Corona Brasov Wolves – DVTK Jegesmedvék 6:3 (vége) | Dab.Docler – Nové Zámky 6:4 (vége) | Ferencváros Bp. ESMTK – Budapešť 5:3 (vége)
Dab.Docler
6:4 (1:2, 3:1, 2:1)
HC MIKRON Nové Zámky
hétfő 20.01.2014, 18:30 • Dunaújvárosi Jégcsarnok • MOL Liga

Sokáig úgy tűnt, hogy gól nélkül lecsorog a harmadik harmad annak ellenére, hogy rengeteg helyzet volt és egy hosszú időszakban az Érsekújvár a kapujához szegezte a Dab Doclert, ám akkor nem sikerült betalálniuk.
    Az ötödik újvárosi gól, úgy tűnt, végleg eldöntötte a találkozót, ám akkor még visszakapaszkodott egy gólra a vendégcsapat.
    A hatodik gól lett döntő, amikor Nagy szerencsés, de nagyon szép találata már olyan időben esett, hogy lehetetlenség lett volna fordítani.
    Remek összecsapást láttunk, rengeteg lövéssel, sok hibával, de nagy harccal, sportszerű, de hajtós meccs volt.
    Ezzel az újabb három ponttal a Dunaújváros csapata gyakorlatilag utolérhetetlen a tabellán már. Az Érsekújvárnak azonban még harcolnia kell a jobb helyezésekért.
    ----

60:00

59:46
    A Dunaújváros gólt szerzett!
    NAGY RICHÁRD szépségdíjas találattal végleg eldönti a mérkőzést! Ahogy hozzá került a korong, szinte a saját alapvonalától jobbról kisöpörte a korongot, ám felszabadítása annyira jól sikerült, hogy az üres kapuba vánszorgott a korong! 6-4!

59:25
    Az Érsekújvár gólt szerzett!
    PAVESIC egy tömörülést kihasználva középről bekotorta, 5-4!

59:00
    Ismét kapus nélkül a vendégek, még mindig bíznak, 6 az 5 ellen támadnak.

58:20
    Kapus nélkül támadott az Érsekújvár, ám elvesztette a korongot a buli után, LADÁNYI BALÁZS megszökött a jobb oldalon és a palánk közeléből belőtte az ötödik hazai gólt, eldőlt a mérkőzés!

58:03
    Az utolsó két percben vagyunk már, időt kért Robert Spisak az Érsekújvárnak. Várhatóan hamarosan lehozza majd Chovant, egy mezőnyjátékosra cserélve.

57:50
    Jabornik passzolt be középre jobbról, Ladányi érkezett és azonnal lőtt is kapura, Chovan ezt is fogta, tisztán lőhetett a magyar játékos.

57:10
    Komoly lövés nélkül az utóbbi két perc, az utolsó rohamokat indíthatják, éppen cserék zajlottak.

56:00
    Mezőnyjátékot követően Azari szánta el magát egy távoli lövésre középen, Chovan a kesztyűjével fogta.

54:50
    Szappanos szerzett korongot az ellenfél térfelén, ám ziccerét ismét kihagyta, Chovanba lőtte.

54:25
    Szabados és Pavuk adogattak a kapu közvetlen közelében, végül Kowalczyknak sikerült az egyik passzba belenyúlnia.

53:05
    Hurtaj próbálta kapura kotorni középen egy kavarodást követően, Sevela ismét a helyén volt.

52:35
    Azari a bal oldalon tiszta lövőhelyzetbe került, ám továbbpasszolt jobbra, odalett a lehetőség.

51:30
    Lehet, hogy a meccslabdát hagyta ki az Újváros, Ladányi és Szappanos 2 az 1-ben vihette kapura, ám Ladányi passza Szappanos mögé érkezett.

51:10
    Sevela fogta meg Caladi komoly bal kezes lövését középről.

50:33
    Sevela kapta el Sucharda jobb oldali bombáját. Továbbra is rohamoz mindent egy lapra feltéve a Nové Zámky.

50:25
    Sevela védte ki Kames lövését, amibe belekapott Hurtaj a rövid saroknál a jobb oldalon. Ez is hatalmas bravúr volt. Időt kért a Dunaújváros, hogy megtörje a vendégek lendületét.

Gólok és gólpasszok: 8. Léránt (Pavuk), 34. Kiss (Lindgren), 37. Papp (Jabornik, Contois), 38. Hüffner (Szappanos, Kiss), 59. Ladányi (Azari, Lindgren), 60. Nagy (Sevela) – 19. Hurtaj (Kames, Frolik), 20. Uhnak (M., Caladi), 35. Dubec (Kowalczyk), 60. Pavesic (Hurtaj)

Dab.Docler: Sevela (Kiss T.) – Lindgren, Ladányi, Hüffner, Szappanos, Kiss Á. – Huba, Nagy, Gröschl, Peterdi, Azari – Somogyi, Hruby, Jabornik, Papp, Contois – Pavuk, Magosi, Léránt, Szabados
    HC MIKRON Nové Zámky: Chovan (Krajcovic) – Kral, Kowalczyk, Podstavek, Stefanka O., Dubec – Baron, Kames, Hurtaj, Weissmann, Frolík – Sucharda, Pavesic, Stefanka M., Caladi, Uhnak – Siska, Hrudík, Fiala, Korytko, Ruzicka

Játékvezetők: Haszonits Miklós, Németh Márton