Debrecen - RacioNet Honvéd

6:7

(1:1, 1:3, 1:2, 3:1)

péntek 24.01.2014, 18:30 • Debreceni Sportuszoda • E.ON Férfi OB I

Végül is szorossá vált a vége, de a második negyedet követően valójában nem fért kétség a Honvéd győzelméhez. A Debrecen visszajött egy gólra, ezzel bizonyítva azt, hogy remek küzdőszellemmel rendelkeznek, de a nagyobb játéktudást és rutint kihasználva győzelemmel hozta a debreceni túrát a budapesti csapat. A szép számú cívis városi közönség azonban minden bizonnyal jól szórakozott, hiszen kedvenceik is mutattak szép megoldásokat, illetve a reakciókból ítélve az ellenfél egy-egy klasszis megoldása is tetszett nekik. A Honvéd ezzel a győzelmével és 40 pontjával a harmadik helyen áll, tapadva az Eger-Szolnok kettősre, illetve a forduló többi a meccse előtt a Debrecen maradt a hatodik és izgulhat, hogy ellenfelei mit játszanak. Én mára megköszönöm a figyelmüket Debrecenből, reméljük, jól szórakoztak! A viszontlátásra! (19:54:16)

Gólszerzők:
    Debrecen: Marnitz 3, Chilkó, Süveges, Kállay 1-1
    Honvéd: Fülöp 2, Takej, Steinmetz, Tóth, Illés, Kiss 1-1
    Kipontozódott: Dr. Steinmetz Barnabás, Mátyás Zoltán

A meccs után a vízben még egy kis csetepaté alakult ki, elsősorban Misicsnek köszönhetően, akinek nem ez volt élete meccse és a játékvezetői felfogás sem kedvezett neki, hiszen sok kontrát fújtak ellene. Szerencsére azonban nagyobb balhé nem volt, Gergely győzte meg szép szóval, hogy nincs szükség balhéra.

32

32
    Tizenkét másodperc maradt a meccsből.

32
    A büntetőt MARNITZ magabiztosan a bal felsőbe vágta, 6-7!

32
    Mátyás kap kiállítást, sőt ötméteres jöhet ellene. Ezzel ő is kipontozódott.

32
    Kis kapkodást követően ismét a Debrecené a labda.

31
    KÁLLAY ragasztott egy bombagólt hat méterről Gergely kapujának jobb felső sarkába, 5-7!

31
    Rossz bejátszás a vendégeknél, labdát szerzett a Debrecen.

30
    Halek került nagy helyzetbe, de mellé lőtt.

30
    Időkérés vége, Fülöp kiállíítása miatt emberelőny a Deberecennek.

30
    Hazai időkérés.

29
    Halek kiállítását követően Takej próbálkozását védte Clark!

29
    Szőke négyméteres bombáját védte Clark, de a vendég csapaté maradt a labda.

29
    Letelt a debreceni támadóidő, majd Takej kiszorított helyzetből megeresztett lövése nem volt jó. Ezt követően egy debreceni lövés is fölé szállt.

28
    Chilkó szerzett labdát ezután a kapás oldalon a Honvéd játékosok elől.

27
    Tóth ellen fújnak a játékvezetők kontrát, majd Marnitz távoli lövését védte bravúrral Gergely!

26
    MARNITZ használta ki az előnyt, négy méterről, középről bombázott Gergely kapujába, 4-7!

26
    Stenmetz volt szabálytalan, kiállítást kap, ezzel ki is pontozódott.

26
    Boros készülődött lövésre, de kicsúszott a kezéből a labda és már nem tudta birtokba venni.

25
    Misics elől úszott el egy bejátszás, nincs ítélet, a Honvédé a labda.

25
    Boros távoli lövése a kapufát csattant, de a kipattanóra csak FÜLÖP figyelt és közeről a kapuba lőtt, 3-7!

25
    Most Szőkéé a ráúszás.

Tovább növelte előnyét a Honvéd. Bár ebben a negyedben egyenrangú partnterei voltak a debreceniek a vendégeknek, közelebb nem tudtak kerülni pontatlanabb játékuk miatt.

24
    Vége a harmadik negyednek.

24
    Steinmetz ejtett hat méterről, középről jócskán fölé.

24
    Időkérés vége.

24
    Vad Lajos időt kért.

24
    Marnitz hámozta át magát védőjén, majd másfél méterről próbálkozhatott, de a kapufát találta el!

23
    Steinmetz kiállítása után gyorsan eladta a labdát a Debrecen, de Marnitz visszaszerezte a túloldalon.

22
    Kiss ejtett kissé rosszul helyezve a támadóidő végén, Clark könnyedén védett.

22
    Már megint kontra, ismét Misics volt szabálytalan középen.

22
    Illés próbálkozását Marnitz blokkolta, jöhet a Debrecen.

21
    Jól kihasznált fór, alaposan megjáratták a labdát a debreceniek, majd kapás oldalról, négy méterről MARNITZ lövésébe Gergely csak belekapni tudott, gól, 3-6!

21
    Időkérés vége, emberelőnyben támadhat a DVSE.

21
    Jokicsról szórják ki Kisset, majd Varga Tamás időt kért.

20
    Honvéd-fór, Süveges áll ki, majd egy gyönyörű akció végén TÓTH lőtte Clark szeme közé közvetlen közelről Szőke bejátszását, 2-6!

20
    Gergely újabb védése után jöhet a vendég csapat.

19
    STEINMETZ 7-8 méterről, középről hatalmas bombagólt ragasztott Clark kapujának bal felső sarkába, 2-5!

18
    Misicsről szórták ki most Simont, de a montenegrói center az ezután előtte adódó lehetőséget nem tudta kihasználni, Gergely bravúrral védte a közeli, húzott lövését!

18
    Kontra Misics ellen, majd Kovács öt mterről, középről eleresztett lövését tornászta oldalra Clark!

17
    Kovács lőtt középről, kissé erőtlenül, két védő szorításában, Clarknak ez nem volt gond.

17
    Kállay bejátszása Misics felé pontatlan, ráadásul két védő is volt a center körül. A Honvéd támadhat.

17
    Vindisché ez a ráúszás is.

A második negyedben sokkal hatékonyabban játszott a Honvéd ellenfelénél. Több helyzetet tudott kialakítani a vendég csapat és ezek közül hármat ki is használtak. Bár Clark is jól véd a hazai kapuban, Gergely talán még jobb a vendégeknél, aki jó pár lövést hatástalanított a második negyedben is. Egy percen belül kezdődik a harmadik játékrész. Ne menjenek sehova!

16
    Halek és Süveges sistergős bombáját is bravúrral védte Gergely! Ezt követően már nem történt semmi érdemleges, letelt a második játékrész nyolc perce is.

16
    Időkérés vége, majd Kiss eladta a labdát.

16

15
    Chilkó rosszkéz oldalról, éles szögből eleresztett ejtését kipiszkálta Gergely!

15
    A támadóidő lepörgött, így már csak egy erőtlen lövésre futotta a Honvéd erejéből.

14
    CHILKÓ tette be a labdát húzásra Süvegesnek, de nem ért bele senki a labdába, így egy gyönyörű ejtésgól lett belőle, 2-4!

14
    Mátyás volt szabálytalan középen, kiállítás.

14
    TAKEJ kapott labdát a rosszkéz oldalon és bár négyméteres lövését védte Clark, a játékszer becsúszott a kapuba, 1-4!

13
    Jokics úszik ki a sarokba húsz másodpercre, középen volt szabálytalan a centerrel szemben.

13
    Kontra, Marnitz volt szabálytalan középen.

13
    Időkérés vége, támadhat a hazai csapat!

13
    Varga Tamás időt kért.

12
    Lüktet most a játék, egyik esemény követi a másikat! Gergelynek és Clarknak is be kell mutatni egy-egy védést, majd blokkolt lövés debreceni és eladott labda budapesti oldalon.

11
    Illés négy méteres lövését kivédte Gergely Steinmetz kiállítását követően.

10
    Szőke először csak a akpufát találta el, de KISS később hat méterről a kapuba bombázott, 1-3!

10
    Misics kapott bejátszást középen, elvesztette a labdát és nem kapott ítéletet.

9
    Halek elhagyott labdája után jöhetett a Honvéd, FÜLÖP kapta a labdát középen és a jobb kapufa közeléből a rövid sarokba helyezett, 1-2!

9
    Most Vindisch hozta el a ráúszást, azt első támadás joga ismét a Debrecené.

Egyelőre egy kevésgólos, de küzdelmes meccset láthatunk, ahol mind Clark, mind Gergely brillírozik a két kapuban. A hazai és a vendég oldalon is akadnak hibák szép számmal egyelőre.

8
    Vége az első negyednek.

8
    Kovácsról szórták ki most Jokicsot center pozícióban, de ezt nem tudta kihasználni Steinmetz, védte a bombáját Clark!

8
    Kontra, Misics volt középen szabálytalan.

8
    Tóth próbálkozott két alkalommal is gyors egymásutánban, de Clark mindkétszer nagy bravúrral védett!

7
    Vindisch várt túl sokat egy lövés előtt, így könnyen elválasztották a labdától, jöhet a budapesti csapat.

7
    ILLÉS szánta magát lövésre öt méterről, a jobb oldali kapufával egymagassában és próbálkozása a vízről a hosszú felsőbe pattant, 1-1!

6
    Kontra a hazai csapat ellen.

6
    Takej bejátszása a betörő Kissnek nem jó, újabb vendég elvesztett labda.

6
    Weszelovszky most szinte 8 éterről próbálkozott, ez nem okozott gondot Gergelynek.

5
    Fülöp kapott egy labdát a kapás oldalon, de rosszul kezelte le, így elvesztette azt.

5
    Kállay remek bejátszását követően SÜVEGES középről, 3 méterről, védője szorításában Gergely feje fölött a kapuba lőte, 1-0!

4
    Kovács most a másik oldalon volt akcióban, de centerből elvesztette a labdát.

4
    Mátyás kiállítását követően Weszelovszky lőtt öt méterről, de Kovács blokkolni tudott! Jöhet a Honvéd!

3
    Takej úszott meg egy újabb debreceni kapufát követő ellentámadás után, de a japán játékos ziccerét bravúrral védte Clark!

2
    Weszelovszky lőtt messziről, középről a támadóidő lejárta előtt, de a lövése a lécen csattant! A másik kapu előtt a vendégek lövését sáncolták.

1
    Kiss passzát Kovács csak nehezen gyűjtötte ösze a másik oldalon, így kiszorított helyzetből megeresztett lövése az oldalhálóba ment!

1
    Halek kínálta meg egy erős lövéssel Gergelyt hat méterről, de a kapus nem jött zavarba és védett!

1
    A Debrecen hozta el az első ráúszást.

Szép számmal kilátogattak ezúttal a debreceni szimpatizánsok. Körülbelül 900-1000 között lehet a számuk, a jó hangulat tehát garantált! Vajon a pár percen belül kezdődő meccs is hasonlóan jó lesz? Tartsanak velünk és megtudják! Jó szórakozást kívánunk!

A csapatok már befejezték a bemelegítést. A medence egyelőre üres, hamarosan kezdődik a bemutatás!

Lévén, hogy ez már a tizenhatodik játéknap lesz, a két csapat már ebben az évadban megmérkőzött egymással. Szeptember 28-án a Kőér utcában 10-7-es sikert aratott a Honvéd. Az akkori gólszerzők: Takej 3, Mátyás, Kiss, Tóth 2-2, Szőke 1, ill. Misics 2, Palotás, Kállay, Buşilă, Weszelovszky, Chilkó 1-1

A két csapat pillanatnyi helyezésbeli különbsége nagyban köszönhető a lőtt gólok számának differenciájának. Míg a Honvéd már 195-ször is megzörgette ellenfeleinek hálóját, a Debrecennél ez a szám csak 159. Ennek a viszonylag magas számnak nagyban részese a vendégek két gólfelelőse, Kodzsi Takej (góllövőlista 5. hely, 39 gól) és a háromszoros olimpiai bajnok, Kiss Gergely dr. (góllövőlista 6. hely, 38 gól). A hazai csapatnál Halek Márton szerezte eddig a legtöbb gólt (góllövőlista 11. hely, 27 gól). Az ő jó játékuk – illetve semlegesítésük az ellenfél számára – kulcsfontosságú lehet a mai mérkőzésen.

Tisztelt Vízilabdabarátok! A pénteki nap folyamán megkezdődik a Vodafone OBI-es bajnokság tizenhatodik fordulója. A hivatalos, szombati játéknap előtt egy nappal várjuk Önöket Debrecenből, ahol 18:30-as kezdettel mérkőzik meg egymással a DVSE és a RacioNet Honvéd. A mérkőzés esélyese mindenképpen a felső négyeshez tartozó, többszörös olimpiai bajnokokat is foglalkoztató budapesti együttes, akik remek formában várják ezt a találkozót, hiszen zsinórban hat győzelmet tudhatnak maguk mögött és a tabella harmadik helyén állnak jelenleg 37 ponttal (12-1-2-es mutatóval). Ezzel szemben a debreceniek (8-1-6-os mérleg, 25 pont) nem a legjobb előjelekkel futnak majd neki ennek az összecsapásnak, hiszen legutóbb megsemmisítő, 20-8-as vereséget szenvedtek Szolnokon és ezzel visszacsúsztak a hatodik helyre. Ennek ellenére természetesen a meccs nem előre lefutott, hiszen a mai napon minden bizonnyal szép számban megjelenő debreceni közönség előtt képes lehet meglepetésre Varga Tamás legénysége a Debreceni Sportuszodában. Hogy erre képesek lesznek-e? Kövessék az onlajnok.com szöveges, az eseményeket részletesen leíró, folyamatosan frissülő közvetítését és megtudják!

Üdvözöljük on-line oldalunkon. Az esemény 18:30 - kor kezdődik.