Real Betis – Real Madrid 0:5 (vége) | Elche CF – Rayo Vallecano 2:0 (vége) | Granada – CA Osasuna 0:0 (vége)
RCD Espanyol – Real Club Celta de Vigo 1:0 (vége)
RCD Espanyol
1:0 (0:0)
Celta de Vigo
szombat 18.01.2014, 22:00 • Estadi Cornellà-El Prat, Barcelona • Primera División

Egészen a 88. percig ölték a játékot a csapatok, nem sok érdemleges történt a pályán. Aztán mikor már fejben talán mindenki elkönyvelte a döntetlent, Garcia gyönyörű labdakezelés után kilőtte a Vigo kapujának bal sarkát. A hátramaradt néhány percben már iparkodtak volna a vendégek, de helyzetig sem jutottak.
    Köszönöm megtisztelő figyelmüket!

90+3
    A hazaiak jutnak még egy szabadrúgáshoz a középpályán a hosszabbítás legvégén, de a játékvezető már nem engedte elvégezni.

90+2
    Rodriguez jött be a lecserélt Simao helyére.

90+1
    Balról ívelhettek be a hazaiak egy szabadrúgást a Vigo kapujához, Yoel összeszedte a labdát.

90
    Három perc lesz a ráadás.

88
    Az Espanol gólt szerzett!
    SERGIO GARCIA góljával a legvégén megszerezte a vezetést az Espanyol. A vendégek tizenhatosára beívelt labdát gyönyörűen kezelte le, három védő gyűrűjében 12 méterről bevágta a jobb alsóba.

86
    Fontàs szabálytalansága után jobbról ívelhettek be szabadrúgást a hazaiak. Középről a fejes a Vigo kapujában kötött ki, de les miatt a játékvezető érvénytelenítette a találatot. A visszajátszásból megállapítható, hogy jól döntött a játékvezető.

85
    A hazaiak balról beívelt labdáját középen kifejelték a védők, de maradt a labda az Espanyolnál.

84
    Álex fejezte be a hazaiak támadását lövéssel, 18 méterről a lapos löket elkerülte a kaput.

83
    Vendég bedobás után elveszíti a labdát a Vigo, támadhatnak a hazaiak.

82
    Bermejo jött be Mina helyett.

80
    Simao hiába kapott elől egy használható labdát, les miatt már a Vigo jöhet kifelé szabaddal.

79
    Rafinha szépen tartotta meg a labdát a középpályán, bejátszása a hazai tizenhatosra már nem sikerült.

78
    López veszítette el a labdát a hazai tizenhatos előtt, ebből gyorsan megindult az Espanyol, végül Pizzi kiszorított helyzetből jobbról mellélőtt.

77
    A vendégek kicsiben végezték el a szögletet, beadás nem lett belőle.

76
    Lassan, de biztosan átvette a mérkőzés irányítását az Espanyol, a vendégek hosszú percek óta nem jutottak el a hazai tizenhatosig.

75
    Jobbról a vendégek kapujához beívelt szabadrúgás már lesen találta a hazaiak egyik játékosát, szabadrúgás kifelé.

Gólok: 88. Garcia

Lapok:   66. Sánchez (ESB) – 45. Augusto (CVG)

RCD Espanyol: Casilla – J. López, Colotto, H. Moreno, Fuentes – Stuani (65. Pizzi), V. Sánchez, Abraham, Simão (90. Rodriguez) – Córdoba (46. Álex), S. García
    Cserék: Germán – R. Rodríguez, Sidnei, V. Álvarez, Álex, Torje, Pizzi

Celta de Vigo: R. Yoel – Mallo, Cabral, Fontàs, Castro – Augusto Fernández (74. López), Oubiña, Rafinha – Krohn-Dehli, Mina (82. Bermejo), Orellana (69. Nolito).
    Cserék: S. Álvarez – Aurtenetxe, Costas, Á. López, Madinda, Bermejo, Nolito

Játékvezetők: Prieto – Mateo, García