Corona Brasov Wolves – Nové Zámky 3:5 (vége) | HSC Csíkszereda – Budapešť 6:1 (vége) | Ferencváros Bp. ESMTK – DVTK Jegesmedvék 6:5 (vége)
HSC Csíkszereda
6:1 (2:1, 1:0, 3:0)
UTE Újpest Budapešť
péntek 31.01.2014, 18:00MOL Liga

Az Újpest a vártnak megfelelően nem tudta megismételni a csíkszeredai bravúrját, sima vereséget szenvedtek.

Pedig jól indult számukra a mérkőzés, az első percben gólt szereztek. Kilenc percen keresztül vezettek is, de még az első harmad végére fordított a Csíkszereda.

A második harmadban csak egy gól esett, azt is a hazaiak szerezték, de a záró játékrészben már kijött a tudáskülönbség. (20:12:26)

60:00

56:44
    A HSC gólt szerzett!
    MARTIN KULHA szerzi az újabb csíkszeredai találatot. Assziszt: Vaclav Novak és Jozef Hruby. 6:1

53:39
    Az ötödik hazai gólt SZŐCS SZABOLCS szerezte. Assziszt: Flinta Botond István és Moldován Ervin. 5:1

45:57
    MAREK CURILLA növeli a Csíkszereda előnyét. Assziszt: Góga Attila és Jozef Hruby 4:1

45:42
    Ványi Gergő ül le két percre fogásért, előnyben a hazaiak!

40:01

40:00

39:21
    Kiegészül a Csíkszereda, ezt az emberhátrányt is letudták gól nélkül.

37:21
    Ismét emberhátrányba kerülnek a hazaiak: Mihály Ede áll ki két percre palánkra lökésért.

31:49
    Kiegészülnek a hazaiak, nem tudott élni az előnnyel az Újpest.

29:49
    Kiáll a hazaiaktól két percre Salló Alpár, gáncsolásért!

25:30
    Növeli az előnyét a Csíkszereda MIHÁLY EDE révén! Assziszt: Marek Curilla és Vaclav Novak.

20:01

20:00

14:51
    Kiegészül az Újpest!

12:51
    Csíkszeredai emberelőny!
    Ványi Gergő megy ki két percre fogásért.

12:15
    Gólszerző SZŐCS SZABOLCS. Assziszt: Moldován Ervin.

9:33
    Egyenlített a hazai Csíkszereda JOZEF HRUBY révén.

Kettős emberelőnyben a Csíkszereda!
    Maklári Erik kap két percet nem engedélyezett testjátékért.

7:24
    Zalavári Bence megy ki két percre botfogásért.

0:31
    Az Újpest gólt szerzett!
    Rögtön a mérkőzés elején megszerzi a vezetést a vendég Újpest DAVID COLEMAN révén.
    Gólpassz: Farkas Lőrinc és Ticknis Cody B. Crichton.

00:01

A MOL Liga utolsó helyezett csapata, az Újpest a rájátszásért még eséllyel küzdő Csíkszereda otthonába látogat.

A Csíkszereda az ötödik helyen áll, egy meccsel többet játszott, mint a szintén 70 pontot gyűjtő Brassó, és 3 ponttal van lemaradva az Érsekújvártól.

A hazaiak odahaza nem szerepeltek valami fényesen az elmúlt időszakban, egy szétlövéses győzelem után még kikaptak a Brassótól, de a Jegesmedvéket már le tudták győzni legutóbb, viszont Miskolcon és Újpesten is nyertek, az Érsekújváron a héten elszenvedett vereség viszont nem jött jól.

Az Újpest eddigi egyetlen győzelmét viszont éppen Csíkszeredán aratta, az év végén, de mivel odahaza erre nem voltak képesek egyáltalán, most is óriási meglepetés volna, ha meg tudnák nehezíteni a hazaiak dolgát.

Üdvözöljük on-line oldalunkon. A mérkőzés 19:00 - kor kezdődik.

Gólok és gólpasszok: 10. Hruby (Ölander, Nagy I.), 13. Szőcs (Moldován), 26. Mihály (Curilla, Novak), 46. Curilla (Góga, Hruby), 54. Szőcs (Flinta, Moldován), 57. Kulha (Novak, Hruby) – 1. Coleman (Farkas L., Crichton)

HSC Csíkszereda: Kozuch (Ruczuj) – Hruby, Flinta, Curilla, Novák, Kulha – Góga, Salló, Moldován, Szőcs, Bíró T. – Bors, Nagy, Becze, Mihály, Molnár Zs. – Kósa, Péter, Molnár Z., Bíró O., Farkas.
    UTE Újpest Budapešť: Pleszkán (Hajek) – Reiter, Zalavári, Maklári, Farkas – Horváth, Virág, Coleman, Garbacz, Crishton – Virág, Kovács, Ványi, Fekti

Játékvezetők: Lascar, Trandafir – Redai, Csata