Alpesi sí - Női szuperkombináció (lesiklás) 1.: J. Mancuso (USA) (vége) | Rövidpályás gyorskorcsolya - Női 500 méter 1.: K. Fan (CHN) (vége)
Alpesi sí - Női szuperkombináció (műlesiklás) Győztes: M. Hoefl-Riesch (GER) (vége) | Rövidpályás gyorskorcsolya - Női 3000 méter váltó 1. Dél-Korea (vége)
Rövidpályás gyorskorcsolya - Férfi 1500 méter Győztes: C. Hamelin (CAN) (vége) | Sílövészet - Férfi 12,5 km üldözéses, döntő Győztes: M. Fourcade (FRA) (vége)
Sílövészet - Férfi 12,5 km üldözéses, döntő

Győztes: M. Fourcade (FRA)

hétfő 10.02.2014, 16:00 • Laura • XXII. téli olimpia

Vége a versenynek!

Martin Fourcade első olimpiai bajnoki címét gyűjtötte be, Moravec pedig az első olimpiáján lett a második. A dobogón két francia áll, Beatrix nagy hajrában ért oda a harmadik helyre.
    A sílövősport koronázatlan királya, Björndalen a negyedik helyével nem lett minden idők legsikeresebb téli olimpikonja, ehhez egy arany kellett volna. (16:42:04)

10. Landertinger (AUT) +48,9

Björndalen a negyedik, Ustyugov az ötödik, Schempp a hatodik, Svendsen a hetedik, Eder a nyolcadik, Rastorgujevs a kilencedik, Landertinger a tizedik.

Beatrix a harmadik, két francia a dobogón!

Moravec begyűjti az ezüstérmet!

Martin Fourcade olimpiai bajnok!

A célegyenesben Martin Fourcade, ezt már senki sem veheti el tőle!

Ustyugov is felzárkózik Björndalen mellé, együtt követik Beatrix nyomát.

Fourcade előnye 13 másdopercre olvadt, Beatrix 14 másodpercre Moravechez, Björndalen pedig 10 másodperccel követi a francia fiút! A harmadik helyért még komoly hajrá alakulhat ki.

A negyedik lövés után:

1. Fourcade (FRA) 27:37,0
    2. Moravec (CZE) +17,2
    3. Beatrix (FRA) +33,8

Fourcade hibátlant lő! Landertinger két hibánál, Björndalen egynél! Fourcade kiint a szurkolóknak, minden bizonnyal meglesz neki az olimpiai bajnoki cím! Egyedül Moravec lőtt hibátlanul a közvetlen üldözők közül, aki élete legnagyobb eredményét érheti el.

Következik az utolsó lövészet! Ha hibátlant lő Fourcade, akkor minden bizonnyal megnyeri a versenyt.

Őket követi 10 másodperccel a Shipulin, Lindstroem, Beatrix hármas.

Fourcade, Landertinger, Moravec, Eder, Schempp, Björndalen az állás. Fourcade hét másodperccel vezet, Landertinger után 8-9 másodperccel érkezik az üldözőcsoport a további négy versenyzővel.

Kérdés, milyen taktikát választ a hét másodperccel vezető Fourcade. Meghajtja magát, és magas pulzusszámmal érkezik a negyedik lövészethez, vagy visszafog a tempóból, és a lövésben bízik. Hamarosan kiderül.

A harmadik lövés után:

1. Fourcade (FRA) 20:46.50.0

2. Landertinger (AUT) +6,6

3. Moravec (CZE) +7,6

Fourcade, Landertinger, Moravec a jelenlegi állás! Björndalen a hatodik!

Björndalen és Shipulin is ront, Moravec azonban hibátlan!

Landertinger is ront egyet!

Soukup is hibázik!

Fourcade hibázik!

Az első három Fourcade, Landertinger, Soukup. Őket kb 10-15 másodperccel követi a Shipulin, Björndalen, Moravec trió. Következik a harmadik (álló) lövészet.

Őket Shipulin, Björndalen, és Moravec követi.

Fourcade, Landertinger, Soukup 5,9 km után az állás.

le Guellec elszáll az egyik kanyarban, óriási bukás! Szerencsére folytatni tudja a versenyt a kanadai, aki összetettben a 42.

Björndalen a hatodik helyre csúszott vissza.

le Guellec, Landertinger, Soukup a második lövészet után az állás!

Björndalen és Shipulin hibázott, így ők mehetnek büntetőkörre!

Soukup, Landertinger, Shipulin, le Guellec, Fourcade, Björndalen a lövőtávban.

Björndalen átveszi a vezetést, hamarosan jön a második lövészet (fekvő).

Fourcade, Landertinger, Shipulin, Björndalen 3,4 km-nél az állás.

A 10. helyről induló Fak két lövőhibával nyitott!

Az első nyolcból Eder mehet büntetőkörre, a többiek hibátlanul lőttek.

Az első nyolc ember nagyon együtt van, következik az első lövészet (fekvő).

Björndalen négy és fél perc után visszaveszi a vezetést.

Landertinger pillanatnyilag az élen, őt követi Björndalen 6 tized hátránnyal, majd érkezik Fourcade a harmadik helyen, de ez egyelőre semmit sem jelent.

Björndalen minden idők legsikeresebb téli olimpikonja lehet egy esetleges aranyéremmel!

900 méternél jön az első lövészet, 3,4 km-nél a második, 5,9 km-nél a harmadik, és 8,4 km-nél a negyedik.

Elkezdődött a verseny! Ole Einar Björndalen vezetésével elindultak a legjobbak a tízes rajtszámig!

Folytatódik a biatlon a 22. téli olimpián!
    A férfi 12,5 km-es üldözéses sílövészet döntő versenye következik, ahol a 10 km-es sprintverseny első 60 helyezettje vesz részt. A lövési pozíciók sorrendje: fekvő-fekvő-álló-álló. Minden egyes lövőhibáért egy büntetőkört kell futniuk a versenyzőknek, ez körönként 150 méter. A 10 km-es sprintversenyt a sportág élő legendája, Ole Einar Björndalen nyerte, megszerezve ezzel a hetedik olimpiai aranyát! Így most ő indulhat az első helyről!

Üdvözöljük on-line oldalunkon. Az esemény 16:00 - kor kezdődik.