Szlovénia – Ausztria 4:0 (vége) | Oroszország – Norvégia 4:0 (vége) | Svájc – Lettország 1:3 (vége)

Emberelőnyös gól: 0-0

Egyértelműen jobbak voltak a szlovénok, megérdemelten nyertek, még emberhátrányból is betaláltak a teljesen indiszponáltan hokizó Ausztria ellen.

Robert Kristan végül megcsinált a shut outot, ami nem kis teljesítmény egy olimpiai nyolcaddöntőben!

60:00

59:05
    Kopitar, majd a kipattanó után Sabolic lövését is védi a végén Lange!

58:00
    Becsületből támad még Ausztria, lövésig sem jutnak.

57:02
    Szlovénia gólt szerzett!
    Lehozzák a kapusukat az osztrákok, JAN MURSAK indulhat egyedül a kék vonalról egy rosszul sikerült osztrák lövés után, végigviszi a korongot, gyakorlatilag bekíséri az üres kapuba Unterluggauer mellett! Assziszt: David Rodman.

56:20
    Stefan Ulmer viszi be a szlovén harmadba a korongot, középre ad a palánk mellől, a védők kihozzák.

55:37
    Lange fog egy távoli lövést, jöhet a jégkarbantartás.

55:00
    Nincsenek helyzetek, de még lövések sem, annyira egyértelmű a szlovénok fölénye, hogy különösebb küzdelem sem alakul ki.

53:12
    Kiegészül Ausztria, kivédekezték a hátrányt.

52:32
    M. Rodman gyakorlatilag ziccert hagy ki, 1 méterről lövi a korongot Langéba!

52:00
    Nem tudnak felállni a szlovénok, de láthatóan nem is forszírozzák különösebben.

51:12
    Mario Altmann áll ki két percre, gáncsolásért.

50:55
    Lebler elé játszanak vissza egy korongot, a lövése elakad a védőkben.

50:00
    Nagyon jól véd a szlovén kapus, megcsinálhatja a shut outot.

49:45
    Nodl lőhet középről takarásból, kijön Kristanról.

48:38
    Michael Raffl kerül nagy helyzetbe a kapu előtt, elhagyja a korongot, visszanyúlva érte már nem tud lőni!

46:45
    Vanek lép ki középen, elhúzza a korongot Kristan mellett is, de nem tud a kapuba lőni, kispárgázza a kapus!

46:10
    Latusa indul középen a koronggal, jobbra passzol, Lebler lőhet, véd Kristan.

44:00
    A szlovénok többet és gyorsabban is korcsolyáznak, nem találják rajtuk a fogást az osztrákok.

42:50
    Marcel Rodman teszi be a korongot Urbas elé, aki közelről lő, kijön Langéról, az ismétlést már fogja is az osztrák kapus.

41:53
    Kiegészülnek az osztrákok, kihúzták a hátrányt.

41:20
    Traffl terül el a jégen, belekorcsolyázott ellenfelébe.

40:40
    Anze Kopitar viszi be a korongot a támadó harmadba el is lövi, de mellé talál.

40:30
    Nem tudnak felállni a szlovénok.

40:01

A második harmad statisztikája:

Kiállítás: 2 ill. 4 perc.

Nem túl színvonalas a mérkőzés, a biztosnak tűnő előnyét még növelte is Szlovénia, és már emberelőnyben sem szaggatták szét magukat egy újabb gólért. Most a záró harmadot is abban kezdik, 1 perc 53 másodpercig emberhátrányban lesz Ausztria, akár a meccs is eldőlhet.

40:00

39:53
    Vanek ül le bottal akasztásért két percre, hátrányban kezd Ausztria a záró harmadban.

39:45
    Lakos elé játszanak be egy korongot, Robar hagyja a kapusának, csere és buli jön.

38:48
    Kisebb kavarodás után Iberer teszi kapura a korongot, Kristan véd.

38:25
    David Rodman centerezéséről maradnak le középen.

37:50
    Unterluggauer lő a palánk mellől, veszélytelen, elmegy a kapu mellett.

36:25
    Robar lövi be a korongot a kapu elé, Tycar egyből lőne, de nem találja el, ott marad előtt, Lange így már zárja a szöget, fogja a lövést.

35:55
    Garbner balról belőtt korongja középre, nincs étkező rá,

35:16
    Lebler lőhet középről, Kristan fogja. Jöhet a jégkarbantartás.

34:21
    Kiegészül Ausztria.

34:05
    Tycar teszi bele a botját egy belőtt korongra, nem veszélyes.

33:44
    Mursak veri meg a védőjét a jobb oldalon, éles szögből lő, a bal felsőből szedi ki Lange!

32:50
    David Rodman lőhet közelről egy kapu mögül visszatett korong után, kijön a kapusról.

32:21
    Manuel Latusa áll ki két percre, ütésért.

32:15
    Kovacevic középről lő, kipattan, Sabolic ismétel jobbról, éles szögből, Lange véd.

21:06
    Lakos közeli lövése akad el a kapusban.

30:45
    Nodl teszi be a kapu elé a korongot, a védőkről jön ki.

30:00
    Jobb szó nincs erre, csordogál a mérkőzés, többet várnánk egy olimpiai nyolcaddöntőtől.

29:00
    Kiegészülnek a szlovénok, nem tudtak élni a lehetőséggel az osztrákok.

28:10
    Vanek centerezése után Oberkofler lövése jön ki Kristanról.

27:55
    Michael Raffl korcsolyázik be a szlovén harmadba, de elhagyja a korongot, nem tudnak felállni az osztrákok.

27:00
    Lássuk mire mennek az osztrákok az emberelőnnyel.

27:00
    Kelemen Pretnar ül le két percre a szlovénoktól, gáncsolásért.

25:46
    Lebler elé kerül egy korong a kapu előtt, de kijön Kristanról a lövés.

24:00
    Három gólos már a szlovén előny, nehéz dolguk lesz innen már a "sógoroknak".

23:21
    David Rodman a kapu mögül tesz vissza egy korongot lövésre, SABAHUDING KOVACEVIC rá is teszi téávolról, és takarásból betalál a bal felső sarokba!. Assziszt: David Rodman és Jan Mursak.

21:55
    Marcel Rodman balról kap egy korongot, beleteszi a botját, Lange fogja.

20:51
    Keresztbe lőtt korong Pöcktől, nincs érkező a kapu előtt.

Emberelőnyös gól: 1-0

A szlovénok egyértelműen jobbak voltak ebben a harmadban, emberhátrányból is betaláltak, így megérdemelten vezetnek.

20:00

19:51
    Kiegészülnek az osztrákok.

19:20
    Kranjc lő a kék vonalról, elakad a védőkben.

18:35
    Mursak közeli lövését védi most Lange, van dolga a kapusnak.

18:25
    Tycar lőhet éles szögből, Lange fogja a korongot, buli jön.

17:51
    Iberer áll ki két percre, csapatbüntetés, elcserélték magukat az osztrákok...

16:55
    Ulmer megy el a jobb oldalon, lövésre tenné vissza a korongot, résen a védők.

15:05
    Lebler korcsolyázza körbe a szlovén kaput, nem tudja bejátszani a korongot.

14:18
    Gyors szlovén akció ismét a jobb oldalon, a Vanek centerezéséről marad le kevéssel Kopitar, Lange fogja a korongot.

13:12
    Kiegészülnek a szlovénok.

11:57
    JAN URBAS mehet el egyedül a jobb oldalon, mielőtt beérnék ellövi, és a bal sarokban köt ki a korong! Assiszt: Sabahudin Kovacevic. Hátrányból szerez gólt Szlovénia!

11:12
    Sabolic áll ki két percre durvaságért, könyökkel ütött vissza ellenfelének.

10:43
    Kiegészülnek a szlovénok, nem tudtak élni az előnnyel az osztrákok.

10:35
    Unterluggauer távoli lövése pattan le a védőkről.

10:20
    Közelről lőhet Grabner, Kristan véd bravúrral!

10:00
    Felállnak az osztrákok.

09:10
    Grabner lőhet egészen közelről jó támadás végén, Kristanról jön ki a korong.

08:43
    Kiállítás a szlovénoknál, Ziga Pavlin ül le bottal akasztásért.

07:50
    Tycar indulna középen egy koronggal, rosszul veszi át.

07:17
    Sabolic szerez korongot a kék vonal előtt, rá is lövi egyből, Lange fogja, nem is jön ki róla.

06:45
    Rodman kap a kapu előtt egy korongot balról, éles szögből emeli fölé!

06:00
    Kihasználta a szlovén csapat az emberelőnyt, kissé potyaízű góllal, de vezetnek!

05:29
    Előnyben támadnak a szlovénok, ANZE KOPITAR, a Los Angeles Kings sztárja enged el egy lövést, Lange lábai között csorog a hálóba a korong! Assziszt: Ziga Jeglic és Rok Tycar.

04:25
    Michael Raffl ül le két percre ütésért.

04:10
    Kisebb kavarodás a szlovén kapu előtt, Grabner lőhet közelről, Kristan ezt is védi.

03:30
    Lendületes a játék, nem panaszkodhatunk a meccsre.

02:30
    Unterluggauernek készítenek le korongot lövésre, közelről lő, Kristan véd, fogja is s korongot.

01:02
    Ismét Kopitar, most a palánk mellől lő, Lange ezt fogja is, jöhetnek a cserék.

00:20
    Anze Kopitar közelről húzza kapura a korongot, Lange véd.

00:01

A szocsi téli olimpián két szomszédunk válogatottja azért küzd, hogy valamelyikük a legjobb nyolc közé kerüljön, és Svédországgal találkozzon majd az elődöntőért.

Ismerhetik egymást a játékosok, hiszen jó részük az EBEL ligában hétről hétre találkozik egymással, nem akármilyen presztízsmeccs lesz ez.

A szlovénok kikaptak az oroszoktól, és az amerikaiaktól is, viszont nem akármilyen bravúrt értek el a szlovákok ellen: 3:1-re nyertek rendes játékidőben.

Ausztria a finnektől és Kanadától is simán kikapott, de Norvégiát ők is 3:1-re verték, így reális esélyük van, akár a nyolc közé jutásra is!

Egymás elleni eredményeikben némi fölényt mutatnak az osztrákok, de az utolsó hat találkozójukból a szlovénok négyet nyertek, így nehezen megmondható, hogy ki lesz kedden a győztes.
    Kísérjék figyelemmel a mérkőzést nálunk!
    Jó meccset, jó szórakozást kívánunk!

Üdvözöljük on-line oldalunkon. A mérkőzés 09:00 - kor kezdődik.

Gólok és gólpasszok: 6. Kopitar (Jeglic, Ticar), 12. Urbas (Kovacevic), 24. Kovacevic (D. Rodman, Mursak), 58. Mursak (D. Rodman)

Szlovénia: Kristan (Gracnar) – Pretnar, Kranjc, Kovacevic, Robar, Gregorc, Pavlin, Tavzelj, Podlipnik – Kopitar, Rodman, Mursak – Jeglic, Tycar, Sabolic – Urbas, M. Rodman, Razingar – Golicic, Music, Pance.

Szövetségi kapitány: Matjaz Kopitar.

Ausztria: Lange (Starkbaum) – Trattnig, Lakos, Pöck, Lukas, Altmann, F. Iberer, Unterluggauer, Ulmer – M. Raffl, Vanek, Grabner – Latusa, Koch, Lebler – T. Raffl, Nodl, Hundertpfund – Oberkofler, Welser, M. Iberer.

Szövetségi kapitány: Emanuel Viveiros.

Játékvezetők: Dave Jackson (USA), Vladimír Sindler (CZE) – Tommy George (USA), Chris Woodworth (USA)