Valdor Szentes - BVSC- Zugló 8:11 (vége)
Valdor Szentes - BVSC- Zugló

8:11

(2:2, 1:4, 1:3, 4:2)

csütörtök 16.01.2014, 18:00 • Széchenyi-ligeti uszoda, Szentes • E.ON Férfi OB I

Köszönjük megtisztelő figyelmüket! (19:11:42)

Összességében magabiztos győzelmet aratott a BVSC Szentesen, bár az utolsó negyedet nagyon megnyomták a hazaiak az addigra már kényelmes előnyt összeszedő fővárosiak ellen. Szoros első negyed után a második kettőt remekül hozta a BVSC, ekkor dőlt el a mérkőzés. Ha a Szentes előtte is úgy játszik, mint az utolsó etapban tette, akkor lett volna ez egy igazán jó kis mérkőzés.

32
    Véget ért a mérkőzés.

32
    Nem jut már el lövésig a hazai csapat.

32
    Kettő az egyben támad a BVSC, Kotsidis passzát NYÉKI lövi be: 8:11.

32
    Létay lövése a blokkról száll a bal sarok mellé, de rossz az indítás előre Józsa felé.

32
    Nagy Márton ejtését balról könnyedén szedi le Györke.

31
    Időt kér a szentesiek trénere.

31
    Lejárt a vendégek támadóideje, Nagy Sándor el is dobja a labdát lövés helyett.

31
    NAGY Márton kissé jobbról, Györke kezét érintve lő a rövid sarokba: 8:10.

30
    Kontra centerben Mezei ellen, indulhat a Szentes.

30
    Németh Dániel lövését védi Györke, de marad a labda a szentesieknél, végül Pellei lövését blokkolja a vendégvédelem.

29
    Werner kiállítása után Létay eladja a labdát, támadhatnak a hazaiak!

29
    Nagy Márton ad középre balról, NÉMETH Dániel pedig biztosan lő a jobb sarokba: 7:10.

28
    Szabó Bendegúz bejátszása rövid centerbe Mezei felé, megszerzik a hazaiak.

28
    Werner passzát NÉMETH Dániel suhintja középről a jobb alsó sarokba: 6:10.

28
    Hegedűs Bence kiállítása után BORSÓS lő szép gólt balról a rövid sarokba: 5:10.

27
    A megúszás végén NAGY Márton talál Györke kapujába: 5:9.

27
    Nyéki passza után Létay lő zúgó felső kapufát, a hazaiaké a labda.

27
    Időt kér a BVSC mestere.

26
    Werner bejátszása után Nagy Mártont szerelik centerben a vendégvédők.

26
    Kontrát fújnak a vendégek ellen, támadhat a Szentes.

26
    Zoufal kiállítása után Nagy Márton pattintott lövése száll a jobb sarok mellé.

25
    Létay bejátszása után Szabó Bendegúzt szerelik centerben a hazai védők.

25
    Megkezdődött az utolsó negyed, a ráúszásnál a BVSC, Szabó Bendegúz hozta el a labdát.

24
    Véget ért a harmadik negyed.

24
    Hegedűs Bence lövése a duda után érkezik, azonban Györke így is fölé tudta ütni.

24
    18 másodperc maradt még a negyedből.

24
    Németh Dániel kiállítása után BORSÓS lő egyből a jobb alsó sarokba: 4:9.

24
    Ugyanez történik a túloldalon Józsával is, Kolarik bejátszását követően.

23
    Nagy Sándor bejátszása után Mezeit szerelik centerben a hazai védők.

23
    Kotsidis lövését Horváth Tamás föléüti, sarokdobás.

22
    Végül Hegedűs István lövését blokkolja a vendégvédelem, támadhat a BVSC.

22
    Kistamás lövése felső kapufa, de marad a labda a hazaiaknál, azonban Györke védi Németh Dániel lövését, sarokdobás.

21
    Időt is kér a szentesiek mestere.

21
    Rossz bejátszás centerbe Mezei felé, támadhatnak a hazaiak.

21
    Györke védi Németh Dániel bal sarokra tartó távoli lövését.

20
    NYÉKI magabiztosan értékesíti a büntetőt: 4:8.

20
    Ambrus ki is harcol centerben egy ötméterest.

20
    Létay kiállítása után Németh Dániel passzát Nagy Márton lövi kissé balról a bal kapufára, indulhatnak a vendégek.

19
    AMBRUS kap nagy bejátszást Nyékitől, s be is lövi a ziccerét: 4:7.

19
    Pellei passza után Kistamás távoli lövését fogja Györke.

19
    Nyéki lövését védi bravúrral Horváth Tamás, támadhatnak a hazaiak.

18
    Bejátszás a vendégektől centerbe, Pelleit kiállítják, a közönség tüntet, a BVSC időt kér.

18
    KOLARIK talál végül középről szépen a jobb alsó sarokba: 4:6.

17
    Németh Dániel lövése felső kapufa, de marad a labda a hazaiaknál.

17
    Nagy Sándor bejátszása nem jó centerbe, ráadásul a támadóideje is lejárt a vendégcsapatnak.

17
    Megkezdődött a harmadik negyed, a ráúszásnál a BVSC, Nagy Sándor hozta el a labdát.

Kiegyenlített első negyedet követően a másodikban elhúzott ellenfelétől a kapu előtt jóval magabiztosabb és találékonyabb BVSC. A hazaiak még nem vezettek a mérkőzésen, folyamatosan futnak az eredmény és ellenfelük után, s teszik mindezt némileg ijedt csapat benyomását keltve. Nagy formajavulásra lenne szüksége a Szentesnek, ha vissza akar még térni ebbe a mérkőzésbe.

16
    Véget ért a második negyed.

16
    Hegedűs István balról már a duda megszólalását követően talál a jobb alsó sarokba.

16
    11 másodperc maradt a negyedből.

16
    Szabó Levente kipontozódik, LÉTAY pedig azonnal kihasználja a fórt, középről lő a bal felső sarokba: 3:6.

16
    Időt kér a BVSC trénere.

16
    Hegedűs Bence bejátszása azonban rövid centerbe, a kapujából kiúszó Györke szerzi meg.

16
    Nagy Márton remek lövését üti fölé Györke, sarokdobás.

15
    Nyéki bejátszása rövid centerbe, megszerzik a hazai védők.

15
    Szabó Bendegúz kiállítása után NAGY Márton lő szép gólt balról a kapu közepébe: 3:5.

14
    SZABÓ Bendegúz lő szép gólt kissé balról a bal sarokba: 2:5.

14
    Kolarik bejátszása után Józsa veszít labdát centerben, nincs büntető, jöhetnek a vendégek.

13
    Zoufal távoli lövését azonban szépen védi Horváth Tamás.

13
    Rossz bejátszás centerbe Németh Dániel felé, megszerzik a vendégek.

13
    NYÉKI biztosan lövi a büntetőt a jobb alsó sarokba: 2:4.

13
    Mezei harcol ki ötméterest.

12
    Kolarik távoli lövését blokkolják a védők, a fővárosiak támadhatnak.

12
    Időt is kér a szentesiek edzője.

12
    Rossz bejátszás centerbe Mezei felé, megszerzik a hazai védők.

11
    Létay kiállítása után azonban Németh Dániel csak a bal kapufát találja el, a vendégeké a labda.

11
    Kolarik lövését a jobb sarok mellé üti a vendégek kapusa, újabb sarokdobás.

11
    Németh Dániel lövését Györke föléüti, sarokdobás.

10
    Telegdy távoli lövését azonban védi Horváth Tamás.

10
    Kontra centerben Józsa ellen, akit ki is állítanak.

10
    Szabó Levente kiállítása után BORSÓS talál kissé balról a hosszú alsó sarokba: 2:3.

9
    Kolarik passza után Kistamás kezéből kicsúszik a labda, megszerzik a vendégek.

9
    Megkezdődött a második negyed, a ráúszásnál a Szentes, Kolarik hozta el a labdát.

8
    Véget ért az első negyed.

8
    Nagy Márton kiállítása után nem jut már el lövésig a BVSC, lejár az idő.

8
    Időt kér a BVSC mestere is.

8
    Nyéki kiállítása után Szabó Zoltán is csak a felső kapufát találja el, a kipattanó Györke kapusé.

7
    Szabó Bendegúz kiállítása után Kistamás a felső kapufát találja el, a vendégeké a labda, de a gyors kontra végén Szabó Bendegúz fölé lő.

6
    A hazai mester rögtön időt is kér.

6
    Nyéki lövése a bal kapufán csattan, a hazaiaké a labda.

6
    Kolarik csavarása kerüli el Györke kapujának jobb sarkát.

6
    Újabb rossz bejátszás centerbe a vendégektől, Horváth Tamás halássza el.

5
    Kolarik átadását Nagy Márton lövi a bal sarok mellé végül.

5
    Kolarik nagy lövését is védi Györke, újabb sarokdobás.

5
    Pellei lövését Györke tolja fölé, sarokdobás.

4
    Rossz bejátszás centerbe Ambrus felé, ellopják a hazai védők.

4
    Azonban kontrát fújnak a hazaiak ellen is...

4
    Kontra centerben a BVSC ellen, támadhatnak a hazaiak.

4
    KISTAMÁS középről, távolról lő nagy gólt a bal alsó sarokba: 2:2.

3
    Fórból Horváth Tamás védi bravúrral Mezei közeli lövését.

3
    Kolarik átadását NÉMETH Dániel lövi szépen a bal alsó sarokba: 1:2.

2
    A gyors kontrából LÉTAY ejt kissé jobbról a hosszú sarokba: 0:2.

2
    Kolarik passzát Szabó Levente lövi csúnyán fölé.

2
    Emberelőnyből NYÉKI lő középről a bal felső sarokba: 0:1.

1
    Kistamás távoli lövését fogja Györke.

1
    Megkezdődött a mérkőzés, az első ráúszásnál a Szentes, Kolarik hozta el a labdát.

A hazaiak fehér, a fővárosiak kék sapkában küzdenek majd.

Märcz Tamás, a vendégek mestere eltiltását tölti a mai napon, nem lehet csapata mellett.

Mindkét oldalon zajlik már a medencében a bemelegítés, nagyjából 20 perc múlva kezdődik a mérkőzés.

A BVSC összeállítása: 1 Györke Zsolt, 2 Tatár Roland, 3 Nyéki Balázs, 4 Zoufal Norbert, 5 Nagy Sándor, 6 Mezei Tamás, 7 Létay Krisztián, 8 Ambrus Ferenc, 9 Telegdy András, 10 Borsós Endre, 11 Kotsidis Nikolaos, 12 Mészáros Csaba, 13 Szabó Bendegúz, 14 Szakonyi Dániel. Edző: Szűcs Levente

A Szentes összeállítása: 1 Horváth Tamás, 2 Hegedűs Bence, 3 Pellei Frank, 4 Józsa Tibor, 5 Csuka Flórián, 6 Hegedűs István, 7 Nagy Márton, 8 Szabó Levente, 9 Németh Dániel, 10 Kistamás Zsolt, 11 Martin Kolarik, 12 Szabó Zoltán, 13 Werner Richárd, 14 Horváth Alex. Edző: Fülöp Tibor

Idei első mérkőzésüket a fővárosban 11:7-re nyerte meg a BVSC, a hazaiaknak azonban győzniük kellene ma, lévén a következő 5 bajnoki fordulóban a Ferencváros mellett a bajnokság négy legjobb csapata (Eger, Szolnok, Honvéd, Szeged) lesz majd az ellenfelük...

A szentesiek azonban meccseik szinte mindegyikét idegenben vívták uszodaproblémáik miatt az ősszel, s most egy otthoni sorozat kezdődik, így némi joggal remélhetik, hogy a tabellán elfoglalt helyezésük nem feltétlenül a valós erőviszonyokat tükrözi. Az első lépést mindenesetre csütörtökön a BVSC ellen tehetik meg...

A férfi vízilabda OB I. alapszakasza 15. fordulójának nyitómérkőzésén csütörtök este Szentesen száll vízbe a BVSC csapata. A hazaiak a bennmaradásért küzdenek, hiszen jelenleg a táblázat utolsó előtti helyén állnak, 2-1-11-es mérleggel, 7 ponttal megelőzik ugyan a 0 pontos YBL csapatát, de 2-3 pontos lemaradásuk van az előttük állóktól. A BVSC jelenleg 21 ponttal a 7. helyen tanyázik, s ennek a meccsnek is egyértelmű esélyese az előjelek alapján.

Üdvözöljük on-line oldalunkon. Az esemény 18:00 - kor kezdődik.