Szlovénia – Ausztria 4:0 (vége) | Oroszország – Norvégia 4:0 (vége) | Svájc – Lettország 1:3 (vége)
Csehország – Szlovákia 5:3 (vége)
Svájc
1:3 (0:2, 1:0, 0:1)
Lettország
kedd 18.02.2014, 18:00 • Bolshoy Ice Dome, Szocsi • XXII. téli olimpia

Végül valóban megszületett a komoly meglepetés, az eddig pont nélküli Lettország 3-1 arányban legyőzte a jóval esélyesebb Svájcot.
    Az első játékrészben szerzett két gólos előnyükből éltek meg a meccs végéig a lettek, csak egy gólt kaptak és bejutottak az olimpiai negyeddöntőbe! Nagy siker ez Lettország számára!
    A mérkőzés remek iramú volt, sok helyzetet, lövést hozott és végül négy gólt is.
    A másik mérkőzésen Csehország, szintén egy utolsó perces, üres kapus góllal végül 5-3 arányban legyőzte Szlovákiát, így az utolsó két továbbjutót is megismerhettük ma este.
    Megérdemelten jutottak a lettek tovább, a három góljuk mellett legalább ugyanennyi hatalmas ziccerük is maradt kihasználatlanul.
    A végeredmény tehát Svájc – Lettország: 1-3!
    ---- (20:26:26)

60:00

59:54
    Újabb játékmegszakítás, hat másodperc hátra, ezt már nem lehet elveszíteni.

59:50
    Újabb lövés, jobbról Brunner tüzelt, a lett kapus ismét győzött a párharcban.

59:46
    Mark Streit durrantotta rá középről tisztán, Kuldán megpattant, Masalskis bravúrral hárította!

59:36
    Svájci időkérés 24 másodperccel a vége előtt.

59:36
    Tilos felszabadítás a lettektől, egy komoly meglepetés küszöbén, csodás lehet most lett szurkolónak lenni!

59:26
    Buli a lett harmad közelében, alig fél perc hátra, Hiller addig visszaáll. A mérkőzés vélhetően eldőlt.

59:15
    Hiller ismét lekorcsolyázott a pályáról, de nagyon kevés idő van hátra.

59:00
    Lettország gólt szerzett!
    Ahogy lehozták a kapust a svájciak, pár másodper múlva a jobb oldalon megszerezte a korongot Lauris DARZINS, vezette kicsit és a félpályáról a jobb oldalról az üres kapuba helyezett és ezzel vélhetően a negyeddöntőbe lőtte Lettországot! 1-3!

58:40
    Hatalmas izgalmak az utolsó percre, nehezen tud csak néha-néha kiszabadulni a fehér mezes csapat.

58:16
    Buli a lett harmadban, egyelőre Hiller a pályán.

58:10
    Vajon kibírja-e az utolsó két percet kapott gól nélkül Lettország? Hamarosan vélhetően lehozza a kapust Svájc.

57:35
    Most a letteknek volt szerencséjük, Suri ziccerben vezette kapura balról, kiváló lövőhelyzet, erős lövés, azonban az üresen tátongó hosszú oldal helyett a rövidre lőtte, Masalskis nem mozdult el és védte!

56:50
    Masalskis biztonsági védése, az ő kapuja előtt jön majd a buli.

56:50
    Ez maradt az esélye Svájcnak, mert ha ez gól lett volna, alighanem keresztet vethettek volna a meccsre.

56:40
    Gyors kontra végén három az egyben vihették Hillerre a lettek, a jobb oldalról Pavlovs tüzelt, de nem tudta eldönteni a meccset, a felső kapuvasat találta telibe, hatalmas helyzet volt!

56:00
    Sprukts vitte be a harmadba a jobb oldalon, de ő is elvesztette, a túloldalon pedig gyors támadás végén Suri lőtt kapura középről, Masalskis védett.

Gólok és gólpasszok: 36. Pluss (Suri) – 9. Bartulis (Daugavins, Girgensons), 12. Darzins (Redlihs), 59. Darzins (Pavlovs)

Svájc: Hiller (Berra) – Vauclair, Niederreiter, Pluss, Seger, Moser – Blindenbacher, Weber, Streit, Ambühl, Cunti – Wick, Diaz, Bodenmann, Suri, Bieber – Gardner, Trachsler, Romy, Josi, Brunner
    Lettország: Masalskis (Gudlevskis) – Sprukts, Rekis, Ozolins, Darzins, K. Redlihs – Jass, Sotnieks, Vasilievs, Karsums, Daugavins – M. Redlihs, Girgensons, Freibergs, Kulda, Bartulis – Cipulis, Indrasis, Pavlovs, Pujacs, Kenins

Játékvezetők: Leggo (USA), Rönn (FIN)