Érd
32:23 (14:12)
Buxtehuder SV
szombat 01.02.2014, 15:30Kupagyőztesek Európa Kupája

A második játékrész elején megtört a német csapat és Janurik Kinga remek védései után egy komolyabb előnyt harcolt ki az Érd, így komoly esélyei vannak a továbbjutásra. A hazai szurkolók állva tapsolnak, így köszönik meg a mai teljesítményt!
    Köszönöm a figyelmet! (17:03:47)

60
    Mérkőzés vége. (32:23)

60
    A végén pedig lőtt még egy gólt KLIVINYI KINGA. (32:23) (32:23)

60
    Klivinyi szed le egy hosszú indítást. (31:23) (31:23)

60
    ULRIKA AGREN a gyors támadást góllal fejezi be. (31:23) (31:23)

60
    Klivinyi átlövését védi Lenz. (31:22) (31:22)

59
    LISA PRIOR lövi be a büntetőt Gridnyevának. (31:22) (31:22)

59
    Stapelfeldt harcol ki egy büntetőt. (31:21) (31:21)

58
    57:59-nél kapott két percet Sara Vukcevic, neki is a harmadik, így ő sem játszik tovább. (31:21) (31:21)

58
    KLIVINYI KINGA átlövése talált a kapuba megint. (31:21) (31:21)

57
    Techert átlövését is fogja Janurik, valami hihetetlen formában véd a magyar kapus! (30:21) (30:21)

56
    KLIVINYI KINGA átlövése talál utat a felső sarokba. (30:21) (30:21)

56
    Janurik Kinga pedig bemutatja sokadik bravúrját. (29:21) (29:21)

55
    KOVÁCS ANNA a kezek alatt lőtt gólt. (29:21) (29:21)

55
    Triscsuk átlövését blokkolták. (28:21) (28:21)

55
    54:26-nál az Érd is kikérte utolsó idejét! (28:21) (28:21)

54
    Marcella Deen bent állt a hatoson belül, így támad az Érd. (28:21) (28:21)

54
    Bognár lövését védi Lenz. (28:21) (28:21)

53
    52:42-nél Szekeres Klára megkapja harmadik két percét, így neki is véget ért a mérkőzés. (28:21) (28:21)

53
    KOVÁCS ANNA beállóból volt eredményes. (28:21) (28:21)

53
    JANA LEMBKE egy lerohanás végén volt eredményes. (27:21) (27:21)

52
    Stapelfeldt lőtt zúgó kapufát, de a kipattanó ULRIKA AGREN kezébe került, aki gólt is szerzett. (27:20) (27:20)

51
    Lembke ment be szélről, de Januriknak ma nem lehet onnan gólt lőni. (27:19) (27:19)

50
    KOVÁCS ANNA átlövésével nő az Érd előnye. (27:19) (27:19)

49
    Triscsuk hagyja el a labdát, de a vendégeknél is egy technikai hiba, majd egy Lenz védés. (26:19) (26:19)

48
    Jana Lembke átlövését védi Janurik, majd Techert lőtt kapufát. (26:19) (26:19)

48
    Megoldódott a probléma! Most már szerepel Triscsuk gólja is, így 26-19. (26:19) (26:19)

48
    Valamilyen oknál fogva érvénytelenítették a találatot, így hat gól a hazaiak előnye, de a játék még mindig áll. (25:19) (25:19)

48
    Megy a reklamálás a zsűrinél, mert Triscsuk utolsó gólja nem szerepel az eredményjelzőn. (26:19) (26:19)

48
    47:20-nál kikérte utolsó idejét a Buxtehude csapata! (26:19) (26:19)

48
    Megint egy-egy eladott labda, de TRISCSUK KRISZTINA egy gyors támadást fejez be góllal. (26:19) (26:19)

47
    Maxi Hayn kapott a szélen labdát, de az kipattant a kezéből, így támad az Érd. (25:19) (25:19)

46
    ULRIKA AGREN beállóból volt eredményes. (25:19) (25:19)

46
    Bognár átlövését fogja Lenz passzívnál. (25:18) (25:18)

45
    Mindkét oldalt egy-egy eladott labda, majd egy hosszú indítást szerez meg Bognár Barbara. (25:18) (25:18)

45
    44:14-nél kap két percet Szekeres Klára. (25:18) (25:18)

45
    KOVÁCS ANNA és SARA VUKCEVIC gólja között egy Janurik védés. (25:18) (25:18)

44
    STAPELFELDT lőtt gólt betörésből. (23:18) (23:18)

43
    BOGNÁR BARBARA átlövése ment be a rossz irányba elmozduló Lenz mellett. (23:17) (23:17)

43
    42:33-nál kikéri második idejét Szabó Edina is! (22:17) (22:17)

43
    JESSICA OLDENBURG talált középen helyett és lőtt gólt. (22:17) (22:17)

42
    Janurik újabb átlövést véd, de oldalt ment ki, így támad tovább a német csapat. (22:16) (22:16)

42
    Triscsuk lövését védi Lenz. (22:16) (22:16)

41
    Oldenburg ment be szélről, de Janurik megint védett. (22:16) (22:16)

41
    SCHATZL NADINE ment be szélről és Lenz mellett a hosszú sarokba lőtt. (22:16) (22:16)

40
    Oldenburg átlövését is fogja Janurik Kinga. (21:16) (21:16)

40
    Wolf Alexandra büntetőjét rúgja ki Lenz. (21:16) (21:16)

40
    39:00-nál kapott két percet Maxi Hayn és büntető. (21:16) (21:16)

39
    Elhamarkodott támadás, ami fölé ment, így támad az Érd. (21:16) (21:16)

39
    38:13-nák Sara Vulcevic kapott két percet. (21:16) (21:16)

39
    KISFALUDY ANETT tört be és szerzett újabb gólt. (21:16) (21:16)

38
    Stapelfeldt ment be szélről, de Janurik védett. (20:16) (20:16)

38
    37:23-nál második idejét is kikérte a Buxtehude! (20:16) (20:16)

38
    SARA VUKCEVIC gyors góljával, elhúzott az Érd! (20:16) (20:16)

38
    Janurik első védése is megvan. (19:16) (19:16)

37
    Gyors támadás végén KOVÁCS ANNA volt eredményes Triscsuk hosszú indítása után. (19:16) (19:16)

37
    KOVÁCS ANNA ment be szélről és lőtte ki a hosszú felsőt. (18:16) (18:16)

36
    MARCELLA DEEN kapta beállóban a labdát és szerzett gólt. (17:16) (17:16)

36
    TRISCSUK KRISZTINA gyors válasza után vissza állt a két gól. (17:15) (17:15)

36
    Maxi Hayn szerzett gólt betörésből. (16:15) (16:15)

35
    Lenz véd egy átlövést. (16:14) (16:14)

35
    Egészen eddig, mert Randy Bülau megkapta harmadik két percét, így neki vége tért a mérkőzés. (16:14) (16:14)

35
    Jelenleg a csapatok teljes létszámban a pályán. (16:14) (16:14)

34
    WOLF ALEXANDRA lőtte be a büntetőt Gronemann-nak. (16:14) (16:14)

34
    Kisfaludy Anett harcolt ki egy büntetőt! (15:14) (15:14)

34
    ULRIKA AGREN a lerohanás végén az alsó sarokba lőtte a labdát. (15:14) (15:14)

33
    Kovács Anna ment be szélről, de Lenz védett. (15:13) (15:13)

33
    Vukcevic szerzett egy labdát, de nem lehetett gyorsan indulni. (15:13) (15:13)

33
    Kiegészült az Érd! (15:13) (15:13)

32
    JOSEPHINE TECHERT átlövése is a kapuba kötött ki és kapust cserélt az Érd, Janurik Kinga érkezett. (15:13) (15:13)

32
    WOLF ALEXANDRA értékesített egy hét méterest. (15:12) (15:12)

31
    De nem sokáig, mert 30:58-nál Jana Stapelfeldt kapott két percet. (14:12) (14:12)

31
    A Buxtehuder kiegészült! (14:12) (14:12)

31
    A vendégek rögtön eladták a labdát, így támad az Érd. (14:12) (14:12)

31
    Elkezdődött a második félidő. (14:12)

A vendégek két percéből még 31 másodperc van hátra, még az Érd kiállításából még egy másodperc sem telt le.

A csapatok már a pályán, így lassan kezdődik a második játékrész.

Egy izgalmas és sok hibával fűszerezett első félidő után két gólos előnyben az Érd csapata. Oguntoye és Lenz is remek formában van és mindkét oldalon voltak hibázott büntetők. Egy tíz perces szünet után folytatódik a játék a második félidővel.

30
    Befejeződött az 1. félidő. (14:12)

30
    Oldenburg szabaddobását blokkolják. (14:12) (14:12)

30
    Egy hosszú támadás végén 29:59-nél Klivinyi Kingát küldik ki két percre. (14:12) (14:12)

29
    OLÁH NÓRA lőtte be büntetőt Antje Lenz kapujába. (14:12) (14:12)

29
    28:30-nál megy ki két percre Randy Bülau és büntető. (13:12) (13:12)

29
    Jana Stapelfeldt két átlövését is védi egymás után Oguntoye. (13:12) (13:12)

28
    Egy rossz passz után SCHATZL NADINE iramodott meg és lőtt gólt a ziccer végén. (13:12) (13:12)

27
    Egy átlövés pattan meg a blokkon, így Lenz védeni tudott. (12:12) (12:12)

27
    LISA PRIOR lövi be a hetest Oguntoyénak. (12:12) (12:12)

27
    Randy Bülau harcol ki egy büntetőt. (12:11) (12:11)

26
    ALJA KOREN megy be középre és átlövésből a kapu felső részébe lőtt gólt. (12:11) (12:11)

25
    Kiegészült a Buxtehuder! (11:11) (11:11)

25
    KLIVINYI KINGA fejezi be gyorsan az Érd támadását eredményesen. (11:11) (11:11)

25
    JANA STAPELFELDT átlövése veri át Oguntoyét, így vezetnek megint a vendégek. (10:11) (10:11)

24
    TRISCSUK KRISZTINA tört be és a hatosról a kapuba lőtt. (10:10) (10:10)

23
    OLÁH NÓRA pár lövőcsel után a kapu felső részébe lövi a labdát. (9:10) (9:10)

23
    22:42-nél Maxi Hayn megy ki két percre és büntető. (8:10) (8:10)

23
    JOSEPHINE TECHERT újabb átlövése megy be a kapuba. (8:10) (8:10)

22
    Balog Beáta büntetőjét védi Lenz. (8:9) (8:9)

22
    JANA LEMBKE lő gólt középmagasan átlövésből. (8:9) (8:9)

22
    Koren megy be szélről, de Lenz jól zárta a szöget és védeni tudott. (8:8) (8:8)

21
    JOSEPHINE TECHERT átlövése talál helyet a felső sarokba, így megint egyenlő. (8:8) (8:8)

20
    Klivinyi átlövését fogja Lenz. (8:7) (8:7)

19
    ULRIKA AGREN beállóból emeli át a kifutó Oguntoyét. (8:7) (8:7)

19
    Oguntoye újabb bravúrja után gyors támadás, melynek végén ALJA KOREN volt eredményes. (8:6) (8:6)

18
    KLIVINYI KINGA emelkedett magasba és lőtt gólt. (7:6) (7:6)

18
    JOSEPHINE TECHERT góljával, egyenlítenek a vendégek. (6:6) (6:6)

17
    Elhamarkodott érdi támadás, így megint eladott a labda és ez már nem az első. (6:5) (6:5)

17
    JANA STAPELFELDT átlövésével zárkóznak a németek. (6:5) (6:5)

16
    Balog Beáta lőtte be a büntetőt. (6:4) (6:4)

16
    Triscsuk lőtt kapufát, de közben lökték, így büntető. (5:4) (5:4)

16
    15:00-nál időt kért az Érd! (5:4) (5:4)

15
    Eladott érdi labda, de Techert fölé pattintotta a ziccert. (5:4) (5:4)

15
    LISA PRIOR lőtte be a büntetőt Gridnyevának. (5:4) (5:4)

15
    14:03-nál Szekeres Klára megy ki két percre és büntető. (5:3) (5:3)

14
    Triscsuk átlövését tolta ki Lenz. (5:3) (5:3)

14
    Egy újabb kihagyott vendég támadás. (5:3) (5:3)

14
    Kiegészült a Buxtehuder! (5:3) (5:3)

13
    12:49-nél időt kért a Buxtehuder csapata! (5:3) (5:3)

13
    Gólt szerez az Érd, de Balog Beáta a vonalon volt, így érvénytelen. (5:3) (5:3)

13
    Oldenburg bombázott kapu mellé. (5:3) (5:3)

13
    A térfél közepén egy vendég játékost kell ápolni, de már lábon. (5:3) (5:3)

12
    Maxi Hayn lapos lövését rúgja ki Oguntoye. (5:3) (5:3)

12
    BALOG BEÁTA lőtte be kíméletlenül a büntetőt. (5:3) (5:3)

12
    11:07-nél Randy Bülau megy ki két percre és büntető. (4:3) (4:3)

11
    Wolf Alexandra büntetőjét, most védte Lenz, de a túl oldalt Oguntoye megint védett egy nagyot. (4:3) (4:3)

10
    BOGNÁR BARBARA átlövése talált a kapuba. (4:3) (4:3)

9
    Kovács Anna akart a kapuba pattintani, de Lenz kirúgta a labdát. Közben a német csapat is elhamarkodott egy helyzetet, így támad az Érd. (3:3) (3:3)

8
    Egy eladott labdáva ULRIKA AGREN ugrott ki és lőtte be a ziccert. (3:3) (3:3)

8
    Oldenburg emelkedett a magasba, de Oguntoye védett. (3:2) (3:2)

7
    Az Érd végezhetett el büntetőt, amit WOLF ALEXANDRA lőtt a bal felsőbe. (3:2) (3:2)

6
    Triscsuk passza volt pontatlan beállóba és egy gyors indítás Lenztől, ami elszáll a kifutó Oguntoye fölött, így MAXI HAYN az üres kapuba lőtt. (2:2) (2:2)

5
    Kiegészült az Érd! (2:1) (2:1)

5
    Oldenburg lövését tornázta ki a sarokból Oguntoye. (2:1) (2:1)

4
    Triscsuk lőtt passzívnál, de lövése elakad a blokkban. (2:1) (2:1)

4
    A hétméterest Gridnyeva fogta meg. (2:1) (2:1)

3
    2:59-nél Sara Vukcevic megy ki két percre az Érdtől és büntető. (2:1) (2:1)

3
    TRISCSUK KRISZTINA tört be és lőtt gólt. (2:1) (2:1)

2
    Mindkét oldalon egy-egy védés a kapusoktól és jelenleg az Érd támad. (1:1) (1:1)

2
    Vukcevic kapott sárga lapot a falban. (1:1) (1:1)

2
    MARCELLA DEEN beállóból egyenlített. (1:1) (1:1)

1
    TRISCSUK KRISZTINA átlövésével vezet az Érd. (1:0) (1:0)

1
    Bognár beadása volt pontatlan, de marad az Érdnél labda. (0:0) (0:0)

1

Az Érd kezdi a mérkőzést.

A Buxtehuder kapujában Antje Lenz kezd, még a hazai Érdnél Oguntoye Viktória a kezdő kapus.

Minden kész áll a mérkőzés kezdésére, így lassan elindul a labda hatvan perces útjára.

A csapatok már megérkeztek a pályára és most a játékosokat mutatják be.

A szurkolók már megtartották a hangpróbát, már majdnem teljesen telt ház van a sportcsarnokban és remek hangulat várja a csapatokat, akik most fejezték be a bemelegítést.

A csapatok már a pályán melegítenek és a szurkolók is már szép számban itt vannak az arénában szurkolni. A mérkőzés nagyjából fél óra múlva kezdődik.

Érd: Gridnyeva, Janurik, Oguntoye – Török, Schatzl, Triscsuk, Kovács A., Vukcevic, Balog B., Szekeres, Kisfaludy, Klivinyi, Wolf, Oláh, Koren, Bognár B.

Buxtehuder SV: Lenz, Gronemann – Deen, Agren, Bülau, Limberg, Lamp, Stapelfeldt, Prior, Oldenburg, Techert, Kaiser, Hayn, Lembke.

Játékvezetők: Tatyana Prashtalo, Vesna Todorovic (bosnyákok).

Elérkezett hosszú szünet után a női kézilabdában a nemzetközi kupa folytatása. A Kupagyőztesek Európa Kupájának legjobb tizenhat csapata között csap össze az Érd a német Buxtehuder csapatával.
    Mindkét csapat az előző körben csatlakozott a kupa küzdelmeihez, az Érd a holland Serdocak Dalfsen csapatát verte meg 47-43-as összesítéssel, még a Buxtehuder a svéd Lugi HF testén keresztül jutott tovább 51-48-as összesítéssel. Tehát mindkét csapat szorosabb párharcokban harcolta ki a továbbjutást.
    A német csapat az előző két szezonban egyaránt a Bajnokok Ligája főtábláján szerepelt, de ott nem sikerült nekik mérkőzést nyerniük, így kiestek mindkét szezonban a csoportkör után. Ebből is látszik, hogy komoly nemzetközi rutinja van a német csapatnak, így az Érd csapata egy kemény ellenfél ellen kell kiharcolja a továbbjutást.
    Az Érd erre a szezonra nagyon megerősödött a keretét tekintve és az is mutatja, hogy jelenleg a Győr és a Fradi mögött harmadikok a bajnokságban.
    Izgalmas mérkőzés várható, ahol a hazaiak célja lehet egy több gólos előny kiharcolása.