32:23 (14:12)
Buxtehuder SV
szombat 01.02.2014, 15:30Kupagyőztesek Európa Kupája

Üdvözöljük on-line oldalunkon. A mérkőzés 15:30 - kor kezdődik.

Elérkezett hosszú szünet után a női kézilabdában a nemzetközi kupa folytatása. A Kupagyőztesek Európa Kupájának legjobb tizenhat csapata között csap össze az Érd a német Buxtehuder csapatával.
    Mindkét csapat az előző körben csatlakozott a kupa küzdelmeihez, az Érd a holland Serdocak Dalfsen csapatát verte meg 47-43-as összesítéssel, még a Buxtehuder a svéd Lugi HF testén keresztül jutott tovább 51-48-as összesítéssel. Tehát mindkét csapat szorosabb párharcokban harcolta ki a továbbjutást.
    A német csapat az előző két szezonban egyaránt a Bajnokok Ligája főtábláján szerepelt, de ott nem sikerült nekik mérkőzést nyerniük, így kiestek mindkét szezonban a csoportkör után. Ebből is látszik, hogy komoly nemzetközi rutinja van a német csapatnak, így az Érd csapata egy kemény ellenfél ellen kell kiharcolja a továbbjutást.
    Az Érd erre a szezonra nagyon megerősödött a keretét tekintve és az is mutatja, hogy jelenleg a Győr és a Fradi mögött harmadikok a bajnokságban.
    Izgalmas mérkőzés várható, ahol a hazaiak célja lehet egy több gólos előny kiharcolása.
    Tartsanak velünk!

Érd: Gridnyeva, Janurik, Oguntoye – Török, Schatzl, Triscsuk, Kovács A., Vukcevic, Balog B., Szekeres, Kisfaludy, Klivinyi, Wolf, Oláh, Koren, Bognár B.

Buxtehuder SV: Lenz, Gronemann – Deen, Agren, Bülau, Limberg, Lamp, Stapelfeldt, Prior, Oldenburg, Techert, Kaiser, Hayn, Lembke.

Játékvezetők: Tatyana Prashtalo, Vesna Todorovic (bosnyákok).

A csapatok már a pályán melegítenek és a szurkolók is már szép számban itt vannak az arénában szurkolni. A mérkőzés nagyjából fél óra múlva kezdődik.

A szurkolók már megtartották a hangpróbát, már majdnem teljesen telt ház van a sportcsarnokban és remek hangulat várja a csapatokat, akik most fejezték be a bemelegítést.

A csapatok már megérkeztek a pályára és most a játékosokat mutatják be.

Minden kész áll a mérkőzés kezdésére, így lassan elindul a labda hatvan perces útjára.

A Buxtehuder kapujában Antje Lenz kezd, még a hazai Érdnél Oguntoye Viktória a kezdő kapus.

Az Érd kezdi a mérkőzést.

1

1
    Bognár beadása volt pontatlan, de marad az Érdnél labda. (0:0) (0:0)

1
    TRISCSUK KRISZTINA átlövésével vezet az Érd. (1:0) (1:0)

2
    MARCELLA DEEN beállóból egyenlített. (1:1) (1:1)

2
    Vukcevic kapott sárga lapot a falban. (1:1) (1:1)

2
    Mindkét oldalon egy-egy védés a kapusoktól és jelenleg az Érd támad. (1:1) (1:1)

3
    TRISCSUK KRISZTINA tört be és lőtt gólt. (2:1) (2:1)

3
    2:59-nél Sara Vukcevic megy ki két percre az Érdtől és büntető. (2:1) (2:1)

4
    A hétméterest Gridnyeva fogta meg. (2:1) (2:1)

4
    Triscsuk lőtt passzívnál, de lövése elakad a blokkban. (2:1) (2:1)

5
    Oldenburg lövését tornázta ki a sarokból Oguntoye. (2:1) (2:1)

5
    Kiegészült az Érd! (2:1) (2:1)

6
    Triscsuk passza volt pontatlan beállóba és egy gyors indítás Lenztől, ami elszáll a kifutó Oguntoye fölött, így MAXI HAYN az üres kapuba lőtt. (2:2) (2:2)

7
    Az Érd végezhetett el büntetőt, amit WOLF ALEXANDRA lőtt a bal felsőbe. (3:2) (3:2)

8
    Oldenburg emelkedett a magasba, de Oguntoye védett. (3:2) (3:2)

8
    Egy eladott labdáva ULRIKA AGREN ugrott ki és lőtte be a ziccert. (3:3) (3:3)

9
    Kovács Anna akart a kapuba pattintani, de Lenz kirúgta a labdát. Közben a német csapat is elhamarkodott egy helyzetet, így támad az Érd. (3:3) (3:3)

10
    BOGNÁR BARBARA átlövése talált a kapuba. (4:3) (4:3)

11
    Wolf Alexandra büntetőjét, most védte Lenz, de a túl oldalt Oguntoye megint védett egy nagyot. (4:3) (4:3)

12
    11:07-nél Randy Bülau megy ki két percre és büntető. (4:3) (4:3)

12
    BALOG BEÁTA lőtte be kíméletlenül a büntetőt. (5:3) (5:3)

12
    Maxi Hayn lapos lövését rúgja ki Oguntoye. (5:3) (5:3)

13
    A térfél közepén egy vendég játékost kell ápolni, de már lábon. (5:3) (5:3)

13
    Oldenburg bombázott kapu mellé. (5:3) (5:3)

13
    Gólt szerez az Érd, de Balog Beáta a vonalon volt, így érvénytelen. (5:3) (5:3)

13
    12:49-nél időt kért a Buxtehuder csapata! (5:3) (5:3)

14
    Kiegészült a Buxtehuder! (5:3) (5:3)

14
    Egy újabb kihagyott vendég támadás. (5:3) (5:3)

14
    Triscsuk átlövését tolta ki Lenz. (5:3) (5:3)

15
    14:03-nál Szekeres Klára megy ki két percre és büntető. (5:3) (5:3)

15
    LISA PRIOR lőtte be a büntetőt Gridnyevának. (5:4) (5:4)

15
    Eladott érdi labda, de Techert fölé pattintotta a ziccert. (5:4) (5:4)

16
    15:00-nál időt kért az Érd! (5:4) (5:4)

16
    Triscsuk lőtt kapufát, de közben lökték, így büntető. (5:4) (5:4)

16
    Balog Beáta lőtte be a büntetőt. (6:4) (6:4)

17
    JANA STAPELFELDT átlövésével zárkóznak a németek. (6:5) (6:5)

17
    Elhamarkodott érdi támadás, így megint eladott a labda és ez már nem az első. (6:5) (6:5)

18
    JOSEPHINE TECHERT góljával, egyenlítenek a vendégek. (6:6) (6:6)

18
    KLIVINYI KINGA emelkedett magasba és lőtt gólt. (7:6) (7:6)

19
    Oguntoye újabb bravúrja után gyors támadás, melynek végén ALJA KOREN volt eredményes. (8:6) (8:6)

19
    ULRIKA AGREN beállóból emeli át a kifutó Oguntoyét. (8:7) (8:7)

20
    Klivinyi átlövését fogja Lenz. (8:7) (8:7)

21
    JOSEPHINE TECHERT átlövése talál helyet a felső sarokba, így megint egyenlő. (8:8) (8:8)

22
    Koren megy be szélről, de Lenz jól zárta a szöget és védeni tudott. (8:8) (8:8)

22
    JANA LEMBKE lő gólt középmagasan átlövésből. (8:9) (8:9)

22
    Balog Beáta büntetőjét védi Lenz. (8:9) (8:9)

23
    JOSEPHINE TECHERT újabb átlövése megy be a kapuba. (8:10) (8:10)

23
    22:42-nél Maxi Hayn megy ki két percre és büntető. (8:10) (8:10)

23
    OLÁH NÓRA pár lövőcsel után a kapu felső részébe lövi a labdát. (9:10) (9:10)

24
    TRISCSUK KRISZTINA tört be és a hatosról a kapuba lőtt. (10:10) (10:10)

25
    JANA STAPELFELDT átlövése veri át Oguntoyét, így vezetnek megint a vendégek. (10:11) (10:11)

25
    KLIVINYI KINGA fejezi be gyorsan az Érd támadását eredményesen. (11:11) (11:11)

25
    Kiegészült a Buxtehuder! (11:11) (11:11)

26
    ALJA KOREN megy be középre és átlövésből a kapu felső részébe lőtt gólt. (12:11) (12:11)

27
    Randy Bülau harcol ki egy büntetőt. (12:11) (12:11)

27
    LISA PRIOR lövi be a hetest Oguntoyénak. (12:12) (12:12)

27
    Egy átlövés pattan meg a blokkon, így Lenz védeni tudott. (12:12) (12:12)

28
    Egy rossz passz után SCHATZL NADINE iramodott meg és lőtt gólt a ziccer végén. (13:12) (13:12)

29
    Jana Stapelfeldt két átlövését is védi egymás után Oguntoye. (13:12) (13:12)

29
    28:30-nál megy ki két percre Randy Bülau és büntető. (13:12) (13:12)

29
    OLÁH NÓRA lőtte be büntetőt Antje Lenz kapujába. (14:12) (14:12)

30
    Egy hosszú támadás végén 29:59-nél Klivinyi Kingát küldik ki két percre. (14:12) (14:12)

30
    Oldenburg szabaddobását blokkolják. (14:12) (14:12)

30
    Befejeződött az 1. félidő. (14:12)

Egy izgalmas és sok hibával fűszerezett első félidő után két gólos előnyben az Érd csapata. Oguntoye és Lenz is remek formában van és mindkét oldalon voltak hibázott büntetők. Egy tíz perces szünet után folytatódik a játék a második félidővel.

A csapatok már a pályán, így lassan kezdődik a második játékrész.

A vendégek két percéből még 31 másodperc van hátra, még az Érd kiállításából még egy másodperc sem telt le.

31
    Elkezdődött a második félidő. (14:12)

31
    A vendégek rögtön eladták a labdát, így támad az Érd. (14:12) (14:12)

31
    A Buxtehuder kiegészült! (14:12) (14:12)

31
    De nem sokáig, mert 30:58-nál Jana Stapelfeldt kapott két percet. (14:12) (14:12)

32
    WOLF ALEXANDRA értékesített egy hét méterest. (15:12) (15:12)

32
    JOSEPHINE TECHERT átlövése is a kapuba kötött ki és kapust cserélt az Érd, Janurik Kinga érkezett. (15:13) (15:13)

33
    Kiegészült az Érd! (15:13) (15:13)

33
    Vukcevic szerzett egy labdát, de nem lehetett gyorsan indulni. (15:13) (15:13)

33
    Kovács Anna ment be szélről, de Lenz védett. (15:13) (15:13)

34
    ULRIKA AGREN a lerohanás végén az alsó sarokba lőtte a labdát. (15:14) (15:14)

34
    Kisfaludy Anett harcolt ki egy büntetőt! (15:14) (15:14)

34
    WOLF ALEXANDRA lőtte be a büntetőt Gronemann-nak. (16:14) (16:14)

35
    Jelenleg a csapatok teljes létszámban a pályán. (16:14) (16:14)

35
    Egészen eddig, mert Randy Bülau megkapta harmadik két percét, így neki vége tért a mérkőzés. (16:14) (16:14)

35
    Lenz véd egy átlövést. (16:14) (16:14)

36
    Maxi Hayn szerzett gólt betörésből. (16:15) (16:15)

36
    TRISCSUK KRISZTINA gyors válasza után vissza állt a két gól. (17:15) (17:15)

36
    MARCELLA DEEN kapta beállóban a labdát és szerzett gólt. (17:16) (17:16)

37
    KOVÁCS ANNA ment be szélről és lőtte ki a hosszú felsőt. (18:16) (18:16)

37
    Gyors támadás végén KOVÁCS ANNA volt eredményes Triscsuk hosszú indítása után. (19:16) (19:16)

38
    Janurik első védése is megvan. (19:16) (19:16)

38
    SARA VUKCEVIC gyors góljával, elhúzott az Érd! (20:16) (20:16)

38
    37:23-nál második idejét is kikérte a Buxtehude! (20:16) (20:16)

38
    Stapelfeldt ment be szélről, de Janurik védett. (20:16) (20:16)

39
    KISFALUDY ANETT tört be és szerzett újabb gólt. (21:16) (21:16)

39
    38:13-nák Sara Vulcevic kapott két percet. (21:16) (21:16)

39
    Elhamarkodott támadás, ami fölé ment, így támad az Érd. (21:16) (21:16)

40
    39:00-nál kapott két percet Maxi Hayn és büntető. (21:16) (21:16)

40
    Wolf Alexandra büntetőjét rúgja ki Lenz. (21:16) (21:16)

40
    Oldenburg átlövését is fogja Janurik Kinga. (21:16) (21:16)

41
    SCHATZL NADINE ment be szélről és Lenz mellett a hosszú sarokba lőtt. (22:16) (22:16)

41
    Oldenburg ment be szélről, de Janurik megint védett. (22:16) (22:16)

42
    Triscsuk lövését védi Lenz. (22:16) (22:16)

42
    Janurik újabb átlövést véd, de oldalt ment ki, így támad tovább a német csapat. (22:16) (22:16)

43
    JESSICA OLDENBURG talált középen helyett és lőtt gólt. (22:17) (22:17)

43
    42:33-nál kikéri második idejét Szabó Edina is! (22:17) (22:17)

43
    BOGNÁR BARBARA átlövése ment be a rossz irányba elmozduló Lenz mellett. (23:17) (23:17)

44
    STAPELFELDT lőtt gólt betörésből. (23:18) (23:18)

45
    KOVÁCS ANNA és SARA VUKCEVIC gólja között egy Janurik védés. (25:18) (25:18)

45
    44:14-nél kap két percet Szekeres Klára. (25:18) (25:18)

45
    Mindkét oldalt egy-egy eladott labda, majd egy hosszú indítást szerez meg Bognár Barbara. (25:18) (25:18)

46
    Bognár átlövését fogja Lenz passzívnál. (25:18) (25:18)

46
    ULRIKA AGREN beállóból volt eredményes. (25:19) (25:19)

47
    Maxi Hayn kapott a szélen labdát, de az kipattant a kezéből, így támad az Érd. (25:19) (25:19)

48
    Megint egy-egy eladott labda, de TRISCSUK KRISZTINA egy gyors támadást fejez be góllal. (26:19) (26:19)

48
    47:20-nál kikérte utolsó idejét a Buxtehude csapata! (26:19) (26:19)

48
    Megy a reklamálás a zsűrinél, mert Triscsuk utolsó gólja nem szerepel az eredményjelzőn. (26:19) (26:19)

48
    Valamilyen oknál fogva érvénytelenítették a találatot, így hat gól a hazaiak előnye, de a játék még mindig áll. (25:19) (25:19)

48
    Megoldódott a probléma! Most már szerepel Triscsuk gólja is, így 26-19. (26:19) (26:19)

48
    Jana Lembke átlövését védi Janurik, majd Techert lőtt kapufát. (26:19) (26:19)

49
    Triscsuk hagyja el a labdát, de a vendégeknél is egy technikai hiba, majd egy Lenz védés. (26:19) (26:19)

50
    KOVÁCS ANNA átlövésével nő az Érd előnye. (27:19) (27:19)

51
    Lembke ment be szélről, de Januriknak ma nem lehet onnan gólt lőni. (27:19) (27:19)

52
    Stapelfeldt lőtt zúgó kapufát, de a kipattanó ULRIKA AGREN kezébe került, aki gólt is szerzett. (27:20) (27:20)

53
    JANA LEMBKE egy lerohanás végén volt eredményes. (27:21) (27:21)

53
    KOVÁCS ANNA beállóból volt eredményes. (28:21) (28:21)

53
    52:42-nél Szekeres Klára megkapja harmadik két percét, így neki is véget ért a mérkőzés. (28:21) (28:21)

54
    Bognár lövését védi Lenz. (28:21) (28:21)

54
    Marcella Deen bent állt a hatoson belül, így támad az Érd. (28:21) (28:21)

55
    54:26-nál az Érd is kikérte utolsó idejét! (28:21) (28:21)

55
    Triscsuk átlövését blokkolták. (28:21) (28:21)

55
    KOVÁCS ANNA a kezek alatt lőtt gólt. (29:21) (29:21)

56
    Janurik Kinga pedig bemutatja sokadik bravúrját. (29:21) (29:21)

56
    KLIVINYI KINGA átlövése talál utat a felső sarokba. (30:21) (30:21)

57
    Techert átlövését is fogja Janurik, valami hihetetlen formában véd a magyar kapus! (30:21) (30:21)

58
    KLIVINYI KINGA átlövése talált a kapuba megint. (31:21) (31:21)

58
    57:59-nél kapott két percet Sara Vukcevic, neki is a harmadik, így ő sem játszik tovább. (31:21) (31:21)

59
    Stapelfeldt harcol ki egy büntetőt. (31:21) (31:21)

59
    LISA PRIOR lövi be a büntetőt Gridnyevának. (31:22) (31:22)

60
    Klivinyi átlövését védi Lenz. (31:22) (31:22)

60
    ULRIKA AGREN a gyors támadást góllal fejezi be. (31:23) (31:23)

60
    Klivinyi szed le egy hosszú indítást. (31:23) (31:23)

60
    A végén pedig lőtt még egy gólt KLIVINYI KINGA. (32:23) (32:23)

60
    Mérkőzés vége. (32:23)

A második játékrész elején megtört a német csapat és Janurik Kinga remek védései után egy komolyabb előnyt harcolt ki az Érd, így komoly esélyei vannak a továbbjutásra. A hazai szurkolók állva tapsolnak, így köszönik meg a mai teljesítményt!
    Köszönöm a figyelmet! (17:03:47)