Csehország – Lettország 4:2 (vége) | Svédország – Svájc 1:0 (vége) | Kanada – Ausztria 6:0 (vége)
Norvégia – Finnország 1:6 (vége)
Kanada
6:0 (2:0, 4:0, 0:0)
Ausztria
péntek 14.02.2014, 18:00 • Bolshoy Ice Dome, Szocsi • XXII. téli olimpia

Bejött az osztrákoknak a kapuscsere, Mathias Lange megőrizte az utolsó harmadban az osztrák kaput a góltól, így az egy harmadot védő osztrák kapus shutout-al zárt!
    Akárcsak Roberto Luongo és a kanadai portás ennek felhőtlenül örülhet, hiszen társai – főleg a középső harmadban – alaposan megszórták az osztrákokat, így Kanada az utolsó harmadban már megengedhetett magának egy kis lazítást!
    Végeredményben egy papírformának megfelelő, magabiztos kanadai győzelem született ma este a Bolsoj jégcentrumban!
    Köszönjük kedves olvasóink megtisztelő figyelmét és tartsanak velünk a továbbiakban is! (20:14:56)

60:00

59:36
    Lange védte még Weber lövését!

59:00
    Már csak egy perc a végéig, továbbra is 6-0 az állás!

58:46
    Most a kanadaiak ütöttek egy tilos felszabadítást!

57:54
    Ulmer lőtt fordulásból, de Luongo védett, így tovább őrzi a mai shutoutját!

57:07
    Weber nagy bombája vágódott le az osztrák védőkről!

56:13
    Vanek közeli lövését védte Luongo!

56:00
    Már nem nagyon eröltetik a tengerentúliak a góllövést!

55:00
    Öt perc a végéig, ebben a harmadban még nem született gól, de így is hat a kanadaiak előnye!

53:38
    Szép kanadai adogatás végén Duchene lövését védte Lange!

52:55
    A folytatást követően most Luongo védett egyet.

52:26
    Egy kis technikai- illetve média szünetet tartanak a rendezők!

52:26
    Bergeron lövése nyomán ismét Lange alatt a korong!

52:00
    40:22 a pillanatnyi kapuralövési arány Kanada javára4

51:08
    Egy kemény összecsapás végén a kanadaiak egyetlen színesbőrű hokisa, Subban került a jégre!

51:02
    Tilosra ütötték az osztrákok a korongot.

50:02
    Kunitz sem tudott egészen közelről betalálni Lange kapujába!

49:10
    A már mesterhármast jegyző Carter lövését is védte Lange! lehet, hogy Vele kellett volna kezdenie Viveiros mesternek?

Juhász Attila

Gólok és gólpasszok: 6. Doughty (Toews), 11. Weber (Perry), 23. Carter (Marleau, Crosby), 25. Carter (Marleau, Pietrangelo), 35. Carter (Marleau), 37. Getzlaf

Kanada: Luongo(Smith) – Keith, Weber, Kunitz, St-Louis, Crosby – Doughty, Vlasic, Duchene, Getzlaf, Perry – Bouwmeester, Pietrangelo, Marleau, Toews, Nash – Subban, Tavares, Benn, Bergeron, Carter. Szövetségi kapitány: Mike Babcock
    Ausztria: Starkbaum(Lange) – Ulmer, Pock, M.Raffl, Grabner, Lebler – Trattnig, Lakos, Koch, Vanek, Setzinger – Altmann, Lukas, T.Raffl, Nodl, Hundertpfund – Unterluggauer, F.Iberer, Latusa, M.Iberer, Herburger. Szövetségi kapitány: Emanuel "Manny" Viveiros

Játékvezetők: Jackson(amerikai), Olenyin(orosz) – Cameron(kanadai), Valach(szlovák)