat, büntető következik!

28
    Remek támadást láthattunk a vendégektől. Ugrai lódult meg a szélen, majd adta középre Medgyesnek, Ő egyből tovább Németh Máriónak, aki lőni akart volna, de az utolsó pillanatban szerelték a védők.

26
    Egyelőre nagyon jól tartja magát a szombathelyi gárda. Jól zárnak vissza és remekül is kontráznak, abszolút jó játék ez egy ilyen ellenféllel szemben!

25
    A középpályán járatja a labdát a fekete-fehérben játszó hazai gárda.

24
    A beadásra Beric érkezik és 10 méterről kapura fejel... Dombó véd óriásit, a lecsorgó labdát kirúgja Iszlai.

23
    Majd ismét támadnak az osztrákok.
    Tóth Péter csúszik be a bal szélen és ment szögletre!

22
    A beadást kifejelik a védők, majd a kipattanót az egyik hazai játékos kapura durrantja, de nem talál célt.

21
    Schimmer előzi meg a szélen elfutó Wolfot és ment szögletre!

20
    Ismét letámadnak a hazaiak.

19
    Kezd kinyílni a vendégek játéka, Németh Márió lép meg a szélen, cselezi be magát a kapu elé, majd középre passzol, de Gratzei jól jön ki és rávetődik a lapos beadásra.

18
    Jól védekezik a Haladás csapata!

18
    Letámad a hazai gárda.

17
    Kezdi átvenni a mérkőzés irányítását a Sturm Graz csapata.

16
    A beadás gyenge, a védők könnyedén szabadítanak fel.

15
    Ehrenreich kap kiváló indítást a bal szélen, de Bosnjak lefutotta ellenfelét és tisztázni tudott, szöglet.

14

13
    Az utóbbi pár percben inkább a hazaiak akarata érvényesült, járatják a labdát a középpályától-vissza a kapujukig.

11
    Medgyes marad le emberéről, Scloffer meglódul, aki élesen középre adja a labdát, de Tóth belekap a beadásba és általa az érkező Beric veszélytelen a szombathelyiek kapujára.

10
    A beadás veszélytelen, az egyik védő taccsra tisztáz.

9
    Beric elől szabadítanak fel a védők a jobb szélen, szöglet következhet.

8
    Jól tartja a felezőnél a labdát az osztrák gárda.

7
    Ugrai lövi kapura a szabadrúgást, a táv 16 méter... A lövés nagyon jól jön, Gratzei véd óriásit!

6
    A bal szélen Medgyes lépett volna meg, de összeakasztotta az egyik védő a lábát, szabadrúgás igen jó pozícióból!

5
    Remekül tartják a labdát ellenfelük térfelén a fehér mezes vendégek.

4
    Ugrainak rúgnak oda a középpályán, szabadrúgással jöhetnek a vendégek.

3
    A beadás nagyon gyenge, a védők könnyedén szabadítanak fel.

3
    A hazai csapat jut szöglethez egy megelőző szerelést követően.

2
    A szélen Beric ugrott volna ki, de érkezett Dombó és megfogta a hosszú indítást.

2
    Egyelőre a középpályán zajlik a játék.

1

SK Sturm Graz:Gratzei – Ehrenreich, Madl, Vujadinovic, Klem – Wolf, Hadzic, Weber, Schloffer – Beichler, Beric.
    Edző: Darko Milanic

Szombathelyi Haladás: Dombó – Schimmer, Tóth P., Fehér, Bosnjak – Simon, Iszlai – Gyurján, Németh M., Medgyes – Ugrai.
    Edző: Artner Tamás.

Első edzőmérkőzését játssza a Szombathelyi Haladás a 2013–2014-es szezon tavaszi felkészülési időszaka alatt. Az ellenfél az osztrák élvonalban szereplő, hatodik helyezett Sturm Graz lesz, amely csapat Szabics Imrét is foglalkoztatta, mint játékos és most játékosmegfigyelőként dolgozik ott.
    Híreink szerint a következő játékosok nem lépnek pályára sérülés miatt: Halmosi Péter, Devecseri Szilárd, Radó András, Guzmics Richárd és Nagy Gábor.

Üdvözöljük on-line oldalunkon. A mérkőzés 17:00 - kor kezdődik.

Kommentátort keresünk a Szombathelyi Swietelsky-Haladás csapatának meccseihez. További információk.

Gólok: 30. Beichler (bünt.), 37. Beichler, 42. Madl, 49. Kanz – 33. Gyurján, 39. Ugrai

kimaradt büntető: 77. Beichler (STG), kimaradt bünt.

SK Sturm Graz: Gratzei – Ehrenreich, Madl, Vujadinovic, Klem – Wolf, Hadzic, Weber, Schloffer – Beichler, Beric.
    Második játékrészre: Pliquett – Hütter, Pfingstner, Dudic, Todorovski – Ranftl, Schnaderbeck, T. Kainz, F. Kainz – Djuricin, Kröpfl.

Szombathelyi Swietelsky-Haladás: Dombó(Gyűrű – a szünetben) – Schimmer, Tóth P. (Jagodics – a szünetben), Fehér, Bosnjak – Simon, Iszlai (Szakály A. – a szünetben) – Gyurján (Halmai – a szünetben), Németh M., Medgyes (Andorka – a szünetben) – Ugrai.
    Edző: Artner Tamás