Csehország – Lettország 4:2 (vége) | Svédország – Svájc 1:0 (vége) | Kanada – Ausztria 6:0 (vége)

Emberelőnyös gólok: 1-1

Két harmad után eldőlt a találkozó, és hiába kerültek egy percre kettős emberelőnybe a lettek, talán a fáradtság miatt is, de nem tudtak élni vele, a csehek teljesen megérdemelten nyertek, a záró harmadban már nem is erőltették a gólszerzést.

55:18
    M Zidlicky is kiáll bottal akasztásért, kettős emberelőnyben a lettek, majdnem egy percig!

54:15
    Cervenka áll ki bottal akasztásért

42:38
    Két perce kiállítást kap gáncsolásért Ozolins, Martin Hanzallal szabátylanakodott

37:02
    Csehország gólt szerzett!
    Nedved lő a palánk mellől, Masalskisban elakad a korong, Martin Hanzal terem ott, de közelről az oldalhálóba továbbítja, ezt gyűjti be MAREK ZIDLICKY és a hálóba húzza a tehetetlen kapus mellett!. Assziszt: M. Hanzal és Nedved.

27:06
    Zbynek Michalek a kék vonal közeléből ereszt meg egy lövést, de nem túl nagy erővel, JAKUB VORACEK teszi bele a botját, és arról a korong a lett kapuba, kerül, Masalskisnak esélye sem volt védni!. Assziszt: Zbynek Michalek és Michal Barinka.

22:46
    Lettország gólt szerzett!
    Kisebb kavarodás a csehek harmadában, a palán mellől csorog a korong az üresen álló HERBERTS VASILJEVS elé, aki egyből ráteszi, a korong a kapuvasról kerül a jobb sarokba! Assziszt: Kenins és Pujacs.

19:29
    Emberelőnyből szeri vissza a vezetést a cseh válogatott, Zidlicky lövése után JAROMIR JAGR a kipattanót továbbítja a hálóba! Assziszt: Marek Zidlicky, Tomas Plekanec.

18:36
    M. Redlihs áll ki 2+2 percre, magas botért, nagyon csúnyán találta arcon Kaberlét

13:05
    Martin Hanzalnak könyvelnek el újabb két perces kiállítást... lejárt a büntetése, de újabb kezdődött.

13:05
    Videó visszajátszás után megadott találat. MARTIN SPRUKTS közelről talál a hálóba kisebb kavarodás után. Assziszt: Krisjanis, Redlihs és Lauris Darzins.

11:36
    Martin Hanzal állítják ki két percre, gáncsolásért

10:10
    MARTIN ERAT viszi be a lettek harmadába a korongot és ellövi takarásból, Masalskis lába között talál a hálóba! Assziszt: David Krejci és Ales Hemsky.

07:31
    Az első komoly esemény egy kiállítás, OZOLINS ül le két percre, magas bot

A téli olimpiai játékok jégkorongtornájának C csoportjában járunk.

Eddig egy kört játszottak a csapatok, a két eredmény:

Csehország – Svédország 2:4
    Lettország – Svájc 0:1

Vagyis most a pont nélküli csapatok találkoznak, így nem kérdés, hogy mindkét válogatottnak létfontosságú a mérkőzés.

Azonban az esélyek egyértelműen a csehek mellett állnak. Lettország még sohasem tudta legyőzni Csehországot, Kétszer sikerült a rendes játékidőben döntetlenig jutniuk, de szétlövéssel minkét alkalommal veszítettek.

A 2010-es téli olimpián a csoportkörben és a kieséses szakaszban is találkoztak, az első mérkőzést 5:2-re nyerték a csehek, a másodikat szétlövéssel 3:2-re.

Azóta egy tétmeccset játszottak, a 2012-es világbajnokságon 3:1-re nyertek a csehek, de négy barátságos mérkőzésen is találkoztak, valamennyit Csehország nyerte.

Ha a svédektől elszenvedett vereséget kiheverték lélekben a csehek, akkor nem kérdéses a győzelmük.

Gólok és gólpasszok: 11. Erat (Krejci, Hemsky), 20. Jagr (Zidlicky, Plekanec), 28. Voracek (Michalek, Barinka), 38. Zidlicky (Hanzal, Nedved) – 14. Sprukts (Redlihs, Darzins), 23. Vasiljevs (Kenins, Pujacs)

Csehország: Pavelec (Salák) – Zidlicky, Smíd, Kaberle, Rozsíval, Barinka, Z. Michalek, Krajícek – Cervenka, Plekanec, Jagr – M. Michalek, Krejci, Hemsky – Voracek, Elias, Erat – Hanzal, Frolík, Nedved – Palat. Szövetségi kapitány: Alois Hadamczik.
    Lettország: Masalskis (Gudlevskis) – Rekis, Ozolins, Kulda, Bartulis, Sotnieks, Pujacs, K. Redlihs, Freibergs – Sprukts, Darzins, M. Redlihs – Girgensons, Karsums, Daugavins – Vasiljevs, Indrasis, Kenins – Stals, Cipulis, Pavlovs. Szövetségi kapitány: Ted Nolan.

Játékvezetők: Peel (USA), Ronn (FIN) – Schräder (GER), Wheeler (CAN)