Fehérvár AV19 – Dornbirner EC 3:1 (vége)
Fehérvár AV19
3:1 (1:0, 1:0, 1:1)
Dornbirn Bulldogs
vasárnap 19.01.2014, 17:30 • Ocskay Gábor Jégcsarnok, Székesfehérvár • EBEL

Végül kimondottan izgalmas lett a találkozó, az utolsó harmadban mindent feltett egy lapra a Dornbirn és sikerült is a szépítés egy emberelőnyös szituációból.
    A Volán fáradtnak tűnt, ám a végén sikerült megújulnia, az emberelőnyök is sokat segítettek az utolsó 10 percben.
    Végül egy utolsó perces, üres kapus góllal biztosították be a sikert a hazaiak, az ünneplés teljesen megérdemelt a csarnokban, jelenleg is ez tart.
    A végeredmény tehát SAPA Fehérvár – Dornbirner EC: 3-1!
    ---- (19:45:18)

60:00

59:25
    A Volán gólt szerzett!
    Megszereztük a korongot és mivel Dennist már egy mezőnyjátékosra cserélték, MIHÁLY ÁRPÁDNAK csak az üres kapuba kellett bombáznia, ezt közelről meg is tette. 3-1, eldőlt a meccs! Gólpassz: Sarauer, Sertich.

59:00
    Gyors támadás végén az utolsó passzunk nem sikerült, Mihály háta mögé érkezett. Kiegészült a vendég csapat.

58:10
    Szirányi jobb oldali lövésébe egy védő ütője ért bele.

57:30
    Felállt a Volán emberelőnyben.

Mivel a Graz kikapott a mai mérkőzésén, ezzel az esetleges győzelemmel megléphetnénk a Graztól a tabellán.

56:52
    Időt kért a Fehérvár.

56:50
    Éppen hogy kiegészültek a vendégek, Montgomeryt is kizavarják két percre akadályozásért. Ezzel jelentősen megnőtt a Volán esélye a győzelemre!

56:30
    Az előző lövés kapuvas is volt, utána került a kapushoz.

56:19
    Dennis fogja McGregor passza után Mihály középről megeresztett bombáját.

56:10
    Szirányi lőtt, de rosszul találta el balról.

55:30
    A buli után kibombázták a vendégek, még 1 perc a dupla előnyből.

55:23
    Sertich újra takarásból középről tüzelt, de egy védő ütőjén magasan felpattant a palánk mögé. Buli.

55:10
    Sertich takarásból próbálkozott, a kapus az ütőjével védte.

54:37
    Kettős emberelőny szinte teljes két percen át a Volánnak.

54:37
    Magnan-Grenier is kiállítva, sima kettő percet kap nagyon durva palánkra lökés miatt hátulról.

54:30
    Benk kiállítva két percre, ez kissé az előző kiállítás ellentételezésének tűnik.

53:55
    Megúsztuk ezt a hátrányt is.

Gólok és gólpasszok: 6. Sarauer (Jackman), 37. Magosi, 60. Mihály (Sarauer, Sertich) – 48. Feichter

Fehérvár AV19: Hetényi Z. (Rajna) – Sertich, Jackman, Yellow Horn, Naglich, Magosi – Szirányi, Tokaji, Kovács, Sarauer, Banham – Orbán, Varga, Mihály, McGregor, Benk – Hetényi P., Pozsgai, Tóth, Nemes, Németh
    Dornbirn Bulldogs: Dennis (Madlener) – D'Aversa, Magnan-Grenier, Aquino, Feichter, Mink – Montgomery, Oraze, D'Alvise, Arniel, Grabher – Lembacher, Plante, Petrik, Jarrett, Mairitsch – Putnik, Haussle, Wolf

Játékvezetők: Podlesnik – Nagy, Smeibidlo