Ipress Center-Vác – Debrecen 28:28 (vége)
Ipress Center-Vác
28:28 (19:17)
DVSC - TVP AQUATICUM
kedd 04.02.2014, 18:00 • Városi Sportcsarnok, Vác • Női kézilabda NB1

Teljesen megérdemelten szerzett pontot a Debrecen együttese a mai napon. Ezen a mérkőzésen a Vác kimondottan gyengén játszott, az első félidőben a védekezés, a második félidőben pedig a támadás nem ment, a Loki pedig megérezte a lehetőséget és élt is vele. A Vác képtelen volt 1,5 percen át megőrizni két gólos előnyét a végén és hagyták lőni az addigra már 11 gólos Sopronyi Anettot, a legeredményesebb debreceni játékost.
    Végig harcosan és szívósan kézilabdázott a DVSC és az elmúlt hetek gyenge formája ma nem is látszott. Ezzel a megszerzett bravúros döntetlennel talán a Loki ismét elindul felfelé. A Vácnak viszont ideje lenne felébrednie, mert az utóbbi három mérkőzés mérlege két vereség után mindössze egy döntetlen.
    A végeredmény tehát Vác-Debrecen: 28-28.
    ---- (19:25:55)

60
    Vége a mérkőzésnek. (28:28)

60
    SOPRONYI az utolsó másodpercben kapufás átlövésgólt szerez, ezzel ikszelt a Debrecen! (28:28) (28:28)

60
    29:48-nál időt kért a DVSC, emberelőnyben támadhatnak az időkérés után. (28:27) (28:27)

60
    Virág ellépte, jöhet a Loki, 12 másodperc. (28:27) (28:27)

60
    Szondi kettő perces kiállítást kapott. 27 másodperc és emberhátrányban a Vác. Még nem dőlt el. (28:27) (28:27)

60
    SLAKTA belőtte a jobb szélről nagyon gyorsan. (28:27) (28:27)

60
    FARKAS belőtte a hetest a bal sarokba. (28:26) (28:26)

60
    Kamper tört be ügyesen és hetest harcolt ki. Ez a meccslabda lehet. (27:26) (27:26)

60
    Utolsó perc, támad a Vác. (27:26) (27:26)

59
    Triffa nagyon fontos védése, Barna átlövését követően. (27:26) (27:26)

59
    1,5 perc hátra, nagy izgalmak. (27:26) (27:26)

59
    Farkas lő fölé. (27:26) (27:26)

58
    Rossz bejátszás középre, lerohan a Debrecen. KARALYOS pedig bevágja középről. Újra csak egy. (27:26) (27:26)

58
    Sopronyi most a jobb szélről próbálkozott, de éles szögből mellé dobta. 3 perc hátra. (27:25) (27:25)

57
    Lépéshiba a Vácnál. (27:25) (27:25)

57
    Triffa most kirúgja Sopronyi büntetőjét, Virág pedig megszerzi. (27:25) (27:25)

56
    Triffa védi beállóból Bohus-Karnik lövését, de ismét hetes. (27:25) (27:25)

56
    Nikcevic biceg le a pályáról, megsérült védekezésnél. (27:25) (27:25)

56
    NIKCEVIC szerez szép átlövésgólt balról. (27:25) (27:25)

56
    SOPRONYI tizedik góljával egyre zárkóznak a vendégek. (26:25) (26:25)

55
    Bohus-Karnik lőtt kapufát de hetes. (26:24) (26:24)

55
    Sandra NIKCEVIC lövőcsel után betört és bepattintotta a gólt. A földet éréskor kicsit megsérült, most ápolják Nikcevicet. (26:24) (26:24)

55
    Kudor dobja ki oldalt. (25:24) (25:24)

54
    Lajtos rúgja ki Nikcevic átlövését. (25:24) (25:24)

54
    Konkoly Csaba váci időkérése 53:15-nél. Már passzívon a bírók keze. Ez a meccs szempontjából rendkívül fontos néhány támadás lehet. (25:24) (25:24)

53
    Blokkolták Drávai lövését, marad a Vácnál. (25:24) (25:24)

53
    Triffa védi bravúrral Valovics lendületből leadott átlövését középről. (25:24) (25:24)

52
    Drávai lőtt pár centivel a léc fölé. (25:24) (25:24)

51
    Barna lőtt kapufát szinte a bal szélről. (25:24) (25:24)

51
    50:34-nél kért időt a Debrecen csapata. A mérkőzés az utolsó 10 percbe lépve is teljesen nyílt. Az előző félidővel ellentétben ebben a játékrészben rettentően kevés gól született. (25:24) (25:24)

51
    Karalyos adja el, de fault miatt visszafújták az akciót. (25:24) (25:24)

51
    Kamper hiába lövi be bal kettőből, előtte ellépte. (25:24) (25:24)

51
    Karalyos ment bele a bal oldalon. (25:24) (25:24)

50
    FARKAS Veronika középről szerzi az ötödik gólját. Újra hazai előny. (25:24) (25:24)

50
    BOHUS-KARNIK középen harcolt ki lövőhelyzetet és szép bejátszás után egalizált! (24:24) (24:24)

49
    Dakos is Lajtosba lövi. Csodás napot fogott ki a Loki kapusa ma. (24:23) (24:23)

48
    Triffa védte Szilágyi lövését a bal szélről gyors indítás után, kissé faultgyanús volt Niksictől. (24:23) (24:23)

48
    Szondi szerez labdát a szélen. Nikcevic viszont belement. (24:23) (24:23)

47
    Sopronyi lövését blokkolják passzívnál, majd váci labdaeladás. (24:23) (24:23)

47
    Drávai lő jobbról nagyon fölé. (24:23) (24:23)

46
    SOPRONYI bal kezes átlövése átcsorog a gólvonalon a jobb oldalon. (24:23) (24:23)

46
    Barna pattint mellé, de ismét szabaddobás. (24:22) (24:22)

45
    Triffa véd, de a kipattanót a DVSC szerzi meg. (24:22) (24:22)

45
    DRÁVAI talpról jobb kettőből talál be. (24:22) (24:22)

44
    BARNA Éva hatodik góljával egyre zárkózik a Debrecen. (23:22) (23:22)

44
    Továbbra is teljesen nyílt a találkozó. (23:21) (23:21)

44
    Drávai passzívnál volt kénytelen lőni jobbról, Lajtos ezt is fogta. (23:21) (23:21)

43
    Ezúttal a váci támadás is hosszú lefolyású. (23:21) (23:21)

43
    SOPRONYI Anettot semmi sem zökkenti ki, ezt a hetest is bevágja. (23:21) (23:21)

42
    Ismét sikerült szépen helyzetbe kerülniük passzívnál a debrecenieknek, hetes. (23:20) (23:20)

41
    KAMPER első szándékból vágja be a hetest. (23:20) (23:20)

41
    Fülöp harcolt ki büntetőt beállóban. (22:20) (22:20)

40
    Hosszú passzív után SOPRONYI talpról lövi ki a bal alsót. (22:20) (22:20)

40
    Nikcevic lőtt a bal kapufa mellé egy centivel. (22:19) (22:19)

40
    Fülöp szerzett középen labdát, támad a hazai csapat. (22:19) (22:19)

39
    Valovics két kezes lökésért két percre kiáll. (22:19) (22:19)

39
    HÁMORI középen tör be és kilövi az alsó sarkot. (22:19) (22:19)

38
    Nikcevic középen egy ordító 100%-os helyzetet hagyott ki, Lajtos lábbal hárította. (21:19) (21:19)

38
    Barna Éva lőtt fölé balról. (21:19) (21:19)

38
    Bohust blokkolták, majd leindítás, NIKSIC középről talál be. (21:19) (21:19)

37
    Hámori Lajtosba lőtte a ziccert a jobb oldalról. (20:19) (20:19)

36
    Hámori tör be a bal oldalon de a kapufát bombázta telibe, majd vonalra lépett egy debreceni. (20:19) (20:19)

36
    SOPRONYI magabiztos a büntetőknél, most is betalált. (20:19) (20:19)

35
    Kudor harcolt ki hétméterest, Farkas maradt egy ideig a földön, de szerencsére tudja folytatni. (20:18) (20:18)

35
    SZÁDVÁRI szerez a bal szélről úgyszintén szép találatot. (20:18) (20:18)

34
    Triffa kifutott, kiütötte a labdát, de SZILÁGYI az üresen maradt kapuba ívelte félpályáról. Szépségdíjas találat. (19:18) (19:18)

34
    Újabb kapusbravúr, ezúttal Triffa védte ki lábbal Szilágyi lövését. (19:17) (19:17)

33
    Farkas büntetőjét is kifogta Lajtos lábbal. (19:17) (19:17)

33
    Hámori tört be jobb kettőben és büntetőt harcolt ki. (19:17) (19:17)

33
    Triffa kapja le Karnik átlövési kísérletét. (19:17) (19:17)

32
    Passzív van már egy ideje a Lokinál. (19:17) (19:17)

31
    Vörös átlövését blokkolják, majd Ertl lő gólt a jobb szélről, ám előtte vonalra lépett. (19:17) (19:17)

31
    Szádvári a bal szélen került helyzetbe, Lajtos bravúrral hárít lábbal. (19:17) (19:17)

31
    Elkezdődött a második félidő. (19:17)

Hamarosan kezdődik a második félidő, amit a Vác együttese kezd kettős emberelőnyben. Még 51 mp-ig tart a kettős, 1:47-ig a szimpla emberelőny.

Remek iramú mérkőzést láthatunk, ahol a védekezés finoman szólva sem dominál. Az első félidőben összesen 36 gólt számlálhattunk, néha gyengébb góltermésű találkozókon végeredményhez közeli eredmény ez 30 perc után.
    A Vác kétgólos előnnyel mehetett a szünetre, de egyelőre szívósan tartja magát a Debrecen gárdája is. Még semmi sem dőlt el a találkozón, tartsanak velünk a szünet után is!
    ----

30
    Befejeződött az 1. félidő. (19:17)

30
    FARKAS lövi a büntetőt a jobb felsőbe. (19:17) (19:17)

30
    Barna Éva rántotta le Hámorit nyaknál fogva, újabb két perc. (18:17) (18:17)

30
    BARNA a bal szélen üresen maradt emberhátrányban is és a rövidbe lőtte. (18:17) (18:17)

30
    HÁMORI betöréses gólja után mozdul el végre a hazai csapat a 17-ről. Jobb kettőből eredményes. (18:16) (18:16)

29
    Karnik Szabina kapott két perces kiállítást. (17:16) (17:16)

29
    SOPRONYI magabiztosan a bal oldalra bombázza ezt a hetest is. (17:16) (17:16)

29
    Hetest harcol ki Kudor középen. (17:15) (17:15)

28
    Nem ez Niksic meccse, újra a jobb szél és most fölé durrantott. (17:15) (17:15)

28
    BARNA átlövésgólja középről a fal fölött. (17:15) (17:15)

28
    Niksic ismét elpuskázza a jobb szélről, most Lajtos lábbal hárított bravúrral. (17:14) (17:14)

27
    Középen veszít labdát a Debrecen, vélhetően lépéshiba miatt. (17:14) (17:14)

27
    Niksic találta telibe Lajtost a jobb szélről, így emberhátrányban támadhat a DVSC. (17:14) (17:14)

26
    Karalyos áll ki ezúttal két percre nyaknál való lerántásért. (17:14) (17:14)

26
    SZILÁGYI szerzett okosan labdát, majd végig is vitte a lerohanást középen. (17:14) (17:14)

26
    Varsányi lőtt kapufát éles szögből a jobb oldalról. (17:13) (17:13)

25
    Farkas lő zúgó kapufát középről. (17:13) (17:13)

25
    A Vác eddigi legnagyobb gondja, hogy igen sokat kénytelen emberhátrányban játszani, most is még 42 másodpercig nélkülözni kényszerülnek Hámorit. (17:13) (17:13)

25
    Időt kért Konkoly Csaba a Vác részéről. (17:13) (17:13)

24
    Lajtos hárítja Kamper lövését, de Farkas megszerzi a kipattanót. (17:13) (17:13)

24
    Farkas szerez vetődve labdát középen. (17:13) (17:13)

24
    Hámori két percre kiáll a Vácból. (17:13) (17:13)

23
    KAMPER besétált a védelmen középen és kilőtte a hosszút. (17:13) (17:13)

23
    SOPRONYI merészen, de sikerrel emelte át Triffát büntetőből. (16:13) (16:13)

23
    VIRÁG áthámozta magát a védelmen és jobb kettőből szerez betöréses gólt. (16:12) (16:12)

22
    Lajtos véd bravúrral egy átlövést Kampertől, de marad a hazaiaknál. (15:12) (15:12)

22
    Blokkolt a váci védelem és megszerezte a labdát Szádvári végül. (15:12) (15:12)

21
    FARKAS talpról bal kettőből szép átlövésgólt szerez. (15:12) (15:12)

21
    Barna középről akarta megjátszani a jobb szélt, ám túl magas volt és kidobta a vonalon túlra. (14:12) (14:12)

20
    Szádvári éles szögből a bal szélről mellé lőtt. (14:12) (14:12)

20
    Szépen játszották meg Kudort középen, ám Triffa lábbal bravúrral kirúgta. Jön a Vác. (14:12) (14:12)

20
    Szép kombináció után FÜLÖP beállóból szerzi meg a 14. váci gólt. (14:12) (14:12)

19
    SOPRONYI középen talált üres folyosót és bal kézzel kilőtte a bal felső sarkot. (13:12) (13:12)

19
    Virág Noémi lerántásért kettő perces büntetést kap. Ez már neki a második. (13:11) (13:11)

19
    Sandra NIKCEVIC eredményes középről betörésből. (13:11) (13:11)

18
    BOHUS-KARNIK gyors indítás után középről ismét szépít. (12:11) (12:11)

18
    Niksic nagyon éles szögből a jobb szélről mellé lőtt. (12:10) (12:10)

18
    Kudor lövését hárította Triffa Ágnes. (12:10) (12:10)

17
    NIKCEVIC szerez újabb átlövésgólt bal kettőből. Kiegészült közben a hazai együttes. (12:10) (12:10)

16
    Lassú lefolyású váci támadás. (11:10) (11:10)

16
    Niksic szerez labdát a bal szélen. (11:10) (11:10)

16
    FARKAS bal kettőből betörésből újra vezetést szerez a Vácnak. (11:10) (11:10)

15
    SOPRONYI Anettra jött ki a figura a jobb szélre és szépen ki is lőtte a hosszút. (10:10) (10:10)

15
    Virág Noémi két perces büntetést kap rossz csere miatt. (10:9) (10:9)

15
    FARKAS két lövőcsel után sikeresen belövi a hetest. (10:9) (10:9)

14
    Hámori harcolt ki egy büntetőt jobb kettőben betörésből. (9:9) (9:9)

14
    Valovics Nóra lerántotta Hámorit, két perc a jutalma. (9:9) (9:9)

14
    SOPRONYI lőtte be a büntetőt balra. (9:9) (9:9)

14
    Virág kapott sárgát. (9:8) (9:8)

14
    FÜLÖP egy lecsorgó labdát szerez meg és beállóból bebombázza. (9:8) (9:8)

13
    Kaotikus jelenetek után (lépéshibának tűnt előtte az akcióban) KUDOR középről az üres kapuba lő. (8:8) (8:8)

12
    Kamper középről leadott lövését védte Lajtos, majd Drávai lövését is bravúrral védi Lajtos. (8:7) (8:7)

12
    KUDOR Kitti gyors indítás után középről eredményes. (8:7) (8:7)

12
    Kudor Kitti belemenése, majd váci labdavesztés. (8:6) (8:6)

11
    Nikcevic lépi el. (8:6) (8:6)

11
    Slakta Petra is sárgát kapott az előző akciónál. (8:6) (8:6)

11
    Valovics és Slakta mindketten sárga lapot kapnak két kezes lökésért. (8:6) (8:6)

10
    Váci labdavesztés után támad a Loki. Ám belemenés itt is. (8:6) (8:6)

10
    BARNA Éva egy lövőcsel után szép átlövésgólt szerez középről. (8:6) (8:6)

9
    8:54-nél időt kért a debreceni csapat. (8:5) (8:5)

9
    NIKCEVIC kipókhálózta átlövésből a jobb felső sarkot. (8:5) (8:5)

9
    Sopronyi átlövését lábbal védi Triffa. (7:5) (7:5)

8
    Labdaszerzés után gyors akció, de Szondi a bal szélről mellé lő. (7:5) (7:5)

8
    SZONDI nehéz szögből a bal szélről bepattintotta. (7:5) (7:5)

7
    SZILÁGYI Ágnes a balszélről kilövi a hosszú felsőt. (6:5) (6:5)

7
    Fülöp Andrea lökésért sárga lapot kapott. (6:4) (6:4)

6
    KAMPER ismét átlövésből talál be. (6:4) (6:4)

6
    Sopronyi Anett kapott sárga lapot. (5:4) (5:4)

6
    KUDOR Kitti betörésből szerez szép találatot. (5:4) (5:4)

5
    DRÁVAI középről klasszikus átlövésgólt szerez. (5:3) (5:3)

5
    Váci labdaeladás után Nikcevic azonnal vissza is szerzi a középkörben lehalászva a gyors indítást. (4:3) (4:3)

5
    Blokkolták Barna átlövését, jöhet a Vác. (4:3) (4:3)

4
    NIKCEVIC folytatja balátlövőből a gólszüretet. (4:3) (4:3)

4
    BARNA újabb átlövésgóljával ismét döntetlen. (3:3) (3:3)

4
    Ertl szerez labdát bravúrral, de egy centivel kicsúszik a vonalon. (3:2) (3:2)

4
    Drávai kapott sárga kártyát. (3:2) (3:2)

3
    KAMPER Olívia átlövésből balról szerez újra vezetést a Vácnak. (3:2) (3:2)

3
    BARNA Éva betörésből egyenlít. (2:2) (2:2)

3
    DRÁVAI betörésből szerzi meg első gólját jobb kettőből. (2:1) (2:1)

2
    Triffa védi bravúrral Szilágyi lövését a bal szélről. (1:1) (1:1)

2
    NIKCEVIC átlövésből egalizál balról. (1:1) (1:1)

1
    SOPRONYI Anett szerezte az első gólt a jobb oldalról. (0:1) (0:1)

1
    A kék mezes Loki kezdte az első félidőt. (0:0) (0:0)

1

Egy perces gyászszünet Karl Erik Böhn emlékére.

Váci NKSE: Bíró, Triffa – Niksic, Hámori, Farkas, Szondi, Ivanics, Kamper, Szádvári, Fülöp, Nikcevic, Dakos, Németh L., Virág, Drávai, Ertl

DVSC – TVP: Lajtos, Varga – Bohus-Karnik, Szilágyi, Varsányi, Vörös, Karalyos, Simsikova, Sopronyi, Slakta, Barna, Bardi, Som, Karnik Sz., Valovics, Kudor

Játékvezetők: Baranyi Antal, Szloska Krisztián.

A csapatok bemutatása zajlik éppen. Ez lesz Drávai Gyöngyi bemutatkozása hazai környezetben, mert eddig csak két idegenbeli találkozón lépett pályára az IPC-Vác színeiben.

Mindkét csapat már javában melegít az összecsapásra, ami 18 órakor kezdődik. A juniorok mérkőzésén 33-22-es váci győzelem született.
    Annyi kellemetlenség történt, hogy a DVSC ifik busza lerobbant útközben és információim szerint a találkozót 14 óra helyett 20 órai kezdettel fogják megrendezni a mai napon, a felnőtt mérkőzést követően.
    ----

A Váci NKSE csapata fontos és nehéz sorozat közepén jár. Szombaton három gólos vereséget szenvedtek a Fehérvár otthonában az EHF-kupa nyolcaddöntőjének első találkozóján, ami ugyan még behozható, de hosszú idő után maradtak ismét 20 lőtt gól alatt.
    Előtte a Siófok vendégeként is egy góllal alulmaradtak, így a váciak most hullámvölgyben érezhetik magukat, ahonnan minél előbb ki kéne mászni, hogy az alapszakaszbeli 5. hely és az EHF továbbjutás ne ússzon el.
    Ezúttal a szintén rossz szériában levő DVSC együttesét fogadja a váci hölgykoszorú, akiknek szintén égetően fontos lenne a két pont, ugyanis a javuló formát mutató Békéscsaba akár ki is ütheti őket a legjobb 8-ból is.
    Kedden tehát a Debrecen, majd szombaton az EHF kupa visszavágó következik Vácon, tehát most két hazai találkozóval hozhatják vissza önbizalmukat.
    Az összecsapás kedden 18 órától kezdődik, tartsanak velünk!
    ----

Üdvözöljük on-line oldalunkon. A mérkőzés 18:00 - kor kezdődik.

Ipress Center-Vác: Bíró, Triffa – Niksic, Hámori, Farkas, Szondi, Ivanics, Kamper, Szádvári, Fülöp, Nikcevic, Dakos, Németh L., Virág, Drávai, Ertl
    DVSC - TVP AQUATICUM: Lajtos, Varga – Bohus-Karnik, Szilágyi, Varsányi, Vörös, Karalyos, Simsikova, Sopronyi, Slakta, Barna, Bardi, Som, Karnik Sz., Valovics, Kudor

Játékvezetők: Baranyi Antal, Szloska Krisztián