Real Betis – Real Madrid 0:5 (vége) | Elche CF – Rayo Vallecano 2:0 (vége) | Granada – CA Osasuna 0:0 (vége)
RCD Espanyol – Real Club Celta de Vigo 1:0 (vége)
RCD Espanyol
1:0 (0:0)
Celta de Vigo
szombat 18.01.2014, 22:00 • Estadi Cornellà-El Prat, Barcelona • Primera División

Üdvözöljük on-line oldalunkon. A mérkőzés 22:00 - kor kezdődik.

A spanyol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Primera Divisón) 20. fordulójában az Espanyol hazai pályán fogadja a Celta de Vigo csapatát. A hazaiak 22 ponttal jelenleg a 12. helyen találhatók, míg a vendégek a 15.-ek a bajnoki tabellán.
    Az Espanyol a múlt fordulóban hazai pályán 1:0-ás vereséget szenvedett a Real Madridtól, míg a Vigo hosszú szünet után tudta ismét begyűjteni a három pontot a Valencia ellen. A vendégek gyakran lifteznek az első- és a másodosztály között, ebben az évben is a biztos bennmaradást tűzték ki célul. Ugyan jelenlegi helyezésük alapján elkerülik a kiesést, de a sűrű hátsó mezőnyben minden egyes megszerzett pontnak nagy jelentősége van.
    A találkozó esélyesének hazai pályán mindenképpen az Espanyol számít, de azért abban biztosak lehetünk, hogy a Vigo se feltartott kezekkel utazik Barcelonába.
    A mérkőzéshez mindenkinek jó szurkolást és szórakozást kívánunk!

RCD Espanyol: Casilla – J. López, Colotto, H. Moreno, Fuentes – Stuani, V. Sánchez, Abraham, Simão – Córdoba, S. García

Cserék: Germán – R. Rodríguez, Sidnei, V. Álvarez, Álex, Torje, Pizzi

Real Club Celta de Vigo: R. Yoel – Mallo, Cabral, Fontàs, Castro – Augusto Fernández, Oubiña, Rafinha – Krohn-Dehli, Mina, Orellana

Cserék: S. Álvarez – Aurtenetxe, Costas, Á. López, Madinda, Bermejo, Nolito

Játékvezetők: Prieto – Mateo, García.

1

1
    A hazaik kezdték a mérkőzést.

2
    Fuentes szabálytalankodott, szabadrúgással jöhet a Vigo.

3
    Rafinha ívelte be a hazaiak tizenhatosára a szabadrúgást, a védők könnyedén tisztáztak középen.

4
    Colotto követett el szabálytalanságot, a vendégek végezhetnek el 22 méterről szabadrúgást.

5
    Mina 22 méterről gyengén végezte el a Vigo szabadrúgását, labdája a sorfalban halt el.

7
    Nincsenek megilletődve a vendégek, aktívan kezdték a mérkőzést.

8
    Fernández bonyolódott cselezésbe a jobb oldalon, beadás nem lett az akcióból, védője végül tisztázni tudott.

9
    Saját térfelén passzolgatnak a vendégek, majd egy hosszú labda előre, de ott csak hazai játékos van.

10
    García kapott egy jó labdát a vendégek tizenhatosán belül, lövése közben kibillentették az egyensúlyából, de ezért nem adnak büntetőt.

12
    Minden egyes labdáért komoly harc folyik a középpályán. Sok az eladott labda most mindkét oldalon.

13
    Vendég bedobás után elveszíti a labdát a Vigo, kirúgással jöhet az Espanyol.

14
    Szabálytalanság után a vendégek jöhetnek szabaddal saját térfelükről.

15
    Az Espanyol lassan átvette a mérkőzés irányítását. Jobb oldali hazai beadást Yoel magabiztosan húzta le az ötösön.

16
    Casilla rúgta kényelmesen mezőnybe a labdát, majd bedobás után az Espanyol passzolgat a középpályán.

17
    Rossz keresztlabda jobbra a hazaiktól, bedobás után azonban hamar elveszítik a labdát a vendégek.

18
    Fontàs húzta meg a középpályán, passza előre már kevésbé volt sikeres. Építkezhetnek a hazaiak.

19
    Bal oldalról beívelt hazai labda középen mindenki feje fölött elment. A vendégek támadhatnak.

21
    A hazaiak járatják a labdát hátul, a vendégek fegyelmezetten visszazárnak védekezni.

22
    Eljutott most a hazai tizenhatosig a Vigo, lövésig viszont már nem. Casilla szedett össze egy lecsorgó labdát.

23
    A Vigo ívelhetett be balról egy szögletet, Casilla az ötösön megkaparintotta.

24
    López szabálytalankodott elől, kifelé jöhet szabaddal a Celta Vigo.

25
    Eléggé csapongó most a játék, mindkét oldalon sok a hiba.

26
    Egymásután kétszer is szögletet végezhettek el a vendégek, egyikből sem lett valós veszély. Végül Mallo felszabadításnak beillő lövési kísérlete jócskán elkerülte a hazai kaput.

28
    A vendégek járatják a labdát az Espanyol térfelén, helyzetig azonban nem jutnak.

29
    Fontàst könnyedén elválasztották a labdától, a hazaiak támadhatnak.

31
    Jobb híján hátul passzolgatnak a hazaiak, majd a mélységi labda előre már rossz, a Vigo építkezhet.

32
    Talán túlságosan óvatos mindkét csapat, a védekezésre fokozottan figyelnek.

33
    Szépen, pontosan hozták ki a labdát a vendégek, az Espanyol térfelén viszont már elfogy a tudomány.

34
    Les miatt a vendégek jöhetnek kifelé szabaddal. Az előreívelés után azonban nyomban elveszítik a labdát.

35
    A sok apró szabálytalanság töredezetté teszi a játékot, helyzeteket továbbra sem tudnak kidolgozni a csapatok.

36
    A hazaiak ívelhettek be szögletet balról, középen Yoel messzire öklözte ki a labdát.

37
    Most beszorul a Vigo, a zárt védekezéssel szemben azonban tanácstalan az Espanyol.

39
    Hazai bedobás után építkezhet az Espanyol, a középpályán már elveszítik a labdát.

40
    A hazaiaknak sikerült bejátszani a labdát balról, középen viszont már tisztáztak a Vigo védői.

42
    Szabálytalanság után balról ívelhet be szabadrúgást a Vigo, középre adás utána labdát kifejelték a védők.

43
    Egyik csapat sem tudja sokáig megtartani a labdát, meglehetősen sok a pontatlan passz, az eladott labda.

44
    A hazaiak járatják a labdát, nem sok elképzelést mutatnak támadásban.

45
    Augusto buktatásért kapott sárga lapot.

45
    A hazaiak balról íveltek be egy szabadrúgást a Vigo tizenhatosára, középen tisztáztak a védők. Ezt követően a játékvezető lefújta az első félidőt.

Sok kisebb-nagyon szabálytalanság, a szép megoldások helyett nagy küzdelem a középpályán, gyakorlatilag így lehetne összefoglalni az első félidőt. Komoly helyzeteket egyik csapat sem tudott kialakítani, mindkét együttes fokozottan figyel a védekezésre.

47
    Jonny volt szabálytalan, szabadrúgással jöhetnek a hazaiak.

48
    A Celta Vigo birtokolja a labdát, veszélyes területre azonban egyelőre nem sikerül bejátszaniuk.

49
    Orellana húsz méterről próbálkozott meg egy lövéssel, kísérlete elhalt a haza blokkban.

51
    Orellana egymásután kétszer is végezhetett el szögletet, egyik sem jelentett valós veszélyt a hazai kapura.

52
    A második félidőben aktívabbak a vendégek, az Espanyol jobb híján csak a védekezéssel van elfoglalva.

53
    Bedobás után a hazaiak építkezhettek, Fuentes azonban elől elveszíti a labdát.

55
    Sok minden nem változott az első félidőhöz képest, kiegyenlített a küzdelem a pályán.

56
    Az Espanyol ívelhetett be balról egy szögletet, a vendégek kapusa öklözéssel tisztázott az ötösön.

57
    A Vigo ívelhetett be szögletet jobbról, középen kivágták a védők, de maradt a labda a vendégeknél.

59
    Kisebb szabálytalanság után a hazaiak végezhettek el szabadrúgást saját térfelükről.

60
    Az Espanyol ívelt be balról a vendégek tizenhatosára egy szabadrúgást, a hosszúról Stuani kapu felé fejelte, de ezt könnyedén összeszedte a vendégek portása.

61
    A Vigo balról beívelt szabadrúgását középen kivágták a hazai védők, a labda viszont maradt a vendégeknél.

62
    Labdaszerzés után hosszú labdával próbálkoztak a hazaiak, a Vigo védelme nem jött zavarba.

63
    Egyik csapat sem tudja akaratát rákényszeríteni a másikra, helyzetek nélkül továbbra is a találkozó.

65
    Stuani helyett Pizzi a pályán.

66
    Sánchez vágta fel ellenfelét, jött is a sárga lap.

67
    Nagyon az az ember érzése, hogy amelyik csapat talál egy gólt, azzal a három pontot is zsebre tehetné.

68
    Jobbról ívelték be a labdát a hazaiak, a Vigo védője mellel szépen tette haza kapusának.

69
    Nolito jött be Orellana helyett.

70
    Szabálytalanság szabálytalanságot követ a pályán. Ezúttal a hazaiak ívelhetnek be egy labdát jobbról.

71
    A jobbról beívelt hazai szabadrúgás a hosszún szabadon találta Colottót, viszont a hazaiak játékosa már lesen volt. Szabadrúgás kifelé.

72
    Az Espanyol rúghatott szögletet balról, az ötösről öklözéssel mentett a Vigo kapusa.

73
    Húsz méterről végezhetett el szabadrúgást az Espanyol, Simao csúnyán fölé lőtte.

74
    Fernandez helyett López érkezett az utolsó negyedórára.

75
    Jobbról a vendégek kapujához beívelt szabadrúgás már lesen találta a hazaiak egyik játékosát, szabadrúgás kifelé.

76
    Lassan, de biztosan átvette a mérkőzés irányítását az Espanyol, a vendégek hosszú percek óta nem jutottak el a hazai tizenhatosig.

77
    A vendégek kicsiben végezték el a szögletet, beadás nem lett belőle.

78
    López veszítette el a labdát a hazai tizenhatos előtt, ebből gyorsan megindult az Espanyol, végül Pizzi kiszorított helyzetből jobbról mellélőtt.

79
    Rafinha szépen tartotta meg a labdát a középpályán, bejátszása a hazai tizenhatosra már nem sikerült.

80
    Simao hiába kapott elől egy használható labdát, les miatt már a Vigo jöhet kifelé szabaddal.

82
    Bermejo jött be Mina helyett.

83
    Vendég bedobás után elveszíti a labdát a Vigo, támadhatnak a hazaiak.

84
    Álex fejezte be a hazaiak támadását lövéssel, 18 méterről a lapos löket elkerülte a kaput.

85
    A hazaiak balról beívelt labdáját középen kifejelték a védők, de maradt a labda az Espanyolnál.

86
    Fontàs szabálytalansága után jobbról ívelhettek be szabadrúgást a hazaiak. Középről a fejes a Vigo kapujában kötött ki, de les miatt a játékvezető érvénytelenítette a találatot. A visszajátszásból megállapítható, hogy jól döntött a játékvezető.

88
    Az Espanol gólt szerzett!
    SERGIO GARCIA góljával a legvégén megszerezte a vezetést az Espanyol. A vendégek tizenhatosára beívelt labdát gyönyörűen kezelte le, három védő gyűrűjében 12 méterről bevágta a jobb alsóba.

90
    Három perc lesz a ráadás.

90+1
    Balról ívelhettek be a hazaiak egy szabadrúgást a Vigo kapujához, Yoel összeszedte a labdát.

90+2
    Rodriguez jött be a lecserélt Simao helyére.

90+3
    A hazaiak jutnak még egy szabadrúgáshoz a középpályán a hosszabbítás legvégén, de a játékvezető már nem engedte elvégezni.

Egészen a 88. percig ölték a játékot a csapatok, nem sok érdemleges történt a pályán. Aztán mikor már fejben talán mindenki elkönyvelte a döntetlent, Garcia gyönyörű labdakezelés után kilőtte a Vigo kapujának bal sarkát. A hátramaradt néhány percben már iparkodtak volna a vendégek, de helyzetig sem jutottak.