Csehország – Lettország 4:2 (vége) | Svédország – Svájc 1:0 (vége) | Kanada – Ausztria 6:0 (vége)
Norvégia – Finnország 1:6 (vége)
Kanada
6:0 (2:0, 4:0, 0:0)
Ausztria
péntek 14.02.2014, 18:00 • Bolshoy Ice Dome, Szocsi • XXII. téli olimpia

Üdvözöljük on-line oldalunkon. A mérkőzés 18:00 - kor kezdődik.

A nyolcszoros olimpiai bajnok, egyben címvédő kanadai válogatott egy meglehetősen nehezen kivívott győzelemmel kezdte szereplését csütörtökön, Szocsiban. A norvégok elleni 3-1-es siker után egy nappal Ausztria ellen lépnek jégre Crosbyék, természetesen az újabb, immár simább győzelem reményében!
    A magyar jégkorongbarátok – főleg a székesfehérváriak – számára jól ismert osztrák válogatott, amely már a kvalifikációval is hatalmas sikert ért el, egy viszonylag sima, 8-4-es vereséget szenvedett csütörtökön, a nap korai meccsén, Finnországtól.
    A meccset akár NHL-EBEL öszecsapásként is felfoghatjuk, de Ausztria nemzeti együttesében is vannak olyan játékosok – Vanek és a csütörtökön mesterhármast jegyző Grabner – akik az észak-amerikai profi ligában szerepelnek.
    Az természetesen nem kérdéses, hogy Kanada a mérkőzés nagy esélyese és ha az osztrákok nem tudnak javítani a védekezésükön, akkor bizony nem sok jóra számíthat Manny Viveiros csapata. Az is kérdés, hogy a finnek elleni nagyon kemény csata után mennyire sikerül regenerálódniuk nyugati szomszédainknak.
    A meccs ettől még természetesen érdekesnek ígérkezik, kövessék tehát minden mozzanatát velünk!
    Jó meccset, jó szórakozást kívánunk!

Hamarosan kezdődik a Kanada-Ausztria mérkőzés a szocsi olimpiai jégkorongtorna B jelű kvartettjében! A juharlevelesek egy esetleges győzelemmel – amire nagy esélyük van – óriási lépést tennének a továbbjutás felé! Ausztria számára egy nagy próbatétel lesz az NHL klasszisokkal felálló Kanada elleni találkozó és igazából az lehet Manny Viveiros együttesének célja, hogy tisztességesen helytálljanak ma este!

A kanadaiaknál ma Carey Price lesz a kimaradó- vagyis a harmadik számú kapus, rajta kívül Hamhuis és Sharp nem játszik ma!
    Az osztrákoknál a kapus Swette mellett Oberkofler és Welser nem kap lehetőséget!
    A találkozó hamarosan kezdődik, tartsanak velünk!

Kanada: Luongo(Smith) – Keith, Weber, Kunitz, St-Louis, Crosby – Doughty, Vlasic, Duchene, Getzlaf, Perry – Bouwmeester, Pietrangelo, Marleau, Toews, Nash – Subban, Tavares, Benn, Bergeron, Carter. Szövetségi kapitány: Mike Babcock

Ausztria: Starkbaum(Lange) – Ulmer, Pock, M.Raffl, Grabner, Lebler – Trattnig, Lakos, Koch, Vanek, Setzinger – Altmann, Lukas, T.Raffl, Nodl, Hundertpfund – Unterluggauer, F.Iberer, Latusa, M.Iberer, Herburger. Szövetségi kapitány: Emanuel "Manny" Viveiros

Játékvezetők: Jackson(amerikai), Olenyin(orosz) – Cameron(kanadai), Valach(szlovák).

Különös, fekete mezben játszik ma Kanada, fehérben Ausztria!

00:01

0:02
    Belőtt koronggal indítanak az osztrákok.

0:56
    Crosby elől tisztázott az osztrák védelem.

1:17
    St-Louis lövését mentette mamutjával Starkbaum!

1:54
    Perry korongja elkerülte az osztrák kaput.

2:52
    Egyelőre szinte csak az osztrákok harmadában zajlik a játék.

4:12
    Megint St-Louis veszélyeztetett, de Starkbaum most is hárítani tudott!

4:43
    Tavares ravasz lövését védte az osztrákok kapusa!

5:24
    Kanada gólt szerzett!
    Gólszerző DOUGHTY. Egy bulit követően Jonathan Toews tette le a korongot DREW DOUGHTY elé, aki kilőtte a felső sarkot! 1-0 Kanada javára!

7:00
    Továbbra is támadásban a hoki tanítómesterei!

7:30
    Duchene korongja ment kapu mellé!

8:11
    Egy osztrák ellenakció lesen akadt el!

9:22
    Grabner próbált kapura törni, de a kanadai védők tisztáztak előle.

10:12
    Gólszerző WEBER. Assziszt: Perry. Corey Perry tett vissza gyönyörűen egy korongot SHEA WEBER-nek, aki hatalmas erővel vágta a léc alá a kanadaiak második gólját! 2-0

11:54
    St-Louis közelről Starkbaumba vágta a korongot!

12:10
    Hundertpfund kapott 2 perces büntetést, kanadai fór jön!

12:40
    Egyelőre ki tudták ütni a korongot az osztrákok!

13:14
    Weber közeli lövése talán a kapuvasat is érintette!

14:00
    Starkbaum egyelőre állja a sarat emberhátrányban!

14:10
    Ezt most kihúzta Ausztria, kiegészültek!

15:02
    Bouwmeester lőtt közelről és alig kapu mellé!

15:42
    Bergeron elől kaparintotta meg a korongot Starkbaum!

15:55
    Duchene lövése elkerülte az osztrák kaput!

17:05
    Egy ellenakció végén Pock lőtt, Luongo hárított!

18:00
    Kicsit most kijöttek a szorításból az osztrákok, de kapura kevéssé veszélyesek!

18:11
    Lebler közeli lövését hárította Luongo!

19:00
    Egy perc az első játékrészből!

19:14
    Megint a túloldalon Starkbaumnak volt védenivalója!

20:00

Egyelőre meglehetősen sima ügynek tetszik ez a meccs a kanadaiak számára! Két gólt szereztek és számtalan lehetőségük volt, míg az osztrákoknak néhány szép ellenakcióra és egy-két lövésre futotta az első 20 percben!
    Tartsanak velünk a szünet után is!

16:7 volt a kapuralövési arány az első harmadban a kanadaiak javára!

20:01

20:31
    Rögtön a második harmad elején egy osztrák emberelőny, Carter kapott 2 percet!

21:32
    Thomas Raffl lövését védte Luongo!

22:31
    Kiegészült Kanada!

22:39
    Gólszerző CARTER. Assziszt: Marleau és Crosby. JEFF CARTER szinte a büntetőpadról visszaállva lőtte be a korongot úgy, hogy Patrick Marleau korongja kijött Starkbaumról és CARTER-nek már csak az üres kapuba kellett pofoznia azt! 3-0

23:44
    Starkbaum védte most szépen Tavares lövését.

24:09
    Gólszerző CARTER. Assziszt: Marleau. Folytatódott a gólgyártás! Ezúttal is Patrick Marleau volt a feladó, kapu mögül visszatett korongját pedig ismét JEFF CARTER lőtte a kapuba! 4-0

24:47
    Luongonak kellett védenie Trattnig lövését!

25:24
    Lesen akadt el ez az osztrák ellentámadás!

26:19
    Rick Nash korongja kerülte el az osztrák kaput.

27:37
    Latusa lőtt kapura a túloldalon, de Luongo eszén nem tudott túljárni.

28:38
    Tilost ütöttek az osztrákok.

28:42
    Bergeron akasztásért kapott 2 percet, osztrák emberelőny!

29:40
    Egyelőre nem tudnak felállni emberelőnyben az osztrákok!

30:42
    Semmit nem tudott kezdeni a fórral az osztrák válogatott, Kanada kiegészült!

31:22
    Crosby lövéséből most nem lett gól, Starkbaum védeni tudott.

32:29
    Herburger tudta kihozni a korongot a veszélyes zónából!

32:44
    Starkbaum védte Benn közeli lövését!

33:20
    Lebler nem jutott lövéshez a kanadai kapu elött!

34:21
    Carter lőtt, Starkbaum védett!

34:27
    Gólszerző CARTER. Assziszt: Marleau. Itt az ötödik! Megint JEFF CARTER és megint Patrick Marleau korongját kotorta a kapuba! MESTERHÁRMAS! 5-0

34:50
    Büntetőhöz jutottak a kanadaiak!

34:50
    A rávezetésnél Starkbaum szépen védte Corey Perry korongját! Egy kis szépségtapasz az osztrákoknak!

35:10
    4 percig lehetnek fórban az osztrákok, 2+2 percet kapott a kanadaiaktól Jamie Benn!

36:48
    Gólszerző GETZLAF. A jelek szerint emberhátrányban is megy Kanadának a góllövés! RYAN GETZLAF lőtte be a kanadaiak hatodik gólját! Szenzációs szólógól, emberhátrányos szituációból! 6-0

38:26
    Ezzel a hosszú fórral sem tudnak eddig mit kezdeni az osztrákok!

39:10
    Kiegészültek a kanadaiak, Ausztria ez alatt a 4 perc alatt nemhogy nem lőtt, hanem kapott egy gólt!

39:45
    Starkbaum védte Crosby közeli lövését!

40:00

Ebben a harmadban pontosan kétszer annyi gólt lőttek a kanadaiak mint az előzőben, ráadásul egy büntetőt még ki is hagytak!
    Ausztria csapatának még a 2+2 perces emberelőny is kevésnek bizonyult a gólszerzéshez, ráadásul még ekkor is Kanada talált be! Jeff Carter ráadásul klasszikus mesterhármast ért el, három gólt szerzett egymás után és mindháromszor Patrick Marleau szolgálta ki Őt!
    Totális kanadai fölény, vajon megszerzik -e legalább a becsületgólt az osztrákok és a vége mennyi lesz?
    megtudhatják, ha az újabb szünet után is minket figyelnek!

A második harmadban 15:10 volt a kapuralövési arány, természetesen Kanada javára!

Kapust cseráltek a második szünetben az osztrákok, Bernhard Starkbaum helyén Mathias Lange véd tovább!

40:01

40:20
    Lange rögtön egy szép védéssel mutatkozott be!

41:05
    Les miatt szabadult fel az osztrák kapu!

41:56
    Duchene lövése kerülte el Lange kapuját!

42:34
    Benn kínálta meg egy koronggal Langét, de az osztrák cserekapus védett!

43:34
    Bedobás jön a kezdőkörből!

44:01
    Trattnig lövését védte Luongo!

45:05
    Subban szólója most nem hozott újabb gólveszélyt!

45:44
    Setzinger ugorhatott meg szólóban, de Luongo ismét hárított!

47:10

48:28
    Vanek szép lövését védte Luongo!

49:05
    Subban sem tudta egyelőre felavatni Langét!

49:10
    A már mesterhármast jegyző Carter lövését is védte Lange! lehet, hogy Vele kellett volna kezdenie Viveiros mesternek?

50:02
    Kunitz sem tudott egészen közelről betalálni Lange kapujába!

51:02
    Tilosra ütötték az osztrákok a korongot.

51:08
    Egy kemény összecsapás végén a kanadaiak egyetlen színesbőrű hokisa, Subban került a jégre!

52:00
    40:22 a pillanatnyi kapuralövési arány Kanada javára4

52:26
    Bergeron lövése nyomán ismét Lange alatt a korong!

52:26
    Egy kis technikai- illetve média szünetet tartanak a rendezők!

52:55
    A folytatást követően most Luongo védett egyet.

53:38
    Szép kanadai adogatás végén Duchene lövését védte Lange!

55:00
    Öt perc a végéig, ebben a harmadban még nem született gól, de így is hat a kanadaiak előnye!

56:00
    Már nem nagyon eröltetik a tengerentúliak a góllövést!

56:13
    Vanek közeli lövését védte Luongo!

57:07
    Weber nagy bombája vágódott le az osztrák védőkről!

57:54
    Ulmer lőtt fordulásból, de Luongo védett, így tovább őrzi a mai shutoutját!

58:46
    Most a kanadaiak ütöttek egy tilos felszabadítást!

59:00
    Már csak egy perc a végéig, továbbra is 6-0 az állás!

59:36
    Lange védte még Weber lövését!

60:00

Bejött az osztrákoknak a kapuscsere, Mathias Lange megőrizte az utolsó harmadban az osztrák kaput a góltól, így az egy harmadot védő osztrák kapus shutout-al zárt!
    Akárcsak Roberto Luongo és a kanadai portás ennek felhőtlenül örülhet, hiszen társai – főleg a középső harmadban – alaposan megszórták az osztrákokat, így Kanada az utolsó harmadban már megengedhetett magának egy kis lazítást!
    Végeredményben egy papírformának megfelelő, magabiztos kanadai győzelem született ma este a Bolsoj jégcentrumban!
    Köszönjük kedves olvasóink megtisztelő figyelmét és tartsanak velünk a továbbiakban is! (20:14:56)

Juhász Attila

Gólok és gólpasszok: 6. Doughty (Toews), 11. Weber (Perry), 23. Carter (Marleau, Crosby), 25. Carter (Marleau, Pietrangelo), 35. Carter (Marleau), 37. Getzlaf