Magyarország - Egyesült Államok 13:6 (vége)
Magyarország - Egyesült Államok

13:6

(3:2, 5:2, 2:2, 3:0)

kedd 04.02.2014, 18:30 • Császár-Komjádi Béla Uszoda • Barátságos mérkőzés

A magyar válogatott a második és a negyedik negyedben nyújtott teljesítményének köszönhetően, sima győzelmet aratott. Külön öröm, hogy az utolsó felvonásban gólt sem kapott a védelmünk. A fiatal Kovács Gábor szép teljesítményt nyújtott, de Hárai centerben nyújtott játéka is dicséretet érdemel. Természetesen Decker nagy védéseit sem szabad figyelmen kívül hagyni. Összességében elégedett lehet Benedek Tibor a látottakkal, talán az emberelőnyös szituációkban voltak hiányosságok. Én köszönöm a figyelmüket innen a helyszínről, viszont nem kell sokáig válogatott vízilabda nélkül maradni, ugyanis a hétvégén a szolnoki Volvo-kupáról várjuk Önöket! Addig is jó éjszakát kívánok! (19:48:19)

32
    Vége a mérkőzésnek.

32
    Decker kiüti sarokra Kimbell kinti lövését.

32
    VÁMOS MÁRTON hosszú lóbálása után, könyörtelenül lövi ki a bal felsőt! 13:6

31
    Kontra a vendégek ellen.

31
    HÁRAI BALÁZS parádés találatot szerez a kapunak háttal! A magyar center svédcsavarral juttatja a bal alsóba a labdát! 12:6

30
    Hárai emelkedik ki centerből, de a kapus védeni tud közelről.

30
    Angyal fölé pöcköli a fórt.

Kevesebb, mint négy perc van hátra a találkozóból, tulajdonképpen csak a győzelem mértéke lehet kérdés.

29
    Amint előnybe kerülünk, Benedek rögtön időt kér.

29
    Obert pontozódik ki az amerikaiaknál.

29
    Csak egy röpke kísérletig jutottak el a vendégek ebből a támadásból.

28
    Decker a kapufára üti a büntetőt, a kipattanó pedig a miénk!

28
    Hiába lőjük be az emberfórt, mivel Tóth akadályozta a kapust két méteren belül, érvénytelen a találat.

27
    Decker jól mozdul ki kapujából és megszerzi a labdát.

27
    Bowen távoli lövését most Decker üti kapu fölé.

26
    HOSNYÁNSZKY NORBERT növeli az előnyünket! 11:6

26
    Varga szereli tisztán ellenfelét.

25
    Bowen a jobb oldalról a bal kapufára lő.

25
    Elkezdődött az utolsó negyed. A ráúszásnál Vámos elüti a labdát, de sajnos a vendégekhez.

24
    Vége a harmadik negyednek.

24
    Samuels szakad el emberétől a bal szélen, de Decker két kézzel üti ki a ziccert, majd az ejtés már nem jut el a kapuig!

24
    Udovicic kér időt 14 másodperccel a negyed vége előtt.

24
    Tóthnak nem sikerül bepofoznia a labdát centerből.

24
    Salamon a bal kapufára ejt.

23
    SALAMON FERENC lő fórban a bal felsőbe! 10:6

23
    Két vendég gól után Benedek Tibor időt kér.

23
    THOMAS DUNSTAN nagyon szép gólja! Az amerikai a jobb oldalról lövi ki a jobb felsőt! 9:6

22
    Erdélyi büntetőjét a vendég kapus megfogja!

21
    JOHN MANN centerből talál a jobb alsó sarokba! 9:5

21
    Madaras a bal kapufát találja telibe.

20
    Decker a jobb felsőből üti ki Rosenthal távoli kísérletét.

20
    Kovács középről a felső kapufát találja el.

19
    Samuels bal oldali lövését blokkolják hátrányban a mieink.

18
    Tisztán szerelnek centerben a vendégek.

17
    A vendég center szabálytalankodása miatt, fordulhatnak a magyarok.

17
    VARGA DÁNIEL gyönyörű akciógólt lő a jobb oldalról a jobb felsőbe varrja a labdát! 9:4

17
    Elkezdődött a harmadik negyed, Kovács hozza el a labdát a mieinknek.

Az első negyedben jól kezdett válogatottunk, azonban az amerikaiak jó emberelőny kihasználásuknak köszönhetően felzárkóztak. A második nyolc perc során azonban a mieink kiváló centergóljaiknak hála, elléptek a pekingi ezüstérmestől és egyelőre megérdemelten, de ami még fontosabb magabiztosan vezetnek! Hamarosan folytatjuk!

16
    Vége a második negyednek.

16
    McConell az utolsó másodpercben elereszt egy lövést a jobb alsó irányába, de kapusunk eszén nem tud túljárni.

16
    KOVÁCS GÁBOR használja ki nagyon gyorsan az előnyt és a bal szélről kapott labdát a kapuba húzza! 8:4

16
    Benedek utána rögtön időt kér.

16
    Kontra az amerikaiak ellen.

15
    ERDÉLYI BALÁZS a támadóidő lejárta előtt lóbál párat a bal szélen, majd a kapus kezei között a hálóba lő! 7:4

15
    ALEX OBERT a jobb alsóba ejti a vendég emberelőnyt! 6:4

14
    Hárainak most nem sikerül megfognia a labdát centerben, szerelik.

13
    Decker a jobb alsóból tolja ki Samuels lövését.

12
    Magyar ziccer marad ki! Varga ejtése rövid és a kapus beéri a labdát!

12
    Salamon passzol HÁRAI BALÁZSNAK centerbe, aki gyönyörű svédcsavarral lő a kapuba! 6:3

11
    Rosenthal a kapás oldalról pattint a kapufára!

11
    SALAMON FERENC kap kitűnő labdát a bal szélről, amit centerből kiemelkedve juttat a hálóba! 5:3

10
    KOVÁCS GÁBOR lövi be a büntetőt a kapus feje felett! 4:3

10
    Jansik harcol ki egy ötméterest.

10
    Ismét kimaradt a hazai fór. A labda a kapu fölé száll.

9
    ALEX BOWEN lő gyorsan a jobb felsőbe a jobb oldalról! 3:3

9
    Visszaúszás közben Madaras szabálytalankodik. Előnybe kerülnek ezért az amerikaiak és Udovicic rögtön időt kér.

9
    Sajnos fórban adjuk el a labdát, Mann halássza el a jobb szélre érkező passzot.

9
    Elkezdődött a második negyed, most a magyarok vezethetik az első támadást.

Egy gombostűt nem lehetne leejteni az uszodában. Legalábbis ahol ülni lehet, ott ülnek is a nézők!

8
    Vége az első negyednek.

8
    MADARAS NORBERT pár másodperccel a negyed vége előtt szabaddobást kap, amit hat méterről a jobb felsőbe bombáz! 3:2

8
    Decker is a helyén van, és fogja a távolról ellőtt labdát.

8
    Baron védi a bal szélről érkező labdát.

7
    Előnybe kerül a magyar csapat, Benedek pedig rögtön időt kér.

7
    McConell passzol előnyben a bal szélre, BROT BONNANI pedig bevágja a kínálkozó lehetőséget a rövidbe! 2:2

7
    Udovicic kér időt.

6
    Hárai centerből háttal a kapunak próbálkozik egy svédcsavarral, de a játékszer a kapu fölött suhan el.

6
    Varga ejt fórban a jobb oldalról, de mellé száll a labda.

5
    Varga kinti lövését kitolja Baron a bal felsőből.

5
    Decker véd egy távoli kísérletet.

4
    ALEX BOWEN szerzi az első vendég találatot a jobb oldalról, emberelőnyből! 2:1

4
    Ismét kapura lövés nélkül fejeztünk be egy támadást.

3
    Lejárt a támadóidőnk, lövés nélkül.

2
    Rosenthal a bal szélről próbálkozik, de Decker a felső lécre üti a labdát.

2
    KOVÁCS GÁBOR lövésébe belekap a vendég kapus, de nem tudja megakadályozni, hogy a bal szélső gólt szerezzen! 2:0

1
    Vezetünk!!! VARGA DÉNES a bal oldalról lő a kapus feje fölött a hálóba! 1:0

1
    Mann centerből próbálkozik, de Decker útját állja.

1
    Elkezdődött a mérkőzés. Az amerikaiak hozták el a ráúszásnál a labdát.

Ahogy az várható volt, a Volvo-kupán nem szereplő Decker Attila szerepet kaphat a mai nap. Nagy Viktor, Bedő Krisztián, Gór-Nagy Miklós, Szivós Márton, Varga Dénes kapott még pihenőt. Így több fiatal is bizonyíthat a kapitánynak.

Magyarország: Decker A. (Lévai) – Jansik, Madaras, Angyal, Vámos, Hosnyánszky, Tóth, Erdélyi, Varga Dániel, Kovács, Salamon, Hárai. Szövetségi kapitány: Benedek Tibor

Udovicic szövetségi kapitánynak nincs könnyű dolga, hiszen szeptemberi érkezése óta decemberben edzett először együtt a keret. A szerb mester szeretné kihasználni a Magyarországon eltöltött napokat, mert a tavasszal sem sűrűn lehet együtt fiaival az amerikai egyetemi vízilabda-rendszer miatt.

Egyesült Államok: Baron, Cleary, Obert, Kimbell, Matulas, McClintick, Samuels, Bonnani, Bowen, McConell, Rosenthal, Mann, Holland, Dunstan. Szövetségi kapitány: Dejan Udovicic

Köszöntöm a Kedves Olvasókat a Komjádiból! A játékvezetők bemikrofonozva, a játékosok melegítenek. Hamarosan kezdődik a mérkőzés. Már fél órával a találkozó kezdete előtt telt ház volt, de még azóta is folyamatosan érkeznek a szurkolók! Azonban csak a szemfülesek találnak már ülőhelyet. Hajrá magyarok!!!

Decker Attila és a fiatal Zalánki Gergő pedig csak a fővárosi gyakorláson vesz részt az amerikaiakkal szemben, utána visszatérnek klubjaikhoz. Így már előre tudható a hétvégi 17 fős keret. Számukra tehát az esti összecsapás jelenti a bizonyítási lehetőséget!

A barcelonai keretből Bátori Bence és Decker Ádám hiányzik, azonban a szövetségi kapitány elmondása szerint nem szabad ebből semmilyen következtetést levonni, mert másokat is szeretne kipróbálni és jobban megismerni.

A magyar válogatott kerete:

Decker Attila, Lévai Márton, Nagy Viktor (kapusok)

Angyal Dániel, Bedő Krisztián, Erdélyi Balázs, Gór-Nagy Miklós, Hárai Balázs, Hosnyánszky Norbert, Jansik Dávid, Kovács Gábor, Madaras Norbert, Salamon Ferenc, Szivós Márton, Tóth Márton, Varga Dániel, Varga Dénes, Vámos Márton, Zalánki Gergő (mezőnyjátékosok)

Gergely István javaslatára, a játékvezetők, az ellenőr és a hangosbemondó folyamatos rádióösszeköttetésben áll majd egymással, ami segítheti, hogy a szurkolók azonnal értesüljenek a bírói döntésekről.

Mivel magyar játékvezetők lesznek, ezért a találkozó nem számít majd bele a válogatott hivatalos éves statisztikájába, de ettől függetlenül lesz miért kilátogatni a Komjádiba, vagy éppen az onlajnok.com-ot olvasni!

Hétfőn kezdte meg kilenc napos "maratoniját" világbajnok férfi-vízilabda válogatottunk. Öt mérkőzést játszik a Benedek-legénység az elkövetkezendő bő egy hétben. Elsőként, a Pekingben éppen jelenlegi szövetségi kapitányunk ellen is olimpiai ezüstöt nyerő amerikaiakat fogadjuk. Benedek Tibor most a partról kormányozhatja legénységét, akik között a nyári barcelonai VB "aranyosai" mellett régi-új arcokat is megtalálunk majd. Bár a kedd esti csupán barátságos mérkőzés, de a kísérletezésre mindenképpen jó lehet, a hétvégi szolnoki Volvo-kupa, és a jövő heti Görögország elleni Világliga-selejtező előtt. A Komjádiban a mérkőzést díjtalanul tekinthetik meg a szurkolók! Buzdítsuk minél többen csapatunkat! Hajrá magyarok!

Üdvözöljük on-line oldalunkon. Az esemény 18:30 - kor kezdődik.