Alpesi sí - Női szuperkombináció (lesiklás) 1.: J. Mancuso (USA) (vége) | Rövidpályás gyorskorcsolya - Női 500 méter 1.: K. Fan (CHN) (vége)
Alpesi sí - Női szuperkombináció (műlesiklás) Győztes: M. Hoefl-Riesch (GER) (vége) | Rövidpályás gyorskorcsolya - Női 3000 méter váltó 1. Dél-Korea (vége)
Rövidpályás gyorskorcsolya - Férfi 1500 méter Győztes: C. Hamelin (CAN) (vége) | Sílövészet - Férfi 12,5 km üldözéses, döntő Győztes: M. Fourcade (FRA) (vége)
Sílövészet - Férfi 12,5 km üldözéses, döntő

Győztes: M. Fourcade (FRA)

hétfő 10.02.2014, 16:00 • Laura • XXII. téli olimpia

Vége a versenynek!

Martin Fourcade első olimpiai bajnoki címét gyűjtötte be, Moravec pedig az első olimpiáján lett a második. A dobogón két francia áll, Beatrix nagy hajrában ért oda a harmadik helyre.
    A sílövősport koronázatlan királya, Björndalen a negyedik helyével nem lett minden idők legsikeresebb téli olimpikonja, ehhez egy arany kellett volna. (16:42:04)

10. Landertinger (AUT) +48,9

Björndalen a negyedik, Ustyugov az ötödik, Schempp a hatodik, Svendsen a hetedik, Eder a nyolcadik, Rastorgujevs a kilencedik, Landertinger a tizedik.

Beatrix a harmadik, két francia a dobogón!

Moravec begyűjti az ezüstérmet!

Martin Fourcade olimpiai bajnok!

A célegyenesben Martin Fourcade, ezt már senki sem veheti el tőle!

Ustyugov is felzárkózik Björndalen mellé, együtt követik Beatrix nyomát.

Fourcade előnye 13 másdopercre olvadt, Beatrix 14 másodpercre Moravechez, Björndalen pedig 10 másodperccel követi a francia fiút! A harmadik helyért még komoly hajrá alakulhat ki.

A negyedik lövés után:

1. Fourcade (FRA) 27:37,0
    2. Moravec (CZE) +17,2
    3. Beatrix (FRA) +33,8

Fourcade hibátlant lő! Landertinger két hibánál, Björndalen egynél! Fourcade kiint a szurkolóknak, minden bizonnyal meglesz neki az olimpiai bajnoki cím! Egyedül Moravec lőtt hibátlanul a közvetlen üldözők közül, aki élete legnagyobb eredményét érheti el.

Következik az utolsó lövészet! Ha hibátlant lő Fourcade, akkor minden bizonnyal megnyeri a versenyt.

Őket követi 10 másodperccel a Shipulin, Lindstroem, Beatrix hármas.

Fourcade, Landertinger, Moravec, Eder, Schempp, Björndalen az állás. Fourcade hét másodperccel vezet, Landertinger után 8-9 másodperccel érkezik az üldözőcsoport a további négy versenyzővel.

Kérdés, milyen taktikát választ a hét másodperccel vezető Fourcade. Meghajtja magát, és magas pulzusszámmal érkezik a negyedik lövészethez, vagy visszafog a tempóból, és a lövésben bízik. Hamarosan kiderül.