DVTK Jegesmedvék – HSC Csíkszereda 1:3 (vége) | Dab.Docler – Ferencváros Bp. ESMTK 9:2 (vége)
DVTK Jegesmedvék Miškovec
1:3 (1:1, 0:2, 0:0)
HSC Csíkszereda
vasárnap 26.01.2014, 18:00 • Miskolci Jégcsarnok • MOL Liga

Vége a találkozónak, rendkívül passzívan és álmosan kezdett a hazai csapat és hiába tudtak az első gólra még válaszolni, egyszerűen képtelenek voltak felvenni a találkozó ritmusát. A Csíkszereda egyedül a harmadik harmadban maradt alul játékban, ám ekkor remek védekezésüknek köszönhetően meg tudták óvni kapujukat a góltól, így megérdemelten vittek el három pontot Miskolcról, amivel még kiélezettebbé tették a MOL Liga tabelláját. A lelátón szól a székely himnusz, én pedig búcsúzom, köszönöm a figyelmet! (20:20:01)

Durco és Becze ismerkednek még egy picit, de bunyó már nincs.

60:00

59:30
    Knox centerez, de nincs érkező.

59:07
    Elhagyja a korong a játékteret, hat a négy ellen támad a hazai csapat, de nagyon gyorsan kell nekik a gól!

58:49
    Novak és Faith ütköznek gyanús körülmények közt. Novak áll ki két percre akadályozásért, miközben azt reklamálja hogy Faith arcon ütötte őt.

58:29
    Vége az időkérésnek, a szurkolók rázendítenek, a miskolciak pedig hat mezőnyjátékossal a jégen!

58:29
    Felpörgő korongra startolna rá Rafaj, de Kozuch gyorsan kilép és megfogja. A hazaiak pedig időt kérnek, Gyenes valószínűleg le fog jönni.

58:00
    A vendégeknek nem volt sietős, Faith vissza is tér miután leülte a két percet kapusa helyett.

57:30
    Próbálkozik, erőlködik emberhátrányban a Miskolc, de nem sok sikerrel.

56:30
    Ez a miskolci emberhátrány végleg eldöntheti a meccset.

56:11
    Becze lódulhat meg egyedül, Gyenes kirongyol és elkapja a korongot. Kisebb kakaskodás alakul ki. A kapus kapja végül az egyetlen büntetést, két percet.

55:50
    Moldován lő öt méterről, Gyenes hárít.

54:45
    Durco lő estében veszélytelenül kapura.

54:12
    Knox és Flinta kerülnek nézeteltérésbe, de nem fajulnak tettlegességig, hála a játékvezetők közbelépésének.

53:50
    Ezúttal Knox mutat be egy szép cselt, majd lő, de elkerüli a kaput a próbálkozás.

53:20
    Dubek indul meg egy szép csellel a jobb szélen, de aztán a centerezés előtt elhagyja a korongot, oda a lehetőség.

52:30
    Curilla gyengécske lövését fogja meg Gyenes.

51:30
    Popovics lövi el keresztbe a pakkot a kapu előtt.

50:55
    Hegyi távoli lövésébe ér bele Faith, Kozuchnak így nagy bravúrt kell bemutatnia, ami sikerül is neki.

50:26
    Moldován lő nyolc méterről fordulatból, szép mozdulattal, de veszélytelenül Gyenes kezébe.

49:14
    Előbb Hruby, majd Novak és Curilla veszekszik egy kicsit Popovics Patrikkal, de nincs belőle ökölharc, legalábbis egyelőre...

48:25
    Kozuch kezében pihen a pakk. A hazaiak sokkal agilisabban és gólveszélyesebben játszanak mint eddig, jogosan merül fel a kérdés, miért nem mutatták korábban is ezt az arcukat.

48:10
    Rafaj lövésébe nyúl bele Roczanov majdnem jól.

47:15
    Popovics lő erőtlenül és éles szögből, Kozuchnak ez csemege.

46:45
    Popovics húz el, majd passzol helyzetben önzetlenül Tóthnak, aki másodjára találja csak el a korongot, így viszont odaért a lövésre Kozuch.

46:21
    Kipattan a korong a vendégek kispadjánál a pályáról, megáll a játék.

45:30
    Roczanov lő éles szögből az oldalhálóba.

45:01
    Roczanov kap területet a jobb szélen, közelít majd lő, Kozuch szépen kapja el.

44:30
    Becze lő mellé hat méterről, nagy erővel.

43:40
    Hajós lőne jobbról hat méterről, Nagy blokkolja.

42:30
    Aktívan kezdi a harmadik harmadot a hazai csapat, majdnem annyi helyzetük volt két perc alatt, mint az azt megelőző negyven alatt.

42:05
    Faith tüzel öt méterről mellé-fölé.

41:59
    Dubek közeli lövésének blokkjáról perdül fel a korong, Kozuch elegánsan elkapja.

41:30
    Roczanov gyötörte be a kapu elé a pakkot, amit az érkező Dubek nem tudott kapura lőni.

41:00
    De Bruyn törne be a kapu elé, de lendületes cselét nem ette meg Bors.

40:30
    Novak tüzelne messziről, blokkolják.

40:01

Csapatok a pályán, jöhet a harmadik felvonás!

Vége a második harmadnak, a hazai csapat továbbra sem talált magára, ráadásul két gólt is benyeltek és négy perc folyamatos emberelőnyben sem tudtak betalálni. Így igen nehéz dolguk lesz, hatalmasat kéne javulniuk, hogy pontot tudjanak szerezni. Tartsanak velünk a harmadik harmadban is!

40:00

39:11
    Érvényes a gól, a videózás után a játékvezetők úgy ítélték meg, hogy Mihály Ede szabályosan juttatta kapuba a korongot! 1-3!

39:11
    Távoli lövés után magasra felpörög a korong, amit az érkező MIHÁLY EDE egy méterről, a fekvő kapus mellett a hálóba passzol. Videóbíró dönt azonban arról, hogy mindezt szabályosan tette-e, hiszen felmerült a gyanú, hogy szándékos mozdulattal, a korcsolyájával juttatta be a pakkot.

38:40
    Novak bivalyerős lökete pattan mellé Durco blokkjáról.

38:23
    Salló lövi ki a pakkot a miskolci kispadra.

37:55
    Láda bombáz messziről, bele a blokkba.

37:20
    Tóth lőhetett volna jobbról közelről, de jobb helyzetre várt, ami nem jött, így a helyzet is elúszott.

36:30
    Boyle veszíti el saját kapuja előtt könnyelműen a korongot, Molnár Zsombor pedig tüzel, Gyenesnek igen nagyot kellett védenie.

35:43
    De Bruyn tilos felszabadítása szakítja meg a jóideje folyamatosan zajló játékot.

34:50
    Gyenes bambul el majdnem, de végül elüti a pakkot az érkező Bíró Tamás elől.

34:30
    Folyamatos a játék és teljesen kiegyenlített.

33:25
    Rafaj lőtt passzát nem tudja átvenni Roczanov, így nem alakulhat ki helyzet a vendégek kapuja előtt.

32:00
    Kiegészülnek a vendégek, akik négy perc emberhátrányt védekeztek ki hősiesen, ami lélektanilag is fontos lehet.

31:10
    Metcalfe bombáz balról három méterről, Kozuch véd nagyot.

30:30
    Feláll a hazai csapat és higgadtan adogatnak, de alig-alig jutnak lövőhelyzetbe. Amikor mégis lőhetnek, mindig odaér egy blokkoló bot, vagy test.

29:15
    Metcalfe készíti le De Bruyn elé a pakkot aki kapásból kigyújtja Kozuchot a kapuban.

28:50
    Dubek passza után Knox húz el a jobb szélen, de keresztpasszára senki nem érkezik.

28:10
    Hegyi lövését blokkolta véletlenül Knox.

28:01
    Hruby két percet bottal akasztásért kap két percet, Faith durva játékért, Nagy István pedig szintén durva játékért ül le kettő plusz két percre.

28:01
    Újabb hirig a pályán! Faith és Hruby akadnak össze, majd megáll a játék. Kiállítások következnek, mert már előzőleg is történt szabálytalanság.

27:38
    Kiegészül a hazai együttes, eseménytelen emberhátrányos játék után.

26:20
    Becze szerencsétlenkedett egy sort, majd kipasszolta a harmadból a korongot, így kezdhetik elölről az építkezést az emberelőnyben lévő vendégek.

25:38
    Gáncsolásért Juraj Faith kap kettő perces büntetést. Ez nem jön jókor a hazaiaknak.

25:08
    A HSC gólt szerzett!
    Ismét vezet a Csíkszereda! Bors Huba tüzel távolról, a lövésbe beletette a botját a kapu előtt két méterrel MOLNÁR ZSOMBOR, így védhetetlenül pattant a bal felsőbe!

24:54
    Felállnak a vendégek, hosszas adogatás után Salló lövi bele Popovicsba a korongot, majd a lepattanót ismét meglövi, ezúttal Gyenes kezéig jut a próbálkozás.

24:01
    Felszabadítanak a hazaiak, Dubek hajt rá a korongra, Kozuch kénytelen kijönni kapujából és megfogni.

23:20
    Hruby kínálja meg Gyenest egy szép összejáték utáni lövéssel, ám a kapus kitolja a pakkot a jobb felső saroknál.

22:52
    Kapu előtti kavarodás, Molnár kerül a földre, Tóth még odapakol neki egyet. Utóbbi biztosan kiül két percre durva játékért. Molnár sem ússza azonban meg, odaütött Tóthnak, mielőtt elesett volna, tíz perc plusz végleges fegyelmi a "jutalma" sportszerűtlen magatartásért.

22:35
    Tóth passzol Roczanovnak, aki három méterről tüzel, nagyot véd Kozuch.

21:25
    Hajós és Novak ütköznek egy keményet, előbbi kissé nehézkesen áll fel, de tudja folytatni.

20:30
    Faith tálal Metcalfe elé a kapu mögül, de a kanadai játékos nem tud lőni védői szorításában.

20:01

Megtörtént a játékvezetői szerelvényigazítás, újra négy "zebra" a pályán. A csapatok is megérkeztek, folytatódhat másodperceken belül a találkozó.

Vége az első harmadnak, hullámzó iram jellemezte a játékot. Az álmosabban kezdő hazaiak bő tíz perc után hátrányba kerültek Hruby hatalmas gólja után, s nem is találták az elvesztett fonalat, amíg egy váratlan és szerencsés helyzetben, Juraj Faith révén ki nem egyenlítettek. Innentől viszont új mérkőzés kezdődhet, negyedóra múlva. Tartsanak velünk!

20:00

19:55
    Nagy Istváné a harmad utolsó lövése: nagyon messziről, kicsivel fölé.

19:30
    Knox süvít el a bal szélen, Metcalfe-hoz passzol keresztbe, ám ő nem tudja lövőhelyzetbe cselezni magát, Bíró Tamás közbeavatkozásának hála.

18:45
    Roczanov lő balról, éles szögből, Kozuch könnyen véd a rövidnél.

18:26
    Molnár Zoltán marad a jégen egy ütközés után, ám lábra tud állni, de hogy folytatni tudja-e, az kétséges.

17:55
    Hegyi tilos felszabadítása szakítja meg a játékot. A nem túl gólveszélyesen játszó hazai csapat váratlan segítséget kapott az asszisztot kiosztó sporttárstól, így a közönség hangulata is oldottabb lett.

16:59
    A Miskolc gólt szerzett!
    Furcsa góllal egyenlítenek a hazaiak! Ártalmatlan helyzetben a kapu előtt keresztbe húzó játékvezető korcsolyáján megpattan a korong, így lecsap rá Ritó László, aki három méterről rálövi, Kozuch elsőre véd, ám a kipattanóra érkezik JURAJ FAITH, aki egy méterről bevágja a rövid sarokra. 1-1!

16:00
    A játék tehát immár zajlik, három sporival a pályán.

15:49
    Más probléma is van, az egyik vonalbíró nem tudja folytatni a játékvezetést, mert a felszerelésével probléma akadt. A harmadot így három bíróval fejezik be.

15:49
    Popovics és Hruby akadnak össze a vendégek kapujánál. A játék megáll, a játékvezetők kupaktanácsot tartanak.

15:40
    Curilla távoli lövése okoz némi gondot Gyenesnek, de a kipattanót szerencséjére nem találják meg a támadók.

15:10
    Megint Novak, ezúttal öt méterről, balról lő, Boyle blokkjában akad el.

14:00
    Moldován lövi el messziről Gyenes kezébe a pakkot, arra jó volt, hogy lehessen cserélni.

13:30
    Novak lő közelről, Gyenes jobb kézzel tolja ki a jobb felső sarok elől.

12:30
    Kozuchnak akadnak nehézségei egy megpattanó lövéssel, de végül meg tudja fogni.

11:45
    Kemény küzdelem folyik a jégen, a Miskolcot picit megfogta a bekapott gól.

10:37
    Vezetnek a vendégek! Marek Curilla tette át keresztbe a jobb szélen várakozó JOZEF HRUBY elé, aki átvette, majd hat méterről a jobb felsőbe bombázta a korongot. Szépségdíjas találat volt!

10:40
    Bors tör be a támadó harmadba és lövi el vaktában, de már les is volt.

9:55
    Nagy István helyez távolról Gyenes kezébe.

8:50
    Hullámzó az iram, ritka a gólhelyzet.

7:50
    Novak indul meg a leblokkoló védők közt, majd középről, három méterről tüzel, Gyenes a bal felsőnél óriási védést mutat be. Az eddigi legnagyobb helyzet volt.

7:15
    Becze tüzel középről, hét méterről, kevéssel fölé.

6:21
    Roczanov hozza el a bulit a vendégkapu előtt, majd Rafaj bombáz kapura, Kozuch takarásban véd nagyot.

6:10
    Folytatódik is a mérkőzés.

6:08
    A tábla a helyén van, még a jeget vizsgálják és igazgatják a játékvezetők, de most már úgy néz ki, folytatódhat a játék. Kérdés, hogy vajon melyik csapat hogyan reagál a kényszerszünetre.

6:08
    Egész pontosan a plexi alatt esett ki egy reklámtábla a helyéről, ezt ragasztja most vissza szakszerűen a személyzet. Eközben a játékosok egy része a pályán körözget, míg mások a kispadnál hallgatják edzőik tanácsait.

6:08
    A karbantartás még tart, Flinta azonban már felkelt és elhagyta a pályát, nem tűnik súlyosnak a helyzete, valószínűleg folytatni tudja a játékot.

6:00
    Hegyi ütközik Flintával a vendégek kapuja mögött. Utóbbi lent marad, a plexi pedig kimozdul a helyéről, technikai szünet.

5:45
    Novak húz el a baloldalon és tüzel öt méterről bivalyerősen, Gyenes lábbal hárít.

5:05
    Boyle kínálja meg messziről Kozuchot, aki lábbal védi a lövést, ami nem biztos, hogy kapura tartott.

4:20
    Metcalfe tálal kapu mögül Knox elé, aki kapásból megsuhintja, Kozuch szép mozdulattal hárít.

3:30
    Moldován próbálkozik jobbról, Gyenes véd nagyot, miközben Láda Balázs visszatér büntetése leteltével.

3:00
    Nehezen áll fel a vendégcsapat, hosszasan kell várni a cserére is, nincsenek még lendületben Gógáék.

2:10
    Hruby lőtt messziről, Becze beleért, majd az eleső Gyenes mellett be is húzhatta volna a pakkot a kapuba, de ő is kisodródott és már nem tudta kapura irányítani a játékszert.

1:42
    Láda pattintotta ki a nézőtérre a korongot, játékkésleltetésért két perc a büntetése.

0:20
    Az előzetesen megadotthoz képest, az első sorban a hazaiaknál Boyle kezd Hegyi helyett és a három remek légiós támad: Faith, Metcalfe és Knox.

00:01

Jégen a csapatok, akárcsak a négy játékvezető, másodperceken belül kezdődik az összecsapás.

Köszöntöm olvasóinkat a Miskolci Jégcsarnokból, ahol már gyülekeznek a szurkolók. Több százan már a lelátón, sokan viszont még a csarnok előtt várakoznak a Jegesmedvék – Csíkszereda mérkőzésre.

A vendégszektorban már kint feszül a hatalmas székely zászló, szokás szerint elkísérte a csíkiakat pár tucat szurkoló.

Egy szűk hónap van már csak hátra a MOL Liga alapszakaszának küzdelmeiből, lassan célegyenesbe fordulnak a csapatok. Mi sem jelzi ezt jobban, mint, hogy elérkeztünk a HSC Csíkszereda utolsó miskolci látogatásához.

Sokáig tűnt úgy, hogy a vendégek csapata lesz az, amely lemarad a rájátszásról, ám az utóbbi időben felszívták magukat a székelyek, ennek köszönhetően immár csak három pont választja el őket az Érsekújvár és a Brassó csapatától, ráadásul mint a felvidéki, mind az erdélyi rivális eggyel több mérkőzést játszott eddig. Az esély tehát él, ám hibáznia továbbra sem szabad Gál Sándor csapatának, amely legutóbbi két mérkőzését megnyerte, nyolc januári meccsén csak kétszer kapott ki.

A Jegesmedvék helyzete is érdekes, hiszen a nullapontos erdélyi túra után fogyni kezdett a levegő a sárga-feketék körül, ám a DAB bravúros pénteki legyőzésével (3-0) újra kicsit fellélegezhettek a miskolciak, akiknél a Csíkszereda ellen biztosan nem lesz bevethető a Dunaújváros ellen megsérülő Szilágyi Levente, akit szombaton meg is műtöttek, a szezonban már nem léphet pályára. Bob Dever csapata 75 ponttal a tabella második helyén áll, tíz ponttal lemaradva az Acélbikák mögött.

A Jegesmedvék 2014-ben már tíz meccset játszottak, melyből hatot megnyertek, egyet hosszabbítás után buktak el, három találkozón pedig a rendes játékidőt követően maradtak pont nélkül.

A két csapat egymás elleni mérlegére nézve azt láthatjuk, hogy többnyire a hazai pálya döntött: a miskolciak egyetlen pontot szereztek három meccsen idegenben, míg a székely csapat szintén három meccsen három pontot ért el, miután még november közepén – Ruczuj Gellért parádés védéseinek köszönhetően – győzelemmel távoztak a Miskolci Jégcsarnokból. Ez adhat most is reményt a vendégeknek, akiknek minden pont úgy kell most mint egy falat kenyér, miközben azonban a hazaiak sem dőlhetnek hátra, nekik is mindent bele kell adniuk, hogy bebiztosítsák helyüket a rájátszásban. Izgalmas, kiélezett találkozót játszhat tehát a két csapat, tartsanak velünk 18 órától!

Üdvözöljük on-line oldalunkon. A mérkőzés 18:00 - kor kezdődik.

Dénes Szarka

Gólok és gólpasszok: 17. Faith (Ritó, Láda), 40. Mihály (Góga) – 11. Hruby (Curilla, Novak), 26. Zs. (Bors, Becze)

DVTK Jegesmedvék Miškovec: Gyenes (Duschek) – Hegyi, De Bruyn, Hajós, Dubek, Miskolczi – Boyle, Durco, Knox, Metcalfe, Faith – Láda, Vojtkó, Roczanov, Tóth, Rafaj – Budai, Ritó, Popovics, Fliszár
    HSC Csíkszereda: Kozuch (Ruczuj) – Hruby, Flinta, Curilla, Mihály, Novak – Góga, Salló, Moldován, Szőcs, Bíró T. – Bors, Nagy, Molnár Z., Becze, Molnár Zs. – Kósa, Péter, Bíró O., Farkas

Játékvezetők: Kincses, Varjú – Gangel, Pálkövi