Budapešť – Dab.Docler 1:6 (vége) | HSC Csíkszereda – DVTK Jegesmedvék 3:1 (vége)
UTE Újpest Budapešť
1:6 (0:1, 0:3, 1:2)
Dab.Docler
vasárnap 19.01.2014, 18:30 • Újpesti Jégcsarnok, Budapest • MOL Liga

A mérkőzést megérdemelten nyerte a ma jobban játszó Dunaújváros 6-1-re. Az Újpestben a mérkőzés elején még tartotta a lelket Pleszkán József, de ma ő sem tudott csodát tenni.
    Köszönöm a figyelmet! (20:37:24)

60:00

59:53
    Még a végén egy gyenge dunaújvárosi lövés.

57:30
    Kiegészült az Újpest!

56:16
    Jabornik lőtt takarásból, de Pleszkán kirúgta.

55:57
    Hüffner lőtt a kék vonaltól, de Pleszkán védett.

55:30
    Dunaújvárosi emberelőny!
    Virág Tamás megy ki két percre gáncsolásért.

54:20
    Erre a harmadra leült a játék színvonala, így nincs sok helyzet.

53:27
    Egy távoli lövés után Kalnins tenyerel rá a korongra.

52:02
    A Dunaújváros kiegészült!

51:36
    Crichton lőtt a kék vonal sarkától, de Kalnins védett.

50:02
    Újpesti emberelőny!
    Két percet kapott a Dunaújváros játék késleltetésért.

49:41
    Az Újpest gólt szerzett!
    JAMESON ROSCOE SWEENEY a kapu előtt kapott egy passzt, amit Kalnins mögé is juttatott.
    Gólpassz: Ticknis Cody B. Crichton.

49:37
    Az Újpest kiegészült!

49:24
    Egy távoli megpattant lövés ment sokkal a kapu fölé.

47:37
    Kovács Viktor kapott két percet korongfogásért.

47:34
    Sweeney korongját a sarokból ütötte ki Kalnins.

45:53
    Léránt René közeli lövése akadt el Pleszkánban.

44:27
    A Dunaújváros gólt szerzett!
    AZARI ZSOLT a sarokból bevitte a korongot majd Pleszkán kapujába talált.
    Gólpassz: Peterdi Imre és Gröschl Tamás.

Az Újpest ezzel kiegészült!

44:02
    Túl sok újpesti volt a jégen.

44:02
    Peter Huba lövése vágódott mellé.

42:15
    Újabb dunaújvárosi gól, most HENRICH JABORNIK volt eredményes egy közeli lövés után.
    Gólpassz: Andrew David Contois és Hruby Gellért.

42:02
    Virág Tamás szerzett korongot, majd passzolt Virág Csabának, aki mellé lőtt.

40:48
    Kiss Ákos lövését fogta Pleszkán.

40:01

Érkeznek a csapatok vissza a jégre.

Ebben a harmadban egyértelműen a vendég Dunaújváros irányított és nagyság rendekkel jobb játékot mutattak be mint ellenfelük, így megérdemelten vezetnek négy góllal.

40:00

39:11
    Azari lövését is Pleszkán védi.

37:32
    Szappanos lőtt oldalról, de Pleszkán a helyén volt és védett.

36:31

35:21
    Horváth passza után Farkas lőtt kapura, de Kalnins fogta.

34:31
    Peterdi Imre kapott két percet nyírásért.

33:14
    Ladányi Balázs kapott 10 perc fegyelmi büntetést reklamálásért.

33:13
    Szappanos lőtte be a korongot Ladányinak, de Pleszkán fogta a korongot.

31:53
    ANDREW DAVID CONTOIS lövése pattan a felső lécről a gólvonal mögé.
    Gólpassz: Henrich Jabornik.

31:09
    Sabados húzta háttal kapura a korongot, de Pleszkán védett.

29:47
    Ladányi lövése akadt el a blokkban, így könnyedén fogta Pleszkán a korongot.

28:59
    Farkas lövését rúgja ki oldalra Kalnins.

28:09
    Gröschl Tamás és Peterdi Imre ugrott meg egy védővel, majd a rutinos PETERDI IMRE a ziccert a kapuba vágta.
    Gólpassz: Gröschl Tamás és Hüffner Adrián.

27:40
    Virág Tamás ugrott ki ziccerben kicselezte Kalninst majd a kaput megkerülve akart gólt lőni, de ez nem sikerült és a palánkkal való találkozás után egy rövid időre a jégre is került.

27:11
    Most nem alakul ki folytonos játék, sok a tilos felszabadítás.

25:53
    Somogyi húzogatott a kapu előtt, de Pleszkánt nem tudta átverni.

25:06
    Garbacz Ádám lőtt a kék vonal sarkától, de Kalnins fogta.

23:58
    Fekti lövésébe blokkolnak bele.

22:55
    ROBERT SABADOS egy ziccert vágott be kegyetlenül a bal felső sarkoba.
    Gólpassz: Léránt Renél és Victor Lindgren.

22:41
    Megint Papp Viktor és Pleszkán József néztek farkasszemet, de ezt is a kapus nyerte.

22:21
    Pleszkán fogja Papp Viktor ziccerét.

21:02
    Huba távoli lövése akad el Pleszkánba.

20:01

Érkeznek a csapatok a jégre.

Eddig a Dunaújváros támad többet, de a rendkívül jól védő Pleszkán Józsefnek csak egyszer sikerült bevenni a kapuját. Az Újpest pedig kevés ziccerét mind elhibázta, így vezet 1-0-ra a vendég csapat.

20:00

19:42
    Egy dunaújvárosi lövést tisztáznak a kapu elől és a kontrából Maklári Kalninsba vágja a ziccert. Nagy helyzet volt!

19:14
    Peterdi lőtt a kék vonaltól, de Pleszkán könnyedén fogta.

18:47

18:24
    Felállás után vágják ki a vendégek a korongot a harmadból.

16:47
    Hüffner Andrián megy ki két percre gáncsolásért.

16:47
    Hatalmas újpesti helyzet, de a nagy helyzetet a saroknál Kalnins fogja.

16:26
    Galanisz Nikandrosz repült bele a palánkba nagy lendülettel. Súlyos sérülés is lehet belőle, de saját lábán hagyja el a jeget.

15:20
    Ladányi lövését tornázza ki Pleszkán.

14:48
    Egy szabad korong kerül a kapuba sípszó után, így nincs újabb dunaújvárosi találat.

14:39
    A gól óta is inkább a Dunaújváros támad többet.

13:01
    PETERDI IMRE volt a kapu előtt és egy remek passz után a kapu hosszú sarkába lőtt, Pleszkánnak esélye sem volt védeni.
    Gólpassz: Gröschl Tamás.

12:09
    Jabornik a kapu előtt lőtt Pleszkánba.

11:10
    Crichton passzolt vissza a kapu elé Fektinek, de Kalnins jól zárta a sarkot, így nem volt helye a korongnak a kapuba menni.

10:22
    Jabornik passza érkezett Papp Viktor háta mögé, így oda a nagy helyzet.

10:02
    Szirányi Dánielt kell lesegíteni egy ütközés után.

9:58
    Jabornik lőtt közelről, de ez sem ment be Pleszkán kapujába.

9:35

9:20
    Azarihoz került egy lecsorgó korong, amit el is lőtt a csatár, de Pleszkán mamutjában elakadt ez a lövés is.

8:21
    Pleszkán bravúr megint!
    Ladányi kapott a harmad közepén egy remek korongot, amit azonnal rá is lőtt, de Pleszkán magabiztosan fogta a játékszert.

8:01
    Ladányi keresztpassza volt túl mély mindenkinek.

7:53
    Lindgren lőtt a kék vonalról, de a korong elakadt Pleszkánban.

7:35
    Farkas Lőrinc kapott két percet gáncsolásért.

6:00
    Megint Pleszkán van munkában. Galanisz lövése után Somogyi közeli lövésére is visszaért a hálóőr.

4:44
    Két nagy védés Pleszkán Józseftől!
    Először Ladányi ziccerét majd a kipattanóval érkező Azari lövését is védte az Újpest kapusa nagy bravúrral.

4:20
    Ladányi passzát blokkolták a kapu előterében.

3:40
    Az utóbbi percekben mindkét oldalon sok a hiba, így nem alakul ki folyamatos játék.

2:28

2:10
    Peter Huba passza volt túl hosszú Nagy Richárdnak, így oda a helyzet.

1:34
    Peter Huba lövése zúgott el nagy erővel a kapu mellett.

0:28
    Zalavári Bence megy ki két percre, miután bottal akasztotta Szappanos Dávidot.

00:01

A csapatok már a jégen. Az Újpestnél Pleszkán József kezd, még a Dunaújvárosnál Janis Kalnins.

A bemelegítést már befejezték a csapatok, nagyjából tíz perc és kezdődik a mérkőzés.

Újpesti TE: Pleszkán (Hajek) – Zalavári, Maklári, Reiter, Pichler, Farkas – Horváth A., Garbacz, Sweeney, Fekti, Crichton – Ványi, Sommer, Virág T., Virág Cs. (C), Coleman – Bereczki, Kovács, Szirányi, Dömötör.K

Dab.Docler: Kalnins (Kiss T.) – Lindgren, Hüffner, Ladányi, Szappanos, Kiss Á. – Huba, Nagy R., Peterdi, Azari – Gröschl, Jabornik, Somogyi, Papp V., Contois – Hruby, Galanisz (C), Magosi E., Sabados.

Játékvezetők: Haszonits Miklós, Sós György – Bedő Péter, Soltész Áron..

Elérkezett a MOL Liga alapszakaszának véghajrája, ami nem kevés izgalmat rejt magában, mert még mindig van kiadó hely a rájátszásra és azok a helyek jelenleg "aranyat" érnek.
    A mai estén Újpesten a címvédő és listavezető Dunaújváros fog vendégeskedni. A két csapat helyezései és eddigi eredményei között óriási a különbség jelenleg 73 pont. Ezzel a mérkőzés esélyese egyértelműen a vendég csapat, de az Újpest még küzd, hogy kissé megtépázott hírnevét helyre állítsa és jó száj ízzel tudjanak majd menni a közel féléves pihenőre.
    Egy hete ugyanezen a helyszínen a DAB nyert 5-1-re.
    Reméljük egy izgalmas és sportszerű eseményről tudunk tudósítani!
    Tartsanak velünk!

Üdvözöljük on-line oldalunkon. A mérkőzés 18:30 - kor kezdődik.

Pap Csaba

Gólok és gólpasszok: 50. Sweeney (Crichton) – 14. Peterdi (Gröschl), 23. Sabados (Léránt, Lindgren), 29. Peterdi (Gröschl, Hüffner), 32. Contois (Jabornik), 43. Jabornik (Contois, Hruby), 45. Azari (Peterdi, Gröschl)

UTE Újpest Budapešť: Pleszkán (Hajek) – Zalavári, Maklári, Reiter, Pichler, Farkas – Horváth A., Garbacz, Sweeney, Fekti, Crichton – Ványi, Sommer, Virág T., Virág Cs. (C), Coleman – Bereczki, Kovács, Szirányi, Dömötör.
    Dab.Docler: Kalnins (Kiss T.) – Lindgren, Hüffner, Ladányi, Szappanos, Kiss Á. – Huba, Nagy R., Peterdi, Azari – Gröschl, Jabornik, Somogyi, Papp V., Contois – Hruby, Galanisz (C), Magosi E., Sabados, Léránt.

Játékvezetők: Haszonits Miklós, Sós György – Bedő Péter, Soltész Áron.