MTK Budapest FC – Szeged 2011 2:0 (vége)
MTK Budapest FC
2:0 (1:0)
Szeged 2011-Grosics Akadémia
kedd 28.01.2014, 15:00 • Budafok, Promontor utcai műfüves pálya • Felkészülési mérkőzések

Hamar lefújta a játékvezető a meccset, ami a körülmények miatt érthető is. Könnyedén nyert az MTK, és megérdemelten, a Szegednek szinte csak momentumai voltak. Köszönöm a figyelmet! (16:44:18)

89
    Megnyomja az utolsó perceket az MTK, de nincs helyzet.

87
    Hegedűs szedett fel egy előre lőtt labdát.

86
    Teljesen beszorítja ellenfelét az MTK.

85
    Egy labdaszerzéssel megiramodott a Szeged, de a félpálya magasságában elvesztették a labdát.

84
    Letámad az MTK, Torghelle meg is szerezte a labdát, de nincs helyzet.

82
    Kanta beadását vágták ki a szegedi védők.

82
    Vass és Nagy szépen játszottak össze, ám a 16-osnál megakadt a támadás.

81
    Közben a sötét és a hideg mellé havazik is, nem éppen igazi foci-idő ez az utolsó 10 percre...

80
    Egy eladott labda után a szegedi 12-es akár lőhetett is volna, de ebből sem lett helyzet. Hegedűs csak néhány hátratett labdánál avatkozik a játékba.

79
    Nagy középre lőtt labdája mindenki előtt elment, kirúgás.

78
    Helyzet nem volt, de marad az MTK-nál a labda, a Szegednél csak nagyon rövid ideig van a labda.

76
    Újabb szöglet jöhet, ezt is a csapatkapitány, Kanta végzi majd el.

75
    Kanta nagyon jó lövését szépen védte a kapus, szöglet!

74
    Torghelle harcolt ki szabadrúgást a 16-os bal sarkánál, ebből helyzet lehet!

73
    Hosszú ideje az MTK-nál a labda.

70
    Kanta beadása volt nagyon hosszú Torghellének.

67
    Egy szegedi beadás volt túl mély, kirúgás.

64
    A szegediek 16-osa maradt lenn, de már jól van, zajlik tovább a meccs.

63
    Sérülés miatt áll a játék.

61
    Az MTK gólt szerzett!
    GÓÓL! Jobbról jött Vass Patrik beadása, Kantától TORGHELLE SÁNDOR elé pattant a labda, aki jó 6-7 méterről lőtt a kapuba, 2-0!

59
    Nagy adhatott volna be jobbról, de eltörte a labdát.

57
    Újabb csere a MTK-nál: lemegy Vass Ádám, bejön Ladányi.

56
    Torghelle elől mentett a szegedi kapus.

55
    Vass P. beadása után Torghelle majd Pölöskei is próbálkozhatott, de a kapusé a labda.

54
    Csere a MTK-nál: lemegy Bese, bejön Vass Patrik.

53
    Kanta cselezte be magát a 16-osig, majd lőtt, a szegedi kapus a bal felső felé tartó lövést könnyen lehúzta.

52
    Helyzetek nélkül telnek a percek most.

49
    Közben Kanta újabb szögletét fejelték ki a védők.

47
    Mindössze pár perc volt a szünet. A szegedi nézőktől elnézést kérek, de miután a szünetben sem tudtam a kispadnál sem összeállítást szerezni, így azt nem tudom beírni. Az esetleges gólszerő(k), laposok nevét természetesen leírom majd!

46

Vége is az első félidőnek, a hideg és a barátságos jelleg miatt egyelőre igen gyenge az iram. Az MTK irányít, jóval többet van náluk a labda, megérdemelten vezetnek.

45

45
    Kanta ívelte be, Kállnoky-Kiss fejelt mellé.

44
    Torghelle harcolt ki szabadrúgást az oldalvonalnál, a térfél közepének magasságában.

43
    Bese ívelése volt nagyon magas.

41
    Veszélytelen volt.

41
    Messze a kaputól, a térfél közepéről jöhet szabadrúgással a Szeged, ívelés lesz.

39
    Pölöskei lőtt messziről, nem sokkal ment a bal sarok mellé a labda, szép volt!

37
    Pölöskei passza volt hosszú mindenkinek, a kapusé. Az utóbbi percekben csendesebb mederben zajlik a meccs.

34
    Torghelle volt lesen.

32
    Torghelle passzával Bese mehetett kapu felé, ám védője kiszorította, végül csak kirúgás lett belőle.

29
    A védőké a labda, ám a kifejelt labdát Horváth visszafejelte, Torghelle egy szép mozdulattal lőtt kapásból, 10 méterre a kaputól, szöglet!

28
    Torghelle harcolt ki szögletet, Kanta ezúttal a bal sarkból teheti be a labdát.

26
    GÓÓL! Pölöskei ment el a jobbszélen, Torghelléhez gurított, aki az ötös sarkáról, a kapunak háttal betette középre a labdát, HORVÁTH ZSOLT pedig 6 méterről lőhetett tisztán, a jobb felsőbe tette, 1-0!

24
    Kirúgással jöhet a Szeged, nem volt veszélyes a fejes.

23
    Újabb jobb oldali szöglet jöhet az MTK részéről.

21
    Vukmiré a meccs első szabálytalansága, de nem volt komoly. Eddig sportszerű a mérkőzés.

21
    Ebben sem volt sok veszély.

20
    A második MTK szöglet jöhet, most jobbról, ezt is Kanta végzi el.

18
    Egy szegedi beadás ment el a kapu előtt, először jutnak a vendégek az ellenfél kapuja elé.

17
    Torghelle lőtt kapásból, 18 méterre a kaputól, szemben azzal, nem sokkal ment a bal kapufa mellé.

16
    Hosszú idő után jut át a térfélen a Szeged, de a kapura nem veszélyesek.

14
    Pölöskei ívelése volt mély, a kapusé.

13
    Kapufa! A sértett, Kanta József lőtte el a labdát, a bal kapufát találta el, a kipattanót pedig fölé lőtték. Helyzet volt!

12
    A 16-osról jöhet szabadrúgással az MTK, Kantát buktatták.

10
    A Szegedé a labda a szöglet után.

9
    Kanta tekerte rá a kapura, ami megpattant a sorfalon, a mérkőzés első szöglete jöhet.

8
    Pölöskei harcolt ki szabadrúgást a kapuval szemben, jó 23-24 méterre a kaputól.

7
    Bese ment el a balszélen, beadás helyett azonban belement a cselezgetésbe, így kirúgás jöhet.

5
    Egyelőre az MTK birtokolja a labdát.

4
    Az MTK Budapest FC mai felállása: Hegedűs – Kállnoky-Kiss, Fejes, Vukmir, Vass Á, Nagy – Bese, Kanta, Pölöskei, Horváth – Torghelle
    Cserék: Abu – Ladányi, Vass P.

2
    Az MTK fehérben, a Szeged kékben játszik ma.

1
    Technikai okok miatt az összeállításokat csak a szünetben tudom beírni, az MTK összeállítása van még csak meg.

1

Kedden az élvonalban idén gyengélkedő, és kieső helyen telelő MTK játszik edzőmérkőzést a Szegeddel Budafokon. Az első felkészülési meccsén az MTK szintén ezen a pályán 3-0-ra legyőzte a Csákvárt, most a szintén harmadosztályú Szeged lesz az ellenfél.
    Az MTK két játékost igazolt a télen, Torghelle Sándor és Vass Ádám igazolt a fővárosiakhoz.
    Reméljük, hogy a várható hideg ellenére is jó mérkőzést láthatunk, tartsatok velünk!

Üdvözöljük on-line oldalunkon. A mérkőzés 15:00 - kor kezdődik.

Pörge Béla

Kommentátort keresünk a Szeged 2011-Grosics Akadémia csapatának meccseihez. További információk.

Gólok: 26. Horváth, 61. Torghelle

MTK Budapest FC: Hegedűs – Kállnoky-Kiss, Fejes, Vukmir, Vass Á. (57., Ladányi), Nagy – Bese (54., Vass P.), Kanta, Pölöskei, Horváth – Torghelle
    Cserék: Abu – Ladányi (57.), Vass P.(54)