Csehország – Lettország 4:2 (vége) | Svédország – Svájc 1:0 (vége) | Kanada – Ausztria 6:0 (vége)
Norvégia – Finnország 1:6 (vége)
Csehország
4:2 (2:1, 2:1, 0:0)
Lettország
péntek 14.02.2014, 09:00 • Bolshoy Ice Dome, Szocsi • XXII. téli olimpia

Üdvözöljük on-line oldalunkon. A mérkőzés 09:00 - kor kezdődik.

A téli olimpiai játékok jégkorongtornájának C csoportjában járunk.

Eddig egy kört játszottak a csapatok, a két eredmény:

Csehország – Svédország 2:4
    Lettország – Svájc 0:1

Vagyis most a pont nélküli csapatok találkoznak, így nem kérdés, hogy mindkét válogatottnak létfontosságú a mérkőzés.

Azonban az esélyek egyértelműen a csehek mellett állnak. Lettország még sohasem tudta legyőzni Csehországot, Kétszer sikerült a rendes játékidőben döntetlenig jutniuk, de szétlövéssel minkét alkalommal veszítettek.

A 2010-es téli olimpián a csoportkörben és a kieséses szakaszban is találkoztak, az első mérkőzést 5:2-re nyerték a csehek, a másodikat szétlövéssel 3:2-re.

Azóta egy tétmeccset játszottak, a 2012-es világbajnokságon 3:1-re nyertek a csehek, de négy barátságos mérkőzésen is találkoztak, valamennyit Csehország nyerte.

Ha a svédektől elszenvedett vereséget kiheverték lélekben a csehek, akkor nem kérdéses a győzelmük.

Csehország gólt szerzett!
    MARTIN ERAT viszi be a lettek harmadába a korongot és ellövi takarásból, Masalskis lába között talál a hálóba! Assziszt: David Krejci és Ales Hemsky.

11:36
    Martin Hanzal állítják ki két percre, gáncsolásért

11:46
    Daugavins távoli lövése akad el Pavelecben

13:05
    Lettország gólt szerzett!
    Videó visszajátszás után megadott találat. MARTIN SPRUKTS közelről talál a hálóba kisebb kavarodás után. Assziszt: Krisjanis, Redlihs és Lauris Darzins.

13:05
    Martin Hanzalnak könyvelnek el újabb két perces kiállítást... lejárt a büntetése, de újabb kezdődött.

14:20
    K. Redlihs próbálkozik egy lövéssel a kék vonalról, nem okoz különösebb gondot Pavelecnek.

16:20
    Kaberle lövése a kék vonalról, Masalskis védi

17:30
    Vasiljevs centerezéses teremthetne veszélyt a cseh kapu előtt, de pontatlan a korongja Indrasisinak

18:36
    M. Redlihs áll ki 2+2 percre, magas botért, nagyon csúnyán találta arcon Kaberlét

19:29
    Emberelőnyből szeri vissza a vezetést a cseh válogatott, Zidlicky lövése után JAROMIR JAGR a kipattanót továbbítja a hálóba! Assziszt: Marek Zidlicky, Tomas Plekanec.

20:00

Kiegyensúlyozott első harmadot láthattunk, talán a döntetlen igazságosabb eredmény lenne húsz perc után, de fél perccel a vége előtt emberelőnyből meg tudta szerezni másodszor is a cseh csapat a vezetést.

Statisztikák:

Lövések: 18-8
    Kiállítás: 4 ill. 6 perc
    Emberelőnyös gólok: 1:1

20:01

20:01
    Mikelis Redlihs 2+2 perce miatt még emberelőnyben játszanak a csehek másfél percig.

21:20
    Ki tudják hozni a lettek a korongot, egy gyenge lövésen kívül nem tudtak veszélyeztetni a csehek.

21:29
    Kiegészültek a lettek.

22:46
    Kisebb kavarodás a csehek harmadában, a palán mellől csorog a korong az üresen álló HERBERTS VASILJEVS elé, aki egyből ráteszi, a korong a kapuvasról kerül a jobb sarokba! Assziszt: Kenins és Pujacs.

23:45
    Elias közeli lövése akad el Masalskisban

24:15
    Sprukst kerüli meg a kaput, de nem tudja a a hálóba húzni a korongot, Pavelec résen.

26:30
    Stals közeli lövését védi Pavelec.

27:06
    Zbynek Michalek a kék vonal közeléből ereszt meg egy lövést, de nem túl nagy erővel, JAKUB VORACEK teszi bele a botját, és arról a korong a lett kapuba, kerül, Masalskisnak esélye sem volt védni!. Assziszt: Zbynek Michalek és Michal Barinka.

29:40
    Barinka lövése a kék vonalról, elakad a védőkben

31:30
    Friolik lő éles szögből az oldalhálóba

31:58
    Cervenka megy el a jobb oldalon, a centerezése kijön a védőkről, pedig két támadó is érkezett középen

32:35
    Darzins távoli lövése, Pavelec véd magabiztosan

33:00
    M. Michalek lő a kék vonalról, Masalskis védi

33:30
    Elias lőhet közelről, Masalskis ezt is védi, aztán ráfekszik a korongra, nincs kipattanó

33:55
    Girgensons is a kék vonalról próbálkozik egy ravasz lövéssel, Pavelec ezt is védi.

34:30
    Cipulis lövése,. Pavelecnek ez sem jelent gondot.

35:15
    M. Michelek verekszi ki magának a korongot, de nem tudja betenni pontosan Hemskynek

37:02
    Nedved lő a palánk mellől, Masalskisban elakad a korong, Martin Hanzal terem ott, de közelről az oldalhálóba továbbítja, ezt gyűjti be MAREK ZIDLICKY és a hálóba húzza a tehetetlen kapus mellett!. Assziszt: M. Hanzal és Nedved.

37:31
    M. Redlihs a kapu mögül próbálkozik kapura húzni a korongot, Pavelec véd

38:30
    Smid lő távolról, Masalskis a végállomás ezúttal is.

38:55
    Elias tesz le lövésre egy korongot Voracek elé, ez sem veszélyes igazán

40:00

Ezt a harmadot is a csehek nyerték 2:1-re de most már jobban is játszanak, fölényben vannak, és a két gólos előnyük megérdemelt.

42:38
    Két perce kiállítást kap gáncsolásért Ozolins, Martin Hanzallal szabátylanakodott

43:05
    Cervenka passza után Zidlicky lő, Masalskis botjáról jön ki a korong

44:15
    Jagr üresen a kapu előtt, de maga mögé kapja a korongot, Masalskis fekszik rá időben

46:28
    Elias tenné be a korongot Eratnak, pontatlan a passz

47:50
    Cervenka ereszt meg egy lövést, Malaskis kapja le a levegőből a korongot

48:00
    Smid tálal Jagr elé, aki túl közel kerül a kapushoz, nem tudja felemelni a korongot

50:00
    A lettek már semmi veszélyt nem jelentenek Paveles kapujára, lefutottnak tűnik már ez a találkozó.

50:30
    Nedved teszteli a lettek kapusát távolról, Masalskis véd

51:10
    Pujacs lövése takarásból, Pavelec ezt is hárítani tudja.

52:40
    Zbynek Michalek lő éles szögből, nem talál kaput.

53:30
    Ozolins adja el a korongot, Frolik nem tud élni a lehetőséggel

54:15
    Cervenka áll ki bottal akasztásért

54:30
    Karsum lőhet rögtön egy buli után, Pavelec ismét résen.

55:18
    M Zidlicky is kiáll bottal akasztásért, kettős emberelőnyben a lettek, majdnem egy percig!

55:18
    Időt is kérnek a lettek, ez komoly lehetőség lenne a számukra.

55:50
    Karsums lő éles szögből, az oldalhálóba

56:08
    Darzins lövésébe Karsums ér bele, így sem veszélyes

56:15
    Cervenka visszajöhet, szimplára olvadt a lettek kettős emberelőnye.

57:18
    Kiegészülnek a csehek.

58:47
    Cervenka próbálkozik a kék vonalról, Masalskis véd

60:00

Két harmad után eldőlt a találkozó, és hiába kerültek egy percre kettős emberelőnybe a lettek, talán a fáradtság miatt is, de nem tudtak élni vele, a csehek teljesen megérdemelten nyertek, a záró harmadban már nem is erőltették a gólszerzést.

4. Lettország 0 pont (2:5) (11:25:23)

Gólok és gólpasszok: 11. Erat (Krejci, Hemsky), 20. Jagr (Zidlicky, Plekanec), 28. Voracek (Michalek, Barinka), 38. Zidlicky (Hanzal, Nedved) – 14. Sprukts (Redlihs, Darzins), 23. Vasiljevs (Kenins, Pujacs)

Csehország: Pavelec (Salák) – Zidlicky, Smíd, Kaberle, Rozsíval, Barinka, Z. Michalek, Krajícek – Cervenka, Plekanec, Jagr – M. Michalek, Krejci, Hemsky – Voracek, Elias, Erat – Hanzal, Frolík, Nedved – Palat. Szövetségi kapitány: Alois Hadamczik.
    Lettország: Masalskis (Gudlevskis) – Rekis, Ozolins, Kulda, Bartulis, Sotnieks, Pujacs, K. Redlihs, Freibergs – Sprukts, Darzins, M. Redlihs – Girgensons, Karsums, Daugavins – Vasiljevs, Indrasis, Kenins – Stals, Cipulis, Pavlovs. Szövetségi kapitány: Ted Nolan.

Játékvezetők: Peel (USA), Ronn (FIN) – Schräder (GER), Wheeler (CAN)