Magyarország – Fehéroroszország 1:2 (vége)
Magyarország
1:2 (0:0, 0:0, 1:2)
Fehéroroszország
csütörtök 06.02.2014, 16:30 • Olivia Arena, Gdansk • Euro Ice Hockey Challenge Torna

Az utolsó harmad három gólt is hozott és nagy küzdelmet, az első két játékrész langyosabb játékát követően. A fehéroroszok két gólos előnyéből végül egy megmaradt.
    Nem mondhatjuk, hogy érdemtelenül nyerték meg a találkozót, mivel végig többet támadtak és többet is birtokolták a korongot, néhány rövid időszakot leszámítva uralták az összecsapást.
    Legalább a góllövés sikerült Szirányi révén a magyaroknak, ez némi gyógyírt jelenthet.
    A közvetítésben történt pontatlanságokért utólag is elnézésüket kérem, de a bejövő képi és hanganyag, és a nagyon hiányos információadás a helyszínről ennyit tett most lehetővé.
    Remélhetőleg a holnapi találkozóig javulni fog a helyzet és a magyarok eredményessége is.
    ---- (18:29:40)

60:00

59:50
    Az előbb gólt szerző Szirányi hatalmasat mentett, az üres kapunk felé csúszott a korong, éppen bement volna, ám Szirányi bevetődve kiütötte a botjával a pakkot, majd belecsúszott a kapuba játékosunk.

59:40
    Továbbra is kapus nélkül.

59:23
    Most a beloruszok kértek időt. Vajon sikerül-e a magyaroknak egy újabb gólt szerezni és döntetlenre menteni a találkozót?

59:23
    Magyarország gólt szerzett!!
    Sikerült a szépítés, középen lopta a távolságot SZIRÁNYI BENCE, majd rásuhintotta a harmad közepe tájáról és a korong védhetetlenül került a fehérorosz kapuba. 1-2! 37 másodperc hátra a meccsből. Gólpassz: Kovács Csaba és Nikandrosz Galanisz.

59:10
    Utolsó perc, továbbra is 6 az 5 ellen támadunk.

58:45
    Távolról próbált az üres kapuba lőni a belorusz csapat, de a próbálkozás mellé ment.

58:30
    Így van, hat mezőnyjátékosunk a pályán.

58:14
    Magyar időkérés, úgy tűnik, a kapus lehozatalával próbálkozik csapatunk.

58:14
    Kis híján szépítettek a magyarok, középen egy lövés szinte már úgy tűnt, hogy a kapun belülről pattant vissza, de a jelek szerint Koval védett órási bravúrral hátranyúlva.

57:48
    A jégen maradt egy összecsapást követően a 75-ös számú belorusz, a pontos okát nem láttuk, mert a kamera a középpályát mutatta éppen, az eset pedig a belorusz kapu közelében történt.

57:25
    Ladányi veszélyeztetett a bal oldalon, de nem tudott végül kapura fordulni, mert egy védő megakadályozta ebben.

56:55
    Többször is harcosan próbált korongot szerezni Galanisz Nikandrosz, de gyorsasága ellenére nem jutott lövőhelyzetbe, pedig a második kontra veszélyesnek tűnt a bal oldalon.

55:00
    Ugyan nem mutatták, de éppen lejárt egy kiállításunk, előtte teljesen a kapunkhoz szögeztek a fehéroroszok. A közvetítés annyiban változott, hogy most már hang sincs, tehát a hangosbemondóra sem hagyatkozhatunk.

53:24
    A 9-es számú fehérorosz hokis lesre csúszott néhány centivel, így a buli most a harmadunkon kívül történik.

53:10
    A jelenet tökéletesen megismétlődött újra, a 85ös piros mezes lő balról, egy védő botján megpattan a pakk, de most oldalirányban tért ki a lövés.

52:36
    Lövésre szánta el magát balról a 85-ös számú belorusz játékos, ám egy blokkoló védő botján megpattant a korong és így messze elkerülte a kapunkat.

52:15
    Remek, gyorsan pattogós az ellenfél védekezése, alig-alig jutottunk a mérkőzés során lövőhelyzetbe, még emberelőnyben is általában jól blokkolnak, sőt általában meg is előzik, hogy lőni tudjunk.

50:40
    Fehéroroszország gólt szerzett!
    Növelték előnyüket a beloruszok, most jobbról eresztett meg egy piros mezes egy életerős lövést, ami végül Hetényi kapujába került. Két gól a fehérorosz előny, elúszni látszik a hajó.
    Uszenko volt eredményes. Assziszt: Antonov és Platt.

50:30
    Hüffner akadályozott meg egy lövést, ám kiütni nem tudta a harmadunkból, ismét a piros mezesek támadnak.

49:21
    Hetényi védett egy lövést középről. Komarov lehetett, aki a lövést megeresztette, ugyanis a KHL-ben ez a mezszáma és testalkatra is nagyjából egyezőnek tűnik.

49:02
    Teljes sorcsere mindkét oldalon.

48:50
    Tokaji várta középen üresen a korongot, de mindkét neki szánt passzba belepiszkáltak a fehéroroszok, végül felszabadult a harmaduk.

47:58
    Közben kiegészültek a beloruszok, megúszták ezt az emberhátrányt is.

47:50
    Szép támadás végén Mihály Árpád került lövőhelyzetbe, rá is puffantotta jobbról a kék vonal közeléből, ám Koval testtel hárított.

46:25
    Hátrányuk ellenére a vendégek jutottak lehetőséghez, jobbról a körből tüzelt egy piros mezes, Hetényi a botjával hárította az erős lövést.

45:28
    Fehérorosz kiállítás, a tizenhetes számú játékos 2 percre a büntetőpadra küldve.

44:58
    Hetényi védett jobbról egy erős lövést. Buli a harmadunkban.

43:25
    Aktívabbak lettek a magyarok a gólt követően, de ebből a két támadásból sem volt igazi lövőhelyzet.

42:02
    Középre bepasszt követően Fehéroroszország megszerezte a vezetést. Szolomonov talált be.

40:01

Erősen érezhető a találkozón, hogy felkészülési torna egy nagyobb nemzetközi esemény előtt, mivel a csapatok nem törik össze magukat a gólszerzésért. Valamivel aktívabbak lettek az első harmadhoz képest, de még mindig nagyon távol vannak a "mindent beleadunk" állapottól.
    Fehéroroszország uralta a harmad első felét és az utolsó 2-3 percet, közben azonban nekünk is akadtak villanásaink, veszélyes lövéseink is.
    Reméljük sikerül végül nekünk betalálnunk és megnyernünk az összecsapást. Tartsanak velünk a harmadik harmadra is!
    ----

40:00

39:15
    Az utolsó perc a második harmadban. Továbbra sincs találat.

38:30
    Veszélyesen közel volt a korong a kapunkhoz, de ellenfelünk nem tudta megkerülni a kaput többek között Rajna jó védekezése miatt.

37:40
    Hetényi munkában. középről tüzelt a 91-es számú ellenfél, kapusunk a kesztyűjével hárított.

37:10
    Közben lejárt egy fehérorosz kiállítás, amiről lemaradtunk korábban.

36:38
    Lesre csúsztunk a jobb oldalon. Az utóbbi percekben megváltozott a játék képe, teljes létszámban is többször vagyunk a fehérorosz harmadban, mint ők a miénkben.

35:20
    Veszélyeztettünk középről, ám a kép ugrása miatt a pontos helyzet nem látszott, de gól nem született. Most Vas János küzd a korongért a jobb oldalon.

34:45
    Az eddigi legnagyobb helyzetünk, hosszú passzt kapott huszonnégyesünk, balról, kissé éles szögből tüzelt, Koval pedig hárította a közeli lövést.

33:32
    Tilos felszabadítás Magyarország részéről, a buli ismét a mi kapunk előtt.

32:30
    Hetényitől lopott korongot a 77-es számú belorusz, de szerencsére nem tudta megkerülni a kaput hátulról, odaért Galanisz.

32:05
    Már jócskán eltelt a mérkőzés fele, gólt eddig nem láthattunk.

31:15
    Lesre csúsztak a magyarok, a buli a harmadon kívül. Megszerezték a pirosak, de nem tudták most megtartani.

30:50
    Időközben a magyarok is teljes létszámban.

30:15
    Óriási lövés jobbról az 57-es számú belorusz játékostól, ám szerencsére kissé elmérte, mellé szállt.

29:40
    A fehéroroszok teljes létszámban a jégen.

29:25
    Beszorítanak a fehéroroszok a kapunk elé, a balról érkező lövést azonban Hetényi nagyszerűen hárította a lepkés kesztyűvel.

28:21
    Átkerül a korong a mi harmadunkba, most tőlünk a kiállítás, a 18-as számú magyar kénytelen 2 percig a büntetőpadra ülni.

28:15
    Hegyi durrantotta rá balról, de lövése kissé mellé szállt.

27:33
    Ismét belorusz kiállítás, a 15-ös számú játékos kapott kettő percet.

27:29
    A második sorunk a jégen.

27:15
    Megint egy erőteljes suhintás akadályozza meg, hogy helyzetbe kerüljünk, ilyenkor ugye nincs tilos.

26:30
    Ladányi gyűjti be a korongot a kapunk mögött, de egyelőre az előnyünk ellenére nem tudunk veszélyeztetni.

25:30
    Koval védte Varga próbálkozását. Közben kiállítás, az ötös számú fehérorosz játékos hagyja el a pályát 2 percig.

24:55
    Sikerült előremerészkednünk, Kovács Csaba harcolt a pakkért, egy belorusz kiütötte, de tilos felszabadítás.

24:10
    Az 57-es számú piros mezes próbálkozott jobbról, Hetényi megőrizte a hálóját egy szép védéssel, nem szabadul fel azonban a harmadunk.

22:40
    Gőz remekül védekezett, de megint nem került ki a harmadunkból a pakk. Most nyomást helyeznek ránk a beloruszok.

22:01
    Lest követően buli.

21:00
    Ismét a mi kapunknál folyik a játék, Orbán szerezte meg a korongot, de a pirosak ismét visszaszerzik.

20:01

Kevesebb, mint 1 perc múlva indul a 2. játékrész.

Eddig úgy tűnik, inkább érvényesül Fehéroroszország akarata ezen az összecsapáson, bár nekünk is voltak kontráink, emberelőnyből veszélyeztettünk is, igaz a nagy lövések elmaradtak.
    A beloruszok sem törték nagyon össze magukat, de néhány veszélyes helyzetük nekik azért akadt.
    Sajnos a bejövő kép gyengesége és megbízhatatlansága nem tesz egyelőre lehetővé mélyebb elemzést, reméljük jelentősen javítanak rajta a lengyel kollégák.
    Az állás egyelőre 0-0, maradjanak velünk a mérkőzés további részére is!
    ----

20:00

19:14
    Les, legalább kikerült a zónánkból a korong.

19:05
    Az első játékrész utolsó percébe érkeztünk, a buli a mi harmadunkban egy tilos felszabadítás után.

18:09
    Hetényi messze kirepült a kapujából egy korongért, meg is szerezte a tőle balra levő kezdőkör közepéig csúszott, hogy megkaparintsa.

17:30
    Huszonkettesünknek sikerült felszabadítani. Sikerült bevinnünk a korongot a fehérorosz zónába, egyelőre ott tartjuk, de lövéshez nem jutottunk még.

17:00
    Úgy tűnik, az ellenfélé a harmad vége egyelőre. Hetényi spárgázva véd egy lövést balról.

16:27
    A középvonalnál megszereztük, ám Vas Jánosnak túl hosszú lett az átadás, ismét jönnek a fehéroroszok.

15:32
    Bent tartották a harmadunkban a pakkot a pirosak, miután sikerrel megszerezték a bulit a saját zónájukban. Most nálunk a buli.

15:08
    Tilos felszabadítás a pirosaktól, így most a belorusz kapu előtt a buli.

14:29
    Nyolcasunk került helyzetbe a bal oldalon, ám mielőtt eljutott volna hozzá a korong, Koval kitenyerelt a kapuból és megszerezte. Buli következik.

14:09
    Kapusunk most a bal oldalról hárít egy lövést, az ötös számú belorusz próbálkozott.

14:00
    Teljes létszámban a magyar csapat újra.

12:40
    Hetényi védte biztonságilag a kapu mögötti játékostól érkező hátrapasszt.

11:50
    Most a magyaroktól lett kiállítva a hetes számú játékos két percre gáncsolás miatt.

11:28
    Ezúttal Hetényinek akadt dolga egy bal oldali próbálkozást követően. A bulit elhozzák a beloruszok.

11:10
    Távoli próbálkozás tőlünk, a kék vonalon túlról tüzeltünk, Koval a botjával hárította a lapos lövést.

10:15
    Remekül kivédekezték a fehéroroszok ezt az emberhátrányt, ismét teljes létszámban a jégen.

08:50
    Felálltunk emberelőnyös helyzetben, de végül egy fehérorosz játékos botjáról kikerült a harmadból a pakk.

08:30
    Öt a négy ellen támadnak a magyarok.

07:05
    Többnyire a fehérorosz kapu előtt zajlanak az események ezekben a percekben. Egy hosszabb leállás után vagyunk, úgy tűnik kiállítás történt, a 27-es számú belorusz játékos ül le két percre a büntetőpadra.

05:49
    Továbbra is gól nélküli döntetlenre állnak a csapatok, most a maagyarok támadnak, egy magyar játékosnak akadt helyzete a jobb szélről, ám Koval sikerrel védett.

03:29
    Sorcsere a magyaroknál, buli pedig a lengyel kapu előtt ezúttal.

02:45
    Tilos felszabadítás a fehér mezes magyar csapattól. Buli ismét a mi kapunk előtt.

02:22
    Ezidáig többet birtokolja a korongot a fehérorosz együttes, de igazi nagy gólhelyzet még nem alakult ki a magyar kapu előtt. Sok a játékmegszakítás lesek és védések miatt.

01:30
    Hetényi védett egy belorusz próbálkozást középről.

00:35
    A mérkőzés egy lengyel weboldal streamje alapján kerül közvetítésre, sajnos a minőség erős kívánnivalót hagy maga mögött, de megpróbálunk pontos felállás hiányában az akadozó kép ellenére is minőségi közvetítést nyújtani.

00:01

Fehéroroszország: Koval (Milcsakov) – Antonov, Filicskin, Gorosko, Karev, Kaznadej, Sztaszenko, Uszenko, Drozd, Gavrus, Jefimenko, Jeliszejenko, Kiszlij, Kitarov, Komarov, Lopacsuk, Oszipov, Pavlovics, Platt, Szolomonov, Volkov.

Tisztelt hokibarátok!

Csütörtöktől kezdetét veszi Gdanskban egy négy csapatos felkészülési jégkorongtorna, köztük a magyar válogatottal. Az EIHC (Euro Ice Hockey Challenge) megmérettetésére Rick Chernomaz már ki is hirdette az utazókat kedden.

Kapusok: HETÉNYI Zoltán (SAPA Fehérvár AV19), RAJNA Miklós (SAPA Fehérvár AV19), SEVELA Peter (Dab.Docler)

Hátvédek: DÓSA Krisztián (MAC Budapest), GŐZ Balázs (Morzine-Avoriaz), HEGYI Ádám (MISKOLCI JJSE), GRÖSCHL Tamás (Dab.Docler), HÜFFNER Adrián (Dab.Docler), ORBÁN Attila (SAPA Fehérvár AV19), REITER Attila (SAPA Fehérvár AV19), SZIRÁNYI Bence (SAPA Fehérvár AV19), TOKAJI Viktor (SAPA Fehérvár AV19), VARGA Arnold (SAPA Fehérvár AV19)

Csatárok: AZARI Zsolt (Dab.Docler), BENK András (SAPA Fehérvár AV19), GALANISZ Nikandrosz (Dab.Docler), KOCSIS Ferenc (SAPA Fehérvár AV19), KOVÁCS Csaba (SAPA Fehérvár AV19), LADÁNYI Balázs (Dab.Docler), MAGOSI Bálint (SAPA Fehérvár AV19), MIHÁLY Árpád (SAPA Fehérvár AV19), NEMES Benjamin (SAPA Fehérvár AV19), NÉMETH Attila (SAPA Fehérvár AV19), SÁRPÁTKI Tamás (SAPA Fehérvár AV19), SEBŐK Balázs (Karpat Oulu), VAS János (Rouen HC) (forrás: Icehockey .hu)

A belorusz válogatott a következő játékosokkal játszik ellenünk:

Kapusok: Andrei Mezin (Avangard, KHL), Vitaly Belinsky (Junost-Minsk);

Hátvédek: Andrei Antonov (Avtomobilist, KHL), Oleg Goroshko, Ilya Kaznadei, Evgeni Nogachev, Ivan Usenko, Andrei Filichkin (mind- Dinamo Minsk, KHL), Andrei Karev (Junost-Minsk), Nikolai Stasenko (Severstal, KHL);

Csatárok: Alexei Volkov (Junost-Minsk), Artur Gavrus, Sergei Drozd, Alexei Efimenko, Alexander Kitarov, Nikita Osipov, Andrey Stas (mind- Dinamo Minsk, KHL), Stanislav Lopachuk (Neman Grodno), Anton Eliseenko (Metallurg), Artem Kisly (Toros, VHL), Alexander Pavlovich (Dinamo Minsk, KHL) , Nikita Komarov (Titan, VHL), Geoff Platt (Lokomotiv , KHL), Evgeni Solomonov (Gomel).

Az összecsapás csütörtökön 16:30-kor kezdődik, tartsanak velünk!
    ----

Üdvözöljük on-line oldalunkon. A mérkőzés 16:30 - kor kezdődik.

Gólok és gólpasszok: 60. Szirányi (Kovács, Nikandrosz) – 43. Szolomonov, 51. Uszenko (Antonov, Platt)

Magyarország: Hetényi (Sevela) – Hüffner, Tokaji, Ladányi, Vas J., Mihály – Orbán, Varga, Kovács Cs., Galanisz, Magosi – Hegyi, Gőz, Németh, Nemes, Sárpátki – Szirányi, Gröschl, Azari, Sebők, Benk Szövetségi kapitány: Rich Chernomaz
    Fehéroroszország: Koval (Milcsakov) – Antonov, Filicskin, Gorosko, Karev, Kaznadej, Sztaszenko, Uszenko, Drozd, Gavrus, Jefimenko, Jeliszejenko, Kiszlij, Kitarov, Komarov, Lopacsuk, Oszipov, Pavlovics, Platt, Szolomonov, Volkov Szövetségi kapitány: Glen Hanlon

Játékvezetők: Babic, Pachucki