KSI SE - ZF-Eger 7:13 (vége) | A-HÍD SZEGED - YBL Waterpolo Club 19:9 (vége)
Szolnoki Dózsa - Debrecen 20:8 (vége) | RACIONET Honvéd - Kaposvári VK 14:9 (vége)
OSC-Újbuda - PVSK-Füszért 10:7 (vége)
A-HÍD SZEGED - YBL Waterpolo Club

19:9

(8:3, 5:2, 3:3, 3:1)

szombat 18.01.2014, 11:30 • Újszegedi Sportuszoda, Szeged • E.ON Férfi OB I

Köszönjük megtisztelő figyelmüket!

Köllő Attila, a vendégek trénere szerint: "Meglátszott védekezésünk hatékonyságán, hogy továbbra is sérült három meghatározó játékosunk".

Vincze Balázs, a hazaiak mestere mindenesetre nem elégedett: "Elöl: dekoncentrált játék, kihagyott ziccerek, hátul: elkerülhető gólok".

Talán nem a várt gólkülönbségű, de így is fölényes győzelmet aratott a Szeged hazai pályán a pont nélkül utolsó fővárosiak ellen. Az első negyed megadta a meccs alaphangját, ami utána már szorosabbá változott, de a hazai sikerhez egyetlen pillanatig sem férhetett kétség. Könnyed, közönségszórakoztató meccsen nyertek Vincze Balázs fiai, s a végén a közönség is elszámolhatott tízig...

32
    Véget ért a mérkőzés.

32
    Szívós ellen fújnak a vendégkapu előtt, de a legvégén Pecz ziccerből a felső kapufát találja telibe.

32
    Rövid bejátszás a vendégektől jobbról centerbe, Molnár Tamás szerzi meg.

32
    Nagy Sándor lövését, majd Kórós ismétlését is védi Molnár Dávid, a megúszás végén Szívós a jobb kapufát találja telibe.

31
    Kontra centerben Kórós ellen, a megúszás végén azonban Szívóst az utolsó pillanatban szerelik.

31
    Molnár Tamás játszik középre remekül balról, KISS Csaba pedig a bal sarokba továbbít: 19:9.

31
    Kontra középen Békési ellen, időt is kér a hazai mester azonnal.

30
    Békési távoli lövését Molnár Dávid üti mellé, sarokdobás.

30
    Lakatos passza után Jansik lövését védi Ádám Zsolt.

29
    Zsigri újabb kiállítását követően Hartman lövését blokkolják a hazai védők.

29
    A túloldalon Lakatos jobb szélről küldött lövését menti a vendégvédelem.

29
    Zsigri kiállítása után Major bal szélről eleresztett lövését védi Molnár Dávid.

28
    A megúszás végén HEGEDŰS talál középről a jobb felső sarokba: 18:9.

28
    Cserdi balról küldött bejátszását azonban megszerzi Molnár Dávid.

28
    Kontra centerben Sánta ellen, támadhatnak a vendégek.

27
    Sánta kiállítása már lejárt, amikor MAJOR középről szép gólt lő a bal felső sarokba: 17:9.

27
    Időt kér a vendégek edzője.

27
    Hegedűs szerzett labdát, hosszú passzal indította az egyedül kapura úszó Sántát, ő azonban közelről elhibázta a ziccert, Ádám Zsolt védett.

26
    Békési távoli lövését védi Molnár Dávid, de a vendégeké marad a labda.

26
    Molnár Tamás remek passzát VINCZE lövi kissé balról a rövid sarokba: 17:8.

25
    Ádám Zoltán távoli lövését védi Molnár Dávid, jöhet a Szeged.

25
    Vincze passzát Molnár Tamás lövi távolról a kapufára.

25
    Megkezdődött az utolsó negyed, a ráúszásnál a Szeged, Vincze hozta el a labdát.

24
    Véget ért a harmadik negyed.

24
    Pecz távoli ejtése a végén még fölé száll.

24
    Juhász Zsolt nagy bejátszása jobbról centerbe, SZÍVÓS pedig a jobb sarokba húzza a labdát: 16:8.

24
    Pecz passzát FLECKENSTEIN lövi kissé balról a hosszú alsóba: 15:8.

24
    Jansik ejtése után kontrát fújnak centerben Tóth Márton ellen.

23
    Rex-Kiss kissé jobbról eleresztett lövését védi Molnár Dávid.

23
    Szilágyi bejátszása centerbe éppen Molnár Dávid kezében landol, a túloldalon azonban Jansik passzát levadásszák a vendégvédők.

22
    Tóth Márton kapufája után Juhász Zsolt játszik centerbe jobbról, JANSIK pedig némi bűvészkedést követően pöccinti be a ziccert: 15:7.

21
    Kontra centerben Hartman ellen, a szegediek támadhatnak.

21
    Juhász, Szívós, jobb kapufa a labda útja, jöhetnek a fővárosiak.

20
    Rex-Kiss átadását NAGY Sándor lövi balról a rövid alsó sarokba: 14:7.

20
    Hegedűst állítják ki a hazaiaktól, időt is kér a vendégek mestere.

19
    Molnár Tamás bejátszása után Seman ellen fújnak kontrát centerben, majd Major bejátszását szerzik meg a hazai védők Hartman elöl, végül Seman közeli ziccerét fogja Ádám Zsolt.

19
    ÁDÁM Zoltán a jobb sarokba lövi a büntetőt: 14:6.

19
    Koltai bejátszása után kap ötméterest a vendégcsapat.

19
    Lakatos passzát Szívós lövi rá távolról, Ádám Zsolt véd.

18
    Koltai jobb szélről eleresztett lövése vágódik ki a bal kapufáról, a hazaiak jöhetnek.

18
    Hosszú indítás a kontra után előre, HEGEDŰS pedig közelről a jobb felső sarokba lő: 14:5.

17
    Rossz azonban a bejátszás centerbe Molnár Tamás felé, majd kontrát fújnak középen a vendégek ellen.

17
    Ádám Zoltán távoli lövése száll középről a jobb sarok mellé.

17
    Megkezdődött a harmadik negyed, a ráúszásnál az YBL, Cserdi hozta el a labdát.

"Játszik a Szeged", kiabálta a hazai tábor már az első negyed vége felé, s tényleg így is van. Hat hazai gólra nem született válasz az elején a fővárosiaktól, akiknek első találatát az "alamizsna" jelzővel illette a szegedi kemény mag. Az első negyedet nagyon megnyerte Vincze Balázs alakulata, a másodikat már kevésbé, de azt is simán, még ha ekkor már ki is maradtak ziccerek. Ha a hazaiak fenn tudják tartani végig a koncentrációt, akkor igen nagy gólarányú győzelmet arathatnak ma.

16
    Véget ért a második negyed.

16
    Tóth Márton ejtése a bal szélről felső kapufa, majd megszerzik a labdát a vendégek.

16
    Szilágyi átadásából Rex-Kiss lő, Molnár Dávid újra véd.

16
    Tóth Márton ziccerét bravúrral fogja Ádám Zsolt.

15
    Vincze távoli lövése szintén felső kapufa, jöhet a fővárosi gárda, de Pecz lövése nem okoz gondot Molnár Dávidnak.

15
    Rex-Kiss távoli lövése a blokkról felső kapufa, majd Molnár Dávid szerzi meg.

14
    Tóth Márton lövését blokkolják a védők, a vendégek jöhetnek.

14
    A megúszás végén Ádám Zsolt üti fölé Sánta lövését, sarokdobás.

14
    Fleckenstein lövése felső kapufa, a hazaiaké a labda.

13
    A megúszás végén JANSIK egészen közelről vágja a ziccerét a jobb sarokba: 13:5.

13
    Rex-Kiss közeli húzását jobbról védi Molnár Dávid.

13
    Seman bejátszása után újabb kontra centerben Zsigri ellen.

13
    Zsigri lövését Ádám Zsolt üti fölé, sarokdobás.

12
    Molnár Dávid védi Major csavart lövését.

12
    Kontra centerben Zsigri ellen, a vendégeké a labda.

11
    BÉKÉSI lő középről szép gólt a jobb alsó sarokba: 12:5.

11
    Kontra centerben Ádám Zoltán ellen, támadhat a Szeged, Szívós centerben még kiejti a hosszú passzt, de MOLNÁR Tamás lecsap rá és a bal sarokba lövi: 12:4.

11
    Hegedűs átadását SEMAN bombázza középről a bal alsó sarokba: 11:4.

10
    Seman kiállítása után Koltai jobbról bejátszott labdáját MAJOR lövi középről a jobb sarokba: 10:4.

10
    KISS Csaba könyörtelenül vágja az ötméterest a bal sarokba: 10:3.

10
    Zsigri harcol ki büntetőt centerben Seman átadása után.

9
    Seman vadássza le Major bejátszását centerben.

9
    Hegedűs passzát SEMAN vágja kissé balról a hosszú alsó sarokba: 9:3.

9
    Megkezdődött a második negyed, a ráúszásnál a Szeged, Zsigri hozta el a labdát.

8
    Véget ért az első negyed.

8
    A vendégek azonban már nem jutnak el lövésig.

8
    Vincze lövése száll jobbról a bal sarok mellé.

8
    Rex-Kiss lövését még védi Molnár Dávid, de NAGY Sándor kissé balról kilövi a hosszú alsót: 8:3.

7
    TÓTH Márton a bal szélről vágja a labdát a kapu közepén a léc alá: 8:2.

7
    Vinczét kiküldték, fórból pedig Fleckenstein passzát PECZ vágta a bal szélről a rövid sarokba: 7:2.

6
    Békési kiállítását követően JANSIK bombáz középről a bal sarokba: 7:1.

6
    Szívós kiállítása után BÉKÉSI talál középről a jobb alsó sarokba: 6:1.

5
    Vincze bejátszása után Sántát szerelik centerben a védők.

5
    Pecz bejátszását követően kontrát fújnak a vendégek ellen.

5
    A sarokdobást követően SZÍVÓS talál be könnyedén kissé balról: 6:0.

5
    Molnár Tamás nagy lóba után lő, Ádám Zsolt véd, sarokdobás.

4
    Major átadását Pecz lövi balról a hosszú sarok mellé.

4
    MOLNÁR Tamás a bal alsó sarokba vágja az ötméterest: 5:0.

4
    Tóth Márton harcol ki a túloldalon büntetőt.

4
    Major azonban a felső kapufát találja telibe az ötméteresből.

4
    Kórós harcol ki centerben büntetőt Tóth Mártonnal szemben.

3
    Kiss Csaba ad be jobbról, HEGEDŰS pedig a kapu torkából eredményes: 4:0.

3
    Molnár Dávid védi Koltai lövését, jöhetnek a hazaiak.

3
    Időt is kér azonnal a vendégek mestere.

3
    KISS Csaba úszik meg a jobb oldalon, s újabb ziccergólt szereznek a hazaiak közelről: 3:0.

3
    Cserdi lő a bal szélről a jobb sarok mellé.

2
    A megúszás végén Szívós passzol ziccerben HEGEDŰS-höz, aki közelről pöccint a jobb sarokba: 2:0.

1
    Szívós vadássza le Nagy Sándor centerbejátszását.

1
    SZÍVÓS középről vágja a labdát a bal felső sarokba az első akció végén: 1:0.

1
    Megkezdődött a mérkőzés, az első ráúszásnál a Szeged, Tóth Márton hozta el a labdát.

Az YBL összeállítása: 1 Ádám Zsolt, 2 Békési Ákos, 3 Rex-Kiss Endre, 4 Pecz Gábor, 5 Major Zoltán, 6 Fleckenstein Márk, 7 Cserdi Péter, 8 Hartman József, 9 Ádám Zoltán, 10 Szilágyi Kristóf, 11 Nagy Sándor, 12 Koltai Kristóf, 13 Kórós Attila, 14 Juhász Zoltán. Edző: Köllő Attila

A Szeged összeállítása: 1 Nagy Viktor, 2 Lakatos Máté, 3 Jansik Szilárd, 4 Sánta Dániel, 5 Vincze Márk, 6 Kiss Csaba, 7 Hegedűs Gábor, 8 Szívós Márton, 9 Molnár Tamás, 10 Juhász Zsolt, 11 Zsigri Bence, 12 Tóth Márton, 13 Lukas Seman, 14 Molnár Dávid. Edző: Vincze Balázs

A belépés ingyenes lesz a szombati matinéra, melyen Vincze Balázs vezetőedző ismét számíthat a horvátok elleni, ötméteresekkel megnyert Világliga-mérkőzésen a magyar válogatottban szerepelt Szívós Mártonra, Nagy Viktorra és Decker Ádámra.

A férfi vízilabda OB I. alapszakasza 15. fordulójának szombat déli mérkőzésén az A-Híd Szeged az YBL csapatát fogadja. Kevés meccs van, ami ennél nagyobb országos egyes lenne, lévén a 31 pontjával 4. helyen álló Szeged fogadja a szerzett pont nélkül utolsó ellenfelét. Szinte mindenki egyetért abban, hogy csak a gólkülönbség a kérdéses a meccs előtt, meglátjuk, tényleg így lesz-e!

Üdvözöljük on-line oldalunkon. Az esemény 11:30 - kor kezdődik.