Férfi Junior Válogatott – Vác 26:25 (vége)
Férfi Junior Válogatott
26:25 (9:11)
Váci KSE
kedd 18.02.2014, 18:00 • Balatonboglár, Urányi János Sport és Szabadidő Központ • Férfi kézilabda NB1

A második játékrész elején ugyan a vendégek három góllal (10-13) elléptek, ám három minutummal később már a házigazdáknál volt az előny (14-13). A folytatásban Rosta István folyamatos cserékkel frissítette együttesét, azonban ezt követően már a Junior Válogatott akarata érvényesült: a Csoknyai-alakulat a hátralévő időben már ki sem engedte kezéből a vezetést, végül pedig egy góllal bizonyult jobbnak.

Az elmúlt hetekhez, másfél-két hónaphoz hasonlóan ezúttal is nagyszerű mérkőzést láthatott a balatonboglári közönség, amely vastapssal jutalmazta a fiatalok teljesítményét, s azt, hogy a Junior Válogatott hazai környezetben immáron több, mint két hónapja, egészen pontosan 2013. december 17-e veretlen.

60
    Véget ért a mérkőzés! (26:24)

60
    ELDÖNTI A MECCSET A JUNIOR VÁLOGATOTT!
    59:58-nál BUJDOSÓ BENDEGÚZ kapott remek labdát a jobbszélen, s higgadtan lőtte ki a kapu jobb oldalát! (26:25) (26:25)

60
    Bajorhegyi Ádám vitte a földre Bujdosó Bendegúzt, amiért megkapta harmadik kétperces kiállítását, majd az ezzel együtt járó piros lapot is. (25:25) (25:25)

60
    Priczel Bence számára befejeződött a találkozó, miután kétperces kiállításban részesült. (25:25) (25:24)

60
    Pillanatok alatt végigvezetett váci támadás végén újfent egalizáltak a vendégek! Bár Csoknyai István hevesen reklamált az egyenlítőgóllal kapcsolatban, a játékvezetők érvényes találatnak ítélték. (0:0)

60
    59:43-nál FALUVÉGI RUDOLF juttatta előnyhöz a házigazdákat! (25:24) (25:24)

60
    55 másodperccel a vége előtt GÁBORI MÁTÉ remek egyéni megoldás végén a jobbszélről érkezve egyenlített! (24:24) (24:24)

59
    Gulás Máté ellépte, 1:15-el a vége előtt az egyenlítésért jöhet a Váci KSE! (24:23) (24:23)

59
    Másfél perc a találkozóból hátralévő idő, támadásban a Junior Válogatott! (24:23) (24:23)

58
    Villámgyors váci akció végén CSÁSZÁR FERENC volt eredményes a balszélről érkezve. (24:23) (24:23)

57
    LIGETVÁRI PATRIK ezúttal nem hibázott, s pontosan lőtte ki a bal felső sarkot. (24:22) (24:22)

57
    Az ellenakció végén ugyan Császár Ferenc egyenlített, ám a találat érvénytelen, mivel a vendégek játékosa a vonalra lépett. (23:22) (23:22)

56
    Ligetvári Patrik nagy erejű lövését védte Nagy Levente! (23:22) (23:22)

56
    Csoknyai István 54:54-nél nem meglepő módon kikérte utolsó idejét. (23:22) (23:22)

56
    TYISKOV MIHÁLY talált rést Vasvári Ádám és Priczel Bence között, s szerezte a vendégek újabb gólját. (23:22) (23:22)

55
    Öt és fél perc a találkozóból hátralévő idő. (23:21) (23:21)

54
    CSÁSZÁR FERENC kapott labdát a balszélen, majd ejtette át sikeresen Miklós Gergőt. (23:21) (23:21)

53
    LENDVAY PÉTER ment fel a falra, s lőtte ki a kapu bal felső sarkát. (23:20) (23:20)

53
    BÁNHIDI BENCE beállóból szerezte önmaga negyedik, együttese huszonharmadik gólját. (23:19) (23:19)

52
    Tyiskov Mihály adta el a labdát, majd a gyors lerohanás végén LIGETVÁRI PATRIK volt eredményes. (22:19) (22:19)

51
    A túloldalon GÁBORI MÁTÉ ugyanilyen szituáció végén szerezte a váciak tizenkilencedik gólját. (21:19) (21:19)

51
    A friss ember, TÓTH BALÁZS kapott forintos labdát a balszélen, majd gyönyörű mozdulattal lőtte ki a bal felső sarkot. (21:18) (21:18)

50
    Folytatódik a találkozó, melyből még tíz perc négy másodperc van hátra. (20:18) (20:18)

50
    Csoknyai István időt kért. (20:18) (20:18)

49
    Horvácki Márió lövését sáncolták, majd az ellentámadás során Tyiskov Mihály fordult le védőjéről, ám a bal alsó sarok mellé bombázott. (20:18) (20:18)

48
    Gulás Máté állt ki két percre. (20:18) (20:18)

48
    Eredménytelen hazai lövést követő gyors lerohanás végén LAURENCZ SZABOLCS jegyezte a vendégek tizennyolcadik találatát. (20:18) (20:18)

47
    LAURENCZ SZABOLCS kapott remek labdát Tyiskov Mihálytól, majd váratlanul előtte a labdát, melyre Miklós Gergő nem számított, így három gólra zárkóztak a vendégek. (20:17) (20:17)

46
    Kapust cseréltek a házigazdák: Borbély Ádám helyére Miklós Gergő érkezett. (20:16) (20:16)

46
    Rosta István azonnali időkéréssel reagált. (20:16) (20:16)

46
    A gyors ellentámadás lezárásaként GULÁS MÁTÉ volt eredményes, így négygólos előnybe került a Csoknyai-alakulat! (20:16) (20:16)

46
    LENDVAY PÉTER ment fel a falra, azonban kísérletét Borbély Ádám a jobb kapufa segítségével hárította. (19:16) (19:16)

45
    Önmaga harmadik, csapata tizenkilencedik találatát jegyezte BÁNHIDI BENCE. (19:16) (19:16)

45
    Lépéshibát követő vendégakció végén GÁBORI MÁTÉ hozta kettőre együttesét. (18:16) (18:16)

44
    Belemenés a VKSE oldalán, a négygólos előnyért támadhatnak a hazaiak! (18:15) (18:15)

43
    Újabb váci hibát büntetett góllal a Junior Válogatott: ezúttal BÁNHIDI BENCE talált a vendégek kapujába. (18:15) (18:15)

42
    Kapuscsere a vendégeknél: Vitáris Norbertet Nagy Levente váltotta. (17:15) (17:15)

42
    Gyors labdaszerzést követő lerohanás végén KOVACSICS PÉTER volt eredményes. (17:15) (17:15)

41
    GULÁS MÁTÉ tarthatatlannak bizonyul, ezúttal is egy remek lövésből juttatta előnyhöz a házigazdákat. (16:15) (16:15)

40
    A vendégek oldalán LENDVAY PÉTER hasonló szituáció végén egalizált ismételten. (15:15) (15:15)

40
    GULÁS MÁTÉ talált rést Bajorhegyi és Tyiskov között, majd kilőtte a kapu bal oldalát. (15:14) (15:14)

38
    Passzív volt a Junior Válogatott támadása, majd az ellenakció végén Simányi Péter ejtése volt pontatlan. (14:14) (14:14)

38
    LENDVAY PÉTER ment fel a falra, s szerezte meg a Váci KSE egyenlítő gólját. (14:14) (14:14)

37
    Ligetvári Patrik lépett ki rosszul és lökte meg Kökény Tibort, amiért kétperces kiállításban részesült. (14:13) (14:13)

37
    Rosta István azonnal időt kért! (14:13) (14:13)

36
    Újabb vendég rontás, újabb lerohanás, melynek végén ezúttal FALUVÉGI RUDOLF volt eredményes. (14:13) (14:13)

36
    Váci labdavesztést követően LIGETVÁRI PATRIK egyenlített. (13:13) (13:13)

36
    KOVACSICS PÉTER kapott remek labdát a balszélen, majd védője és Vitáris keze mellett a bal felsőbe bombázott. (12:13) (12:13)

35
    PRICZEL BENCE fordult le védőjéről, majd lőtte ki a kapu közepét. (11:13) (11:13)

34
    GYÖRGY FERENC DÁNIEL maradt őrizetlenül, s megköszönve a lehetőséget, kilőtte a kapu bal oldalát. (10:13) (10:13)

34
    Bánhidi Bence lökte meg Laurencz Szabolcsot, amiért két perces kiállításban részesült. (10:12) (10:12)

33
    LENDVAY PÉTER sikeres átlövésből jegyezte a tizenkettedik Duna-parti gólt. (10:12) (10:12)

32
    Váci labdaeladást követő lerohanás végén Ligetvári Patrik kísérlete messze elkerülte a vendégek kapuját. (10:11) (10:11)

32
    GULÁS MÁTÉ gondolt egyet, s lőtte el váratlanul a labdát mintegy kilenc méterről. Kísérletére nem is számított Vitáris Norbert, így nagy erejű lökete a jobb felsőben kötött ki. (10:11) (10:11)

31
    Elkezdődött a második félidő. (9:11)

Nagy iramban kezdtek a csapatok, akik az első félidő teljes egészében fej-fej mellett haladtak egymással. Az előzetesen vártaknak megfelelően teljesen kiegyenlített első harminc percet láthattunk, a váciak némi szerencsével ugyan, de két góllal vezetnek a szünetben.

Hamarosan jövünk a háromesélyes találkozó második felvonásával! Maradjanak velünk!

30
    Befejeződött az 1. félidő. (9:11)

30
    Hazai labdaeladást követő lerohanás végén NIKOLICZA RENÁTÓ volt eredményes. (9:11) (9:11)

30
    Fél perc az első félidőből hátralévő idő. (9:10) (9:10)

30
    SIMÁNYI PÉTER átlövésből szerzett találatával előnybe kerültek a látogatók. (9:10) (9:10)

29
    A büntetőlappal megítélt hétméterest Gulás Máté végezte el, ám Vitáris Norbert jól érezte, s biztosan hárítani tudta a kísérletet. (9:9) (9:9)

28
    Pál Gergő kapta az utolsó váci sárga lapot. (9:9) (9:9)

28
    LIGETVÁRI PATRIK átlövésgóljával egyenlítettek a házigazdák. (9:9) (9:9)

27
    A vendégek játékosa saját lábán hagyta el a pályát, úgy tűnik, hogy hosszabb-rövidebb ápolást követően folytatni tudja. (8:9) (8:9)

27
    Folytatódik a mérkőzés. (8:9) (8:9)

27
    Áll a játék és az óra, ugyanis Gábori Máté maradt lent a földön csapata hatosa előtt. Első látásra súlyosnak tűnik az eset. (8:9) (8:9)

26
    A villámgyors ellentámadás végén GÁBORI MÁTÉ szerzett vezetést a vendégeknek. (8:9) (8:9)

25
    Horvácki Márió tette le a jobb szélre a labdát Pásztor Máténak, aki azonban a jobb alsó mellé lőtt. (8:8) (8:8)

24
    A másik oldalon kísértetiesen hasonló szituációban Borbély Ádám hárította lábbal Tyiskov Mihály kísérletét. (8:8) (8:8)

23
    A rövid megbeszélést követő hazai akció végén Vitáris Norbert védte Gyene Norbert középmagas lövését. (8:8) (8:8)

22
    Csoknyai István-időkérés hét és fél perccel az első félidő vége előtt! (8:8) (8:8)

22
    Hibák tekintetében is gyorsan egyenlítettek a vendégek, miután Császár Ferenc elszámolta a lépéseket. (8:8) (8:8)

22
    Az utóbbi másfél percet a hibák jellemezték: háromszor rontott a mezőnyben a Junior Válogatott, kétszer pedig a Váci KSE. (8:8) (8:8)

21
    Az ellentámadásból GÁBORI MÁTÉ volt eredményes. (8:8) (8:8)

20
    Első gólját lőtte a négyes mezben játszó HORVÁCKI MÁRIÓ, így ismét a hazaiaknál az előny. (8:7) (8:7)

20
    Bajorhegyi Ádám szabálytalankodott Ligetvári Patrik szemben, így ismét kiállni kényszerült két percre. (7:7) (7:7)

19
    Szépen végigjátszott támadás végén Kocsi András lőtt, azonban Borbély Ádám térddel hárítani tudott. (7:7) (7:7)

18
    A váci vezetés tiszavirág életűnek bizonyult, hiszen az ellentámadásból LIGETVÁRI PATRIK volt eredményes. (7:7) (7:7)

17
    SZÉKELY KRISTÓF egy gyors ellenakció végén megszerezte a vezetést a vendégeknek. (6:7) (6:7)

17
    A játékvezetők az előző esetnél Vasvári Ádámot látták szabálytalannak, amiért villant is a sárga lap. (6:6) (6:6)

17
    A frissen beküldött TYISKOV MIHÁLY fordult le védőjéről, s egyenlített. (6:6) (6:6)

16
    Rosta István időkérésre szánta el magát! (6:5) (6:5)

16
    Az előző szituációnál Kocsi András szabálytalankodott Bánhidi Bencével, amiért megkapta a találkozó harmadik sárga lapját. (6:5) (6:5)

16
    BÁNHIDI BENCE betörésből szerzett góljával immáron kettővel vezetnek a hazaiak. (6:5) (6:5)

15
    Sokáig támadhattak a vendégek, azonban Császár Ferenc eladta a labdát, így oda az egalizálási lehetőség. (6:5) (6:5)

14
    Gulás Máté ezúttal ellépte, az egyenlítésért támadhat a Váci KSE! (6:5) (6:5)

13
    GULÁS MÁTÉ eredményes átlövésének köszönhetően ismét vezetéshez jutott a Csoknyai-alakulat. (6:5) (6:5)

12
    NIKOLICZA RENÁTÓ talált rést a házigazdák falán, s egyenlített. (5:5) (5:5)

11
    Hiba az egyik oldalon, pontos befejezés a másikon: FALUVÉGI RUDOLF átlövésből jegyzett találatával először vezet a Junior Válogatott! (5:4) (5:4)

10
    Váci kapufát követő gyors ellenakció során GULÁS MÁTÉ lőtte önmaga harmadik, csapata negyedik gólját. (4:4) (4:4)

9
    A büntetőt GULÁS MÁTÉ magabiztosan értékesítette. (3:4) (3:4)

9
    Gábori Máté vitte a földre Bánhidi Bencét. Hazai hétméteressel folytatódik a találkozó. (2:4) (2:4)

9
    Bajorhegyi Ádám volt keményebb a kelleténél, így két percre kiállt. (2:4) (2:4)

8
    Priczel Bence szabálytalankodott sárga lapot érően Kocsi Andrással szemben. (2:4) (2:4)

8
    Nagy iramban telt el az első nyolc perc, mindkét együttes magas fordulatszámon pörög egyelőre. (2:4) (2:4)

6
    Pásztor Máté ellen ítéltek a játékvezetők, majd a gyors vendéglerohanás végén CSÁSZÁR FERENC szerezte a Duna-partiak negyedik gólját. (2:4) (2:4)

5
    GÁBORI MÁTÉ kapott remek labdát, majd nagy erővel kilőtte a jobb alsó sarkot. (2:3) (2:3)

4
    Váci labdavesztést követő gyors akció végén PÁSZTOR MÁTÉ volt eredményes. (2:2) (2:2)

3
    A sárga lappal együtt megítélt hétméterest Gyene Norbert lőtte a jobb alsó sarokra, ám Vitáris Norbert remek mozdulattal hárítani tudta! (1:2) (1:2)

3
    Gábori Máté kapta a mérkőzés első sárga kártyáját, miután túl kemény volt a falban. (1:2) (1:2)

2
    PÁL GERGŐ átlövésgóljával ismét megszerezték a vezetést a váciak. (1:2) (1:2)

1
    GULÁS MÁTÉ egy gyönyörű figura végén egyenlített. (1:1) (1:1)

1
    SIMÁNYI PÉTER betörésgólja nyitja a találkozót. (0:1) (0:1)

1
    A vendégek kezdték a mérkőzést.

A Férfi Junior Válogatott kezdőcsapata: Borbély – Gyene, Priczel, Bánhidi, Vasvári, Faluvégi, Kovacsics

A Váci KSE kezdőcsapata: Vitáris – Gábori, Simányi, Bajorhegyi, Kökény, Pál G., Kocsi (0:0)

Ahogy azt Balatonbogláron megszokhattuk, Mosonyi József közreműködésével zajlik a csapatok bemutatása. Jelenleg nagyjából 300 néző foglal helyet az Urányi János Sport és Szabadidő Központ lelátóin.

Férfi Junior Válogatott: (12) Miklós Gergő, (16) Borbély Ádám – (2) Gulás Máté, (3) Kovacsics Péter, (4) Horvácki Márió, (5) Pásztor Máté, (6) Bujdosó Bendegúz, (7) Horváth Dániel, (8) Faluvégi Rudolf, (9) Bánhidi Bence, (10) Tóth Balázs, (11) Ligetvári Patrik, (13) Priczel Bence, (18) Vasvári Ádám, (19) Szeitl László, (26) Gyene Norbert

Szövetségi edző: Csoknyai István

Váci KSE: (1) Vitáris Norbert, (12) Nagy Levente – (3) Bajorhegyi Ádám, (4) Székely Kristóf, (6) Simányi Péter, (9) Császár Ferenc, (10) Tyiskov Mihály, (11) Lendvay Péter, (18) Nikolicza Renátó, (19) Laurencz Szabolcs, (20) Gábori Máté, (21) Pál Gergő, (25) Kökény Tibor, (36) Kocsi András, (88) György Ferenc Dániel

Vezetőedző: Rosta István

Játékvezetők: Murvai-Buzogány László, Szilvási Gábor.

Harmincöt perccel a kezdősípszó előtt mindkét együttes megkezdte a bemelegítést. A mai napon a házigazdák tiszta zöldben játszanak majd, míg a váci együttes piros mezben és fekete nadrágban szerepel.

Köszöntjük Tisztelt Olvasóinkat a balatonboglári Urányi János Sport és Szabadidő Központból! A csapatok javában készülnek a hamarosan kezdődő találkozóra. Időközben a felek utánpótlás együtteseinek találkozója már lezajlott, és 38-24-s hazai sikerrel ért véget.

Provident Junior Válogatott – Hazai pályán
    - 9 mérkőzés
    - 3 győzelem (PLER Budapest, Mezőkövesdi KC, Ceglédi KKSE)
    - 1 döntetlen (Orosházi FKSE-Linamar)
    - 5 vereség (MKB-MVM Veszprém KC, Balatonfüredi KSE, Csurgói KK, ETO-SZESE Győr, B.Braun Gyöngyös)
    - 223 lőtt – 249 kapott gól
    - 7 szerzett pont

Váci KSE – Idegenben
    - 10 mérkőzés
    - 1 győzelem (PLER Budapest)
    - 1 döntetlen (B.Braun Gyöngyös)
    - 8 vereség (Pick Szeged, Ceglédi KKSE, ETO-SZESE Győr, Grundfos Tatabánya KC, Csurgói KK, MKB-MVM Veszprém KC, Mezőkövesdi KC, Orosházi FKSE-Linamar)
    - 225 lőtt – 260 kapott gól
    - 3 szerzett pont

Két hét múltán ismét hazai környezetben lép pályára a Férfi Junior Válogatott, amely a balatonboglári Urányi János Sport és Szabadidő Központban december 17-e óta nem veszített mérkőzést: a jelenleg tizenkét ponttal kilencedik helyen álló Csoknyai-alakulat ezúttal a tíz egységgel tizedik pozícióban található Váci KSE együttesét látja vendégül.

A két csapat legutóbb 2013. december 18-án találkozott egymással, akkor Vácott a házigazdák 20-17-s szünetbeli állást követően 30-25-s győzelmet arattak. Rosta István legénysége egy pont híján gyakorlatilag megegyező mérleggel rendelkezik a Férfi Junior Válogatottal, ám a Duna-partiakkal kapcsolatban fontos megjegyezni, hogy a szezon eddigi részében idegenben nem muzsikáltak túlzottan fényesen: Gábori Mátéék ugyanis vendégként egyetlen győzelem (2013.09.07.: PLER Budapest – Váci KSE 26-27) és egy döntetlen (2013.10.09.: B.Braun Gyöngyös – Váci KSE 29-29) mellett nyolc vereséget szenvedtek.

A statisztikai adatokat és a tényeket figyelembe véve ezúttal is igen izgalmas találkozóra van kilátás, melyen egy budapesti játékvezetői páros, nevezetesen Murvai-Buzogány László és Szilvási Gábor fújja majd a sípot, míg a versenybírói teendőket ezúttal is a balatonföldvári Andorka Sándor, illetve a Marcaliból érkező Markhard Zsolt látja majd el.

Üdvözöljük online oldalunkon! A mérkőzés 18:00 órakor kezdődik.