BFC Siófok – Mezőkövesd Zsóry FC 0:1 (vége) | Tatabánya – Dorog 3:1 (vége) | Pécsi MFC – Komlói Bányász SK 6:0 (vége)
Nyíregyháza – Cigánd 4:0 (vége)
Nyíregyháza Spartacus FC
4:0 (2:0)
Cigánd SE
szerda 29.01.2014, 17:30 • Nyíregyháza, Örökösföld • Felkészülési mérkőzések

Az első játékrészben egyenrangú ellenfele volt az NB III-as Cigánd az NB II listavezetőjének, de a Szpari az első félidő végére magasabb fokozatba kapcsolt és Rezes duplájával két gólos előnnyel vonulhattak be az öltözőbe. A második 45 perc langyosabb játékot hozott, de a hazaiaknak sikerült újabb két gólt szerezniük és végül összességében megérdemelten nyertek 4-0-ra. (19:15:24)

90
    A Nyíregyháza gólt szerzett!
    Kákonyi kap nagyszerű labdát a cigándi 16-oson belül, aki remekül tálal a hosszú oldalon üresen érkező HUSZÁK TAMÁS elé, aki szinte üres kapura 8 méterről a vendég kapuba gurítja a labdát.

88
    Huszák indítja Kákonyit de Sánta felszedi előle a labdát.

87
    Lakatos beadására Varga Z. érkezett, de a lövés pillanatában elcsúszott.

86
    Nagy T.-t buktatják ezúttal szintén a felezővonalnál.

85
    Ur szerez labdát, majd megiramodik vele, de a félpályánál szabálytalanul szerelik.

84
    Tempfli előreívelése hosszú Nagy T.-nek.

83
    A kis szögletet követően sikerül tisztázni a hazaiaknak.

82
    A Cigánd harcol ki szögletet.

81
    Ur lő 23 méterről fölé.

79
    Ovsiyenko szed fel egy hosszú cigándi előreívelést.

78
    Nem sietteti a játékot a Szpari, megpróbálják maguknál tartani a labdát a félpályán.

76
    Szilágyi ad remek labdát Huszáknak, aki elől Ludescher tisztáz az utolsó pillanatban.

75
    Visszacsere a Cigándnál: Sipos helyére Tempfli, Baksa helyére Ur érkezett.

73
    Lakatos szögletét kifejelik a védők.

72
    Gengeliczki hibázik nagyot saját 16-osán belül, Lakatos csapott le a labdára, remekül passzolt a jobb helyzetben lévő Nagy Tamáshoz, de Gengeliczki javítva hibáját belecsúszott Nagy lövésébe és a labda kiment szögletre.

70
    Varga K. 20 méteres lövésébe Gengeliczki lép bele.

69
    Lakatos indítja mélységből Varga Z.-t, de Szokol elfejeli előle a labdát.

68
    Kákonyi felé száll egy átadás, de Varga K. elfejeli előle.

66
    Baksa labdája hosszú Varga Z.-nek.

65
    Csere a Nyíregyháza Spartacus FC-nél: lemegy Sándor, bejön Patály.

63
    SÁNDOR ISTVÁN magabiztosan a kapu jobb sarkába rúgja a labdát.

62
    Sándor István fogja elvégezni a büntetőt.

61
    Sipos szabálytalankodott Szilágyival szemben a cigándi 16-oson belül, újabb büntetőhöz jut a Szpari.

59
    Csere a Nyíregyháza Spartacus FC-nél: lemegy Polényi, bejön Szokol.

58
    Baksa indítását szedi fel Ovsiyenko.

56
    Barzót állítja meg Törtei a félpályánál.

55
    Kicsit visszaállt a játék a középpályára.

53
    Huszák büntetőjét Sánta hárítja.

52
    A sarokrúgást követően Huszákkal szemben követnek el szabálytalanságot a cigándi védők saját 16-osukon belül, a játékvezető büntetőt ítél a Szpari javára.

51
    Szögletet harcolnak ki a hazaiak.

50
    Lakatos állt a labda mögé, aki csúnyán fölé tekerte a szabadot.

49
    Sándor rúgja fel Varga Z.-t 25 méterre a hazai kaputól, biztató helyről jár a szabadrúgás.

47
    Huszák beadását Kákonyi vágja közelről fölé.

46
    A Nyíregyháza kezdte a második félidőt.

46

Több csere a szünetben mindkét oldalon...

Nyíregyháza Spartacus FC: Balogh helyére Ovsiyenko, Ulvicki helyére Huszák, Jánvári helyére Törtei, Pákolicz helyére Reznek, Molnár helyére Szilágyi érkezett.

Cigánd SE: Bákonyi helyére Sánta, Hadházi helyére Szűcs, Tempfli helyére Ludescher, Pócsi helyére Varga K., Vasas helyére Nagy T., Pop helyére Lakatos, Fljáska helyére Módis, Ur helyére Barzó, Roszel helyére Varga Z. érkezett.

Egyenrangú volt a két csapat a mezőnyben, de a félidő végére a Szpari magasabb fokozatba kapcsolt és Rezes duplája révén két gólos előnyre tettek szert a szünetre.

42
    Tempfli passzol rossz helyre, Pákoliczhoz kerül a labda, aki a vendég 16-oson belül lepasszolja azt a jobb helyzetben lévő REZES-nek, aki elgurítja a labdát Bákonyi mellett, így a friss debreceni szerzemény rövid időn belül már második gólját szerzi meg.

40
    REZES kap remek labdát a cigándi 16-oson belül a bal oldalon és mintegy 12 méterről kilövi a hosszú sarkot.

39
    A vendégek tárfelén járatják a labdát a hazaiak.

37
    Fljáska adja el a labdát, amelyet Pákolicz szerez meg, begyalogol vele a vendég 16-oson belülre, de az utolsó pillanatban emelését Bákonyi lehalássza.

36
    Letámadnak most a nyíregyháziak.

34
    Közben már belefújt a játékvezető, kifelé jár szabadrúgás a Cigánd javára.

33
    A sarokrúgást Bákonyi kiöklözi.

32
    Jobb oldali hazai beadást Sipos fejeli ki az alapvonalon túlra, hazai szöglet következik.

30
    Rezes laposan a sorfalba lövi a labdát.

29
    Sándorral szemben szabálytalankodnak a cigándi kaputól 18 méterre.

28
    Pop szögletét lehúzza Balogh.

27
    A cigándi szöglet után Balogh öklöz bele a labdába, újabb sarokrúgást jöhet.

26
    Hadházi beadását fejelik ki szögletre a hazaiak.

25
    Kákonyi labdájára érkezik nagyszerűen Polényi a cigándi 16-oson belül, de az utolsó pillanatban Bákonyi felszedi előle a játékszert.

20
    Pop készít le labdát Baksának 16 méterre a hazai kaputól, Baksa laposan ellövi, nem sokkal megy kapu mellé a kísérlete.

19
    Vasas bal oldali beadását Ur fejeli kapura, de Balogh biztosan fogja a fejest.

17
    Hadházi vállalkozik lövésre kb. 25 méterről, de csúnyán fölé bombáz.

15
    Az első negyed órát követően kiegyenlített a mérkőzés.

14
    Roszel jobb oldali beadásába Vasas fejel bele, de végül Balogh leszedi a labdát.

13
    Bal oldali hazai beadás után Molnár gurít a hálóba, de már lesen volt, érvénytelen a találat.

12
    Ezúttal is Sándor ívelte be a labdát, de végül egy hazai fejről megy ki az alapvonalon a labda, vendég kirúgással folytatódhat a játék.

11
    Három percen belül a harmadik szpari szöglet következhet.

10
    Sándor szögletét ismét kifejelik a cigándiak.

9
    Újabb sarokrúgással jöhet a Nyíregyháza.

8
    Sándor szögletét Roszel fejeli ki.

7

5
    A középpályán zajlik a játék.

4
    Polényi fut fel a jobb szélen, remek labdát kaphatna, de Vasas még időben elfejeli előle.

2
    Egy előre vágott hazai labda után Molnár marad lesen.

1
    A Cigánd kezdte az összecsapást.

1

Melegítenek a csapatok, hamarosan kezdődik a mérkőzés.

Szállingozó hóesésben, 0°C körüli hőmérsékletben avathatják fel a csapatok a nyíregyházi, új örökösföldi műfüves pályát.

Nyíregyháza Spartacus FC: Balogh – Polényi, Rubus, Gengeliczki, Jánvári, Pákolicz, Ulvicki, Sándor, Kákonyi, Rezes, Molnár
    Vezetőedző: Lucsánszky Tamás

Cigánd SE: Bákonyi – Hadházi, Sipos, Tempfli, Pócsi, Baksa, Fljáska, Ur, Pop, Vasas, Roszel
    Vezetőedző: Fogarasi Zoltán

Játékvezetők: Karakó Ferenc.

Ma felkészülési mérkőzést vív egymással az NB II jelenlegi listavezetője az NB III Keleti-csoport jelenlegi 6. helyezettjével, azaz a Nyíregyháza Spartacus FC fogadja a Cigánd SE csapatát.

A hazaiak legutóbbi edzőmérkőzésükön a szintén NB III Keleti-csoportban szereplő Nyírbátor ellen győztek idegenben 3-0-ra. A cigándiak nagy hófúvásban, nagyon hideg időben, Sátoraljaújhelyen nyertek 3-2-re a szlovák harmadosztályban játszó Slavoj Trebisov ellen.

A felkészülés közepén két jó erőben lévő gárda találkozik egymással.

Üdvözöljük on-line oldalunkon. A mérkőzés 17:30 - kor kezdődik.