Sílövészet - Férfi 10 km sprint, döntő Győztes: O. E. Björndalen (NOR) (vége) | Síugrás - Férfi normál sánc, selejtező 1. M. Hayboeck (AUT) (vége)
Alpesi sí - Férfi lesiklás, döntő Győztes: M. Mayer (AUT) (vége) | Sílövészet - Női 7,5 km sprint Győztes: A. Kuzmina (SVK) (vége)
Síugrás - Férfi normál sánc, döntő Győztes: K. Stoch (POL) (vége)
Sílövészet - Női 7,5 km sprint

Győztes: A. Kuzmina (SVK)

vasárnap 09.02.2014, 15:30 • Laura • XXII. téli olimpia

Kuzmina kisebb meglepetésre megnyerte az olimpia első versenyét a női biatlonban. Összetettben a 11. volt a verseny előtt, a szakágiban pedig csak 24.
    Kuzmina a kiugró futóteljesítménye mellett ráadásul hibátlanul is lőtt! Ha a lövészete megmaradt ilyen jónak, akkor képtelenség lesz megverni az üldözésesben.
    A első hatban két olasz van, ez a legnagyobb meglepetés talán a versenyen, hiszen eddig a legjobb olasz a 15-20. hely körül végzett.
    Elisa Gasparin 8. helye is nagy meglepetés, hiszen ha svájcit vártunk is az első 10-be, akkor az a nővére, Selina lett volna.
    Nowakowska 7. helye is kisebb meglepetés.
    A norvégok nagyon rosszul teljesítettek, a legjobb norvég 10., pedig 3 norvég is nyert már világkupát idén.
    Sochiban most jó lehet a hangulat, hiszen 2. helyet nem nagyon várhattak, de Olga Vilukhina futott a leggyorsabban a hibátlan lövők közül, így megszerezte az ezüst érmet. (16:49:25)

Beért mindenki, Emőke a 70. lett, sajnos.

A célban Hojnisz és Romanova.
    Az orosz 19. 47 mp-vel lemaradva, nagyon elfáradt a végén.
    A lengyel pedig 21. 48 mp-vel, ez várható volt.
    Már csak két ember van kint, Chevalier és Lebedeva.

Szőcs Emőke sajnos kikerült a 60-ból. Most 63., de még jönnek majd be elé, bár nem sokan. Nem múlott sokon, 1 büntető körön.

Mégse tévedtem, Romanova már csak a 11. 5.9 km-nél, Hojnisz a 12.

Tévedtem, még Monika Hojnisz egy jó futással bekerülhet az első 10-be, Yana Romanova úgyszintén. Az utóbbinak van nagyobb esélye rá.

Nincs már a pályán senki aki bele tudna szólni az első 10-be.

Dorothea Wierer a 6. 30 mp-s hátránnyal Bescond és Nowakowska közé ért célba.

Vita Semerenko a 3.! 21.7 másodperces hátránnyal beért a 3. heylre!

Vita Semerenko mindjárt beér, még Dorothea Wierert kell megvárni, hogy kihirdethessük az első 5-öt.

Rettentően izgalmas üldözéses versenynek nézünk majd elébe. Nagyon sűrű a mezőny Kuzmina után.

Selina Gasparin végül a 11. "csak", 40 mp-s a hátránya!

Vitkova kicsúszott a 10-ből is, de Vilukhina az oroszoknak valószínűleg hozza majd az ezüstérmet! 20 mp-s hátránnyal a 2. a célban!

Mindjárt Vilukhina és Vitkova is a célba, fontos lehet az idejük.

Vita Semerenko és 27 mp-vel van csak lemaradva Kuzmina mögött az első lövészetben, 2. helyre még beérhet!

Dorohea Wierer a 3. 24 mp-s hátránnyal a 2. lövészet után, óriási versenyük van az olaszoknak, az egész idényben 10-ben se voltak talán egyszer se.

Oberhofer a 2. a célban!!!
    Óriási meglepetés! Nem tudták az utolsó körben lefutni, így 28 mp-s hátránnyal a 2.!

Selina Gasparin egyet hibázott, nem lesz dobogós!