Fehérvár AV19 – Dornbirner EC 3:1 (vége)
Fehérvár AV19
3:1 (1:0, 1:0, 1:1)
Dornbirn Bulldogs
vasárnap 19.01.2014, 17:30 • Ocskay Gábor Jégcsarnok, Székesfehérvár • EBEL

Végül kimondottan izgalmas lett a találkozó, az utolsó harmadban mindent feltett egy lapra a Dornbirn és sikerült is a szépítés egy emberelőnyös szituációból.
    A Volán fáradtnak tűnt, ám a végén sikerült megújulnia, az emberelőnyök is sokat segítettek az utolsó 10 percben.
    Végül egy utolsó perces, üres kapus góllal biztosították be a sikert a hazaiak, az ünneplés teljesen megérdemelt a csarnokban, jelenleg is ez tart.
    A végeredmény tehát SAPA Fehérvár – Dornbirner EC: 3-1!
    ---- (19:45:18)

60:00

59:25
    A Volán gólt szerzett!
    Megszereztük a korongot és mivel Dennist már egy mezőnyjátékosra cserélték, MIHÁLY ÁRPÁDNAK csak az üres kapuba kellett bombáznia, ezt közelről meg is tette. 3-1, eldőlt a meccs! Gólpassz: Sarauer, Sertich.

59:00
    Gyors támadás végén az utolsó passzunk nem sikerült, Mihály háta mögé érkezett. Kiegészült a vendég csapat.

58:10
    Szirányi jobb oldali lövésébe egy védő ütője ért bele.

57:30
    Felállt a Volán emberelőnyben.

Mivel a Graz kikapott a mai mérkőzésén, ezzel az esetleges győzelemmel megléphetnénk a Graztól a tabellán.

56:52
    Időt kért a Fehérvár.

56:50
    Éppen hogy kiegészültek a vendégek, Montgomeryt is kizavarják két percre akadályozásért. Ezzel jelentősen megnőtt a Volán esélye a győzelemre!

56:30
    Az előző lövés kapuvas is volt, utána került a kapushoz.

56:19
    Dennis fogja McGregor passza után Mihály középről megeresztett bombáját.

56:10
    Szirányi lőtt, de rosszul találta el balról.

55:30
    A buli után kibombázták a vendégek, még 1 perc a dupla előnyből.

55:23
    Sertich újra takarásból középről tüzelt, de egy védő ütőjén magasan felpattant a palánk mögé. Buli.

55:10
    Sertich takarásból próbálkozott, a kapus az ütőjével védte.

54:37
    Kettős emberelőny szinte teljes két percen át a Volánnak.

54:37
    Magnan-Grenier is kiállítva, sima kettő percet kap nagyon durva palánkra lökés miatt hátulról.

54:30
    Benk kiállítva két percre, ez kissé az előző kiállítás ellentételezésének tűnik.

53:55
    Megúsztuk ezt a hátrányt is.

53:00
    Hetényi védett nagyon szépen egy távoli lövést. Érdekesség, hogy még az ő saját kiállítása van folyamatban, de egy mezőnyjátékos üli le a kapus büntetését. Csak akkor kellene a padra mennie, ha fegyelmi büntetést is kapna hozzá.

52:50
    McGregor szerzett korongot az ellenfél harmadában, de nem sikerült megtartania.

52:30
    A játék képe alapján szükség lenne még egy hazai gólra, hogy biztosan meglegyen a győzelem, mert a Dornbirn ebben a harmadban nyomasztó fölényben játszik.

51:48
    Hetényi Zoltán kiállítva két percre, mert levette a fejvédőjét – játék késleltetése az indok, pedig előtte fejen lőtték, ami miatt azonnal meg kellene állítani a játékot. Így még nehezebb dolgunk lesz.

51:48
    Hetényit fejen lőtték, a bíró nem vette észre, a kapus levette a fejvédőt mutatni a dolgot és emiatt kiállítják.

51:18
    Mairitsch csúszott pár centivel lesre. Jöhet a buli a vonalnál.

50:35
    Ritkán látható jelenet, korongot szerzett McGregor, kapura vezette a jobb oldalon, a bíró pedig annyira rosszul helyezkedett, hogy a korcsolyájával leszerelte a fehérvári támadót, így odalett a gólhelyzet. McGregor hosszasan sérelmezte ezt.

49:00
    Banham passzát lekapcsolja Mink, újra kontrázott a Dornbirn, végül fel tudunk szabadítani.

48:30
    Most kicsit sikerül kiszabadulnunk a szorításból, de nem tudunk épkézláb támadást vezetni egyelőre ebben a harmadban.

47:45
    Ahogy az várható volt előbb-utóbb, végül ráfázott a Volán a sok emberhátrányra, eddig 18 percet voltak kiállítva, most betaláltak a vendégek. Most továbbra is támadásban marad az osztrák együttes.

47:15
    A Dornbirn gólt szerzett!
    Végül kihasználták a vendégek az emberelőnyt, egy kapu előtti tömörülést kihasználva ALEXANDER FEICHTER talált a hálóba. 2-1!

47:05
    D'Alvise szerencsére rosszul találta el a korongot egy sikertelen McGregor felszabadítási kísérlet után.

46:15
    Naglich kiszenvedi a korongot, nem tudtak felállni a vendégek.

45:45
    Kovács magas bot miatt ismét a büntetőpadra kényszerül. Minket találta telibe, de sérülés nincs. 2 perces kiállítás.

45:41
    A passz Aquino felé nagyon hosszúra sikeredett, tilos felszabadítás lett a dologból.

45:15
    Mihály blokkolta az ütőjével Mairitsch erős lövését, ez gólhelyzet lehetett volna.

44:35
    Montgomery lőtt jobbról a körből, Hetényi a botjával hárította.

43:50
    Hetényi D'Alvise közeli ziccerét védi bravúrral, szerencsére Hetényi formája ma eddig kirobbanó.

43:23
    Kontrával próbálkozunk, de Kovács pár centivel, de lesre csúszott.

42:50
    Yellow Horn ért bele egy passzba, így a palánkon kívülre pattant. Ezidáig a vendégek támadnak sokkal többet, mindent egy lapra feltéve rohamoznak.

41:55
    Kiegészült a Volán, megúsztuk ezt a hátrányt is, eddig az összeset ma.

41:10
    Hetényi kétszer is védett, nem is kicsiket, elsőre Arniel próbálkozott középről, majd az ismétlést a fejvédőjével hárította.

40:45
    Kovács korongkilövésébe még beleértek, így megúsztunk egy második hátrányt a játék hátráltatása miatt.

40:29
    A sötét mezes vendégek azonnal támadóan léptek fel a harmad elején, de továbbra is emberelőnyben játszhatnak.

40:01

Hamarosan folytatódik a mérkőzés. Ha ezt a mérkőzést behúzza a Fehérvár, akkor értékelődik fel igazán a Graz elleni idegenbeli győzelem még pénteken.

Ismét lesz egy áthúzódó kiállításunk a harmadik harmadra is, de szerencsére sikerült kettőre növelnünk a gólelőnyünket.
    A mérkőzés még mindig nem dőlt el, továbbra is izgalmakra számíthatunk az eddig is éles és remek találkozón.
    A szünet után folytatjuk a harmadik harmaddal!
    ----

40:00

39:45
    Tokaji Viktor kap akadályozás miatt két percet, a közönség füttyszóval tüntet, a kiállítás azonban adhatónak tűnt.

39:28
    Így viszont Banham és Magnan-Grenier is kiállítva, mert törlesztett Banham bal horga után. Ismét páros kiállítás.

39:28
    A hálónkba talált a Dornbirn szép akció végén, de Banham kiállítása miatt már a bírók éppen lefújták az akciót.

39:00
    Az első sorunk a pályán, most pedig Banham érkezik. Közben felért a Dornbirn és Magnan-Grenier lőtt kapura, mellé.

38:15
    Négy a négy ellen támad a hazai csapat.

37:48
    Páros kiállítás. D'Alvise szúrt oda az ütőjével, Magosi ezt sérelmezte erősen, emiatt mindketten két percig a büntetőpadra kényszerül.

37:35
    Folyamatosan nyomott a Dornbirn, de gólt ismét a Fehérvár szerzett, még ha szerencséset is.

36:56
    Egy bal oldali lövést követően MAGOSI BÁLINT jobbról egészen éles szögből, gyakorlatilag a kapu mögül lőtte Dennisre, a kapusról pedig a kapuba pattant a korong. Gól, lehetetlen helyről, 2-0 ide!

36:36
    A mérkőzés ezen szakaszában egyértelműen némi fölényben játszik a Dornbirn, de egyelőre jól állja a sarat a Fehérvár.

36:05
    Aquino elé pattant a pakk, közelről jobbról tüzelt, szerencsére néhány centit tévedett, mellé.

35:07
    Putnik szökött meg a bal oldalon a palánk mellett, kissé befelé húzott, majd lőtt, Hetényi szerencsére ezt is hárította.

34:15
    Gyors kontrát követően Sarauer jobbról, majd Banham tüzelt balról, Dennis ismét a helyén volt.

33:24
    Hatalmas helyzetet puskázott el Arniel, kettő az egyben vitték Hetényi kapujára, végül lágyan lőtt középről, de a kapu jobb oldala mellett 1-2 centivel suhant el a korong, a kapu elmozdult, emiatt megállt a játék.

32:20
    Sarauer kicsit késlekedett a lövéssel, jobbról végül megeresztette, de addigra három védő is elé állt és lepattant a kísérlet.

31:50
    Wolf lőtt jobbról, ígéretes lövését Hetényi lábbal tudta hárítani.

31:29
    Hetényi védése után technikai szünet miatt áll a játék.

30:50
    Grabher Meier tüzelt jobbról jó helyzetből, Hetényi Z. a korcsolyájával hárított.

30:24
    D'Aversa nem tudott túljárni Hetényi Zoli eszén, zárta a szöget a kapus és végül megszerezte a korongot.

30:00
    Yellow Horn balról erős lövést eresztett meg, Dennis kézzel kiütötte a bombát.

29:40
    Hetényi felszabadítása kis híján jó lett Naglichnek elől, de végül Dennis ki tudta ütni a botjával. Továbbra is emberhátrányban a Fehérvár.

29:00
    Felállt a Volán, de Szirányihoz pontatlan lett a passz, aki miután elvesztette a korongot, kiállíttatta magát. 8 mp még a vendégek kiállításából, utána emberelőnye lesz a Dornbirner EC-nek.

28:20
    Banham került komoly helyzetbe a bal oldalon, próbálkozott is, de erős lövését Dennis a lepkés kesztyűvel fogta.

28:05
    Eladtuk a saját harmadunkban, Petrik köszönte szépen és jobbról azonnal kapura is lőtte tisztán, szerencsére fogta Hetényi.

27:25
    Magnan-Grenier a buli után azonnal kibombázza egészen Hetényi Zoltánig.

27:09
    Aquino kényszerül két percre a büntetőpadra, elsőre nem látszott az ok, de magas bot miatt a kiállítás.

26:50
    Magnan-Greniertől vette el a korongot Sarauer, de amikor hátrapasszolta lövésre, pontatlan lett és kicsúszott a vendégek harmadából.

26:00
    Feichter próbálkozott kontrával, de lekapcsolta a Volán, Szirányi szerezte meg, aki végül a túloldalon távolról balról lőtt is egy nagyot, Dennis mellre vette és nem pattant ki.

25:10
    Pozsgai lőtt középről, de előtte tömörültek nagyon sokan és egy védőről le is pattant a lövés.

25:00
    Sertich balról ugyanúgy éles szögből tüzelt, Dennis kijjebb tessékelte a korongot, majd tilos felszabadítás a vendégeknél.

24:30
    Sertich balról takarásból lőtt, mellé ment, utána pedig kicsúszott a korong a harmadból. Mire visszaérünk, már lejárt az emberelőny.

23:40
    Szirányi balról nagyon éles szögből tüzelt, a felső kapuvasról pattant vissza a korong, megúszta a Dornbirn.

22:51
    Jackman jobbról a rövid felsőt célozta meg, rá is durrantotta, de a kapus a kesztyűjével védett.

22:28
    Magnan-Grenier, a Dornbirn játékosa jut a kiállítás sorsára egy csúnya hátulról való lökés miatt. Az első hazai emberelőny.

22:15
    Grabher Meier lőtt veszélyesen középről, de Hetényin ezúttal sem tudtak kifogni.

21:28
    Banham már teljes létszámnál támadásba lendült, balra sodródva lövésre vállalkozott, Dennis bal kézzel hárította, nagy helyzet volt.

20:57
    Hetényi ismét óriásit védett, Aquino próbálta meg a kapuba juttatni a korongot.

20:21
    Hetényi védte bravúrral a Saraueren megpattanó lövést, D'Aversa próbálkozott jobbról. Ne feledjük, még van egy áthúzódó kiállításunk.

20:01

Nagyon nehézzé teszi magának a Volán a mérkőzést a sok emberhátránnyal, az utolsó kiállítás némileg véleményes, de a többi teljesen jogos volt. Szerencsére a sorozat egyik legjobb emberelőnyt kihasználó csapata, a Dornbirner egyelőre képtelen volt ezekből betalálni, de nem szabadna játszani a tűzzel.
    Szerencsére sikerült a Volánnak megszereznie a vezetést, miután az első percekben nagyon bekezdtek. Az ezt követő percekben már kiegyenlített játék folyt a jégen.
    A szünet után folytatódik a mérkőzés a második harmaddal, maradjanak velünk!
    ----

20:00

19:30
    D'Aversa közelről próbálta a kapuba kotorni a pakkot, Hetényi testtel hárította.

19:14
    Banham jut a kiállítás sorsára 2 percig. Gáncsolás az ok.

19:10
    Hetényi védett óriásit, miközben már a bírók mutatták, hogy kiállítás lesz.

18:50
    Petrik bal oldali távoli lövése veszélyesen csapódott, Hetényi karral tolta kijjebb.

17:55
    Naglich vállalkozott váratlanul egy lövésre a bal oldalról a körből, Dennis kiütötte a botjával, a másik oldalon azonnal Aquino került helyzetbe, ezt Hetényi hárította bravúrral!

16:33
    Egy nézőt talált fejen egy megpattanó korong, szerencsére nem történt nagy baj.

15:43
    Plante lövése fölé, a védőhálóban landolt a korong.

15:35
    McGregor elhozza, Jackman ismét lő jobbról, de egy ütőn felpattant, kapu mögé szállt, de a pályán maradt a pakk.

15:22
    Jackman tüzelt a jobb oldalról a kék vonal közeléből, Dennis fogta a lövést.

15:15
    Dennis biztonsági védése, mert pattogott a korong a kapuja irányába, jobbnak látta inkább a kesztyűjébe venni.

14:35
    Ismét teljes létszámban a Volán.

14:29
    Oraze lőtt középről tisztán, Hetényi bravúrral hárítja a löketet.

14:05
    Ezúttal Tokaji szabadít fel jó messzire, ilyenkor ugye nincsen tilos.

13:40
    Naglich üti ki a harmadunkból.

12:35
    Csapatbüntetést kap a Volán, túl sok ember volt egyszerre a jégen. Újabb 2 perc emberhátrány, már harmadszor.

12:35
    Hatalmas védelmi hiba után rossz cserét követően Wolf csapott le a korongra a jobb oldalon, Hetényi szerencsére védeni tudott, ám ijedtünkben egyszerre túl sok játékos volt a pályán, újabb két perces kiállítás következik.

11:45
    McGregor harcolt meg egy korongért, Mihály és Orbán is próbálkozott a két oldalról, Dennis védett, a második lövés pedig mellé szállt, megszerzik a vendégek.

10:40
    Nagy helyzetet puskázott el a Dornbirner, Montgomery jobbról lőtte keresztbe, centikkel a kapunk előtt suhant el és szerencsére éppen nem érkezett a hosszún senki.

10:05
    Aquino vesztett korongot a harmadunk közelében, szerencsésen pattant hozzánk, ketten is támadhatták volna Hetényi kapuját.

09:10
    Hetényi Zoltán szerezte meg a korongot a kapuja mögött, majd Magosi tör kapu felé, jobbról kiszorított helyzetből tüzel, Dennis könnyedén fogja.

08:25
    Benk lőtt a jobb oldalról kapura, ám lövése jócskán mellé ment a hosszú oldalon.

08:00
    Annak ellenére, hogy már kétszer is emberelőnyben játszhattak a vendégek, szerencsére nem igazán tudtak veszélyes lövést felmutatni.

06:55
    Ismét kiegészültünk, azonnal három a kettőben mehettünk kapura, de Naglich eladta.

05:45
    Ezzel ugye nem szűnt meg az emberhátrányunk, felállt a Dornbirner. Korongot szerzünk, de Kovács nem tudta átvenni középen a passzt.

05:01
    SARAUER Andrew indult meg emberhátrányból, szólóban végigvitte középen és a kapu bal oldalába bombázta. Vezet a Fehérvár! Gólpassz: Jackman

04:51
    Magnan-Grenier kapott nagyot Mihály Árpádtól, a magyar játékost küldik ki magas bot használata miatt a Fehérvárból. Nincs vérző sérülés, 2 percet kap Mihály.

04:15
    Megúszta a Volán, elcsúszott egy védőnk, de nem tudott végül kapura lőni a Dornbirner támadója.

03:40
    Szirányi takarásból lőtt középről, Dennis a botjával ütötte ki.

03:30
    Mihály Árpád a rövid saroknál kapott korongot, lövéssel próbálkozott, de Dennis a kesztyűjével kivédte.

03:22
    Banham próbálkozott meg lövéssel a jobb oldalról, de Oraze ütőjéről felpattant, buli következik.

03:20
    Az első sor van pályán jelenleg a fehér mezes Fehérvárnál.

02:19
    Ismét teljes létszámban a hazaiak, Hetényinek kellett a botjával kilökni a korongot, de nem tud felállni egyelőre a Volán.

01:50
    Egyelőre megússza a Volán a hátrányt, nem jutott lövéshez a Dornbirner.

00:10
    Azonnal egy kiállítás a hazaiaktól, Szirányit küldik ki palánkra lökésért.

00:01

SAPA Fehérvár AV19: Hetényi Z. (Rajna) – Sertich, Jackman, Yellow Horn, Naglich, Magosi – Szirányi, Tokaji, Kovács, Sarauer, Banham – Orbán, Varga, Mihály, McGregor, Benk – Hetényi P., Pozsgai, Tóth, Nemes, Németh

Dornbirner EC: Dennis (Madlener) – D'Aversa, Magnan-Grenier, Aquino, Feichter, Mink – Montgomery, Oraze, D'Alvise, Arniel, Grabher – Lembacher, Plante, Petrik, Jarrett, Mairitsch – Putnik, Haussle, Wolf

Játékvezetők: Podlesnik – Nagy, Smeibidlo.

Az alsóházban folytatja a SAPA Fehérvár, mert az alapszakaszt mindössze a 10. helyen fejezték be, az utolsó fordulóban is 4-1-es vereséget szenvedtek a Linztől.
    Pénteken kezdi a hazai csapat a küzdelmet idegenben, a Graz otthonában. Az alsóház első két helyezettje kerül be a rájátszásba, úgyhogy a Fehérvárnak alaposan fel kell javulnia.
    Az első két mérkőzés eredménye létfontosságú, hogy megjön-e az önbizalmuk a fiúknak és a tavalyi teljesítményüket megközelítik-e újra.
    Idő közben le is játszották és 1 gólos győzelmet arattak idegenben a fehérváriak, tehát győzelemmel kezdett a Volán. Jó lenne ezt egy hazai sikerrel megkoronázni és ez nagy lökést adhat a továbbiakra!
    Tartsanak velünk vasárnap 17:30-tól!
    ----

Üdvözöljük on-line oldalunkon. A mérkőzés 17:30 - kor kezdődik.

Gólok és gólpasszok: 6. Sarauer (Jackman), 37. Magosi, 60. Mihály (Sarauer, Sertich) – 48. Feichter

Dornbirn Bulldogs: Dennis (Madlener) – D'Aversa, Magnan-Grenier, Aquino, Feichter, Mink – Montgomery, Oraze, D'Alvise, Arniel, Grabher – Lembacher, Plante, Petrik, Jarrett, Mairitsch – Putnik, Haussle, Wolf

Játékvezetők: Podlesnik – Nagy, Smeibidlo