Real Betis – Real Madrid 0:5 (vége) | Elche CF – Rayo Vallecano 2:0 (vége) | Granada – CA Osasuna 0:0 (vége)
RCD Espanyol – Real Club Celta de Vigo 1:0 (vége)
RCD Espanyol
1:0 (0:0)
Celta de Vigo
szombat 18.01.2014, 22:00 • Estadi Cornellà-El Prat, Barcelona • Primera División

Egészen a 88. percig ölték a játékot a csapatok, nem sok érdemleges történt a pályán. Aztán mikor már fejben talán mindenki elkönyvelte a döntetlent, Garcia gyönyörű labdakezelés után kilőtte a Vigo kapujának bal sarkát. A hátramaradt néhány percben már iparkodtak volna a vendégek, de helyzetig sem jutottak.
    Köszönöm megtisztelő figyelmüket!

90+3
    A hazaiak jutnak még egy szabadrúgáshoz a középpályán a hosszabbítás legvégén, de a játékvezető már nem engedte elvégezni.

90+2
    Rodriguez jött be a lecserélt Simao helyére.

90+1
    Balról ívelhettek be a hazaiak egy szabadrúgást a Vigo kapujához, Yoel összeszedte a labdát.

90
    Három perc lesz a ráadás.

88
    Az Espanol gólt szerzett!
    SERGIO GARCIA góljával a legvégén megszerezte a vezetést az Espanyol. A vendégek tizenhatosára beívelt labdát gyönyörűen kezelte le, három védő gyűrűjében 12 méterről bevágta a jobb alsóba.

86
    Fontàs szabálytalansága után jobbról ívelhettek be szabadrúgást a hazaiak. Középről a fejes a Vigo kapujában kötött ki, de les miatt a játékvezető érvénytelenítette a találatot. A visszajátszásból megállapítható, hogy jól döntött a játékvezető.

85
    A hazaiak balról beívelt labdáját középen kifejelték a védők, de maradt a labda az Espanyolnál.

84
    Álex fejezte be a hazaiak támadását lövéssel, 18 méterről a lapos löket elkerülte a kaput.

83
    Vendég bedobás után elveszíti a labdát a Vigo, támadhatnak a hazaiak.

82
    Bermejo jött be Mina helyett.

80
    Simao hiába kapott elől egy használható labdát, les miatt már a Vigo jöhet kifelé szabaddal.

79
    Rafinha szépen tartotta meg a labdát a középpályán, bejátszása a hazai tizenhatosra már nem sikerült.

78
    López veszítette el a labdát a hazai tizenhatos előtt, ebből gyorsan megindult az Espanyol, végül Pizzi kiszorított helyzetből jobbról mellélőtt.

77
    A vendégek kicsiben végezték el a szögletet, beadás nem lett belőle.

76
    Lassan, de biztosan átvette a mérkőzés irányítását az Espanyol, a vendégek hosszú percek óta nem jutottak el a hazai tizenhatosig.

75
    Jobbról a vendégek kapujához beívelt szabadrúgás már lesen találta a hazaiak egyik játékosát, szabadrúgás kifelé.

74
    Fernandez helyett López érkezett az utolsó negyedórára.

73
    Húsz méterről végezhetett el szabadrúgást az Espanyol, Simao csúnyán fölé lőtte.

72
    Az Espanyol rúghatott szögletet balról, az ötösről öklözéssel mentett a Vigo kapusa.

71
    A jobbról beívelt hazai szabadrúgás a hosszún szabadon találta Colottót, viszont a hazaiak játékosa már lesen volt. Szabadrúgás kifelé.

70
    Szabálytalanság szabálytalanságot követ a pályán. Ezúttal a hazaiak ívelhetnek be egy labdát jobbról.

69
    Nolito jött be Orellana helyett.

68
    Jobbról ívelték be a labdát a hazaiak, a Vigo védője mellel szépen tette haza kapusának.

67
    Nagyon az az ember érzése, hogy amelyik csapat talál egy gólt, azzal a három pontot is zsebre tehetné.

66
    Sánchez vágta fel ellenfelét, jött is a sárga lap.

65
    Stuani helyett Pizzi a pályán.

63
    Egyik csapat sem tudja akaratát rákényszeríteni a másikra, helyzetek nélkül továbbra is a találkozó.

62
    Labdaszerzés után hosszú labdával próbálkoztak a hazaiak, a Vigo védelme nem jött zavarba.

61
    A Vigo balról beívelt szabadrúgását középen kivágták a hazai védők, a labda viszont maradt a vendégeknél.

60
    Az Espanyol ívelt be balról a vendégek tizenhatosára egy szabadrúgást, a hosszúról Stuani kapu felé fejelte, de ezt könnyedén összeszedte a vendégek portása.

59
    Kisebb szabálytalanság után a hazaiak végezhettek el szabadrúgást saját térfelükről.

57
    A Vigo ívelhetett be szögletet jobbról, középen kivágták a védők, de maradt a labda a vendégeknél.

56
    Az Espanyol ívelhetett be balról egy szögletet, a vendégek kapusa öklözéssel tisztázott az ötösön.

55
    Sok minden nem változott az első félidőhöz képest, kiegyenlített a küzdelem a pályán.

53
    Bedobás után a hazaiak építkezhettek, Fuentes azonban elől elveszíti a labdát.

52
    A második félidőben aktívabbak a vendégek, az Espanyol jobb híján csak a védekezéssel van elfoglalva.

51
    Orellana egymásután kétszer is végezhetett el szögletet, egyik sem jelentett valós veszélyt a hazai kapura.

49
    Orellana húsz méterről próbálkozott meg egy lövéssel, kísérlete elhalt a haza blokkban.

48
    A Celta Vigo birtokolja a labdát, veszélyes területre azonban egyelőre nem sikerül bejátszaniuk.

47
    Jonny volt szabálytalan, szabadrúgással jöhetnek a hazaiak.

46
    Córdoba helyett Álex a pályán.

46
    A vendégek kezdték a második félidőt.

46

Sok kisebb-nagyon szabálytalanság, a szép megoldások helyett nagy küzdelem a középpályán, gyakorlatilag így lehetne összefoglalni az első félidőt. Komoly helyzeteket egyik csapat sem tudott kialakítani, mindkét együttes fokozottan figyel a védekezésre.
    Maradjanak velünk a folytatásban is!

45
    A hazaiak balról íveltek be egy szabadrúgást a Vigo tizenhatosára, középen tisztáztak a védők. Ezt követően a játékvezető lefújta az első félidőt.

45
    Augusto buktatásért kapott sárga lapot.

44
    A hazaiak járatják a labdát, nem sok elképzelést mutatnak támadásban.

43
    Egyik csapat sem tudja sokáig megtartani a labdát, meglehetősen sok a pontatlan passz, az eladott labda.

42
    Szabálytalanság után balról ívelhet be szabadrúgást a Vigo, középre adás utána labdát kifejelték a védők.

40
    A hazaiaknak sikerült bejátszani a labdát balról, középen viszont már tisztáztak a Vigo védői.

39
    Hazai bedobás után építkezhet az Espanyol, a középpályán már elveszítik a labdát.

37
    Most beszorul a Vigo, a zárt védekezéssel szemben azonban tanácstalan az Espanyol.

36
    A hazaiak ívelhettek be szögletet balról, középen Yoel messzire öklözte ki a labdát.

35
    A sok apró szabálytalanság töredezetté teszi a játékot, helyzeteket továbbra sem tudnak kidolgozni a csapatok.

34
    Les miatt a vendégek jöhetnek kifelé szabaddal. Az előreívelés után azonban nyomban elveszítik a labdát.

33
    Szépen, pontosan hozták ki a labdát a vendégek, az Espanyol térfelén viszont már elfogy a tudomány.

32
    Talán túlságosan óvatos mindkét csapat, a védekezésre fokozottan figyelnek.

31
    Jobb híján hátul passzolgatnak a hazaiak, majd a mélységi labda előre már rossz, a Vigo építkezhet.

29
    Fontàst könnyedén elválasztották a labdától, a hazaiak támadhatnak.

28
    A vendégek járatják a labdát az Espanyol térfelén, helyzetig azonban nem jutnak.

26
    Egymásután kétszer is szögletet végezhettek el a vendégek, egyikből sem lett valós veszély. Végül Mallo felszabadításnak beillő lövési kísérlete jócskán elkerülte a hazai kaput.

25
    Eléggé csapongó most a játék, mindkét oldalon sok a hiba.

24
    López szabálytalankodott elől, kifelé jöhet szabaddal a Celta Vigo.

23
    A Vigo ívelhetett be balról egy szögletet, Casilla az ötösön megkaparintotta.

22
    Eljutott most a hazai tizenhatosig a Vigo, lövésig viszont már nem. Casilla szedett össze egy lecsorgó labdát.

21
    A hazaiak járatják a labdát hátul, a vendégek fegyelmezetten visszazárnak védekezni.

19
    Bal oldalról beívelt hazai labda középen mindenki feje fölött elment. A vendégek támadhatnak.

18
    Fontàs húzta meg a középpályán, passza előre már kevésbé volt sikeres. Építkezhetnek a hazaiak.

17
    Rossz keresztlabda jobbra a hazaiktól, bedobás után azonban hamar elveszítik a labdát a vendégek.

16
    Casilla rúgta kényelmesen mezőnybe a labdát, majd bedobás után az Espanyol passzolgat a középpályán.

15
    Az Espanyol lassan átvette a mérkőzés irányítását. Jobb oldali hazai beadást Yoel magabiztosan húzta le az ötösön.

14
    Szabálytalanság után a vendégek jöhetnek szabaddal saját térfelükről.

13
    Vendég bedobás után elveszíti a labdát a Vigo, kirúgással jöhet az Espanyol.

12
    Minden egyes labdáért komoly harc folyik a középpályán. Sok az eladott labda most mindkét oldalon.

10
    García kapott egy jó labdát a vendégek tizenhatosán belül, lövése közben kibillentették az egyensúlyából, de ezért nem adnak büntetőt.

9
    Saját térfelén passzolgatnak a vendégek, majd egy hosszú labda előre, de ott csak hazai játékos van.

8
    Fernández bonyolódott cselezésbe a jobb oldalon, beadás nem lett az akcióból, védője végül tisztázni tudott.

7
    Nincsenek megilletődve a vendégek, aktívan kezdték a mérkőzést.

5
    Mina 22 méterről gyengén végezte el a Vigo szabadrúgását, labdája a sorfalban halt el.

4
    Colotto követett el szabálytalanságot, a vendégek végezhetnek el 22 méterről szabadrúgást.

3
    Rafinha ívelte be a hazaiak tizenhatosára a szabadrúgást, a védők könnyedén tisztáztak középen.

2
    Fuentes szabálytalankodott, szabadrúgással jöhet a Vigo.

1
    A hazaik kezdték a mérkőzést.

1

RCD Espanyol: Casilla – J. López, Colotto, H. Moreno, Fuentes – Stuani, V. Sánchez, Abraham, Simão – Córdoba, S. García

Cserék: Germán – R. Rodríguez, Sidnei, V. Álvarez, Álex, Torje, Pizzi

Real Club Celta de Vigo: R. Yoel – Mallo, Cabral, Fontàs, Castro – Augusto Fernández, Oubiña, Rafinha – Krohn-Dehli, Mina, Orellana

Cserék: S. Álvarez – Aurtenetxe, Costas, Á. López, Madinda, Bermejo, Nolito

Játékvezetők: Prieto – Mateo, García.

A spanyol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Primera Divisón) 20. fordulójában az Espanyol hazai pályán fogadja a Celta de Vigo csapatát. A hazaiak 22 ponttal jelenleg a 12. helyen találhatók, míg a vendégek a 15.-ek a bajnoki tabellán.
    Az Espanyol a múlt fordulóban hazai pályán 1:0-ás vereséget szenvedett a Real Madridtól, míg a Vigo hosszú szünet után tudta ismét begyűjteni a három pontot a Valencia ellen. A vendégek gyakran lifteznek az első- és a másodosztály között, ebben az évben is a biztos bennmaradást tűzték ki célul. Ugyan jelenlegi helyezésük alapján elkerülik a kiesést, de a sűrű hátsó mezőnyben minden egyes megszerzett pontnak nagy jelentősége van.
    A találkozó esélyesének hazai pályán mindenképpen az Espanyol számít, de azért abban biztosak lehetünk, hogy a Vigo se feltartott kezekkel utazik Barcelonába.
    A mérkőzéshez mindenkinek jó szurkolást és szórakozást kívánunk!

Üdvözöljük on-line oldalunkon. A mérkőzés 22:00 - kor kezdődik.

Gólok: 88. Garcia

Lapok:   66. Sánchez (ESB) – 45. Augusto (CVG)

RCD Espanyol: Casilla – J. López, Colotto, H. Moreno, Fuentes – Stuani (65. Pizzi), V. Sánchez, Abraham, Simão (90. Rodriguez) – Córdoba (46. Álex), S. García

Celta de Vigo: R. Yoel – Mallo, Cabral, Fontàs, Castro – Augusto Fernández (74. López), Oubiña, Rafinha – Krohn-Dehli, Mina (82. Bermejo), Orellana (69. Nolito).

Játékvezetők: Prieto – Mateo, García