Corona Brasov Wolves – DVTK Jegesmedvék 6:3 (vége) | Dab.Docler – Nové Zámky 6:4 (vége) | Ferencváros Bp. ESMTK – Budapešť 5:3 (vége)
Ferencváros Bp. ESMTK
5:3 (3:0, 1:1, 1:2)
UTE Újpest Budapešť
hétfő 20.01.2014, 19:00 • Pesterzsébeti Jégcsarnok, Budapest • MOL Liga

Váratlanul szoros lett a mérkőzés vége, az Újpest két gyors góllal úgymond visszajött a meccsbe, de a végén a Fradi kihasználta, hogy a lilák levitték a kapusukat és az üres kapus góllal eldőlt a találkozó!
    Soha rosszabb mérkőzést ne lássanak a szurkolók!
    Köszönjük szépen a kedves figyelmet és tartsanak velünk a továbbiakban is! (21:02:30)

60:00

59:13
    A Ferencváros gólt szerzett!
    Gólszerző KISS GÁBOR. Megszerezte a korongot a Fradi és KISS GÁBOR emelte be azt az üresen árválkodó kapuba! 5-3

58:56
    Pleszkán lejött, 6 az 5 ellen támad az Újpest!

55:00
    Vérszemet kaptak a lilák, akár az egyenlítés sem elképzelhetetlen!

53:14
    Időt kér az Fradi!

53:14
    PICHLER ÁDÁM, Reiter Richárd korongját lőtte be mberelőnyben, már 4-3!

52:22
    Sijka Dusan bottal akasztásért kapott 2 percet, a gól szituáció után!

52:22
    Az Újpest gólt szerzett!
    Gólszerző DAVID COLEMANAssziszt: Szirányi D.. Szépített az Újpest! DAVID COLEMAN szinte a kapussal együtt lőtte be Szirányi Dániel korongját! 4-2

51:19
    Mestyán lőtt jobbról kapura, Pleszkán megint védett.

50:23
    Kiss Gábor passzát Vaszjunyin nem tudta a kapuba lőni.

49:22
    Ojanen szóló végén védett megint Pleszkán!

49:10
    Lesen akadt el a Fradi akciója!

48:51
    Sijka lövése után a korong Pleszkánról a hátsó védőhálóba vágódott!

48:37
    A túloldalon Pichler korongját hatástalanította Budai.

47:49
    Gibbs Sjödin remek szólója végén Pál lövését védte a lila fehérek hálóőre!

44:05
    A lendületesen kilépő Kiss Gábort akasztotta gólhelyzetben, Horváth Aandrás, 2 perc járt érte!

43:55
    Budai volt munkában.

43:06
    Most a Fradi ütött tilost.

41:42
    Kisebb dulakodás volt az iménti eset után, de nincs kiállítás!

41:42
    Mestyán lövését hárította Pleszkán.

40:56
    Felszabadít az újpesti védelem.

40:17
    Lindquist korongja kerülte el az újpesti kaput.

40:01

Ebben a harmadban egy csomó ferencvárosi emberelőnyt és mindkét oldalon egy-egy gólt láthattunk, így továbbra is hárommal vezet a Fradi!
    Hamarosan jön a harmadik harmad, maradjanak velünk!

40:00

39:35
    Pleszkán védte Ojanen ravasz, perdített korongját!

39:00
    Egy perc van hátra ebből a játékrészből!

38:47
    Les miatt szabadult fel az újpesti harmad.

38:17
    Feil szép lövését védte, nem kevésbé szépen Pleszkán!

37:26
    Mestyán lövését mellel védte a lilák kapusa!

37:00
    Megint Pleszkán volt munkában.

36:41
    Ojanen hibázott tiszta helyzetben.

35:26
    Vaszjunyin közeli, nagyon erős lövését védte az újpesti kapus.

35:11
    Pleszkán most a gólra éhes Feil elől csípte el a korongot.

34:08
    Egy Fradi tűzijáték végén Pál korongját hárította Pleszkán!

33:44
    Újabb ferencvárosi tilos!

33:31
    Dancsfalvi hosszan előrevágott korongja volt csemege Pleszkánnak.

32:48
    A Fradisták ütötték tilosra a korongot.

32:10
    Colemant nem hagyták lőni a hazaiak.

30:52
    Feil ütött el nagy helyzetben a korong felett!

29:36
    Ezt a fórt már belőtte a Fradi, PÁL ZOLTÁN lőtte be a korongot pleszkán alatt a kapuba, miután Mikael Potila és Tőkési Lajos a végletekig kijátszották az emberelőnyös szituációt! 4-1

29:00
    Most felállt a Fradi!

27:54
    Újabb Fradi emberelőny, ezúttal Sweeney a kiállított, mert a palánkon túlra ütötte a korongot és ez a játék késleltetése.

27:30
    Kiegészültek a lilák, ezt a kettős fórt kihagyta a Fradi, még igazi helyzetük sem volt!

27:00
    Garbacz visszaállt 5 a 4 elleni a játék!

25:30
    Horváth András szintén bottal akasztásért ült ki a büntetőpadra, kettős fórban a Fradi!

25:00
    Garbacz bottal akasztásért kapott 2 percet!

24:20
    Gólszerző SWEENEY. Assziszt: Crichton és Virág T.. Szépített az Újpest, Roscoe Jameson SWEENEY vágta be a korongot a Fradi kapujába, Cody Crichton és Virág Tamás játéka után! 3-1

23:51
    Vaszjunyin lőtt fordulásból az újpesti kapura, de Pleszkán hárított.

23:08
    Pichler jó cselek után nem jutott lövéshez.

21:50
    Crichton közeli lövését védte Budai!

20:28
    Láthatóan próbál erősíteni, változtatni az eredményen az Újpest, de Farkas nagy helyzetben elütött a korong felett!

20:01

Kissé döcögősen indult ez a mérkőzés, de aztán belelendült a Fradi és ilyen arányban is megérdemelt a vezetésük! Vajon az Újpestnek lesz -e hozzászólása a meccshez? megtudhatják, ha a szünetet követően is ránk figyelnek!

20:00

19:51
    Gólszerző POTILA. Assziszt: Ojanen. Nagyon megy most a Fradi harmadik sorának! MIKAEL POTILA vágta be a kapuba Antti Ojanen remek passzát! 3-0

19:24
    Maklári esett nagyot, nincs kiállítás!

19:00
    Egy perc az első harmadból még hátralévő idő, egyelőre biztosan vezet a Fradi!

17:35
    Kiss Gábor fordulásból lőtt, Pleszkán védett.

15:42
    Gólszerző SIJKA. Assziszt: Ojanen és Potila. Szép csiki-csuki végén Antti Ojanen adta a korongot SIJKA DUSANNAK, aki balról kilőtte a hosszú alsó sarkot! 2-0

14:39
    Mestyán lövése okozott egy kis gondot Pleszkánnak.

13:48
    Kiegészült az Újpest!

13:38
    Lindquist bombáját ölelte magához Pleszkán.

12:49
    Kiss Gábor visszaállt most a fradi támadhat 5 a 4 ellen.

11:48
    oda az újpesti emberelőny, Farkas Lőrinc Simon is kiáll 2 percre,

10:49
    újra emberfórban az Újpest, ezúttal Kiss Gábor kapott 2 perces kiállítást palánkra lökésért.

10:05
    Gólszerző POTILA. Most gyorsan rácáfolt a tudósítóra a Ferencváros, MIKAEL POTILA szerezte meg a vezetést közelről, Antti Ojanen és Sijka Dusan akciója végén! 1-0

10:00
    Pont a harmad feléig jutottunk el, egyelőre elég idegesnek tűnik a hazai csapat játéka!

9:32
    Győri korongja nem jutott el az újpesti kapuig.

8:28
    Feil Arnold nagy lövését hatástalanította Pleszkán József!

7:45
    Kimaradt az újpesti emberelőny, a fradi kiegészült!

6:50
    Feláll fórban az UTE!

5:45
    Emberelőnyben az Újpest, Géczi gáncsolásért kapott 2 percet.

4:50
    Lindquist bombáját védte bárdjával Pleszkán.

3:07
    Hazai leshelyzet, eddig igazi kapura tartó lövés még nem volt.

egyébként zöldben a Fradi, fehérben az Újpest!

2:09
    Coleman ütötte be a korongot a fradi harmadába, hogy cserélni tudjanak az újpestiek.

0:46
    Egy újpesti leshelyzettel indul a meccs!

00:01

Ferencváros-ESMTK: Budai (Meravy) – Géczi, Lindquist, Vaszjunyin, Kiss G., Feil – Mestyán, Tőkési, Pál Z., Gibbs Sjödin, Dancsfalvi – Győri, Lencsés, Ojanen, Potila, Sijka – Wéber, Németh P., Nagy L., Papp Cs. Vezetőedző: Dobos Tamás.

Újpesti TE: Pleszkán (Hajek) – Maklári, Zalavári, Reiter, Pichler, Farkas L. – Horváth A., Garbacz, Sweeney, Fekti Á., Crichton – Hodos, Sommer, Virág T., Virág Csaba, Coleman – Bereczki, Kovács V., Szirányi D., Dömötör. Vezetőedző: Ancsin János.

Játékvezetők: Halassy, Kincses G. – Gangel, Soós D..

Elnézést kérünk kedves olvasóinktól, egy kis technikai probléma miatt az Újpest teljes csapatnévsorát egy kicsit késöbb olvashatják!

Vasárnap este újabb nagy gólkülönbségű vereséget szenvedett az Újpest, ezúttal a DAB-tól és ezek után kell Ancsin János együttesének jégre lépnie Pestszenterzsébeten az FTC-ESMTK vendégeként!
    A Fradi még küzd a rájátszásba jutásért, viszont Dobos Tamás alakulatának esélyeit nem növelte a Csíkszereda 3-1-es sikere a Miskolc ellen!
    A zöld fehérek hangulatának az sem tesz jót, hogy két húzóembere is sérült. A csapatkapitány Berta Ákos lába gipszben van, míg Borbás Gergelyre hamarosan műtét vár!
    Ám ha a Fradi komolyan gondolja, hogy indít még egy offenzívát a négybe kerülésért, akkor minden nehézségük ellenére sorozatban be kell gyűjteniük a 3 pontokat, az éppen aktuális ellenfelek, jelesül hétfőn este az Újpest ellen!
    A múlt hétfői, brassói győzelemmel még úgymond belekapaszkodtak a Fradisták az utolsó szalmaszálba és nyilván nem a sereghajtó ellen szeretnék végképp elbukni esélyeiket!
    A találkozó minden rezdülését nyomon követhetik élő, online, helyszíni, szöveges közvetítésünk segítségével!
    Jó meccset, jó szórakozást kívánunk!

Üdvözöljük on-line oldalunkon. A mérkőzés 19:00 - kor kezdődik.

Juhász Attila

Gólok és gólpasszok: 11. Potila (Ojanen, Sijka), 16. Sijka (Ojanen, Potila), 20. Potila (Ojanen), 30. Pál Z. (Potila, Tőkési), 60. Kiss G. – 25. Sweeney (Crichton, Virág T.), 53. Coleman (Szirányi D.), 54. Pichler (Reiter)

Ferencváros Bp. ESMTK: Budai (Meravy) – Géczi, Lindquist, Vaszjunyin, Kiss G., Feil – Mestyán, Tőkési, Pál Z., Gibbs Sjödin, Dancsfalvi – Győri, Lencsés, Ojanen, Potila, Sijka – Wéber, Németh P., Nagy L., Papp Cs. Vezetőedző: Dobos Tamás.
    UTE Újpest Budapešť: Pleszkán (Hajek) – Maklári, Zalavári, Reiter, Pichler, Farkas L. – Horváth A., Garbacz, Sweeney, Fekti Á., Crichton – Hodos, Sommer, Virág T., Virág Csaba, Coleman – Bereczki, Kovács V., Szirányi D., Dömötör. Vezetőedző: Ancsin János.

Játékvezetők: Halassy, Kincses G. – Gangel, Soós D.