4:2 (3:1, 1:0, 0:1)
Dab.Docler
szerda 12.02.2014, 20:00 • Ocskay Gábor Jégcsarnok, Székesfehérvár • Szuperkupa

Üdvözöljük on-line oldalunkon. A mérkőzés 18:00 - kor kezdődik.

Ismét összecsap a két Fejér megyei alakulat az MME Szuperkupa keretein belűl. Két nap alatt immár másodszor találkozik a két csapat. 1 nappal korábban Dunaújvárosban minimális különbségű győzelmet aratott az EBEL-ben érdekelt fehérvári gárda. Az első harmadban McGregor, Kovács és Németh találataival 0-3-as előnyt sikerült kiharcolniuk a Fehérváriaknak. Majd a második harmad közepétől egyre jobban belelendült a játékba az újvárosi csapat is, aminek következményeképp előbb Szappanos, majd Pavuk szerzett gólt, így 1 gólra megközelítették ellenfelüket. Az utolsó harmadban, mindent egy lapra tettek fel az újvárosiak, de próbálkozásaikat, nem koronázta siker. Így a végén a Fehérvári Ördögök örülhettek, és várhatják kedvezőbb helyzetből a mai mérkőzést!

A tegnapi mérkőzésen a keretből kimaradt Banham és Jackman, akik a mai mérkőzésen minden bizonnyal szerepet fognak kapni, ezáltal Marty Raymond kénytelen kihagyni másik két idegenlégiósát. Az hogy ki lesz az a két játékos, a mérkőzés előtt fog eldőlni.

A két szakvezető mérkőzés utáni nyilatkozatai:

Stephan Lundh (vezetőedző, Dab.Docler): “Büszke vagyok a srácokra, úgy érzem nagyot küzdöttek, de természetesen csalódott vagyok, mint minden vereség után. Kár az első harmadért, ahol nálunk több óriási ziccer is kimaradt, ők pedig a semmiből szerezték meg a vezetést. A második harmadban sikerült felpörögnünk, a végén pedig mindent megpróbáltunk, de az egyenlítés már sajnos nem jött össze. Azt hiszem nem vett minket félvállról a Fehérvár, és mi is felnőttünk a feladathoz. Holnapig nincs túl sok idő, de igyekszünk csiszolgatni a hibás részeken, s még jobb formát mutatni idegenben.”

Marty Raymond (vezetőedző, Sapa Fehérvár AV19): ”Fáradtak voltunk, van aki válogatott tornán volt, van aki Észak-Amerikába ment haza. Nem volt elég összetartó a játékunk. Ráadásul könnyen jött a 3 gól, elhittük, hogy megvan a mérkőzés. Nagyon bosszús vagyok, mert mindig nagyon érdekel a győzelem. Elégedetlen vagyok, mert nem azt játszottuk, amit tudunk, biztos vagyok benne, hogy holnap sokkal jobban játszunk. A fiatalokkal is elégedetlen vagyok, néhányan nem azt nyújtották, amit várok tőlük.

SAPA Fehérvár AV19: Hetényi (Rajna) – Jackman, Orbán, Kovács, Banham, Sarauer – Szirányi, Tokaji, Naglich, Mihály, Yellow Horn – Hetényi P., Varga, Nemes, Benk, Magosi – Kiss D., Pozsgai, Tóth G., Németh A., Erdély

Dab.Docler: Kalnins (Kiss T.) – Lindgren, Hüffner, Ladányi, Szappanos, Kiss Á. – Huba, Nagy R., Azari, Galanisz, Peterdi – Jabornik, Gröschl, Contois, Pavuk, Somogyi – Hruby, Léránt, Sabados, Papp

Játékvezetők: Kincses Gergely, Konc Dániel – Németh Márton, Nagy Attila.

00:01

00:11
    A hazaiak fehér felsőben és kék alsóban, míg a dunaújvárosiak piros mezben és fekete nadrágban lépnek jégre.

01:12
    A fehérváriak kezdik jobban a találkozót.

01:35
    Magosi lő a kör tetejéről, fölé.

02:33
    Pavuk lő takarásból, majd az ismétlés közelről fonákkal, Hetényi a helyén mind a kétszer!

02:48
    Les (SAPA Fehérvár).

03:04
    Buli következhet a hazai harmadból.

03:24
    A hazaiak hozzák el a bulit, majd az ellentámadás után lesre korcsolyáznak a dunaújvárosiak.

03:37
    Tilos felszabadítás (SAPA Fehérvár).

03:54
    Naglich távoli kapáslövését üti oldalra Kalnins.

04:47
    Nemes ugrik ki ziccerben, Kalnins óriásit véd a lepkéssel!

05:05
    Contois kerül helyzetbe, közeli próbálkozása mellé megy!

05:12
    Emberelőnyben a vendégek, Varga Roland (SAPA Fehérvár) áll ki két percre akadályozásért.

05:49
    Jackman üti ki a korongot, egyelőre nem tudnak felállni az acélbikák.

06:18
    Újabb felszabadítás, eddig nem sokra mennek az előnnyel a piros mezesek.

06:34
    Hüffner lő 4 méterről Ladányi passza után, ezt is, és az ismétlést is fogja Hetényi, buli következhet!

07:16
    Kiegészülnek a hazaiak, de Pavuk majdnem megszerzi a vezetést az újvárosiaknak, ismét Hetényi véd nagyot!

08:45
    Mihály kerülné meg a vendégek kapuját, de nem tud passzolni, mert szerelik a piros mezesek.

09:10
    Yellow Horn visszatett korongját Mihály zúdítja kapura, de a korong elakad a játékosok között.

09:39
    Benk hagy ki hatalmas ziccert az újvárosi kapu előtt!

10:10
    A Dunaújváros gólt szerzett!
    GÓÓÓL! Vezetnek az újvárosiak! Kiss Á. lövésébe SZAPPANOS DÁVID szúr bele egészen közelről, ezt már nem védhette Hetényi! 0-1!
    Gólpassz: Kiss Ákos és Ladányi Balázs.

11:58
    A gól után kisebb zavar fehérvári oldalon.

12:24
    Mihály passzát Hetényi lövi kapura, Kalnins véd!

12:35
    Buli jöhet a vendégek kapuja elől.

12:40

13:31
    Somogyi lövését könnyedén fogja Hetényi, buli jöhet.

13:31
    Tóth (SAPA Fehérvár) ül le két percre gáncsolásért.

14:00
    Kihozzák a korongot a harmadból a fehérváriak.

14:40
    Felállnak emberelőnyben a vendégek.

15:15
    Nincs lövés, lassan ez a kiállítás is letelik.

15:31
    Kiegészülnek a hazaiak.

15:34
    Rögtön előnybe kerülnek a fehérváriak, Szappanos (Dab.Docler) megy le két percre botfogásért.

15:38
    Kettős emberelőnyben a hazaiak! Huba (Dab.Docler) korcsolyázik le kettő percre magas bottal való játékért!

16:14
    A Volán gólt szerzett!
    GÓÓÓL! Ezt már nem lehet kivédekezni! FRANK BANHAM egy visszatett korongot óriási erővel zúdít Kalnins ketrecébe kettős emberelőnyben! 1-1!
    Gólpassz: Andrew Sarauer és Colton Yellow Horn.

17:12
    GÓÓÓL! Hamar fordítanak a hazaiak! Ezúttal szimpla előnyből eredményesek a fehérváriak, MIHÁLY ÁRPÁD lendületből érkezik az újvárosiak harmadába, és védhetetlenül lő a kapuba! 2-1!
    Gólpassz: Hetényi Zoltán és Szirányi Bence.

17:12
    Kapust cserélnek a vendégek: Kiss Tamás a dunaújvárosi ketrec előtt.

17:50
    Contois távoli löketét védi Hetényi.

18:07
    GÓÓÓL! Növeli előnyét a hazai csapat! BENK ANDRÁS remek kapáslövést ereszt meg a harmad közepéről, a korong laposan kerül a vendégek kapujába! 3-1!
    Gólpassz: Magosi Bálint és Nemes Benjamin Zoltán.

19:01
    Az első harmad utolsó perce kezdődik meg.

19:22

20:00

Egy nagyon magas színvonalú első harmadon vagyunk túl, ahol a Dab.Docler a remek kapusteljesítményének köszönhetően jól állta a hazai rohamokat, sőt, a vezetést is megszerezte. Ezt követően a Volán kettős emberelőnybe került, amit kétszer is kihasználtak a fehérváriak, ekkor érezhetően megtörtek a vendégek.
    A harmad végén még Benk is beköszönt, ezzel alakult ki a magabiztos hazai vezetés.

Statisztika az első harmad után:

Kiállítás: 4 illetve 4 perc
    Emberelőny: 2/2 illetve 2/0.

20:01

20:23
    Kiss Tamás fog magabiztosan egy magas lövést oldalról.

20:56

21:32
    Pavuk keverget a hazai kapu közelében, de nem sikerül lövőhelyzetbe kerülnie.

21:47
    A bedobás a vendégek harmadából következhet.

22:00
    Sikerül kijönniük a koronggal az újvárosiaknak.

23:40
    Kiss Tamás tenyerel rá a pakkra, bedobás következhet a kapuja előteréből.

24:10
    Banham viszi el a korongot Gröschl mellett, majd a kimozduló Kiss Tamást is kicselezi a nagyszerű lövőcselével, de az üres kapuba már nem sikerül betessékelnie a pakkot!

25:12
    Pavuk távoli lövését fogja Hetényi, nincs kipattanó.

25:29
    Kiss Tamás tenyerel rá a pakkra, buli következhet az újvárosi harmadból.

25:38
    A bulit elhozzák a hazaiak, de Jackman elveszíti a korongot, Szabados ugrik meg, de nem sikerül szépítenie az eredményen!

26:22
    Les (Dab.Docler).

27:08
    Németh játszana a kapu elé, de Jabornik az útját állja.

27:34
    Sarauer korcsolyázik keresztbe a kapu előtt, lövése megpattan egy ütőn, Kiss Tamás vadássza le a pakkot a lepkéssel.

28:09
    Azari kerül helyzetbe, de nem találja el a hazaiak kapuját!

29:18
    Yellow Horn távoli lövését védi Kiss Tamás!

29:32
    Contois (Dab.Docler) ül le két percre bottal akasztásért.

30:12
    Magas bot miatt az újvárosi harmadon kívül következhet a bedobás.

30:52
    Szirányi hosszú indítását Magosi nem tudja megjátszani.

31:32
    Kiegészülnek a dunaújvárosiak, a Volán ennél az előnynél nem volt veszélyes.

32:08
    GÓÓÓL! Növeli előnyét a fehérvári együttes! ANDREW SARAUER taktikusan tovább viszi a pakkot, így remek szögből talál a vendégek kapujába! 4-1!
    Gólpassz: Frank Banham és Benk András.

32:50
    Tóth (SAPA Fehérvár) ül le két percre durva játékért.

33:26
    Felállnak a vendégek emberelőnyben.

33:41
    Ladányi elé kerül a pakk, a vendégek játékosa tüzel, Hetényi véd.

34:10
    Sikerül felszabadítaniuk a hazaiaknak.

34:26
    Orbán blokkolja Galanisz próbálkozását.

34:27
    Peterdi (Dab.Docler) megy le két percre bottal akasztásért.

34:44
    Kiegészülnek a hazaiak, emberelőnyben így a fehérvári csapat.

35:55
    Feláll a Volán emberelőnyben.

36:07
    Orbán lő a palánk mellől, Kiss Tamás véd, majd rávetődik a korongra.

36:37
    Hüffner adja el a pakkot, ami egy passz után Sarauer elé kerül, aki egészen közelről tüzel, Kiss Tamás véd!

36:45
    Kiegészül a Dab.Docler.

37:48
    Galanisz kapu mögül teszi vissza a korongot, Huba távolról lő, Hetényi oldalra üti a korongot.

38:41
    Somogyi (Dab.Docler) ül le két percre a játék késleltetéséért.

38:54
    Banham szánja el magát lövésre,a félmagas kísérletet Kiss Tamás védi.

39:01
    A második harmad utolsó perce kezdődik meg.

39:32
    Magosi teszi bele az ütőjét egy lövésbe, kapuvas!

40:00

A második harmad már jóval visszafogottabb játékot hozott, a SAPA Fehérvár annyira már nem erőlteti a támadó játékot. Ennek ellenére ezt a játékrészt is a hazai együttes nyeri meg, tovább növelve összesítésben az előnyüket.
    A dunaújvárosiaknak négy gólra lenne szükségük a hosszabbítás kiharcolásához.

Statisztika ez első 40 perc után:

Kiállítások: 6 illetve 10 perc
    Emberelőny: 5/2 illetve 3/0.

40:01

41:39
    Gröschl lövése megy a fehérvári kapu fölé.

42:57
    Yellow Horn nem tudja megszelidíteni a pakkot, fordulhat a Dab.Docler.

44:56
    Szappanos (Dab.Docler) korcsolyázik lesre.

45:55
    Pavuk próbálkozik kissé kiszorított helyzetből, Hetényi magabiztosan hárít.

46:11
    Yellow Horn kísérletét fogja Kiss Tamás, buli jöhet.

46:39
    Tilos felszabadítás (Dab.Docler).

47:28
    Varga akad fenn a vendég védelmen a kék vonal közelében.

48:46
    Nemes ér bele a korongba, Kiss Tamás véd.

49:00
    Szirányi szép cseleket követően nem tudja kapura tenni a pakkot.

49:21
    GÓÓÓL! Szépítenek a vendégek! Contoisugrik ki a bal oldalon, PAVUK ATTILA elé tálal, aki teljesen üresen érkezik középen, és kihasználja a hatalmas ziccert! 4-2!
    Gólpassz: Andrew David Contois és Nagy Richárt.

50:25
    Jackman nagy helyzetben ellő a hosszú alsó mellett!

52:27
    Contois indítása hosszú, fordulhat a Volán.

52:37

53:09

54:25
    Felállnak a vendégek létszám azonosságnál, Contois húzza kapura a pakkot, Hetényi véd.

56:25
    Játékmegszakítás nélkül telnek a percek, nagyobb helyzet nélkül.

56:50
    Orbán közeli lövését blokkolják a dunaújvárosiak!

57:45
    Hetényi lepkésében a pakk, Somogyi próbálkozott nagyjából 5 méterről!

57:45
    Időt kér a Dab.Docler.

57:46
    Leviszik a kapust a vendégek! 6 az 5 ellen a jégen az újvárosiak!

58:01
    A mérkőzés utolsó két perce kezdődik meg.

58:16

58:59
    Orbán találja el a tetőszerkezetet, a Volán harmadából jöhet a bedobás.

59:01
    Belül az utolsó percen.

59:13

59:43
    Azari lő balról, Hetényi véd, a buli a Volán kapuja elől jöhet.

59:51
    Tilos felszabadítás (SAPA Fehérvár), Banham próbálkozott az üres kapuba lőni.

60:00

A harmadik harmadot megnyerik a vendégek, ám ez csak a szépítésre elég. Összességében, a két meccset figyelembe véve a dunaújvárosiaknak egyáltalán nincs okuk a szégyenkezésre.
    A Szuperkupa győztese a SAPA Fehérvár AV19 csapata 7-4-es összesítéssel! (22:09:03)

Nagy Zalán

Gólok és gólpasszok: 17. Banham (Sarauer, Yellow Horn), 18. Mihály (Hetényi Z., Szirányi), 19. Benk (Magosi, Nemes), 33. Sarauer (Banham, Benk) – 11. Szappanos (Kiss Á., Ladányi), 50. Pavuk (Contois, Nagy R.)

Dab.Docler: Kalnins (Kiss T.) – Lindgren, Hüffner, Ladányi, Szappanos, Kiss Á. – Huba, Nagy R., Azari, Galanisz, Peterdi – Jabornik, Gröschl, Contois, Pavuk, Somogyi – Hruby, Léránt, Szabados, Papp

Játékvezetők: Kincses Gergely, Daniel Konc – Németh Márton, Nagy Attila