0:1 (0:0)
SK Slovan Bratislava
péntek 31.01.2014, 16:00 • ETO Park, Győr • Felkészülési mérkőzések

Üdvözöljük on-line oldalunkon. A mérkőzés 16:00 - kor kezdődik.

Előzmények: a két csapat 2011-ben és 2012-ben is találkozott barátságos mérkőzésen, előbbin a Slovan nyert 3:1-re, utóbbin 1:1-es döntetlen született.

A Győri ETO FC az idei második hivatalos felkészülési mérkőzésére készül, és igazán rangos vendéget fogadnak az ETO Parkban.

A Slovan Bratislava az egyik legismertebb és legeredményesebb szlovák labdarúgócsapat. Az 1919-es alapítása óta a csehszlovák első osztályt nyolc, a szlovákot pedig kilenc alkalommal nyerte meg – míg a kupában összesen 16 alkalommal diadalmaskodott. Nemzetközi kupagyőzelemmel is büszkélkedhetnek, a KEK-ben a Barcelonát verték az 1969-es döntőben.

A jelenlegi szlovák bajnokságot a téli szünetben fölényesen vezetik, hiszen hat pont az előnyük a Trencsény csaptával szemben, és tizenegy a rózsahegyiek előtt.

A Győri ETO harmadik jelenleg a bajnokságban, de címvédőként természetesen ennél többre vágynak, és ilyen kemény meccseken szeretnék megszerezni az ehhez szükséges tapasztalatot. Erre szükségük van, hiszen mint tudjuk, Pintér Attila távozásával Horváth Ferenc foglalta el a kispadot, neki is meg kell ismernie csapatának erényeit, hibáit.

Erre ez a mérkőzés kiváló lehetőséget biztosít.

5
    A Győr egyelőre visszaáll a térfelére, a szlovák csapat nem is nagyon hagyja kibontakozni őket

6
    Lipták vágja előre a labdát Dudás irányába, de hosszan, Perinis lép ki a kapujából, övé a játékszer

7
    Szabadrúgással jön a Slovan balról, de Zofcak ívelését kifejeli Kalmár a 16-osról

8
    Kamber lő 25 méterről, jócskán fölé száll a labdája, igaz kicsit rátartottak a lábára

9
    Koltai harcol egy labdáért a bal szélen, de elveszíti, jöhet a Slovan akciója

10
    Strestiket rúgják meg vendég védők, ápolni kell a cseh légióst

12
    Strestik a könyökét fájlalva ballag le, folytatódik a játék, játékvezetői labdával

13
    Kalmár indítja Koltait középen, Josimov lép közbe

14
    Dudás lő 28 méterről, középről, rosszul találja el a labdát, így az magasan fölé megy

15
    Kalmár kap remek labdát a jobbösszekötő helyén, 18 méterről lő, Perinis véd bravúrral!

16
    Strestik közben az öltözőbe vonul, nem folytatja a játékot, 10 emberrel a szünetben sorcserére készülő Győr

20
    A megsérült Strestik helyére bejön Rudolf.

22
    Pár perc eseménytelen mezőnyjáték a pálya közepén, nincsenek helyzetek.

23
    Dudás indítja Kalmárt a védők vonalában, de pontatlanul, támadhat a Slovan

23
    Trajkovic felé száll egy indítás, elfejelik előle a belső védők

24
    Kisebb kavarodás után Bagihoz kerül a labda, rá is lövi 22 méterről, Kamber blokkolja

25
    Kamber szabálytalankodik a felezővonalnál Ninajjal, aki lenn marad, de nincs nagyobb baj, folytatja a játékot

26
    Kladrubsky játssza be a védők közé a labdát, nem talál társat, Kamenaré így a labda

27
    Trajkovic tart rá Halenar lábára a kaputól 25 méterre, szabadrúgás jön

28
    Kladrubsky íveli a kapu elé a szabadrúgást, Ninaj csúsztatja meg, de nem veszélyes így, Kamenar fogja a labdát könnyedén

29
    Lipták löki fel a balösszekötő helyén Josimovot, ez is szabadrúgás

30
    Kladrubsky íveli ezt is a kapu elé, Szarka mozdul a labdára, de nem érheti el, Kamenar a végállomás

31
    Koltai adja el e labdát a saját 16-osánál, majd Hlohovsky forgolódik a 16-os előtt, de nem jut lövéshez

32
    Dudás ível előre szabadrúgást a bal szélről, felszabadítanak a védők a 16-os vonalánál

34
    Völgyi ad be élesen balról, ezt is kifejelik a Slovan védői

35
    Eddig egyenlő erők küzdelmét láthattuk, valamivel többet támadott a vendég csapat, de komoly helyzetet ők sem tudtak kialakítani.

36
    Hlohovsky kap jó labdát a 16-os előterében, de kézzel veszi át, szabadrúgás kifelé

37
    Svec adja el a labdát a saját térfelén, Szarka indulna vele, de szereli Lipták

38
    Völgyi szabálytalankodik a bal szélen Hlohovskyval, szabadrúgás jön

39
    Zofcak íveli be a szabadrúgást, kicsúsztatják a védők a labdát, felszabadul a kapu

40
    Dudás emel szépen Trajkovic elé, aki 18 méterről lő a jobb felső sarok mellé kevéssel!

41
    Dudás kap óriási passzt a védők mögé, ziccerben lőhet, de 14 méterről a kapusba bombázza a labdát!

42
    Dudás ível be jobbról Koltai felé, Vrablec fejjel ment, nem is veszélytelenül, mert alig megy fölé a labdája...

43
    Dudás íveli be balról a szögletet, kifejelik a védők

44
    Dudás cselei a védők között a jobb szélen, szerelik, majd Trajkovic indulna középen, tőle is elveszik a labdát

45
    Rudolf indulna Koltai labdájával, lesen állítják meg az akciót a játékvezetők

45

Küzdelmes játákot láttunk az első félidőben, többet támadott a Slovan, de az ETO alakított ki nagyobb helyzeteket, akár két góllal is vezethetne a hazai csapat.

Öt perc után kezdődik is a második félidő!

46

47
    Rudolf ível be szögletet jobbról, Hlohovskyról vágódik a kapu mellé a labda

48
    Kronaveter kap nagyszerű indítást a jobb szélen, 14 méterről küld nagy lövést kapura, Perinis nagy bravúrral véd!

49
    Rudolf a 16-os előteréből csavar a bal sarok mellé kevéssel!

50
    Szarka lövése pattan szögletre a védőkről

51
    A szögletet Zofcak íveli be, Pagacsics öklözi ki

52
    Rudolf vezeti a védőkre a labdát, de egy csel után csak kifelé tudja passzolni, Ninaj lép közbe

53
    Lipták mellett veszi át a labdát Zofcak, szabálytalankodik a védő, szabadrúgás jön 25 méterről kissé balról

54
    A Slovan gólt szerzett!
    A szabadrúgást IGOR ZOFCAK elcsavarja a sorfal fölött, a labda védhetetlenül vágódik a jobb felső sarokba! 0:1

56
    Andric lépne ki a védők között a bal szélen, szerelik

57
    Kronaveter ugratná ki középen Andricot, kicsit hosszú a labda, Perinis könnyedén fogja

58
    Martinez ível be jobbról, Burgos elől húzza le a labdát Perinis

59
    A jobb szélen bontakozna ki Martinez és Kronaveter akciója, Ninaj lép közbe

60
    Martinez ível be jobbról ismét, Vrablec előrevetődve fejeli ki a labdát az ötösről

61
    Hosszú indításra lép ki a kapujából Pagacsics, megszerzi e labdát

62
    Martinez szöglete után Rudolfhoz kerül a labda, Pátkaival játszana össze, pontatlan a visszatett labda

63
    Rudolf indulna a jobbösszekötő helyén, de lesről, szabadrúgás kifelé

64
    Jobb oldali szabadrúgást tesz élesen középre Dinjar, a túloldalon Andric veszi át, de a 12 méteres lövését blokkolják a védők

65
    Zofcak lő egy csel után 25 méterről,. elakad Liptákban a labda

66
    Andric szép csel után húz középre balról, a 10 métrről leadott lövést bravúrral védi Perinis!

67
    A második félidőben jóval veszélyesebben játszik a győriek második sora, mégis a Slovan vezet egy jól eltalált szabadrúgásnak köszönhetően.